0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #800 -: Март 05, 2014, 20:33:01 pm »
Боби, съгласна съм с теб, но когато наистина има или е имало пристъпи детето. Моето никога не е имало такива, сега в момента също.
Основният проблем сега са ушите, а не бронхита.
След още една телефонна консултация с личната педиатърка, вече започна да пие Аугментин, защото от тази нощ се оплаква от болки и в другото ухо.
Утре сме на консултация.

Консултацията потвърди предположенията. Няма хрипове, и двете ушета са зачервени. Веднага след втория прием на антибиотика, детето е съвсем различно - жизнено, заиграва се, храни се, спи спокойно. Вече почти няма и кашлица.
Вентолина изобщо не го отворих.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #801 -: Март 06, 2014, 09:32:50 am »

Момичета, имам нужда от съвет.
От известно време /10-тина дни/, Константин много често си натиска ушите. Слага си дланите, и сякаш се опитва да прави "вакуум". Като питам защо го прави, отговаря, че го боли. Предполагам, че има някакво дразнене по-скоро, защото по нищо не личи да изпитва болка. Други оплаквания няма - изглежда си здрав.
Нужно ли е според вас да посетим УНГ, или да изчакам?



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #802 -: Март 06, 2014, 10:14:06 am »

Момичета, имам нужда от съвет.
От известно време /10-тина дни/, Константин много често си натиска ушите. Слага си дланите, и сякаш се опитва да прави "вакуум". Като питам защо го прави, отговаря, че го боли. Предполагам, че има някакво дразнене по-скоро, защото по нищо не личи да изпитва болка. Други оплаквания няма - изглежда си здрав.
Нужно ли е според вас да посетим УНГ, или да изчакам?

аз за детето не чакам повече от 2-3 дни... не пречи да го погледне някой.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #803 -: Март 06, 2014, 10:20:15 am »

Момичета, имам нужда от съвет.
От известно време /10-тина дни/, Константин много често си натиска ушите. Слага си дланите, и сякаш се опитва да прави "вакуум". Като питам защо го прави, отговаря, че го боли. Предполагам, че има някакво дразнене по-скоро, защото по нищо не личи да изпитва болка. Други оплаквания няма - изглежда си здрав.
Нужно ли е според вас да посетим УНГ, или да изчакам?
аз за детето не чакам повече от 2-3 дни... не пречи да го погледне някой.
И аз съм на мнение, че трябва да го види УНГ. Наскоро мъжът ми имаше подобни оплаквания. Отиде на УНГ и се наложи да му почистят ушите и проблема се реши. Не, че при Коко е това, но не пречи да го погледнат.
« Последна редакция: Март 06, 2014, 10:30:43 am от Ники »

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #804 -: Март 06, 2014, 10:29:03 am »
И аз бих завела за едно мнение поне на УНГ! Той е голям вече и прави разлика, така че това, че казва че го боли - може би има някакъв дискомфорт!
Дано да няма нищо де!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #805 -: Март 06, 2014, 10:54:51 am »

Благодаря за съветите. Ще посетим "ушолекар" /както казва Коко, щото нали за зъбите се ходи на "зъболекар", значи.../   :D



*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #806 -: Март 06, 2014, 11:30:16 am »

Благодаря за съветите. Ще посетим "ушолекар" /както казва Коко, щото нали за зъбите се ходи на "зъболекар", значи.../   :D
Остроумен и отново на място  :D

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #807 -: Март 06, 2014, 17:52:41 pm »
Здравейте на всички.
Отдавна не съм писала, но ако някой има опит да сподели. Днес ми звъннаха от детската градина на малкия и ми казаха, че имал обриви по ръцете до лактите на гърба и на лицето от едната страна. Докато отида да си го взема на лицето нямаше нищо. На гърба имаше обрив, който съм снимала и на едната ръка има на 2 места малки. Обадих се на педиатърката и тя ми каза да го заведа утре следобяд. Каза да дам нещо противоалергично. Дадох преди малко и сега обривите ги няма вече. Педиатърката ми каза, че е алергия. Не ми се вярва да е изчезнало толкова бързо от зиртека. Аз като го обличах в детската градина имаше и на двете ръце. Като се прибрахме на едната вече нямаше нищо. Какво мислите? Утре имам работа, която трябва да свърша и питах педиатърката дали да го водя на градина, а тя ми каза сама да реша. Сутринта е ял филия с масло в градината. На обяд е имало риба и картофи, но той не е ял.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #808 -: Март 06, 2014, 20:21:27 pm »
Туто бене, на мен това на полазено или ухапано от паяк ми се струва. На мен ми се е случвало и сериозен оток да имам по крайниците, който да се задържи 8-10часа.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #809 -: Март 06, 2014, 22:04:54 pm »
Туто, вчера моята девойка получи подобен обрив. Бяхме в къщи цял ден, излязохме навън и забелязах обрива около половин час след като сме излязли. На излизане съм сигурна, че го нямаше. Прибрахме се веднага и дадох доза Ериус. След около половин час нямаше и следа от обрива. При нея беше на двете ръце, на китките и на двете бузи. Направих снимки, за да кача тук, но докато стигна до компютъра изчезна. Лошо е качеството на снимката, но се добива представа.
Днес няма обрив.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #810 -: Март 07, 2014, 08:51:15 am »
Д-р Бърди , ще съм благодарна , ако чуя и вашето мнение - има ли връзка между сополи и никнене на зъби ?Питам , защото нашия лекар казва ,че няма такава .

 Накратко за дъщеря ми : от Нова година е със сополи . Ту минават , ту се появяват и така от доста време . Пуснахме секрет - чист е . Нищо друго й няма . Напълно жизнено и здраво дете си е през другото време . Днес пак ще я водим на лекар . От снощи е със сополи и не може да диша . Не зная вече и какви капки ще ни изпишат ,че то не останаха.
Какво друго да изследвам не зная .Моля Ви за съвет !
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #811 -: Март 07, 2014, 08:56:57 am »
прав е лекаря ви, и д-р Бърди е отговарял не еднократно на този въпрос.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #812 -: Март 07, 2014, 09:27:26 am »
Туто, вчера моята девойка получи подобен обрив. Бяхме в къщи цял ден, излязохме навън и забелязах обрива около половин час след като сме излязли. На излизане съм сигурна, че го нямаше. Прибрахме се веднага и дадох доза Ериус. След около половин час нямаше и следа от обрива. При нея беше на двете ръце, на китките и на двете бузи. Направих снимки, за да кача тук, но докато стигна до компютъра изчезна. Лошо е качеството на снимката, но се добива представа.
Днес няма обрив.

Като гледам снимката прилича точно на нашите обриви. Започвам да си мисля, че може да е от дъжда... Вчера го наваля сутринта докато го водих. При него е имало също обрив по ръцете, по лицето на едната буза и на гърба имаше/това, което съм снимала/. Много странно. Вчера 30 мин след като се прибрахме вече нямаше нищо.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #813 -: Март 07, 2014, 17:59:56 pm »
Пуснахме секрет - чист е . Нищо друго й няма . Напълно жизнено и здраво дете си е през другото време .
Да, защото сополите не тръгват от бактерии, а  бактериите се развиват поради наличието на сополи ( но не е задължително). Така че описаното е напълно възможно. При моите деца беше същото, включително сополите си продължваха, когато беше на антибиотик. Това е период, в който се развива толеранса на детето към външният свят, някои го карат по-тежко, някои по-леко. В един момент организма ще се научи да не реагира така бурно на заобикалящата го среда. Може би ще ви дадат нещо симптоматично ( примерно Ериус или нещо от сорта) да ги „изсуши‟, че да не се дави детето, пък и да намалят възможността да се развие бактериална инфекция.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #814 -: Март 07, 2014, 20:01:42 pm »
 Tutto_bene, този обрив ми прилича на уртикария. На няколко пъти малката ми дъщеря имаше подобен обрив, по гърба и корема. Така и не разбрахме от какво се провокира. Както бързо се появяваше, така и бързо изчезваше. До ок. час след появата постепенно изчезваше. Давах фенистил. Първо се усъмних в бебешките пюрета, но вторият път, когато се появи не беше яла нищо. Така и не разбрахме причината.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #815 -: Март 08, 2014, 00:46:52 am »
Сега вече я втасах  :?
Докторе, моля ви за спешен съвет!
Предната седмица  в градината на София плъзна вирус с разстройство.  При нея не се стигна до  редки/воднисти изхождания, ходеше по един до два пъти на ден, кашаво. Не е вдигала Т. Три дни спря да се храни и приемаше минимални количества течности. Петък(28.02) направихме ПКК и урина, в норма бяха всички. Рентген на бял дроб - чист. Изледванията са направени по препоръка на ЛЛ на детето, след направен преглед. От събота започна да се храни по малко, но доста по-малко от обичайното и да приема течности.
В понеделник (03.03) през нощта вдигна 39.6, вторник я заведох на преглед. Гърди чисти, възпалено гърло. Предписа Панцеф, 5 мл на 24 часа. Вторник цял ден държеше 37.5-38 Т. До днес повече не  е вдигала. Днес я водих на контролен преглед, гърди и гърло чисти, 4-ти ден АБ. Тази вечер преди час и половина  вдигна 38.9 с втрисане и оплакване, че й е студено. Сложих свещичка Ефералган, към момента е 37,5 Т. Споделих с приятелка, която ме насочи да изследвам за инфекциозна мононуклеоза, предвид вторичното вдигане на Т.  Прочитайки за симптоми намерих това и всичките са налице.
Ранните симптоми на инфекциозната мононуклеоза са следните:
обща отпадналост и слабост
загуба на апетит
студени тръпки и втрисане

Утре ще я водя на лекар, но предвид, че е събота ще е трябва на дежурен. Моля Ви да ме насочите какви изследвания да пусна. Може би нещо пропусна педиатъра.
Предварително благодаря за отделеното време!

п.п Извинете,че така хаотично описах случая, но притеснението ми е огромно.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #816 -: Март 08, 2014, 01:36:33 am »
Капсулни антигени за ИМононуклеоза.
Ако има мисъл за това.
Това на ангина? отит? прилича. И двете недобре повлияващи се от Панцеф.

Но ако има съмнение за ИМ... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #817 -: Март 08, 2014, 01:37:46 am »
Здравейте на всички.
Отдавна не съм писала, но ако някой има опит да сподели. Днес ми звъннаха от детската градина на малкия и ми казаха, че имал обриви по ръцете до лактите на гърба и на лицето от едната страна. Докато отида да си го взема на лицето нямаше нищо. На гърба имаше обрив, който съм снимала и на едната ръка има на 2 места малки. Обадих се на педиатърката и тя ми каза да го заведа утре следобяд. Каза да дам нещо противоалергично. Дадох преди малко и сега обривите ги няма вече. Педиатърката ми каза, че е алергия. Не ми се вярва да е изчезнало толкова бързо от зиртека. Аз като го обличах в детската градина имаше и на двете ръце. Като се прибрахме на едната вече нямаше нищо. Какво мислите? Утре имам работа, която трябва да свърша и питах педиатърката дали да го водя на градина, а тя ми каза сама да реша. Сутринта е ял филия с масло в градината. На обяд е имало риба и картофи, но той не е ял.
Уртикария. Остра форма. Вероятно ухапано, или контакт с растение? Понякога от шоколад става така също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #818 -: Март 08, 2014, 08:50:09 am »
Капсулни антигени за ИМононуклеоза.
Ако има мисъл за това.
Това на ангина? отит? прилича. И двете недобре повлияващи се от Панцеф.

Но ако има съмнение за ИМ... .
От уши не се оплаква, но днес като я заведа ще ги накарам да ги погледнат задължително. Тя всъщност казва, че нищо не я боли. Вчера е преглеждана в 16 часа. Гърлото уж беше чисто...
През нощта в 5 часа вдигна 39 Т, към момента няма Т. Тази сутрин е жизнена, бъбрива, все едно нищо й няма  :?
Ще пиша малко по-късно като се върнем от лекар.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #819 -: Март 08, 2014, 13:26:07 pm »
Прегледа я лекар, гърди, гърло и уши чисти. Няма подути лимфни възли, опипва корема в областта на черния дроб. ПКК и урина са в норма. Утре ще нося стерилна урина за изследване. Да видим дали там няма да изскочи нещо.
Според лекаря прегледал детето всичко й е наред. Т не е вдигала от през нощта.