0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #620 -: Ноември 02, 2013, 12:34:46 pm »
а има ли връзка с това, че като сме инвитро трябва да е със секцио?
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #621 -: Ноември 02, 2013, 13:17:40 pm »
Buba 87, ние с теб сме почти заедно, и на мен ми сегади страшно на моменти, но ми отминава, забелязвам че от няколко дена не съм чак така зле и започвам да си хапвам като преди. Аз съм почти в 10 седмица. И гаденето е вечер в повечето случаи, а в началото по цял ден не можех нищо да хапна. :)
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #622 -: Ноември 02, 2013, 14:04:13 pm »
а има ли връзка с това, че като сме инвитро трябва да е със секцио?

Само в България инвитро е предпоставка за секцио. На запад няма такова нещо щом бременността си протича съвсем нормално и няма други предпоставки.


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #623 -: Ноември 02, 2013, 14:59:13 pm »
Та въпроса ми е въобще има ли някоя от вас,която да е инвитро и да ражда нормално?
Аз съм ин витро, но за пръв път чувам, че трябва да раждам секцио само заради това.
Досега не съм го обсъждала с лекарите.
Ще съм благодарна, ако се включат повече хора с коментари, защото ми се вижда абсурдно ...
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #624 -: Ноември 02, 2013, 16:05:48 pm »
Здравейте и от мен! Не съм писала скоро. Ние сме вече в 8 седм. Имаме си пулс:) Иначе постоянно ми е лошо и не ми се хапва нищо. Но и това ще отмине:)
Здравей ,само всичко да е наред,гаденето ще мине,а и ще го изтърпиш няма как :wink:

За раждането и аз не знма защо като сме Ин витро не искат естествено, айде нали когато са близнаци се приема,но когато е едно и ако няма някакви застрашаващи процеса ситуации защо не  :ask:.Аз имам позната бяхме заедно на процедура тя беше с 1 и го роди естествено без никакви проблеми.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #625 -: Ноември 02, 2013, 16:12:00 pm »
Че е абсурдно, абсурдно е, но голям процент (не се наемам да кажа колко точно) от моите познати забременели инвитро родиха със секцио като почти никоя от тях нямаше акушерски индикации  :?

Личната ми история- д-р Сигридов беше категоричен, че не ми трябва секцио, но АГ при когото раждах до последно настояваше за секцио, защото съм инвитро и то Н на брой. Даже в един от споровете ни ми заяви, че ако каже на колегите си, че ще изражда инвитро бременна нормално щели да го обявят за луд и той не искал така да говорят за него. Спорехме всеки Божи път като се видехме, всеки път! Аз бях спокойна, защото Сигридов беше за моето решение да родя нормално, нооо срещите ни с другия лекар в 9 месец зачестиха и натиска нарасна и в един момент започнах да се съмнявам в правотата на решението си.

В крайна сметка родих за 30 минути, толкова леко, че може да се каже, че не знам какво е да те хванат родилни болки. Ако се бях подала на натиска щяха да ме срежат и да си имам чудна, ненужна коремна операция.

Искам да подчертая, че АГ-то беше загрижен за мен и не ставаше въпрос за пари, защото така и не ми взе пари,че го вдигнах по нощите да идва в отделението, просто беше убеден, че е прав, а аз не.

Душевното равновесие е много крехко при бременните и ако от АГ се окаже натиск по подходящ начин като нищо ще убедят, че секциото е единственото правилно родоразрешение. Подбудите не коментирам, може да е пестене на време, може да е по-скъпото раждане ....
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #626 -: Ноември 02, 2013, 16:13:10 pm »
И аз съм ин-витро и като обсъждахме въпроса за раждането моят доктор каза,че ще се стремим към естествено раждане,пък ако се наложи секцио....на място ще се решава.
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #627 -: Ноември 02, 2013, 16:29:35 pm »
Ин витрото няма нищо общо със секцоито. Секцио се налага и прави по съвсем други причини и индикации. Че стана модерно напоследък е пък съвсем друг въпрос.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #628 -: Ноември 02, 2013, 16:50:11 pm »
Не знам защо бебетата заченати при инвитро се взимат за по различни и с по голямо внимание.Лично мене ме дразни страшно този факт.Сигурна съм,че всички са направени с любов!
Докато лежах в болница забелязах този факт.Може би никой лекар не иска да рискува с естествено раждане.Не че при секциото риска да се обърка нещо е минимален.Може би да те резнат им е по лесно ;)
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #629 -: Ноември 02, 2013, 16:57:29 pm »
Много ви благодаря,момичета че се включвате.И бих се радвала на повече мнения.Можеби е хубаво да ви споделя как точно почти ме убедиха за секцио,а бях твърдо убедена за нормално раждане.
1.Не само по себе си инвитрото е причина за секцио,а че има повече от една причина да се стигне до него.
2.Това,че ще е първо раждане и съм на 35 години.
3.Понеже никой лекар не би могъл да каже със сигурност как ще протече самото раждане и ако да речем възникне някакъв проблем и тоновете на бебо паднат или изчезнат,докато ми измият корема да ме подготвят за секциото минават около 10 минути,в които освен,че бебето страда и може да получи травми и наранявания докато бъде извадено,можело и да се окаже фатално.Тоест никой лекар не искал за толкова кратко време да рискува например,като в моя случай 8 годишна борба и 9 месеца бременност.
И аз бих предпочела да опитам естествено и ако възникне проблем да ме срежат,но проблемът е,че обикновено секциото го планират приблизително 15 дни преди термина. :ask: демек трябва да се реши предварително.
Така поставени нещата някакси не ми се рискуват близо 9 години.Може и да е игра със психиката ни...
Имам и една позната,пак инвитро с почти същите съпътстващи заболявания,като мен и тя искаше и тръгнало раждането нормално,но като разбрали докторите,че е инвитро сами я умолявали и пак секцио.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #630 -: Ноември 02, 2013, 18:05:23 pm »
desi_do4eva Според лекарите това, че ти е лошо, означава, че бременността се развива добре :) Няма как, ще го изтърпим заради бебчетата:)


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #631 -: Ноември 02, 2013, 18:28:58 pm »
joly ако може бих изказала и своето мнение като вече раждала
Значи нещата винаги могат да се объркат и от естествено раждане да премине в секцио по спешност.Визирам точка 3 в твоя пост.Винаги има риск за настъпят усложнения и при секциото ,както и при нормалното.Аз съм раждала нормално /само за сведение/Е,разбирам ако има съпътстващи заболявания ,които си ги знаеш -да.Най-вече е въпрос на личен избор.Но от написаното изглежда все едно правиш реклама на секциото.То ако е толкова хубаво ,няма на "другото " да му викат естествено раждане .
Това е само мое мнение!   :wink:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #632 -: Ноември 02, 2013, 19:37:24 pm »
Аз малко се притесних, преди малко ходих до 00 и като се избърсах имах едно бяло злузесто, като сопол, това тапата ли ще да е?

И как се проверява от док дали е била тя? С преглед там долу ли?

Ох, ако знаете всичко ми се разтрепери, много ми е рано на мен за раждане, а исках да стискам до 37 седмица :roll: :? :? :? :balk_145: :balk_144:


*

    Crystal

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #633 -: Ноември 02, 2013, 19:49:36 pm »
Деси, спокойно! Най- вероятно е част от тапата, но при мен тя започна да изтича така по малко месец преди да родя. Може да ти премерят шийката. Важното е да се пазиш да нямаш контракции. За твое спокойствие иди да те види доки.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #634 -: Ноември 02, 2013, 19:57:35 pm »
Деси, спокойно! Най- вероятно е част от тапата, но при мен тя започна да изтича така по малко месец преди да родя. Може да ти премерят шийката. Важното е да се пазиш да нямаш контракции. За твое спокойствие иди да те види доки.

 :bighug:


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #635 -: Ноември 02, 2013, 20:24:10 pm »
joly ако може бих изказала и своето мнение като вече раждала
Значи нещата винаги могат да се объркат и от естествено раждане да премине в секцио по спешност.Визирам точка 3 в твоя пост.Винаги има риск за настъпят усложнения и при секциото ,както и при нормалното.Аз съм раждала нормално /само за сведение/Е,разбирам ако има съпътстващи заболявания ,които си ги знаеш -да.Най-вече е въпрос на личен избор.Но от написаното изглежда все едно правиш реклама на секциото.То ако е толкова хубаво ,няма на "другото " да му викат естествено раждане .
Това е само мое мнение!   :wink:
Аз пък мисля, че "хубаво" раждане няма  :D Всяко от тях си има и болката и моментите на радост. Но по скромното ми мнение ,му викат "естествено" не заради хубостта, а защото природно така се разрешават нещата... :wink:Те му викат още и "нормално", значи ли, че секциото е "ненормално"?  :D Съгласна съм, че ин витрото не е предпоставка за секцио. osi_9 Както и, че секциото стана модерно напоследък...Но в крайна сметка, всеки решава сам за себе си и не можем да осъждаме нито естествено родилите, нито тези чрез секцио. Това е малко като войната между кърмещите и майките, които са хранили децата си с АМ...Понякога се стига до крайности...
Самата аз, родих със спешно секцио и не мога да се похваля, че стана за 30 минути, защото близо 40 само ме шиха...Но ако трябва, пак бих го направила /раждането имам предвид/. Уважавам и двете страни и единственото, което е наистина важно - живо и здраво бебче на финала!

Дес, надявам се, че всичко е наред с теб! :crossfingers:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #636 -: Ноември 02, 2013, 20:54:06 pm »
Ами и аз се натягах за нормално. Тя едната ми душа беше почти излязла, изтекоха ми водите 3 дни преди насроченото секцио и тайно се надявах че ще успея да ги изкарам естествено. Но като отидох ми казаха- в никакъв случай, режем. И не се противих. За щастие, защото втората се обърна, точно когато лекарят бръкна да я вади и се заклещи...и пак щяха да ме срежат...случаи всякакви...
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #637 -: Ноември 02, 2013, 21:06:43 pm »
Моникс,в грешка си.Не рекламирам нищо.Просто поясних,защото изглежда въпроса развълнува и други момичета.Исках да събера информация за,да реша как да постъпя и дали наистина е всеобща практика.
 Съгласна съм,че в крайна сметка избираш или едното или другото и гаранция няма за нищо.Лоши последици може да има,както от единия,така и от другия избор.
  И независимо от избора ни и последвалите обстоятелства важното е да стигнем до това да гушнем живи и здрави рожбите си.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #638 -: Ноември 02, 2013, 21:56:47 pm »
а има ли връзка с това, че като сме инвитро трябва да е със секцио?

Само в България инвитро е предпоставка за секцио. На запад няма такова нещо щом бременността си протича съвсем нормално и няма други предпоставки.

Ето това важи за мен с пълна сила. След две икси-та родих два пъти нормално. Живея извън Бг, процедурите също съм ги правила там.
И двата пъти имах леки едноплодни бременности.

joly, 35 г. далече не е преклонна възраст за раждане.

А за това, че при спешно секцио нямали да успеят да отреагират достатъчно бързо, това зависи от компетентността на екипа (според мен).

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #639 -: Ноември 02, 2013, 22:20:22 pm »
Аз малко се притесних, преди малко ходих до 00 и като се избърсах имах едно бяло злузесто, като сопол, това тапата ли ще да е?

И как се проверява от док дали е била тя? С преглед там долу ли?

Ох, ако знаете всичко ми се разтрепери, много ми е рано на мен за раждане, а исках да стискам до 37 седмица :roll: :? :? :? :balk_145: :balk_144:
Тапата не е бяла, по-вероятно е да е вагинален секрет.