0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета , имали ли сте проблем с пишкането на вън при вашите деца  ? Ния от месец е без памперс . Не се е напишквала , но на вън не ще и не , въпреки ,че ми казва . Стиска до като се приберем вкъщи и онзи ден в продължение на 4 часа и половина е стискала така . Притеснявам се дали е полезно това и да не й навреди . Иначе има редица примери на площадката от другите деца , но не иска .Купих дъска за тоалетната , но и там не иска , освен в гърнето си .
Моля за съвети , ако някоя от вас се е сблъсквала с подобно нещо !

Извинявам се ,че писах в темата бебетата ! Ако трябва да ми се премести поста .
« Последна редакция: Юли 16, 2014, 15:38:14 pm от Дидомира »
*

    Crystal

Ние имахме подобен проблем с каката. Носехме си гърнето и навън  :D Малко е неудобно, но по-добре така, отколкото да стиска и да стават инциденти. За малката мисля да взема сгъваемо гърне за навън като махнем памперса, живот и здраве.
Ние имахме подобен проблем с каката. Носехме си гърнето и навън  :D Малко е неудобно, но по-добре така, отколкото да стиска и да стават инциденти. За малката мисля да взема сгъваемо гърне за навън като махнем памперса, живот и здраве.

Да де , ама така кога ще се научи да пишка клекнала ... :(
*

    Crystal

Научихме се към 3 години.
*
Момичета , имали ли сте проблем с пишкането на вън при вашите деца  ? Ния от месец е без памперс . Не се е напишквала , но на вън не ще и не , въпреки ,че ми казва . Стиска до като се приберем вкъщи и онзи ден в продължение на 4 часа и половина е стискала така . Притеснявам се дали е полезно това и да не й навреди . Иначе има редица примери на площадката от другите деца , но не иска .Купих дъска за тоалетната , но и там не иска , освен в гърнето си .
Моля за съвети , ако някоя от вас се е сблъсквала с подобно нещо !

Извинявам се ,че писах в темата бебетата ! Ако трябва да ми се премести поста .
Има тема от 1 до 7г можеш там да си пуснеш питането, моят син пък може да си свали гащите и да пишка навсякъде навън без да му дреме дали е подходящо  :? Иначе освен с личен пример в обществена тоалетна не виждам как да разбере детето, че и вие пишкате извън къщи  :)
*
Дойде и моето време за запис в темата.
Малката се роди недоносена, вчера ни изписаха с тегло 2200 гр.
И не иска да си яде количеството мляко,  35 мл. Успява с молене 20-25мл.  Не мога да я събудя, като я храня.

*
Stoeka, добре сте си дошли вкъщи! :)
Леко стресиращо е в началото особено когато е дошло по-раничко бебенцето. Трябва да се опиташ да си спокойна, да почиваш и храниш добре, за да успяваш да си чуваш майчинската интуиция.
Когато с Иви ни изписаха, тя беше 1,9кг, хапваше по малко и на често, не съм спазвала 3-часови режими и давах, колкото може да поеме. Много гушкане на голо, за да се чувства малката душичка сигурна и защитена. Целувки и прегръдки и за двете ви!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Стоека, добре дошли.Много бързо и лесно се уморява твоето момиченце сега, но както Оливчето е писала, храни я по-на често и я буди.Много е жестоко погледнато от страни, но и аз будех Мони макар тя да беше 3,300кг.Изморяват се, заспиват, не се хранят.За това буди я.Сега е най-важно да е здравичка и да качва грамчета.

Някой ползвал ли е прах за пране "Изи". Фирмата е българска и си рекламират препаратите като безвредни и подходящи за бебета.
Иначе някъде във форума помня, че се препоръчваше израелски прах "Сано" - правилно ли съм запомнила името и това, че може да се намери в "ДМ"-магазините. А от другаде купували ли сте от него?
*
Пера със Сано, и течната форма и праха,  той е доста по икономичен и също е добър. Омекотител също на Сано ползвам, както и веро зелено, подходящо за шишетата и съдовете на бебета. Има го в Кауфланд, но май само прах. Купувам ги от мястото, от където вземам памперсите, млякото, пюретата и др. детски.
Stoeka, наистина е по-добре да я будиш. Това ще е за много малко време, но е важно да се храни. Възможно е сега да е по-сънлива, ако има малко жълтеница. Само спокойно. Ще отмине и ще се регулират нещата. Добре е и за лактацията да я слагаш често на гърда, отделно е помпата. Мъничка е и иска време да засуче добре, а в това време на теб ти е нужна стимулация.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Здравейте момичета .Все се каня да се запиша в тази тема ,но така и не ми оставаше време точно за интернет.
Ние вече сме на 4 месеца и вчера ни беше втората ваксина ,засега сме ок ,на първата така и мина добре ,нямахме проблем след нея ,дано и сега е така .Та и ние от първия ден сме големи ревли ,но поне се успокоява с музика ,от болницата тати ни пускаше музика и сега спим на пуснат тв канал .Трудно излизахме на разходка ,нито количката ,нито слинга ,абе нищо не помагаше .Преди две седмици купихме нова количка и сега с кеф си правим разходките .
За сега това е от мен ,лек и усмихнат ден на всички .
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 12:42:08 pm от foveri »
Привет и от нас  :P
Аз също пера със Сано Максима. Мисля, че се продава на много места. И в суперите го има. Супер е икономичен. Много евтино излиза. Омекотител не ползвам. Винаги изплаквам прането по 2 пъти.

Хоупче, този прах Изи, не съм го чувала.

Фовче, и ние сме така. Днес се закарахме до Борисовата градина. Заплака в тролея. И в Борисовата плака. Добре, че на връщане се предаде и заспа, та се прибрахме без драми  :P
Каква ви беше количката преди и каква е сега?

Авалон, не знаех че има специално веро. Аз мия шишетата с обикновеното.... :?

Стойче, пиши как сте, ако имаш време. Почана ли да хапва повече малката? Тръгна ли добре кърмата?

На нас утре ще ни бият поредната ваксина.


*
Аз също изпрах всичко със Сано Максима - заредихме си преди два месеца, когато беше по 7 лв в 'Билла'. Също знам, че някъде в нета се поръчва също по 7 лв. Иначе в София го има почти навсякъде, но за повечко пари. В 'ДМ' също съм го виждала намален. Изплаквам два пъти.

« Последна редакция: Юли 17, 2014, 16:27:40 pm от magi_st »
Аз също изпрах всичко със Сано Максима - заредихме си преди два месеца, когато беше по 7 лв в 'Билла'. Също знам, че някъде в нета се поръчва също по 7 лв. Иначе в София го има почти навсякъде, но за повечко пари. В 'ДМ' също съм го виждала намален. Изплаквам два пъти.

Мисля, че е тази покана е подходяща за темата, но ако ли не - нека модератор да я изтърка:
 https://m.facebook.com/home.php?refsrc=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F&refid=8&_rdr#!/events/648596638555672?acontext=%7B%22ref%22%3A2%2C%22ref_dashboard_filter%22%3A%22upcoming%22%7D&aref=2&arefdashboardfilter=upcoming&ref=bookmark
Аз съм на първия пакет прах, а бая неща изпрах още преди раждането. Чак сега се вижда вече дъното му. И аз го бях взела за 7 лв. и нещо, а сега новият пакет го взех за 9 лв.(май се минах  :lol: ).

Лили, този линк не ми отваря нищо конкретно, а само новините във фейса, които са си към моя профил.  :ask:

*
Момичета,
Много полезни теми дискутирате тук с праха за пране ;-)
А вие гладите ли дрешките след това? Аз имам мерак да не гладя, сестра ми също не глади, но тя все пак ползва френски препарати, та може би са по-хубави...
*
Аз гладя всичко, но мисля скоро да приключа с тая одисея.Поне в началото всичко гладех.
Аз пера с Тео бебе течен.Доволна съм, а и мирише хубаво, много нежно.

Лили, мисля иска да сподели новина за международната седмица на кърменето.Ще изтрия линка и ще я помоля да го качи в темата за кърменето, там и е мястото.

*
Да, за седмицата на кърменето беше и Маги е права за другата тема  :wink: Ще се ориентирам скоро.
Смайли, не знам къде в нета го има по 7 защото една приятелка ми го поръча,  иначе си е почти навсякъде около 9 непромоционален. Това е масовата цена, мисля.
За гладенето се колебая. Имам възможност да ползвам дезинфектант и/или да ползвам сушилня (също високи градуси). Но пък на моменти най- здравословно ми се струва гладенето. И по някое време негладенето - да може беб да се 'запознае' с флората и фауната наоколо.
Ох, голяма борба беше с това кърмене при нас и така и не ни се получи ... Много голям стрес си докарах покрай него.
Аз така й не се обадих на Ла Лече да ми съдействат, а трябваше ....
Стоека, и вие ако имате проблем, не се колебай, а им се обади.

Днес бях на срещата на слингоносещите. Всички кърмят и всички са с пелени за многократна употреба  :P Децата щъкат боси по тревата. Много сладко.

Ако имах сушилня, щях да я ползвам, че това гладене много време убива. А и в жегата е непоносимо.

Маги, аз пък обратно, целя прането да не мирише на нищо след пране  :lol: Макар че и при Сано, дори след 2 изплаквания, също остава миризма.
*
Смайл за мен Сано е най-миризливия бебешки прах  :D Ползвала съм и Тео бебе и Персил, също и Пурлан, сега не си спомням кой от тях, но един переше и пюре от моркови, дето Ариела не ми го пере.
Аз лично гладих докато купихме сушилнята и сега ако суша вън пак гладя, нищо че е на 3  :D От една страна хигиена от друга някое паяче ако е имало в прането няма да го налази  :)

пп Стоека, много прегръдки от мен! Дано нещата се наредят бързо! Аз не съм знаела, че се изписват толкова малки бебета  :?
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 19:37:51 pm от м-и »
Смайл за мен Сано е най-миризливия бебешки прах  :D
Имах подозрения  :lol: