0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #920 -: Юли 15, 2013, 14:14:33 pm »
Честито и от мен на щастливата леля " OPTI",да ви е жива и здрава новата малка госпожица. :D И в нашата фамилия е така само моми  :D.А що се отнася до моята,май наистина не и се излиза във външния свят.Но сега говорех с доктора и той каза да спирам магнерота и на 17,07, на преглед.А ако закъснее със системи, от което доста се боя.Чета момичета,които споделят ,че доста боли.Ако има от тук присъстващите родили със системи,моля да споделят!!!!!!!!!

izabel Нямам личен опит, но снаха ми роди първата си дъщеря след няколко часа на системи и сподели, че адски много започнало да я боли точно след като текнала системата. Сега с третата отново искаха да и пускат системи , но тя категорично отказа и док и предписа големи количества чай от листа на малина. Ами да ви кажа, след като изпи 1,5L чай, контракциите започнаха, и след 4часа вече беше с 8см разкритие - 2 напъна и малката проплака. Ама какво да ви кажа - Австрия е цивилизована държава. Тук в БГ не те питат за нищо.
  izabel дано малката реши да си излезе навреме и да не се налага да ти предизвикват раждане.  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #921 -: Юли 15, 2013, 14:28:50 pm »
Още не сме разбрали пола просто така се изразявам не знам защо по интуиция.
Аманда имам диск със запис на бебето за около 10 мин как маха с ръце . Малко е мързеливо и го чакахме да се размърда повече , че да се гледа по интересно , ноо неще само маха. Утрогестана и аз го поставям вагинално и мислех , че по схема ще ги спирам , а той каза направо като ми всърши опаковката , а това е сега с обедната доза.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #922 -: Юли 15, 2013, 15:31:16 pm »
И аз съм в питанка за Утрогестана/сега го слагам вагинално 2*2/, но доки каза като вляза в 13-та седмица да му се обадя да каже как да го спирам. Другата ми радост днес е че си взех резултата от ТСХ - 2,34 беше 4,50 и съм много доволна че спада.
Изабел, аз при първото раждане ми изтекоха водите в 00,30часа, но до 8 сутринта нямах достатъчно разкритие и ме сложиха на системи и контракциите които до сега почваха и спираха, след системата
станаха без прекъсване, но наистина самото раждане беше с два напъна и без никакви шевове.Но при всеки е различно.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #923 -: Юли 15, 2013, 16:12:58 pm »
Здравейте момичета  :balk_64: ! От както съм си вкъщи само ви чета ,рядко сядам да пиша,  радвам се за новодошлите  и лека бременност до края ! Най-после се видях с Д-р Белчева и тя ми обясни от какво е прокървяването ми : ниско ми била захваната плацентата и когато се раздвижа повече се къса. Затова само пазене и лежанате, тя каза,че я чакаме да се вдигне. Вече не пия хапчета - дуфастона ми го спря, желязото също, останаха ми само витамините за бременни. И ще си имаме сини гащи  :bori_003: :balk_69: Нямах търпение да науча. :balk_46:
ПС: по повод кихането и запушването на носа аз съм така от самото начало. Също и тече по малко кръв от носа. Това е симптом  , но се свиква  :wink:




*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #924 -: Юли 15, 2013, 17:50:01 pm »
Честито и от мен Опти! Когато аз за пръв път станах леля,бях на рожден ден на една приятелка.Звънна ми телефона и научих хубавата новина.Не можах да спра да се смея и да подскачам от кеф и цялата компания се чудеше как така изведнъж съм се напила.Колкото и да повтарях,че не съм се напила,а съм щастлива,че вече съм леля никой не ми повярва,но въобще и не държах на това  :lol:
Следващите два пъти не реагирах така,но пак ужасно се радвах и сърцето ми биеше лудо от радост.Какво ли ще е,като стана Мама!? :wink: Да са живи и много здрави всички малки създания,за да ни носят емоции.
« Последна редакция: Юли 15, 2013, 18:03:19 pm от joly »
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #925 -: Юли 15, 2013, 18:14:27 pm »
Опти, честита племенничка, да расте здрава и много щастлива, да папка, слушка и да пълни пампите :)
Аз да се отчета след днешния преглед... , кръвно и урина перфектни, височината на матката най-накрая навакса и си отговаря на 37 гс :) Бебко е започнал да слиза, както си и усещах, midwife каза, че главичката е мнооого ниско и да се подготвям лека полека за срещата с малкия човек :) Взеха ми кръв да видим как е хемоглобина и дали ще има нужда от още хапченца, но сестрата каза, че най-вероятно няма да ми изпишат, защото скоро ще родя  8O Така взема да ме хваща страха и паниката... за самото раждане, дали ще справя и т.н. ...  :ask:  osi_16 osi_15
vesito90 и аз от начало бебка та бебка, ама док като ми каза little boy и гледах така  osi_12
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #926 -: Юли 15, 2013, 19:52:13 pm »
 malkoto_dqvolche Важното е да е живо и здраво , а каквото и да е повече съм свикнала с момчета , а за момичета нищо не знам . Само една мома имаме в компанията.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #927 -: Юли 15, 2013, 21:40:05 pm »
Здравейте момичета  :balk_64: ! От както съм си вкъщи само ви чета ,рядко сядам да пиша,  радвам се за новодошлите  и лека бременност до края ! Най-после се видях с Д-р Белчева и тя ми обясни от какво е прокървяването ми : ниско ми била захваната плацентата и когато се раздвижа повече се къса. Затова само пазене и лежанате, тя каза,че я чакаме да се вдигне. Вече не пия хапчета - дуфастона ми го спря, желязото също, останаха ми само витамините за бременни. И ще си имаме сини гащи  :bori_003: :balk_69: Нямах търпение да науча. :balk_46:
ПС: по повод кихането и запушването на носа аз съм така от самото начало. Също и тече по малко кръв от носа. Това е симптом  , но се свиква  :wink:
Честити сини гащи desii
Мойта плацента в началото също беше много ниско, на всичкото отгоре в 16г.с. Белчева ми откри гъбична инфекция и леско скъсена шийка. наложи се серклаж, след което 1м си останах вкъщи. Бех се уплашила, че и това бебе няма да мога да износя, но ето че вече съм в 35г.с. и за сега всичко е наред.
 П.С. Някъде към 20-21г.с плацентата се вдигна, така че имай търпение и вяра , и си почивай повече. сега е времето да се поглезиш.

Опти, честита племенничка, да расте здрава и много щастлива, да папка, слушка и да пълни пампите :)
Аз да се отчета след днешния преглед... , кръвно и урина перфектни, височината на матката най-накрая навакса и си отговаря на 37 гс :) Бебко е започнал да слиза, както си и усещах, midwife каза, че главичката е мнооого ниско и да се подготвям лека полека за срещата с малкия човек :)
vesito90 и аз от начало бебка та бебка, ама док като ми каза little boy и гледах така  osi_12
malkoto_dqvolche браво за хубавите новини. Значи както изглежда малкия юнак няма да дочака термина си и ще ни зарадваш по-скоро с новина. Желая ти леко раждане.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #928 -: Юли 15, 2013, 22:07:23 pm »
Честито и от мен на щастливата леля " OPTI",да ви е жива и здрава новата малка госпожица. :D И в нашата фамилия е така само моми  :D.А що се отнася до моята,май наистина не и се излиза във външния свят.Но сега говорех с доктора и той каза да спирам магнерота и на 17,07, на преглед.А ако закъснее със системи, от което доста се боя.Чета момичета,които споделят ,че доста боли.Ако има от тук присъстващите родили със системи,моля да споделят!!!!!!!!!
Преди раждането имах доста болезнени контракции, които започваха вечер и продължаваха цяла нощ. През деня нито бяха болезнени, нито толко начесто. За това, след две прекарани нощи в болницата и разкритие 4см, на тетия ден ми спукаха водите и ме включиха на системи. Болките бяха доста силни, все едно имам бъбречна криза, с много чести интервали.
Ако забременея пак и стигна до раждане, ще откажа такава система, освен ако не е наложително по много сериозни медицински показания.


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #929 -: Юли 15, 2013, 23:39:02 pm »
malkoto_dqvolche Важното е да е живо и здраво , а каквото и да е повече съм свикнала с момчета , а за момичета нищо не знам . Само една мома имаме в компанията.
И аз съм така, 3 момчета на брат ми и на ММ сестра му момче и момиче :) наистина, да са ни живи и здравички, пък момче или момиче няма значение... въпреки че за момиченцата има толкооова много неща  :oops:
malkoto_dqvolche браво за хубавите новини. Значи както изглежда малкия юнак няма да дочака термина си и ще ни зарадваш по-скоро с новина. Желая ти леко раждане.
Опти, аз съм му казала да чака, че искам августинче, май бях споменавала по-рано, майка ми има РД на 08.08. и по-хубав подарък от това... здраве му кажи  :lol: Ама той бебко си знае... когато тогава
Иначе нещо взе да ме понаболява по-често ниско долу, ММ само да ох-на и веднага какво има, почва ли се  :jump12: Миличкия ми по-ошашкан и уплашен от мен е май  :lol:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #930 -: Юли 16, 2013, 00:56:37 am »
А защо не ползвате упойка за болките? Аз само първия път бях с таблетки и системи за предизвикване на контракции, втория - някакъв гел, който мигновено подейства.  8O
И първото раждане е по принцип по-трудно и дълго от следващите. Затова не е било по-лесно третото раждане заради листата от малина.  :lol: Истина е, че ги препоръчват за по-голяма еластичност на тъканите и най-вече, за да се избегне епизиотомия. Факт е, че всяко раждане е различно. Няма индивидуална рецепта. Желая ви лека бременност и много леко раждане!

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #931 -: Юли 16, 2013, 08:22:53 am »
Добро утро момичета!
Изабел,аз раждах първия път със 3 системи и усетих болка чак на 5см.разкритие и родих на 7см.Така,че както Блу скай е писала всичко е индивидуално и зависи от много фактори.Не е задължително да те боли  :wink:от системите ,,де Не се шашкай и не слушай много разкази на вече "врелите",защото това е"нож с две остриета" 8)
Стискам ви палци момичета ,като ви гледам лентичките сте готови Малкото дяволче,Изабел 85
А за запушения нос и моя е така от 2 месеца вече,няма оправяне,явно си върви с бременността
Да ви се похваля от 2-3дни усещам движенията на бебо :D,но пък безсънието и киселините ми вгорчават всичко,всяка нощ се будя към 2.3ч  и стоя будна до 5 :?


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #932 -: Юли 16, 2013, 10:10:03 am »
Айде добро утро и от мен :) Как сте днес милички  preggo
Аз пак от ранни зори съм будна, станах до тоалетна, бебко се събуди и  не ме остави да заспя пак, а се чувствам толкова изморена... През нощта често се будех, болките в кръста взеха да стават меко казани ужасни, но в името на дребосъка ще търпя  :D
moniks_s браво за движенията на бебо, аз като се сетя с какво нетърпение очаквах да усетя нещо... толкова мило ми става :) За киселините пробвай Гавискон, мисля че и Афродитка беше го пила  :wink:
Слънчев ден мами  :wink:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #933 -: Юли 16, 2013, 12:50:42 pm »
Здравейте момичета,

В 10-та седмица съм и от вчера силното обоняние намаля. Това нормално ли е? Притеснявам се....
Иначе си имам още металният вкус в устата и замайването сутрин и всеки път, когато се навеждам и изправям.......
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #934 -: Юли 16, 2013, 13:37:07 pm »
Нормално е заедно с гаденето да намалее и остротата на обонянието. Аз бях много щастлива, когато и при мен се случи. Не се тревожи излишно, няма задължителни симптоми, които да показват, че всичко е наред. В 8 г.с. гърдите ми омекнаха и спряха да ме болят и се поболях от тревога, но си беше съвсем напразно. Бъди спокойна и се радвай на липсата на част от досадните спътници на бременността. :)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #935 -: Юли 16, 2013, 13:54:10 pm »
Благодаря за успокоението Туци....Ако знаеш сама в какви филми се вкарвам.Не мога да повярвам, че съм такава хипохондричка... :?
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #936 -: Юли 16, 2013, 17:03:47 pm »
Здравейте,
Как сте момичета?Искренно благодаря за отговорите и подкрепата  :D.Хубаво  е в такива емопционални моменти да има съмишленици и момичета в едно и също положение.А аз утре съм на преглед и ще пиша как е минало,стига разбира се беба да не е решила днес да изилиза  :D.Та и утре ще обсадим с доктора,как ще действаме,ако пренося.Лек ден на всички.


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #937 -: Юли 16, 2013, 22:08:23 pm »
izabel.1985, и от мен подкрепа - дори и да се наложи предизвикване на контракции със системи, няма нищо страшно. При мен беше така - изтекоха водите посред нощ, до сутринта никакви контракции и ми пуснаха система окситоцин. Болеше, но е индивидуално. Болките се забравят според мен - помни се първият бебешки плач :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #938 -: Юли 17, 2013, 01:45:26 am »
Здравейте всички!
Аз отдавна не съм писала, но с този безконечен ремонт по цял ден с големия корем избирам мивки, плочки и какво ли не :)
Гледам гласите се да размествате реда! :))) Аз към момента нямам симптоми за раждане, ама да видим. Скоро ще ходя на това, дето му викат записи...  за първи път :) ще ми е интересно.
иначе - запушеният нос ме преследваше до 8-ми месец - не е настинка...
А и от 15-25 дни знам какво е киселини - не е хубаво (  не се изкушавайте да пробвате, ако не ви се налага ;) )
Лека нощ на всички и чакам новини с нетърпение.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #939 -: Юли 17, 2013, 09:26:07 am »
Здравейте!
Чак немога да повярвам,че и аз дойдох в тази темичка :lol:
Николай е на 2г.4м.5д.