0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #780 -: Февруари 26, 2014, 22:26:38 pm »
Нито едно от изброените. Първите пъпки видях след като я взех от яслата, там какво точно е пипала не знам - не излизат на вън, така че не е пипала пясък или почва, а цветя няма.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #781 -: Февруари 27, 2014, 09:53:54 am »
Измийте с "Дав" сапунчето за два дена. Ако не затихне, ще е нужно правено КС кремче със КС препарат ( Бетноват, например).
Екзема е това, от контакт с нечисти материи или цветя ( саксии, пясък, почва). Същото става и от контакт с течна битова химия и препарати.
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 09:56:27 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #782 -: Февруари 27, 2014, 10:59:56 am »
Докторе, аз вече от няколко дни мия със сапунче Дав, защото си знам  :wink: (нали лятото благодарение на вас излекувахме пъпките на бузите).
Може би направо да купя кремът, който давате за пример - и днес сутринта не видях да има подобрение.


Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #783 -: Февруари 27, 2014, 13:14:27 pm »
Докторе, аз вече от няколко дни мия със сапунче Дав, защото си знам  :wink: (нали лятото благодарение на вас излекувахме пъпките на бузите).
Може би направо да купя кремът, който давате за пример - и днес сутринта не видях да има подобрение.

А с какво ли я мият в ДГ? На моя приятелка детето имаше проблем с техните сапуни и му носеше, но няма гаранция, че ще ползват твоя само за нея или изобщо.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #784 -: Февруари 27, 2014, 14:04:44 pm »
М-и, не знам точно с какво ги мият. Аз се съмнявам, че по-скоро е пипала нещо там, я тъкмо като са измили с препарат, я нещо друго. Но в понеделник специално ги помолих, да не й мият ръцете със сапун, за да не се изсушава допълнително кожата. Но пък не вярвам постоянно да сменят марките сапун, който ползват, а до сега не имало проблем.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #785 -: Март 01, 2014, 14:31:19 pm »
Д-р Бърди, моля отново за съвет, много ми е притеснено :?
В четвъртък купих кремчето с КС и от тогава мажа с него, но мисля че положението става по-зле :(
Появиха се пъпки и на други места по тялото - на крачетата по бедрата, все още не приличат на екземи, но се появяват нови и нови. Качвам нови снимки на ръката, която е най-зле. Вчера мислех, че има известно подобрение, но днес като видях как от 3-4 единични пъпки на краката са започнали да се сформират области и съвсем се ошашках, а и пъпките по ръцете й пак са станали по-зачервени.
Поздрави :)
« Последна редакция: Март 01, 2014, 14:33:12 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #786 -: Март 01, 2014, 17:08:52 pm »
Какво е "кремчето"?
По-добре е- със сигурност!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #787 -: Март 01, 2014, 17:17:46 pm »
Кремът е Бентоват.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #788 -: Март 01, 2014, 17:33:14 pm »
В база пригответе Бетноват!!! НЕ мажете направо!
Ясно се вижда как "гроздоообразната" повърхност се е сменила с гладка, червена.

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #789 -: Март 01, 2014, 18:27:41 pm »
Аз намазах направо  :?
Утре ще отида до една аптека, в която правят лекарства и ще попитам. Но ако някаква рецепта по-особена може и да не стане, не съм много на ясно, само съм чувала затова "в база".
Но защо обрива се разпространява? Преди половин час видях, че вече има и под мишницата, не просто пъпки, а нова екзема.
Възможно ли е да е от прах за пране, скоро смених праха, с който пера на Рая дрехите. Но не съм сигурна дали непосредствено преди или след появата на обрива беше, но май беше по-скоро преди обрива.
« Последна редакция: Март 01, 2014, 18:40:33 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #790 -: Март 01, 2014, 22:02:26 pm »
ДА, може да е от праха за пране! Но тези места, които давате на снимките, са по-добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #791 -: Март 02, 2014, 22:46:10 pm »
В началото на темата писах, че само чета, защото до сега не съм имала сериозен проблем с малчо, но сега имам нужда от съвет.
Във вторник следобяд ми се обадиха от яслата, че малкия е кашлял много по време на следобедния сън и след това е имал температура 37.3. Отидохме при нашата педиатърка, не установи нищо сериозно. Изписа му мукоплант за кашлицата и да правим промивки с физиологичен разтвор. Според нея имаше лека вирусна ангина. В следващите 2-3 дни имаше не много висока температура, която отшумя без прием на медикаменти.
В петък бяхме на контрола, добави му капки в носа - Гентазон 3х2. Кашлицата е намаляла.
Вчера почти нямаше следи от болест.
Днес цял ден беше неспокоен, плачеше, оплака се от болки в ухото и го отведохме при частен педиатър. Според докторката има бронхит, но дишането му е спокойно, едното ухо е зачервено. Каза, че бронхита не я притеснява, а ухото. Изписа му Вентолин 3х3 мл, Аериус 1х3 мл и Гентазон 3х2 капки в ухото и ако до 24 часа няма подобрение, да започва Клацид.
От четеното тук, разбирам, че Вентолин се двата при по-сериозни проблеми. Моето дете почти не кашля, само сутрин като се събуди и ако започне много да се сърди и да плаче.
Според личната ни педиатърка проблема е от отита и Клацид не е подходящ, а Аугментин или Зинат. За Вентолина, че не е необходим, защото той никога до сега не е имал спазми, в момента също.
Объркана съм и не знам кое е правилното. Тази вечер дадох Аериус и капах капките в ухото, утре след като се събуди ще преценявам за Вентолина. Вдругиден съм при личната ни педиатърка, но до тогава приемам всякакви съвети.
Забравих да пиша, че направихме ПКК и всичко е в норма.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #792 -: Март 03, 2014, 09:17:33 am »
Правихте ли снимка за да потвърдите бронхита?

Вентолинът разширява бронхите и улеснява дишането. Щом дишането е спокойно, не знам дали е удачно. А и вентолинът е по-добре за инхалации да е, ако ви е нужен.

От доктор Бърди знам, че той предпочита Аугментин за уши.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #793 -: Март 03, 2014, 09:55:27 am »
Защо за бронхит чак пък Вентолин? Той не се ли дава при астма?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #794 -: Март 03, 2014, 10:12:07 am »
Момичета, благодаря ви за коментарите.
Същите въпроси и аз си задавам.
Не, не е правена снимка. При докторката се разплака и съответно след това се закашля малко и тя каза, че му хриптят гърдите.
Заключението е: двустранно везикуларно дишане с разнокалибрени влажни хрипове в двете гр. половини.
За антибиотика ще изчакам утре сутринта да го види личната му педиатърка, защото и тя смята, че проблема е от ушите и че трябва да е Аугментин, както и аз също съм чела препоръките на д-р Бърди.
Не съм давала Вентолина, само слагам капките в ушите.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #795 -: Март 03, 2014, 11:15:02 am »
Защо за бронхит чак пък Вентолин? Той не се ли дава при астма?
Те са подобни, причиняват се мисля, от различни неща, но еднакви симпотми може да има. Бронхитът е единичен случай ,а астмата хроничен един вид ( астматичен бронхит или бронхиална астма.., мисля, че са едно и също, но не съм сигурна). Първи пристъп се диагнстицира като бронхит, а след 3 и нагоре ( не помня точно) вече се смята за астма ( т.е. дълготрайно). Поне така каза че са критериите тук моята лекарка.
Дава се при стесняване на дихателните пътища, за да ги разшири. АКо свири при издишане, тогава, но  понякога дават и като са задръстени, че разширяването помагало да отхрачат. Аз на Ивана съм и давала Вентолин дори и да не и свирят дробовете и поне на нея и помагаше.  Но тя правеше бронхит ако се задръсти, та така гледах да предотвратя да не стане много зле.
« Последна редакция: Март 03, 2014, 11:19:56 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #796 -: Март 03, 2014, 13:31:01 pm »
Боби, съгласна съм с теб, но когато наистина има или е имало пристъпи детето. Моето никога не е имало такива, сега в момента също.
Основният проблем сега са ушите, а не бронхита.
След още една телефонна консултация с личната педиатърка, вече започна да пие Аугментин, защото от тази нощ се оплаква от болки и в другото ухо.
Утре сме на консултация.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #797 -: Март 03, 2014, 16:08:41 pm »
Д-р Бърди и майки с опит,
Синът ми (на 3,4 години) след няколко инфекции на гърлото и 10 дневен курс с антибиотик (огментин), отново започна да кашля, при което му направиха странична ренгенография за трета сливица. Тя се оказа много уголемена , според педиатъра и ни посъветваха да се консилтираме с УНГ и да се оперира. УНГ  обаче установи серозен отит на средното ухо , намален слух ( заради който най-вече го заведох на преглед) и каза, че проблемът е повече в ушите, отколкото сливицата ( а те са свързани проблеми , според мен ). След това детето пи още 10 дни антибиотик, тимпанограмата показа , че течността не е намаляла. Лекарят ни посъветва Да даваме вечер Ериус сироп и да изчакаме, както с операцията за отита, така и с третата сливица. На преглед сме след 1 месец. Смятате ли, че е правилно да изчакам, или да се консултирам с друг лекар. Детето е без симптоми в момента, не кашля, не хърка нощем, има леко намален слух и се поти обилно, докато спи около врата и раменете. Много съм притеснена и моля за Вашето мнение.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #798 -: Март 03, 2014, 16:14:05 pm »
Боби, съгласна съм с теб, но когато наистина има или е имало пристъпи детето. Моето никога не е имало такива, сега в момента също.
Основният проблем сега са ушите, а не бронхита.
След още една телефонна консултация с личната педиатърка, вече започна да пие Аугментин, защото от тази нощ се оплаква от болки и в другото ухо.
Утре сме на консултация.
Съгласна съм, аз просто казва за какво се дава. Но не смея да кажа и че не е така, защото все пак тя го е преслушвала, знае каквво е чула, дали е свирил или не. Вероятно се е презастраховала, знам ли.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #799 -: Март 03, 2014, 21:36:39 pm »
Naniha, при нас имаше такъв проблем. Всичко започна от това, че синът ми кашляше без да е болен. Мина може би месец и половина-два, в които педиатърката нищо не установи. Точно тогава се преместихме и новата педиатърка ни даде направление за УНГ (ако се бях сетила, щях да го заведа преди). Последният установи уголемени сливици, а аудиограмата (не знам дали така се казва на български) показа, че не чува добре и с двете уши. За капак имаше и полипи в носа. Та, докторът препоръча следното: операция с лазер за смаляване на сливиците (кашлянето било от това, че сливиците били много големи и почти се допирали и секретът от тях го карал да кашля, каза, че към 6-7-годишна възраст се израствало, главата ставала достатъчно голяма), да направи разрез в ухото, за да изтече събраната течност зад тъпанчето и последното беше отстраняване на полипите. Тъй като тогава бях пред раждане, казах, че ще изчакаме малко и ще поговорим пак. Не бях против операцията, просто трябваше да раждам съвсем скоро. И така. Родих, влязохме в някакъв ритъм, после имахме смяна на здравната застраховка и чакахме картите на децата, после докторът беше във ваканция и докато вземем нов час, стана август. Заведохме го на преглед с нагласата да ни разяснят за операцията, а то се оказа, че човекът го израснал и всичко му беше вече наред (май само полипите бяха останали, но докторът каза, че само заради тях няма смисъл да го оперира).
На твое място бих потърсила още едно мнение. Кажи в кой град живеете и момичетата могат да препоръчат някого.