0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #880 -: Април 22, 2014, 13:34:23 pm »
На мен лаборантката също ми каза, че не е необходимо на гладно и жадно, точните й думи бяха "... то ако бактериите само с вода се отмиваха".


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #881 -: Април 24, 2014, 16:23:32 pm »
Отново пиша за обрива на сина ми. ... Ако някой може да даеде съвет, моля да сподели. Малко по-напред на стр. 44 съм описала проблема ни. Вече мина 1 месец откакто се борим с тези обриви. След 10 дневен курс на мазане с Лиотон , който беше без резултатен, започнахме да мажем сутрин с Фуцидин, вечер с Елоком. За около 10 дни пъпките почти затихнаха. Само да кажа, че междувременно малкия се обрина целия ...  Обрива по цялото тяло се изчисти сам за около 5 дни, без да го мажа, това, което беше на крачето също изчезна ( междувременно то се разрастна и стана 3 пъти по-голямо от това, което е на снимката в първият ми пост) останаха само малки завяхнали пъпчици по крайщата на обрива по ръбчето. Синът ми беше на диета през това време, без цитруси, кашкавал, бобови храни .... Аз се обнадеждих и му дадох лимон и  натурален сок :-( . след което на другия ден тези останали пъпки се активираха и зачервиха отново, излязоха и нови на другото коляно, но малко. Започнахме да мажем отново с Фуцидин и Елоком. Отново на диета. Резултата е , че за 8 дни пъпките позавяхнаха, но през деня се зачервяват, а през нощта и по-спокоините моменти затихват. Ще отидем отново на дерматолог. Но въпросната дерматоложка каза, че не може да помогне повече. Сега спрях всички мехлеми и по нейно предписание мажа само с Адерма интензив. Детето отново е на диета, но вече се чудим дали да не ограничим и млечните продукти .... Иначе няма сърбеж, но мястото на обрива е леко сухо. ...Ако някой може да ми даде съвет, без това да го обремени или загуби много от времето му, ще съм Ви благодарна.
хубави дни.
А. Пенчева
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #882 -: Април 24, 2014, 17:12:27 pm »
Здравей, прочетох ти и предишния пост. На моята дъщеря, която е на 7 г., по-съшият начин и се появяваха обриви или по-скоро петна на сгъвката на крачето, отзад. Случваше се все пролетно време, до около три годинки. Посещавали сме лекар и сме мазали с "Фусикорт", но по предписание.
Тази година и се появи пак - на сгънките точно. Пак пролетно време е. Но тази година започна да и тече и нослето и да и сълзят очите. Лекарката и изписа противоалергично. И хремата спря, петната изчезнаха и очите се оправиха. Предполагам, че може да е реагирала на нещо, някаква алергия.
Заведи го и на алерголог, освен на дерматолог.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #883 -: Април 24, 2014, 19:43:32 pm »
Лично аз, си вземам от лабораторията за двете ноздрчки и за гърлото /общо 3 бр./ кювети, май се казваха  :oops: Вземам му сутрин на гладно и жадно секрета, водя го на ясла и в 8ч. ги давам в лабораторията  :wink:
Минава по каса!

Няма нужда да държите детето гладно и жадно за подобно изследване, нито има значение по кое време на деня ще вземете секрета.
Боби, Джам е права! Тук така искат да ги изследваме  :? Затова правя така аз!
Но сега като се замисля, наистина няма смисъл.......
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #884 -: Април 24, 2014, 22:18:52 pm »
Далиана, здравей! Не съм лекар, но някак това ми прилича на алергична реакция.
Някои деца са с много чувствителна кожа - при изпотяване, при хапване на определени продукти, веднага пъпки.
Да не го обличаш много?


Наистина няма полза от непрекъснато мазане с препарати.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #885 -: Април 24, 2014, 23:21:59 pm »
Nina, благодаря за подкрепата и съвета. Да, вероятно ще посетим и алерголог . ...
Хубави дни :-) !
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #886 -: Април 24, 2014, 23:25:53 pm »
Ами все гледам да не го претоплям, слагаме тънки памучни панталони, но в момента времето е много променливо. Ние сме от Русе. Тук е доста по-топло, но същевременно и мн. ветровито...и честно казано не успявам да го опазя да не се изпоти ... А за храните, до сега не се е обривал, всичко е понасял мн. добре, това е за първи път  .... И на мен започва да ми прилича на алергия, въпроса е да установим от какво ...:-)
Хубави дни и на вас! Благодаря!
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #887 -: Април 24, 2014, 23:42:54 pm »
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alergii&Number=1943223012&page=0&view=collapsed&sb=5&part=1&vc=1

Въпреки че това, което прочетох тук ме кара да се замисля отново  по повод алергията...д-р Бърди споменава, че е лекувал дете с доказана алергия към млечните продукти, без да променя хранителния режим, само с подходящи кремове - смеси ... И то успешно ...?!
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #888 -: Април 25, 2014, 17:35:15 pm »
Това е моя статия отпреди 9 години... . И бе написана след узнаване на "методите" на фамозните софийски фирми -Мустаков, Маринова.

« Последна редакция: Април 25, 2014, 17:37:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #889 -: Април 25, 2014, 22:15:10 pm »
Ами все гледам да не го претоплям, слагаме тънки памучни панталони, но в момента времето е много променливо. Ние сме от Русе. Тук е доста по-топло, но същевременно и мн. ветровито...и честно казано не успявам да го опазя да не се изпоти ...
Ако се поти, значи му е топло на детето.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #890 -: Април 25, 2014, 22:41:00 pm »
да, като на едни познати желязната логика - лято, 35 градуса, камък се пука от жега, детето с потник и тениска, ама те слагали потника, защото то много се потяло, та да можели да съблекат потника като се изпоти и да остане по суха тениска :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #891 -: Април 25, 2014, 22:49:45 pm »
да, като на едни познати желязната логика - лято, 35 градуса, камък се пука от жега, детето с потник и тениска, ама те слагали потника, защото то много се потяло, та да можели да съблекат потника като се изпоти и да остане по суха тениска :lol:
:lol: :lol: :lol:

Извинете, не се стърпях.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #892 -: Април 25, 2014, 23:23:09 pm »
Да, така е Ваша статия е, хубава е и полезна, защото все още масово се тестват децата и какво ли още не ... Вие какво смятате за тези обриви, възможно ли е да е алергия или по-скоро е атопичен дерматит?
Според ваши съвети с дъщеря ми се справяхме чудесно само с фуцидин и АДЕРМА Екзомега, но сега не можем да се справим бързо ...

Няма проблеми, така си е за претоплянето, то аз съдя и по себе си , но не бива, вече махнахме един кат дрехи ...:-)
Благодаря на всички :-)
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #893 -: Април 26, 2014, 00:33:47 am »
да, като на едни познати желязната логика - лято, 35 градуса, камък се пука от жега, детето с потник и тениска, ама те слагали потника, защото то много се потяло, та да можели да съблекат потника като се изпоти и да остане по суха тениска :lol:
Ха ха ха. страхотно. Милото детенце. А топлят ли му сладоледа в микровълновата? ( щото и такъв хит видях един път)


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #894 -: Април 26, 2014, 15:06:52 pm »
Отново пиша за обрива на сина ми. ... Ако някой може да даеде съвет, моля да сподели. Малко по-напред на стр. 44 съм описала проблема ни. Вече мина 1 месец откакто се борим с тези обриви. След 10 дневен курс на мазане с Лиотон , който беше без резултатен, започнахме да мажем сутрин с Фуцидин, вечер с Елоком. За около 10 дни пъпките почти затихнаха. Само да кажа, че междувременно малкия се обрина целия ...  Обрива по цялото тяло се изчисти сам за около 5 дни, без да го мажа, това, което беше на крачето също изчезна ( междувременно то се разрастна и стана 3 пъти по-голямо от това, което е на снимката в първият ми пост) останаха само малки завяхнали пъпчици по крайщата на обрива по ръбчето. Синът ми беше на диета през това време, без цитруси, кашкавал, бобови храни .... Аз се обнадеждих и му дадох лимон и  натурален сок :-( . след което на другия ден тези останали пъпки се активираха и зачервиха отново, излязоха и нови на другото коляно, но малко. Започнахме да мажем отново с Фуцидин и Елоком. Отново на диета. Резултата е , че за 8 дни пъпките позавяхнаха, но през деня се зачервяват, а през нощта и по-спокоините моменти затихват. Ще отидем отново на дерматолог. Но въпросната дерматоложка каза, че не може да помогне повече. Сега спрях всички мехлеми и по нейно предписание мажа само с Адерма интензив. Детето отново е на диета, но вече се чудим дали да не ограничим и млечните продукти .... Иначе няма сърбеж, но мястото на обрива е леко сухо. ...Ако някой може да ми даде съвет, без това да го обремени или загуби много от времето му, ще съм Ви благодарна.
хубави дни.
А. Пенчева
Това е алергия- контактна или хранителна. Има и по надолу от червните участъци още обриви.
Добре би било да дадете "Зиртек" или "Аериус" за около 5-6 дена.
« Последна редакция: Април 26, 2014, 15:24:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #895 -: Април 26, 2014, 23:27:07 pm »
Той пи близо 2 месеца фенистил, първо заради хрема, а след това заради обрива. В момента не давам нищо през устата и не мажа с нищо освен с Адерма интензив и измивам с Дав сапунчето.  Ще дадем "Аериус". Освен това постепенно ограничихме много храни,които консумираше: яйца, цитруси, купени сокове, шоколад, но въпреки това обрива не минаваше и сега спряхме и млякото, млечните продукти ... Всичко от тези неща до сега е консумирал без да има проблеми ... Други бонбонки, сладкиши и подобни ние не даваме ...
Когато напълно се изчисти, мога да започна да захранвам, отново едно по едно с тези храни ... и да внимавам да не направи отново реакция, нали така ? !

Иначе не съм сменявала перилния препарат, не използвам омекотители и сега обличам само с памучни дрехи ...

Благодаря Ви, че се включихте д-р Бърди!
« Последна редакция: Април 26, 2014, 23:29:15 pm от Daliаnna »
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #896 -: Април 27, 2014, 00:04:12 am »
Можете, да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #897 -: Април 27, 2014, 18:09:49 pm »
Благодаря!
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #898 -: Април 29, 2014, 11:24:58 am »
Докторе и момичета, издирвам едно кремче, което успокоява и облекчава АД на племенницата ми. Става въпрос за Атопиклер http://apteka.framar.bg/30016855/%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D1%80-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-40-%D0%B3%D1%80-. Никъде не го намираме, явно вече не се внася. Доктор Бърди, продава ли се в Гърция и със същото наименование ли е?
     
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #899 -: Април 29, 2014, 13:34:12 pm »
Дани, в Германия го има. 15 евро за 100 мл.