0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Добре дошли в новата тема!
Предишната тема е тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48744.0
Д-р Бърди,справихме се с проблема с пъпките на бебо оказаха. се нахапвания от комари и е получил алергиына реакция,но сега изникна нов много по-сложен проблем.вчера бяхме с бебо на профилактичен преглед при нефролог.Диагнозата му е Хидронефроза 2степен с хидрокаликоза и начален мегауретер на ляв бъбрек.пикочен мехур-б.о. визуализира се ляв мегауретер 1,23см. Моля помогнете в шок съм искат ни на преглед пак след  3 седмици.според лекарката можело да е инцидентно,ако на другия преглед пак е така влизаме в болница за изследвания.Моля дайте съвет и повече информация,до какво може да доведе това.от софия сме,към кого да се обърна за още едно мнение.Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Тези Дг зависят от опита на изследващия.
Само ретроградна цистео-уретрография би показала каква степен е рефлукса ( и дали изобщо има рефлукс).
Но преди да правите това, консултирайте с втори, опитен, ехографист.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Тези Дг зависят от опита на изследващия.
Само ретроградна цистео-уретрография би показала каква степен е рефлукса ( и дали изобщо има рефлукс).
Но преди да правите това, консултирайте с втори, опитен, ехографист.
Какъв рефлукс????Това е заболяване на бъбреците,уголемен бъбрек и мегауретер какво общо има с това реффлукса?Или аз нещо не разбрах отговорът ви. :(
*
Валентина, рефлукс означава "връщане нагоре", дано да съм обяснила добре и да ме разбереш правилно.
Т.е. Гастро-езофагеален рефлукс (ГЕР), Везико-уретералния рефлукс (ВУР), вероятно д-р Бърди ще ти обясни по-добре, когато се включи, но го послушай и потърси второ мнение.
Успех, дано да се отхвърлят тези съмнения.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Тези Дг зависят от опита на изследващия.
Само ретроградна цистео-уретрография би показала каква степен е рефлукса ( и дали изобщо има рефлукс).
Но преди да правите това, консултирайте с втори, опитен, ехографист.
Какъв рефлукс????Това е заболяване на бъбреците,уголемен бъбрек и мегауретер какво общо има с това реффлукса?Или аз нещо не разбрах отговорът ви. :(
Става въпрос за везико-уретерален рефлукс... . Който е основна причина за да става описаното от Вас. Ако описаното е вярно... .
http://en.wikipedia.org/wiki/Vesicoureteral_reflux
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря ви за пояснението д-р Бърди,ще потърся и второ мнение при специалист заедно с изследванията които ми дадоха от този преглед.Дано има грешка че нещо много му се насъбра на бебчо.Това има ли общо с това че е роден недоносен.По време на бременността не е ли могло да се открие тази аномалия,правен ми е 4Д УЗ на него не може ли да се види,предвид че нефроложката каза че вероятно е вродено заболяването?Има ли общо и с това че детето е с ГЕР?Ще се опитам да кача снимките от УЗ на бебо приэнефроложкатаза да ги видите и вие д-р Бърди.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
При УЗ много често стават грешки в оценката поради лоша техника на изпълнение.
Повторете при много опитен ( с деца) ехографист, преди да решите за ретроградна цистео-уретрография.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Доктор Бърди, искам да Ви задам един въпрос за бебето ни - утре става на 13 месеца.

Понякога, докато го държа, за секунди му се разтриса телцето и после си е както преди. Забелязвала съм го няколко пъти и единствено гледам да се уверя, че няма температура.
 Днес сутринта, обаче, така стана и докато мъжът ми го държи.
Накара ми се, че не съм му казала по-рано и настоя да го водим на невролог.
Нужно ли е това?

С търсачкита за "потреперване" при бебе излизат разни теми, че така правили бебета като пишкат, но на мен не ми се вярва. Пък и той е облечен, аз откъде да знам дали пишка или не...
« Последна редакция: Юни 21, 2013, 08:50:28 am от blueeyes »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Как го държите?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
blueeyes, и моето момче потреперва като пишка  :wink: Вярно, че сме по-големи, но то е..... как да ти обясня - за секунди се разтриса - не винаги де  :wink:
Можеш да пипнеш памперса като го направи това. Като е пишкал - памперса ще е топъл, задръж си ръката там и ще усетиш. А пък, ако не можеш така да усетиш, жертвай 2-3 чифта гащи, махни памперса като сте в къщи и опитай с гащи!
Дано е от напишкване!
Как го държите?

Държа го с една ръка, гушнат в мен, като съм го хванала някак през кръста.

Барбарон0708, благодаря, ще направя "проверка" на памперса следващия път.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Детето е адекватно психо-моторно за възрастта? тоест, развитието е адекватно на възрастта по всички критерии?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Не е проходило.
Пълзи и се изправя на опора и се придвижва около мебели, дивани и др.

Не говори почти нищо освен някакви срички ка-ка, ба-ба....
Не посочва предмети, не сочи към близки хора или към лампата.
Не изпълнява прости команди като "Дай играчката", не посочва части от тялото си...

Показва колко е голям или маха с ръчичка.
Реагира с оживление и радост на членовете на семейството, на игра на криеница...
Разглежда с интерес книги; отваря и затваря чекмеджета; изучава по различен начин различн играчки; обича да пуска предмети от високо; обича да хваща и насочва към устата си различни дребни предмети, не само храна, подходяща за ядене с пръсти; "танцува" като чуе музика и др.

Не знам дали Ви давам изчерпателен отговор.

« Последна редакция: Юни 21, 2013, 13:40:41 pm от blueeyes »
*
Валентина, аз бих те посъветвала да заведеш детето на преглед при доц. Буева, детски нефролог. Преглежда във втора градска болница - вторник и четвъртък.
Ако е удобно, моля кажи къде води детето на преглед?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не е проходило.
Пълзи и се изправя на опора и се придвижва около мебели, дивани и др.

Не говори почти нищо освен някакви срички ка-ка, ба-ба....
Не посочва предмети, не сочи към близки хора или към лампата.
Не изпълнява прости команди като "Дай играчката", не посочва части от тялото си...

Показва колко е голям или маха с ръчичка.
Реагира с оживление и радост на членовете на семейството, на игра на криеница...
Разглежда с интерес книги; отваря и затваря чекмеджета; изучава по различен начин различн играчки; обича да пуска предмети от високо; обича да хваща и насочва към устата си различни дребни предмети, не само храна, подходяща за ядене с пръсти; "танцува" като чуе музика и др.

Не знам дали Ви давам изчерпателен отговор.


Оставете го на спокойствие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря Ви! Ние говорихме и с педиатъра на детето. Каза да не се притесняваме засега и да го наблюдаваме. 

Иначе обмисляхме преглед при д-р Д. Христова - детски невролог, но дано не се налага.

...
Валентина, наистина доц. Буева е, предполагам, един от най-добри в областта си у нас. Ние също сме водили дъщеря ми, но тя, за щастие, проблем с бъбреци няма. ...
Но СтефиЗ, мисля, че Вие наскоро /преди няколко месеца/ споделихте историята с вашето дете и колко много Ви е помогнала д-р Буева, включително и с доверието, към Вашите решения като родители.
StefiZ,водих детето на профилактичен преглед който го правят на всички бебета на тази възраст.Моята педиатърка е във ВМА поликлиниката и тя ме изпрати да отида в педиаатрията към александровска болница.Познавам Буева лежали сме в нейното отделение с баткото преди 3 год.А ми препоръчаха и доц.Джераси но незнам дали работи с деца трябва да проверя.Сега. следя колко пълни памперса,цвета и миризмата на урината защото си спомних че това гледаха и в отделението когато бяхме с баткото но там събираха количеството за 24ч.в шише.Някоя от вас дами може ли да ми каже по колко пълни памперса за 24ч. сменяте на бебетата си?Аз го следях вчера заспа в20ч.и до7 сутринта не се събуди.Беше пишкал много малко почти беше сух памперса,но не се е и хранил през тези часове.незнам дали е нормално.Вчера за 24ч.смених 5памперса като само два от тях бяха пълни другите ги смених защото се беше .......но в тях пак почти не беше пишкал.храни се през около 3ч.1/2 по 240мл. мляко или по 190гр.пюре,като замествам две хранения.вода отделно от храненията почти не пие най-много 20-30мл.за 24ч.просто не я иска.дайте съвет ......
*
Докторе, какво да й давам да яде на моята госпожица с чувствителната кожа? Досега е захранена с морков, картоф, тиквичка и тиква (последните две не съм й ги давала откакто казахте да ги спра). Оризова каша, както и ябълка, круша и банан също е яла.


*
Доктор Бърди, здравейте. Моля за мнение.
Лицето на Георги , бузки, нос, брадичка и малко по челото, се покри с червенина и пъпки, които са грапави. Прикачвам снимки, макар че не са с много добро качество. Педиатърката каза че е нещо нормално, било свързано нещо с мастните жлези или нещо подобно и препоръча да го мажа с Atoderm PO Zinc Creme. Постепенно щели да се махнат.
Почти изцяло на кърма е, ако давам АМ то е Хумана 1.
Не е целуван по лицето от хора и не мисля, че е от това.

Батко му, като бебе, също беше такъв, почиствах лицето със сребърна вода, доста време стояха, но се изчистиха. Сега дали е било от нея или от само себе си, не зная.
 
« Последна редакция: Юли 07, 2013, 17:40:05 pm от ivanita »