0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #600 -: Ноември 01, 2013, 09:20:36 am »
Нищо,да знаеш за всеки случай,ако другите лекарства не помагат...аз ползвах какво ли не дълго време,докато една сруга мама не ме светна.
За хемоглобина-моят в 7 мес.падна на 90.демек опредрлиха ме с анемия и ми предписаха малтофер. На мен обаче ми беше адски гаден и не го пих (не ви съветвам да не го пиете,аз малко прекалих с лигавщината),но ядях всякаква храна с желязо като наблягах на зелените салати,ягодите, и най-вече всеки ден пиех по 0,5 л сок от цвекло със зеле и по 7-8 ядки сурово какао (макар и гадно).месо не обичам.На финала като влязох да раждам бях сигурна,че още съм си с нисък,но после си видях резултатите-беше 115.та явно е имало ефект...
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #601 -: Ноември 01, 2013, 10:10:24 am »
cerise Нутри мага аз с вода не мога да го пия защото и на мен ми става гадно,приемам го с една лъжица кисело мляко и нямам никакви проблеми,така правя още от началото на бременността ,когато ми го дадоха.Гледай да го приемаш по време на хранене с нещо.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #602 -: Ноември 01, 2013, 13:48:20 pm »
Благодаря момичета :bighug:

 Но аз, не съм се притеснила, т.к и без това, ще съм пак секцио и по ред други причини, иначе това, което ми откриха било доста безобидно и не е тип порок на сърцето. Еeeee хубаво беше да не съм дефектна и там, ама каквото такова :lol:

 Иначе аз за хемоглобина, вече 2-ри месец сам на ферофолгама, изписан ми е 3х1. Ям и червено цвекло, ядки сурови също много ... виж, за пироните в ябълките не бях чувала, ама смятам да пробвам :) чаят Ройбос обаче, може ли да се пие при бременност?
Да взема и аз ли да го пробвам щом е богат на желязо :lol:


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #603 -: Ноември 01, 2013, 14:09:47 pm »
Момичета, да се отчета днес бях на преглед, в 9с.3д., всичко е наред дори се движи, а още нищо не ми личи. Обаче докторът до сега ме гледаше все с вагинален и за да говидя и аз как си движи ме погледна през корема и каза че матката ми е наклонена назад, но не било проблем.
Кажете притеснително ли е това?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #604 -: Ноември 01, 2013, 15:20:53 pm »
Момичета, да се отчета днес бях на преглед, в 9с.3д., всичко е наред дори се движи, а още нищо не ми личи. Обаче докторът до сега ме гледаше все с вагинален и за да говидя и аз как си движи ме погледна през корема и каза че матката ми е наклонена назад, но не било проблем.
Кажете притеснително ли е това?
Рано е още да ти личи каквото и да било  :D  Колкото за наклонената назад матка, нали доктора ти е казал, че това не е проблем?  :? Не е, моята също е така, малко по-сложно може да е забременяването, но иначе сега бебето ще я "изправи". Това е физиологично особеност просто...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #605 -: Ноември 01, 2013, 15:45:08 pm »
Момичета, да се отчета днес бях на преглед, в 9с.3д., всичко е наред дори се движи, а още нищо не ми личи. Обаче докторът до сега ме гледаше все с вагинален и за да говидя и аз как си движи ме погледна през корема и каза че матката ми е наклонена назад, но не било проблем.
Кажете притеснително ли е това?

Браво за новините  :bighug: а за матката не се притеснявай, явно това е анатомичната и forma ;) Колкото за проличаването на мен, чак след 12-13 седмица ми пролича :lol:


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #606 -: Ноември 01, 2013, 16:26:24 pm »
Момичета, да се отчета днес бях на преглед, в 9с.3д., всичко е наред дори се движи, а още нищо не ми личи. Обаче докторът до сега ме гледаше все с вагинален и за да говидя и аз как си движи ме погледна през корема и каза че матката ми е наклонена назад, но не било проблем.
Кажете притеснително ли е това?

Деси, не се тревожи, лекарят правилно ти е казал. Аз съм със същата особеност и моята лекарка ми обясни, че това не пречи за износването на бременността. Вероятно ще ти проличи по-късно. Изчезвам от темата. Успех на всички бъдещи мами! :)
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #607 -: Ноември 01, 2013, 16:30:04 pm »
Благодаря, amanda! :bighug:
На обяд изпих капсулата с кисело мляко и не ми прилоша :)
А колкото до проличаването, при всеки е индивидуално, на мен чак в пети месец ми пролича, преди това, колкото и да се гордеех с коремчето си, никой не забелязваше  :D
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #608 -: Ноември 01, 2013, 16:48:44 pm »
desi_do4eva браво за добрите новини,на мен ми пролича в 4м. ,има време ще растеш и ще хубавееш с коремче  :hug2:
cerise само така  yahoo_33

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #609 -: Ноември 01, 2013, 17:07:59 pm »
здравейте момичета нямам време да пиша и изобщо да влизам във форума с тия двама калпазани :lol: :lol: :lol: искам да ви питам за цитонамазка на определен ден от цикъла ли се взимаше???благодаря ви предварително и успех на всички бъдещи мамита
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #610 -: Ноември 01, 2013, 17:25:23 pm »
здравейте момичета нямам време да пиша и изобщо да влизам във форума с тия двама калпазани :lol: :lol: :lol: искам да ви питам за цитонамазка на определен ден от цикъла ли се взимаше???благодаря ви предварително и успех на всички бъдещи мамита

Ами, май имаше определен ден от Мц, ама колко дни, след него беше ееее :x


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #611 -: Ноември 01, 2013, 17:38:34 pm »
здравейте момичета нямам време да пиша и изобщо да влизам във форума с тия двама калпазани :lol: :lol: :lol: искам да ви питам за цитонамазка на определен ден от цикъла ли се взимаше???благодаря ви предварително и успех на всички бъдещи мамита

Ами, май имаше определен ден от Мц, ама колко дни, след него беше ееее :x
Аз мисля,че точно определен ден няма,но да речем от 10ден натам, може и по рано  :?,не съм се замисляла какъв ден са ми взимали  :ask:

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #612 -: Ноември 01, 2013, 18:13:30 pm »
marieta25, макар да не съм за тази тема (поне още не знам), ще ти отговоря. За цитонамазката няма определен ден, само трябва да е "чист" ден, т.е. да не е веднага след кървене.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #613 -: Ноември 01, 2013, 20:49:17 pm »
Благодаря за отговорите, поне се успокоих че не е проблем. :)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #614 -: Ноември 01, 2013, 21:10:14 pm »
Marieta, веднага след цикъл се прави цитонамазка. По-късно когато съм ходила са ми отказвали.
Dess чаят от ройбос се препоръчва за бременни и за кърмачки в неограничени количества.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #615 -: Ноември 02, 2013, 00:36:21 am »
Здравейте,аз пак се изгубих-2 дни без интернет,2 дена гости...сега пък съм болна  и се чуствам като парцал.Благодаря за съветите за кърменето,купих си въпросните кремчета за зърна и почвам  да се мажа.
Оливче,от кога ти казвам,че ще ти се обадя и все нещо става.Хайде като оздравея ще се чуем :)

Момичета,много сте писали...ще коментирам само за киселините.След 30 седмица положението става още по-зле,поне ме успокоиха,че след раждане изчезват ,така че наред с другите неразположения ще изтърпим и това.

Писали сте за приема на лекарства и явно аз не ги приемам както трябва.Знаех само,че не трябва да приемам омега 3 и магнезий заедно,а сега се оказва,че и желязото трябва да е отделно.Май ще се окаже ,че трябва да пия лекарства 5 пъти на ден,а аз не съм от най-прилежните.

Моник,все се чудя дали лекарите могат да измерят главичката правилно,когато е толкова ниско долу.Вие поне сте едрички,а мен все ме мори фактът,че всички акушерки и асистенти ми казват "ау колко малък корем имате!!!".Ами тъпча се с храна доколкото мога,ама какво да направя,че съм  висока,слаба с тясна  структура и коремът ми стърчи напред,но не се заобля настрани.Вече се чудя какво да ям или да пия,за да подпомогна растежа на бебо.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #616 -: Ноември 02, 2013, 10:08:22 am »
благодаря Ви за отговорите :wink:
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #617 -: Ноември 02, 2013, 10:24:08 am »
Здравейте и от мен! Не съм писала скоро. Ние сме вече в 8 седм. Имаме си пулс:) Иначе постоянно ми е лошо и не ми се хапва нищо. Но и това ще отмине:)


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #618 -: Ноември 02, 2013, 11:38:18 am »
Здравейте и от мен! Не съм писала скоро. Ние сме вече в 8 седм. Имаме си пулс:) Иначе постоянно ми е лошо и не ми се хапва нищо. Но и това ще отмине:)

  :hello2:
честито  :bighug:
ще отмине споко :lol:

47 Smiles  :bighug:


*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #619 -: Ноември 02, 2013, 11:53:29 am »
Здравейте,момичета.Не съм ви писала доста отдавна.Преди два дни се срещнах с една акушерка,за да си поговорим за раждането.Смятах и искам да раждам естествено и разчитах,да е при нея понеже доколкото знаех и се потвърди и тя е привърженичка на естественото раждане.Но за голяма моя изненада и шок ме посъветва да раждам със секцио.

Изброих причините заради,които искам да раждам естествено,а тя ми изброи причините,заради,които според фактите трябва да раждам секцио и съм на път да я послушам.

Та въпроса ми е въобще има ли някоя от вас,която да е инвитро и да ражда нормално?