0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Смайл,

малко офтопик - ама ми стана любопитно ;) Тази ерго раница нещо като кенгурото ли е и какви са и предимствата?
Разликата с кенгуруто е в позицията на краката. При слинга и при ерго-раницата дупето и краката образуват обърната буква W, т.е коленете са по-високо от дупето. При кренгуруто тежестта пада на чатала на детето.
Затова кенгуруто го водят вредно, а слинговете и ерго-раниците не.

Ето няколко модела на ерго-ранички (не са мнохо евтини да знаеш):

Babymoov (нищо, че пише че е кенгуру, всъщност е раничка :) - те не знаят какво продават  :lol:
Tula
Boba
Ergobaby
Pognae
и т.н.

Нашата е Boba. А ето едно кенгуру за сравнение
Чико

Маги писали сме едновременно  :P
Авалон, и аз мисля, че в случая проблемът беше, че се изнерви, че му се спи. Той обаче спа толкова много днес, че аз реших, че му е било достатъчно, ама явно не  :lol:
« Последна редакция: Юли 23, 2014, 17:38:23 pm от 47 Smiles »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Смаили, понеже спомена, че си оставила бебето на повивалника, докато отидеш някъде, не го прави повече. Няма да разбереш кога започват да се преобръщат.
Антъни беше на 3 месеца и половина, когато го оставих на дивана, за да му донеса нещо от кухнята, завъртял се и падна. Добре, че дивана бе нисък.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Мерси за разясненията :)
Аз кенгуро имам вече завещано от сестра ми и изглежда почти по същия начин - доста по-обхващащо се от тези които съм виждала тук по улиците, ама знам ли и аз какво е :lol: Та ще видим - евентуално ако не е това ще е слинг ;)
Ema2, аз го оставям, защото повивалникът е повдигнат в 2-та края с по около 10 см.
Вероятно все пак има някакъв риск...

Mousyt, и аз имам две дадени ми кенгуру, едното много прехвалено от щатите, ама не бих ги ползвала.
Ако имаш възможност снимай твоето да видим дали пък не е като раничка.
*
Smiles,

Ето такова мисля че е или най-много един модел напред/назад:
http://i3.imgbb.ru/img8/d/4/6/d466c3401789f9cec5d2c5ab7095bc3e.jpg
Определено е кенгуро сега като разрових и разгледах...но мисълта ми беше, че по софийските улици напоследък виждам такива нелепи изпълнения - явно някакви съвсем измислени кенгурата, дето детето виси назад все едно кенгурото не е стегнато, и с едни тънки презрамки дето опъват на майката на кръста, че се впечатлих а още не бях бременна ;)

Иначе аз никога преди не съм харесвала идеята за кенгурото, но като ви чета явно някакъв способ за носене си е нужен. Но и без това мислех да пробвам слинг, та затова не го мисля още ;)
Да, наистина, както и ти пишеш, кенгуру е.
Дано да ви е лесно със слинга и като цяло с носенето и возенето  :lol:
*
Ema2, аз го оставям, защото повивалникът е повдигнат в 2-та края с по около 10 см.
Вероятно все пак има някакъв риск...

на 2 м и половина моето дете се завъртя точно от повивалника, добре че го държа върху голяма маса, та не успя да падне. а само се обърнах да оставя пълния памперс.
в един момент нищо не ги предпазва.
Ema2, аз го оставям, защото повивалникът е повдигнат в 2-та края с по около 10 см.
Вероятно все пак има някакъв риск...

на 2 м и половина моето дете се завъртя точно от повивалника, добре че го държа върху голяма маса, та не успя да падне. а само се обърнах да оставя пълния памперс.
в един момент нищо не ги предпазва.
Оле, направо страхотия  8O
Благодаря ви много момичера. Ще го имам предвид оттук насетне.
*

Иначе аз никога преди не съм харесвала идеята за кенгурото, но като ви чета явно някакъв способ за носене си е нужен. Но и без това мислех да пробвам слинг, та затова не го мисля още ;)
Не е задължително, може да ти се падне бебе като моето. Не се наложи да я разнасям, спинкаше денонощно до 6 месечна възраст. Иначе бях купила кенгуру, което така и не използвах. Не се презапасявай, ако ти потрябва магазините са на разположение  :D

*
А аз вече не знам какво да правя за да ака бебето. Вчера дойде педиатърка, смени млякото от Хирр на Нан НА 1, изписа капки био гая по 5 на ден, като и еспумизан за колики.  Пак не беше акала и с термометъра и малко олио се получи.  Обаче вече почти два дни нищо, казаха сега свещичка, ама не е ли много малка. Утре и това ще купя, но няма ли начин детето само да ака,  а не с помощни средства?
А аз вече не знам какво да правя за да ака бебето. Вчера дойде педиатърка, смени млякото от Хирр на Нан НА 1, изписа капки био гая по 5 на ден, като и еспумизан за колики.  Пак не беше акала и с термометъра и малко олио се получи.  Обаче вече почти два дни нищо, казаха сега свещичка, ама не е ли много малка. Утре и това ще купя, но няма ли начин детето само да ака,  а не с помощни средства?
Капките за колики малко запичат, но пък Биогайата разхлабва. Дано да я отпусне и да почне да ака самичка.
*
stoeka71, разбира се никой не може да ти "изпише" АМ и то за такова малко бебе във форума, но... Попитай педиатърката си за АМ "Лактана био". Навремето консултантката по кърмене ми каза, ако опра до АМ - да давам него, било най-близо до майчината кърма, имало пробиотици в него и пр.
Дани понеже е право черво като мен  :lol: - хич не беше за това АМ, защото и без това се изхождаше често и обилно и от него направо до разстройство я докарахме. Но пък при други майки, чиито деца имаха проблема на твоето - именно с това АМ се реши положението и взеха да се изхождат нормално.
Ако няма някакъв специфичен проблем, налагащ да даваш сегашното АМ, би могла да опиташ с Лактаната.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Аз да кажа за глицериновите свещички. Ако не е 4-5-ти ден не слагай. Те само карат бебето да напъва, не са разхлабващи и ако няма какво сигурно е много неприятно.
*
Ние сме на Лактана био 1 (с 4 вида бифидобактерии) и до ден днешен не знам какво е това запек, въпреки, че се захранваме. До колкото разбрах не навсякъде в Бургас. ( май най-близо) го има, но когато ходих, случайно попаднах на едно складче до МОЛа в Славейков. Руснаците буквално го изкупуват с кашончетата.
За раниците, кенгура и слингове - еми удобство са си. Разбира се зависи и детето, има деца, които просто не искат.  Имам приятелка, която ме съветваше да не бързам, защото нейните и двете дъщери изобщо не са приели да стоят в кенгуру. В същност се води ерго кенгуру, раниците са малко по-затворени и за лятото на тези жеги спарват макар да са от естествен материал. За вредност - едва ли (между кенгуру и раница), от цялата работа гърба на майката е най-потърпевш, изключвам тези за ... без пари както се казва, подариха ми едно на кангаро, стои си в кутията, в същност, свърши работа до колкотода пробвам дали Нора ще стои в такова чудо, след "теста" се сдобих с това, което ползам сега. Моето е на Primi sogni, захвата е като на раниците и това, което е зад врата за придържане зад вратлето може да се разкопчава и обръща, когато е стабилно детето и не спи, също и в зависимост на коя страна съм я обърнала.  Доволна съм, но каквото и да си говорим едни над 8 кила си натежават, а в момента като не мога да търкалям количката по черен път или гората това си остава единственото решение (в планината сме).  В града за кратки излизания, за нещо дребно от магазина, банка, за месечната консултация или преглед някакъв и подобни само това ползвам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Смайли, ето това е сайта за Сано Максимата: https://picasaweb.google.com/m/viewer#album/106898555582926656022/5874817021048044193

Пускам го тук, защото звучи изгодно за мами, но ако все пак някой го счете за рекламен нека го изтърка.
*
lili2011,

сигурна ли си, че това е линкът ;) ?
Аз снощи го отворих.Беше си за перилни препарати и омекотители Сано Максина.
Дали хормоните на Лили в края на 9-тия месец нямат нещо общо?  :lol:
*
Ами аз пробвах от различни браузъри и го пратих и на една приятелка и пак не ни се отваря, ама просто ми беше любопитно :)
Аз като видях, че е от Picasa, реших, че е грешка. Picasa-та не е ли за снимки?