0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!


Добре дошли в новата тема ухаеща на вкусни печива,
които творим с помощта на хлебопекарната!


* Линк към тема №1 Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! ТУК
« Последна редакция: Ноември 11, 2013, 22:39:32 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2013, 21:27:44 pm »
", обаче още при месенето видях, че тестото не е като хората, ставаше твърдо, машината взе да се тресе и аз като последния бунак, какво да направя, взех, че ливнах в кошничката още малко хладка вода....ама така, на око, без никаква логика...така и така, хляба го бях прежалил, поне да си направя експеримент с цел трупане на опит...че като стана един хляб-за чудо и приказ!"

Хей Джон,
аз лично слагам винаги една идея повече вода, когато добавям разни работи (лен, мак, сусам, овесени ядки ... каквото се сетиш) а ако ползвам пълнозърнесто брашно - минимум 50 мл повече вода :) (но това е защото правя пълнозърнестия хляб без да добавям бяло брашно както е по рецепта)

успех в правенето на хляб :)  :crossfingers: :crossfingers:

и не на последно място - благодаря за новата тема :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2013, 18:31:24 pm »
Уважаеми дами, признателен съм ви за отзивчивостта и съветите, само да поясня нещо за протокола...вследствие на натрупания емпиричен и практически опит вие разполагате с рутина и усет и спокойно импровизирате с мерките и детайлите, не така стоят с новобранци с емпиричен опит нула...съзнавам, че се прави хляб, а не се бърка мехлем  за артрит в аптека, където мерките трябва да са точни до милиграм, но за отправна точка приех, че щом хората да написали в рецептурата 300 мл вода и 500 грама брашно, трябва да са толкова, защото иначе биха написали +,- едиколко си процента...та ще ви моля за търпението на любяща майка към инфантилното си дете-идиотче, опитваща се да го накара да проумее защо не трябва да си бърка с нож в носа...що се отнася до типовете брашна, в рецептурната ми книжка за всяка рецепта е отбелязан типът брашно, който се използва, предполагам за улеснение на неграмотни потребители като мен, които отивайки в супермаркета просто лесно намират съответния пакет брашно съгласно маркировката на етикета за да изпълнят въпросната рецепта...например-всичките рецепти за бели хлябове, в различните им разновидности, изискват брашно тип 550, или 405, най-логичното беше да ги потърся в магазина-където ги няма...има тип 500...с което и работя...обаче първите ми две хляба излязоха от машината с вид на нещо годно за трошене на прозорци, но категорично негодно за консумация, взех да задавам въпроси...та това е причината за любопитството ми към типовете брашна, както и това, че в интернет не намерих годна информация по въпроса... :)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2013, 19:23:29 pm »
изискват брашно тип 550, или 405, най-логичното беше да ги потърся в магазина-където ги няма...има тип 500...с което и работя...обаче първите ми две хляба излязоха от машината с вид на нещо годно за трошене на прозорци, но категорично негодно за консумация, взех да задавам въпроси...та това е причината за любопитството ми към типовете брашна, както и това, че в интернет не намерих годна информация по въпроса... :)

джон,
аз лично не гледам цифрите - аз "познавам" бяло брашно, пълнозърнесто и царевично :)
какво пише в рецептите на твоята книга - името на самия хляб (почти всички са с бяло брашно, освен рецептата за пълнозърнест хляб, която е с пълнозърнест  :lol:  )
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2013, 05:52:12 am »
John Mirror, съвсем прав си за рутината, така е, според мен на теб ти трябва още малко
и смело ще боравиш с машинката, мисълта ми беше, да не се вторачваш толкова в типа брашно.
Ако пък ти е забавно и това е час от експеримента, дерзай!
Приятно хлебоправене...

За протокола във фурната втасва това цвете :photo: ЦЪК
Подарък за "виновниците" да имам моите две деца!
Хубав ден! :)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2013, 11:09:25 am »
мише , страхотно цвете !!!


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2013, 14:52:58 pm »
Благодаря nimika!

Това цвете само изглежда сложно, а в действителност не е така, оформя се съвсем лесно!
Поради липса на време този път машината омеси тестото вечерта и аз го прибрах в хладилника.
Сутринта оформих питката, след това втаса още веднъж на 60 градуса във фурната за 30 минути
и изпекох до готовност.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #7 -: Ноември 18, 2013, 09:14:07 am »
Е, това си е висш пилотаж в месенето, към който нито имам стремеж, нито претенции....комплименти за креативността и майсторството при създаване на въпросното "цвете"  :youwoman: ....
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #8 -: Ноември 18, 2013, 09:42:51 am »
междувременно, в крайна сметка се оказа, че "екзистенциалния" въпрос за брашната, който ме мъчеше, си е бил основателен, що се отнася до работата на новобранец с хлебопекарна....съвсем случайно си намерих информацията и бих казал, че нещата си дойдоха на мястото...и нещата се получават както трябва...накратко, оказа се , че типът на брашното маркира, грубо казано, грисовете от които е получено, т.е. дали е по от центъра на зърното или откъм обвивката, и, що се отнася до хлебопекарната, тук е връзката с времетраенето и температурите, които са заложени в отделните програми и цикли, доколкото това е свързано със съдържанието на глутен, а глутена определя втасването...простата зависимост е, че колкото по ниско е числото на типа брашно, толкова по ниско е съдържанието на глутен, ерго, брашната тип 400 съдържат глутен до около 8%, докато при брашно тип 700 глутенът вече е 15-16%...та аз лично се ориентирах хлябовете да се правят от брашна тип 650 до 812, а тези от тип 400 и 500 да останат по скоро за по фини сладкарски печива....тук не визирам пълнозърнестите брашна, разбира се....та да споделя и аз нещо, което на някой може и да му е полезно, в отговор на проявената към мен съпричастност.... :)
« Последна редакция: Ноември 18, 2013, 09:47:23 am от John Mirror »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #9 -: Ноември 20, 2013, 21:09:47 pm »
олеле мале,

това е най - професионалното обяснение което съм виждала до сега - браво!

в този ред на мисли - аз купувам брашно на което пише "пълнозърнесто брашно" но няма  никакво число ...  osi_10 - някакви предположения? (брашното е на марка Мелко)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2013, 21:49:50 pm »
Днес занесох моята приятелка на ремонт, но като я взема запрятам ръкави  :D

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #11 -: Ноември 20, 2013, 22:28:44 pm »
дано много бързо да я оправят,  :crossfingers:
нашата си е неизменна част от домакинството - представям си какво може да ти е ;)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #12 -: Декември 16, 2013, 22:34:30 pm »
В къщи отново ухае на хляб  :D

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #13 -: Декември 29, 2013, 02:00:10 am »
 :roll:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #15 -: Април 12, 2014, 19:01:32 pm »
Цоп с нова хлебопекарна в темичката  :P и с първия хляб (пълнозърнест), който се пече в момента  :eat:

Вече имаме "дефект" - когато машинката даде сигнал да слагаме добавките (25 мин след старта) ние ги сложихме, но тя почти веднага спря да бърка ???!! единствено за съвсем кратко се включи след известно време. Съответно добавките (слънчогледови семки и смляно ленено семе и чиа) не се объркаха и сега стоят странно върху част от кората на хляба  :?
На някого случвало ли му се е подобно нещо?
Ползвам Мулинекс модел OW610131 на програма за пълнозърнест хляб.

Хубава машинка!
Ние купуваме бяло, но добавям царевичен грис към хляба (защото нямам брашно, само грис...), също и мляко (вместо вода) и 1 яйце. С маята съм в чуденка, че уж била вредна. Категорично няма да взема д-р Йоткер. В Метро имаше една с червено на опаковката - нея купих, но вече свършва и трябва да търся нова...
Не ми достигна времето да проверя в магазините наоколо какво друго брашно, освен бяло, продават. Нядавам се на типово, но не вярвам особено.
Зайко, аз мляко и яйце не искам да слагам, защото сестра ми пости.
За маята и ние искаме да я заменим с квас, но не знам дали и как е възможно.
А тази на д-р Йоткер по-лоша ли е от другите? Ние от нея купихме.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #16 -: Април 12, 2014, 19:28:19 pm »
Смайли, честито :) Вкусни и неустоими изкушения да твори!

Каква марка е пекарната ти и на коя програма пусна хляба?
Ако е на някоя кратка, това което опиваш в възможно.
При моята 1ва програма за бял хляб, която аз ползвам основно е 3часа и 25 мин.
Меси интензивно в първия един час с леки почивки, след това около час втасва
и пак няколко пъти врътва и последния час пече....А сигнала за ядки/
ще видя съвсем точно при другото пускане/ е около 40 та минута.
Моя първи хляб си отиде в кофата директно, така че ако само семките са в кората
се брои успешен твоя  :lol:

Маята на д-р Йоткер е много добра с нея гафове не съм имала никога!

Успех и споделяй, раздвижването на темата може само да ме радва!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #17 -: Април 12, 2014, 19:30:59 pm »
Тъй, и з в кюпа с хлебопекарни от днес.Нашата е Мулинекс и сега пуснах първия хляб да го видим.На първата програма е, около 3 часа май ще го бърка и пече.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #18 -: Април 12, 2014, 19:39:54 pm »
Mishanta, мерси много!
Вие ветераните ще помагате.

Ползвам Мулинекс модел OW610131 на програма за пълнозърнест хляб, както съм писала по-долу.
Програмата е 3.10 ч. По мои наблюдения бърка само 25 мин. После повече от 1.30 ч. само втасва. През това време само един път разбърка за мнооогоо кратко. Накрая последния около 1 ч. пече.

Magi, радвам се, че и ти се нави да си купиш. Ще чакаме отзиви и снимки. Със здраве да си я ползвате.

Ето моята първа снимка. На нея се вижда, че не е разбъркано добре - стои на конци и отдясно има неразбъркана смес.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #19 -: Април 12, 2014, 20:08:05 pm »
Ние взехме Crown - кучешка марка от сбирщайн производител. Като "първа бука - за наука".
Меси доста, точно както на Мишето. Основната програма е точно 3 часа, но напоследък избирам тъмна коричка и е с 5-6 минути отгоре.

За маята на Йоткер имам съмнения, че е като нещата на Нестле ("добра храна, добър живот", ама пълен с отрови). А квас ми казаха, че мога да купя от Слънце и луна, ама познайте дали успях да отида.

Кажете за брашната, от къде да намеря нещо по-така, пълнозърнесто, типово и т.н.?