0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #860 -: Март 30, 2014, 19:13:21 pm »
Деси-кк, не мисля, че има връзка с поникващия кътник. Може да е от бактериална инфекция в устата. Пие ли мляко преди да заспи, или през нощта? Кога най-вече се усеща сутрин или по друго време?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #861 -: Март 30, 2014, 20:02:32 pm »
Деси-кк, не мисля, че има връзка с поникващия кътник. Може да е от бактериална инфекция в устата. Пие ли мляко преди да заспи, или през нощта? Кога най-вече се усеща сутрин или по друго време?
Не, не пие мляко нито преди, нито по време на сън, тя въобще отдавна спря да пие мляко. Най -силно се усеща сутрин, но и през деня се усеща, по слабо но тази специфична миризма си остава. Ще ходя утре да я видят. За кътника си мислех защото от тогава долу горе я усетих като тръгна да изниква. Ние още спим с биберон, но не вярвам да е от него щот до сега нищо нямаше.  Тази обструкция на червата не ми излиза от главата, защото тя не е като да не тика постоянно каквото й падне в устата си. Какво ли не съм вадила от камъчета до стотинки. Дато не е нещо застанало и да не минава, че акъла ми не стига как ще се маха  8O
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #862 -: Март 30, 2014, 22:30:34 pm »
Деси, миеш ли зъбките? Преди известно време една друга майка беше писала за същия проблем, но не си спомням в коя тема беше, май в съветите от 0-12 мес. След като започнаха да мият зъбките и лошият дъх беше изчезнал.
Намерих, ето погледни тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49070.msg1037988#msg1037988, мнението на ivelinca.
« Последна редакция: Март 30, 2014, 22:34:33 pm от Врабчо »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #863 -: Март 30, 2014, 23:29:12 pm »
Деси, измий с подходяща паста зъбките и изтъркай езика, дано ти дава .

Не се вкарвай сега във филми...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #864 -: Март 31, 2014, 00:05:07 am »
Деси, миеш ли зъбките? Преди известно време една друга майка беше писала за същия проблем, но не си спомням в коя тема беше, май в съветите от 0-12 мес. След като започнаха да мият зъбките и лошият дъх беше изчезнал.
Намерих, ето погледни тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49070.msg1037988#msg1037988, мнението на ivelinca.
Абе мием ги от около 2 месеца, тя преди не даваше, но дори тогава дъхчето й си беше нормално, бебешко. Сега уж ги мием а изведнъж от седмица стана такова. Не е просто лош дъх, а със специфична миризма както вече писах на аки, мен това ме притеснява. Но ще видя утре какво ще кажат, може пак руфлукса да се е разбутал нещо. Аман, едно се оправя друго почва, няма миг спокойствие :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #865 -: Март 31, 2014, 10:47:27 am »


Миa беше ли с диaгноза?
Какво най-много помогна?

На Мия така и не й поставиха диагноза. при нея вървяхме по метода на изключването, така че след обстойни изследвания при невролог изключиха ДЦП, както и някакви мускулни заболявания, но за какво точно ставаше дума -никой не можа да каже. Най-вероятно е имала момент на асфикция след раждането и закъсняла реакция от страна на лекарите, при което някои от връзките в мозъка са унищожени или нарушени. Не мога да кажа кое най-много помогна, но правихме всичко -и упражнения и масажи и всякакви видове изследвания и консултации. Най-много помогна търпението и упорството да я учим как се правят онези неща, които при бебетата се случват естествено. сега си давам реална сметка колко много сме я стимулирали. Съпоставяйки нещата с Явор, разбирам колко усилия са били нужни при Мия, а при него става буквално от втория му опит.
<br />[link=http:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #866 -: Март 31, 2014, 17:25:42 pm »
Абе мием ги от около 2 месеца, тя преди не даваше, но дори тогава дъхчето й си беше нормално, бебешко. Сега уж ги мием а изведнъж от седмица стана такова. Не е просто лош дъх, а със специфична миризма както вече писах на аки, мен това ме притеснява. Но ще видя утре какво ще кажат, може пак руфлукса да се е разбутал нещо. Аман, едно се оправя друго почва, няма миг спокойствие :(
Поискай да  вземат и гърлен секрет за всеки случай. На Ивана и става много лошо дъха, когато има инфекция на гърлото.  При нас дори се вижда с просто око - вижда се растежа върху сливиците и.
« Последна редакция: Март 31, 2014, 17:27:28 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #867 -: Април 01, 2014, 09:00:53 am »
Д-р Бърди, пускам няколко нови снимки на ръцете на Рая.
Мазах още 3 дни с правения крем по 2 пъти (както писахте) и продължавам с миене с Дав и мазане с хидратантен крем (купих Еуцерин Омега 12).
Мажа по 3 пъти на ден, понякога малко повече - като видя, че се почесва по ръцете, измивам пак със сапун и нанасям крема - като ги овлажня спира да се чеше.
Мисля, че скоро няма да има и следа от пъпките :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #868 -: Април 02, 2014, 21:59:25 pm »
OK
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #869 -: Април 03, 2014, 00:01:18 am »
Здравейте д-р Бърди,

искам да се посъветвам с вас за сина ми, който е на 1 и 10 месеца. От около 10 дни му излезе обрив на едното краче отзад на гънката зад коляното. Първоначално представляваше само няколко малки пъпчици. Същия ден беше облечен с панталонки с поларена подплата, а времето навън беше необичайно топло и аз предположих, че са от изпотяване. След това пъпките станаха повече, мънички една до друга и обрива се зачерви. Нашата докторка каза да мажа с Бочко. Мазах, но обрива започна да се разраства, излязоха и други малки пъпчици по крачето. Отидохме на кожен, казаха ни, че причината найстина е тази, изписаха Локоид липокрем 0,1% за 10 дни по 2 пъти на ден. Мажа вече трети път ( т.е. втори ден), но обрива започва да подпухва и става по-червен. Като цяло пъпките изглеждат все по възпалени . ... Това ли е правилното лечение? ... Снимката не е мн. добра ...
Хубав ден!
« Последна редакция: Април 03, 2014, 00:04:36 am от Daliаnna »
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #870 -: Април 05, 2014, 00:08:08 am »
Д-р Бърди,
дъщеря ми, за втори път в разстояние на 2 месеца е със стрептококова инфекция на гърлото, стрептококи тип А /първия път, края на февруаи, беше скарлатина/. Сега отново е  със стр. инфекция, отново на АБ.
Четох в нета за въпросните стрептококови инфекции, на много места пише, че могат и без АБ да преминат и че АБ се предписва по-скоро за предпазване от т. н. ревматична треска.

Вие какво мислите по този въпрос. Питам, защото детето за втори път е на АБ от края на февруари. В училището им явно е бъкано със стрептококи, защото непрекъснато боледуват децата.

И другия ми въпрос, може ли според Вас да се направи нещо по глобално, в самото училище, като дезинфекция или нещо такова, и аз не знам точно, за да се прекрати тази исория със стрептококите. Наистина трае вече месеци наред да не е и повече от 6.
Дъщеря ми ходи 4 години на ясла и ДГ, не бахме имали такова чудо до сега,  два поредни месеца със стрептококова инфекция.

Благодаря Ви и лека вечер

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #871 -: Април 06, 2014, 11:33:31 am »
Др Бърди, извинявам се предварително ако Ви безпокоя, но не съм сигурна към кого да се обърна... Емма е отново с обрив (прилагам снимка) от около седмица.
ЛЛ прецени, че ще мине от самосебе си, затова и реших да изчакам, без да предприемам нищо. Но вече изтече седмица и според мен обрива се разпространява...
Може ли да се третира с нещо, като например Фусикорт (не смея да мажа на своя глава, макар да имам крема)... Благодаря Ви предварително и отново извинете за безпокойството.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #872 -: Април 06, 2014, 22:46:17 pm »
Здравейте!
Дъщеря ми на 3г. е с АД. До сега сме имали проблеми в областта на кънките на китката, на сгъвката на лакътя и зад едното ухо. Положението съм овладявала с козметика за АД. От няколко месеца обаче започна да и се подсича под долния клепач на едното око. В началото поддържах с крема на марката - SVR - Topialyse за около очи (пише за атопични клепачи), тъй като не знаех за областта около очите какво става за мазане. Но от две седмици, след като бяхме болни, подсичането премина в екзема. Долния клепач е видимо зачервен, кожата загрубя и се лющи. Като че ли и горния клепач е подсечен. Струва ми се, като че ли има допълнителна гънка на долния клепач. Изчетох всичко за АД и там срещнах термина "атопично плисе или атопична гънка). В сряда сме чак на дерматолог, но до тогава с какво да мажа????? Някой имал ли е подобен проблем? Ползвала съм съветите на д-р Бърди с Бетноват в база, но за други части на тялото. Може би ще трябва и антибиотично кремче. Четох, че може да се добавя към базата с Бетноват, но в какво съотношение? Ще се радвам, ако се включи и д-р Бърди. Няма как да приложа снимки, заради близостта до окото.
« Последна редакция: Април 06, 2014, 23:43:54 pm от happymery »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #873 -: Април 18, 2014, 21:47:25 pm »
За вземане на секрет от носа, колко време не трябва да е пръскано нищо, и ако е слагано само куик и физиологичен разтвор пречи ли?

По зк може ли да се направи, и какво се купува от аптеката да го вземе личната, с клечки за уши става ли?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #874 -: Април 19, 2014, 09:59:13 am »
За вземане на секрет се ходи в лаборатория. Може да мине по ЗК. Мисля, че физ разтвор и Куикс не пречат, само капки и ако е пил АБ скоро-до 2 седмици.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #875 -: Април 19, 2014, 22:27:18 pm »
Лично аз, си вземам от лабораторията за двете ноздрчки и за гърлото /общо 3 бр./ кювети, май се казваха  :oops: Вземам му сутрин на гладно и жадно секрета, водя го на ясла и в 8ч. ги давам в лабораторията  :wink:
Минава по каса!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #876 -: Април 21, 2014, 08:06:17 am »
Лично аз, си вземам от лабораторията за двете ноздрчки и за гърлото /общо 3 бр./ кювети, май се казваха  :oops: Вземам му сутрин на гладно и жадно секрета, водя го на ясла и в 8ч. ги давам в лабораторията  :wink:
Минава по каса!

Няма нужда да държите детето гладно и жадно за подобно изследване, нито има значение по кое време на деня ще вземете секрета.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #877 -: Април 22, 2014, 00:09:32 am »
Боби, тук отказват ако не е при посочените условия - нас са ни връщали от ХЕИ.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #878 -: Април 22, 2014, 01:01:41 am »
Лично аз, си вземам от лабораторията за двете ноздрчки и за гърлото /общо 3 бр./ кювети, май се казваха  :oops: Вземам му сутрин на гладно и жадно секрета, водя го на ясла и в 8ч. ги давам в лабораторията  :wink:
Минава по каса!

Няма нужда да държите детето гладно и жадно за подобно изследване, нито има значение по кое време на деня ще вземете секрета.

Нашите педиатри не мислят така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #879 -: Април 22, 2014, 01:10:35 am »
Боби, тук отказват ако не е при посочените условия - нас са ни връщали от ХЕИ.
На мен не ми се вярва това да я официален протокол идващ отгоре, по-вероятно лаборантите , просто правят всичко на гладно и жадно и не се налага да мислят.   
Всъщност много малко са тестовете, за които е наистина нужно да са на гладно- холестерол, БКК,зарах, други сега не се сещам.   Дори за по-голяма част от кръвните изледвания не е необходимо. 

Jam, ако е вярно това което казваш, че дори и лекарите го казват, е наистина много жалко. Много ми е странно какво ви казват като причина, че ще се случи с бактериите , ако  е пило вода? То ако се отмиваха с вода и храна, да се лекуваме като ядем .  Пиеш 2 литра, хапваш една баничка и хоп, няма бактерии :-).