0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #100 -: Август 02, 2013, 15:36:31 pm »
Хриси, ако на Фризо ви е понасяло АМ - има Фрозовом, което пак е против повръщане. Аптамил, до колкото знам, е по-скъпо, но пък може би не значи, че е най-подходящото за точно вашето бебче. Само предположение. А и не знам удачно ли е да смените и да пробвате другата марка. Дано д-р Бърди се включи: кое е по-добре- да пробваш друго, или да караш така и да не объркваш детето с ново АМ.
И ние от време на време повръщаме - ако му сменям памперса след хранене, ако го оригвам (избягвам да го изправям и движа много след храна), или може би от преяждане понякога. Случва се веднъж като се раздразни и повърне и после 1-2 дни е повръщлив :(


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #101 -: Август 02, 2013, 23:24:57 pm »
Хриси, ако на Фризо ви е понасяло АМ - има Фрозовом, което пак е против повръщане. Аптамил, до колкото знам, е по-скъпо, но пък може би не значи, че е най-подходящото за точно вашето бебче. Само предположение. А и не знам удачно ли е да смените и да пробвате другата марка. Дано д-р Бърди се включи: кое е по-добре- да пробваш друго, или да караш така и да не объркваш детето с ново АМ.
И ние от време на време повръщаме - ако му сменям памперса след хранене, ако го оригвам (избягвам да го изправям и движа много след храна), или може би от преяждане понякога. Случва се веднъж като се раздразни и повърне и после 1-2 дни е повръщлив :(
Бебе и Ивайло повръщаше понякога - както казваш при смяна на памперса, ако без да искам го притисна или се извърти сам...Случва се... :wink: Но не постоянно!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #102 -: Август 03, 2013, 04:08:37 am »
какво количество трябва да яде бебето на 40 дена?на кутиите за мляко има ориентировъчни количчества но кой ориентир се гледа килограмите на бебето или месеците на които е?питам защото аз давам по 120 но бебето след ядене дава сигнали че е гладно
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #103 -: Август 03, 2013, 16:31:33 pm »
Иванита, смятай ги по 7-8 повръщания между храненията при тях са над 50 на ден, при нас бяха над 40 повече просто не съм броила. Според педиатъра добре качваше(при теб вероятно повръща от прехранване, 1200гр  е много добре :) )не като при теб (първите месеци около 700-800) и нямало нужда от АР, но на теб като човек и като майка нормално ли ти се струва толкова пъти да повърнеш? Някак чак нечовешко ми изглеждаше да го оставя така, при положение, че и той много ревеше и имаше явен дискомфорт и с 5 пъти по 30мл АР намали до 1-2 повръщанията между храненията.
Хриси, мисля, че трябва да се дава храна според килограмите на бебето, това на кутиите е ориентировъчно за средностатистическо бебе.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #104 -: Август 04, 2013, 22:42:10 pm »
Моя извод след ужасния рефлукс при Рая е, че бебе което връща повече от 1-2 пъти след кърмене е най-добре да спре да се кърми и да се мине на АР мляко.

Ако можех да върна времето назад, щях да спра да кърмя още на 20-я ден когато започна връщането при Рая.

Накратко ситуацията при нас, която едва след година мога оценя трезво е - връщане на фонтан по време на кърмене, след кърмене, връщане на мляко-пресечено мляко- до чиста вода до около 30 пъти между храненията (бройте до колко могат да стигнат за цял ден), връщане през устата и носа и по време на сън, доведоха до страшно неспокойно дете, неспящо пълноценно, и пищящо по време на кърмене, адски изнервена майка, с много неприятни спомени от кърменето, която ще се замисли дълбоко дали ако има второ дете изобщо ще го кърми.
Това беше най-трудния период в отглеждането на Рая до сега, и всички се опиваха да ме убедят колко е по-добре да я кърмя и как искам да дам АМ не за да е спокойно детето, а за мое удобство, в крайна сметка всички се съгласиха че има драстично подобрение след като Рая мина на АР АМ, а за мен остана чувството на вина, че слушах вички "доброжелатели" а не интуицията и детето си.

Всичко се нормализира като Рая мина на АМ, а като го сменихме с АР АМ връщанията почти спряха - а рядкост станаха едва след годинката.

« Последна редакция: Август 04, 2013, 22:53:31 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #105 -: Август 06, 2013, 14:36:26 pm »
Моля за консулт отново... взехме антирефлуксно АМ , и сега трябва да давам  30г добавка от него, но не съм сигурна дали трябва да се дава преди или след кърмене. Другото , което не знам е може ли да се дава чай или вода след ядене, когато съм дала и АР АМ. Простете за невежеството ,ама ме е срам да се обадя за 100 -тен път на моята док. , защото вероятно тя ми е казала какво как да давам, но съм толкова разсеяна напоследък, че не помня, а не искам да ме помисли за малоумна досадница. Ще съм ви много благодарна ако се отзовете
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #106 -: Август 06, 2013, 15:01:10 pm »
Кое АР взехте? настоявам за Хумана АР, ако се продава в Бг, разбира се.
Давате 30 мл преди кърменето. После продължавате с кърмене.
За никакви "чайчета и вода" И РЕЧ не може да става на тази възраст. А и засилват рефлукса... .
« Последна редакция: Август 06, 2013, 15:03:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #107 -: Август 06, 2013, 16:15:39 pm »
настоявам за Хумана АР, ако се продава в Бг, разбира се.
продава се!  yahoo_33
http://humana.bg/product/humana-plus-ar/
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #108 -: Август 06, 2013, 18:07:56 pm »
какво количество трябва да яде бебето на 40 дена?на кутиите за мляко има ориентировъчни количчества но кой ориентир се гледа килограмите на бебето или месеците на които е?питам защото аз давам по 120 но бебето след ядене дава сигнали че е гладно

Увеличи му дозата с една нагоре ;) щом "казва", че е гладно.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #109 -: Август 06, 2013, 21:12:35 pm »
Кое АР взехте?....
За мое съжаление не можахме да намерим Хумана АР, нито Нан АР (на три места проверих, две от които големи вериги)  и взехме Аптамил АР, но в съдържанието му пише ,че също има клей от рожкови, дано не съм избрала толкова погрешна алтернатива, защото четох, че не е добре да се сменят АМ постоянно. Може би не трябваше да изчаквам толкова дълго, защото като спрях Вомитусхил-а имаше ,като че ли, малко подобрение, но вчера след обяд пак се започна обилното и често връщане и в бяса си тръгнах посред нощ да търся АМ- може би прибързах и сгреших, но е късно вече...Вече знам и вода да не давам, а това АМ има ли значение дали ще се дава преди или след кърмене, защото аз сега се мъча да му го давам след кърмене, но той като не много гладен се глези и си играе с биберона на шишето и се налага с лъжичка да му го давам. Като вкус явно го понася-мръщи се на първите две лъжички, но после започва да си хапва и забелязвам , че има "файда" от АМ - днес ми е повърнал само 4 пъти за целия ден, два пъти от които преди да съм дала добавката, което за нас си е идеално.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #110 -: Август 06, 2013, 21:21:50 pm »
ПРЕДИ кърменето- иначе нищо няма да вземе от АМ.
Дайте за начало АР АМ само 30-35 мл.
После ще видим, за да не се компрометира много кърменето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #111 -: Август 06, 2013, 23:29:04 pm »
Ивелинка тия обвинения аз не трябваше да чакам, май имаше резултат са неоснователни. Пиша го от опит, какво ли не дадох и от какво ли не си мислих, че намаля. Просто имаше и по-спокойни моменти, но реално нито промени в моето хранене, нито пози за кърмене, сън или будуване помогнаха. Аз също съм минала през няколко АР АМ Хумана наистина е най-доброто. Не го търси по-големите вериги, примерно в някое малко магазинче, където има голямо разнообразие, продават го и в онлайн магазини дори. http://www.koalabebe.com/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8/%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0/%D0%90%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%89%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/%D0%A5%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0-Humana-AR-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%89%D0%B0%D0%BD%D0%B5.html
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #112 -: Август 07, 2013, 08:18:50 am »
Мерси Док, за информацията. Искрено благодаря, че ми обърнахте такова внимание-направо не знам какво бих правила без Вас и без форума като цяло
м-и също Ви благодаря за това ,че ме накарахте да се чувствам не толкова нехайна майка. Относно Хуманата , непременно ще я взема , но мисля да видя резултатите от това АМ какви ще са- така и така сме го почнали вече, пък и ме е страх от евентуални алергии, понеже на  една позната ,със същия проблем,детенцето и получи алергия от Фризовом, а Аптамила вече  видях, че ни понася , но ако се наложи да сменям ще е задължително с Хумана, ако ще и цяла Варна да обиколя. А за Нан-а май добре стана , че не съм намерила ,защото видях в нет-а , че съдържа картофено пюре, а ние все пак не сме още захранени (на друга позната малкото получило шок от АМ с банан , преди захранване)- че за това ме е страх да експериментирам с различни антирефлуксни млека.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #113 -: Август 07, 2013, 13:18:32 pm »
НЕ !!! Потърсете Хумана АР и започнете само с нея, за да не сменяте млеката.
Това е най-правилния подход.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #114 -: Август 07, 2013, 13:46:07 pm »
ivelinca, във Варна на Бебе Депото на колхозния пазар има Хумана АР.
Миналата седмица ходих и видях кутиите, иначе аз си купувам от кварталния бебе магазин, който също е много добре зареден. В големите вериги хранителни магазини няма, не си губи времето да търсиш там.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #115 -: Август 07, 2013, 14:53:08 pm »
Мерси ,отивам да търся!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #116 -: Август 07, 2013, 14:56:23 pm »
Ивелинка не се притеснявай за неща, които може би няма да се случат. Гледай тук и сега какво става и просто си следи. Ако има ефект от Аптамила, то от Хумана ще е още по-видим. Не знам защо е така, но се получава. И наистина е по-добре да подариш или изхвърлиш  кутията и да се установите на едно АМ пък било то за хранене или дохранване. Ако около теб има хора, които ти набиват, че кърменето е най-добро за бебето, също ги игнорирай и си гледай детето. За някой кърменето не е най-доброто решение.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #117 -: Август 07, 2013, 22:27:43 pm »
Доктор Бърди, аз да докладвам за наш Георги. Лицето му е много по-добре, но все още има пъпчици и на пипане кожата е грапава. Стигнахме до това положение и повече подобрение не се вижда. Аз обаче започвам да си мисля, дали и жегите не му влияят, защото като че ли сутрин лицето му е по-чисто и вече следобед и вечер личат повече пъпчиците.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #118 -: Август 07, 2013, 22:35:20 pm »
Може би ще е нужно 1,2 намазавния с правено КС кремче.Но не знам дали могат да ви  го приготвят в Бг това... .
Затова нека продължим още 1,2 седмици със сапунчето и хидратантния крем. Слагайте хидратантния крем 2, 3 пъти дневно с лек масаж и на много тънък слой. И след измиване с Дав сапунчето... .
Ще видим после.

Кожата по лицето омекна? кой хидатантен крем взехме/намерихме? А-Дерма екзомега?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX
« Отговор #119 -: Август 07, 2013, 22:56:52 pm »
Благодаря.
Имах малко от този: http://apteka.framar.bg/30062135/а-дерма-екзомега-мляко-400-мл-
Изпратих мъжа ми да купи, но нямало и от аптеката му дали това като обяснил :
 http://apteka.framar.bg/30009735/а-дерма-дермалибур-крем-50-мл-
то става ли или да чакам да заредят с млякото?
Между другото по случайност се добих и със същия сапун, който препоръчвате от АНглия и ще започна да мия с него.