0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #660 -: Юни 26, 2013, 12:21:40 pm »
Има логика Бубка за семките. Попринцип от братовчедка ми го знам това за семките защото тя имаше много киселини, но те имат цех за ядки и знам , че предпочита тя да си ги пече и съответно да си ги мие. Аз иначе вече не пия Естрофен и днес съм значително добре , не гледам да прекалявам сега с храната , че да не ми стане пак лошо. Месо и яйца хич не ми се яде , ама ще видим по нататък как ще е.
Аманда добре дошла в тази тема  :bighug:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #661 -: Юни 26, 2013, 12:28:18 pm »
Здравейте,
днес бяхме на преглед, всичко е добре, бебетата са порастнали, пак ги събудихме и стана весело :lol:
В две отделни сакчета са, което било добре каза док :P
Качвам и снимки от прегледа днес, ама предупреждавам, че се иска голяяяяма фантазия да разбереш кое, какво им е, ама са с главичките нагоре май, поне аз това различавам :D
Много съм щастлива! :lol:

Веси,
а аз мислех, се семки :? не е хубаво да се консумират и затова определено ги избягвах досега, обаче нямам още киселини(дано и нямам де), но значи, могат да се консумират 8)


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #662 -: Юни 26, 2013, 12:37:52 pm »
Здравейте момичета. Крайно време и аз да се запиша в темата.
Вчера бях на преглед, чухме сърчице, 8-ма седмица. Преди две седмици изкървих, последва зацапване, лежах, сложихме прегнил(еднократно) и неупоген през два дни 5 пъти и си продължавам хапчетата. Сега, утрогестана, част от който изтича е бледо кафеникаво оцветен, попитах, но според доки да не се притеснявам. Продължавам да нямам никакви бременни симптоми - няма гадене, няма повръщане, миризми, болежки .... нищо, някак си нямам апетит към готвено или пържено, домати обаче много ми се хапват със сирене (до сега го подминавах). Страховете ми са свързани с това, че все пак трябва да ходя на работа (как си мечтая да бях на държавна). Улежавам се и закъснявам до колкото ми е възможно.
Това и от мен  :D.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #663 -: Юни 26, 2013, 12:43:18 pm »
avallon
Добре дошла сред нас :lol:
Всичко трябва да е наред  :bighug:
За работата, особено държавна незнам, защо си мечтаеш, ама ако знаеш там, какъв проблем се явява да отидеш на лекар (дето уж не трябвало да ти отказват), минаваш през 101 началника и на всеки се "обясняваш" :lol: Таааа не съжалявай :P


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #664 -: Юни 26, 2013, 13:00:19 pm »
avallon
Добре дошла сред нас :lol:
Всичко трябва да е наред  :bighug:
За работата, особено държавна незнам, защо си мечтаеш, ама ако знаеш там, какъв проблем се явява да отидеш на лекар (дето уж не трябвало да ти отказват), минаваш през 101 началника и на всеки се "обясняваш" :lol: Таааа не съжалявай :P
Е да, сигурно не знам и затова така съм се размечтала, но тук (както и на повечето места) болничен и отпуска са мръсни думи , особено ако няма кой да замести отсъстващия. Вчера прегледа ми беше за 7,20 сутринта, преместиха го за 13,30 - айде обяснявай се и искай следобеда от единия , не може, трябвало и от другия началник (моите са 3ма), та как така просто без обяснения защо джеба цял следобед , пътуване, прилично отвисяване в клиниката, междувременно звънене щ'от спешно нещо си .......  а нека е спокоен човек. И след седмица пак така. Добре поне, че няма да е до края така. Ох оспамих .
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #665 -: Юни 26, 2013, 13:36:36 pm »
Ами Дес - дес не знам дали е много полезно (аз не виждам нищо вредно) , но специално браточедка ми имаше от самото начало страшни кисилини и така се оправяше 10-тина семки и всичко се оправя като започнат . Така поне казва тя.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #666 -: Юни 26, 2013, 14:38:54 pm »
Страховете ми са свързани с това, че все пак трябва да ходя на работа (как си мечтая да бях на държавна). Улежавам се и закъснявам до колкото ми е възможно.

Avallon, моят съвет е да си вземеш болнични от лекаря, който ще ти води женската консултация или от личния лекар. При наличие на кървене, не мисля, че има лекар, който ще ти откаже да ти издаде болничен лист. Аз не съм на държавна работа, но след като в първите седмици на бременността си имах известни проблеми, веднага ми дадоха болнични и оттогава не съм се връщала на работа. И аз се притеснявах в началото как ще реагират в офиса, защото нямаше кой да върши моята работа, но знаеш ли колко бързо успяха да се адаптират и да намерят кой да ме замести :)
Желая ти успех и стискам палци всичко да се развие по най-благоприятния начин.
« Последна редакция: Юни 26, 2013, 14:41:28 pm от Lary75 »
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #667 -: Юни 26, 2013, 14:55:01 pm »
Здравейте и от мен, как сте днес коремчета ? Мен отново ме боли зъб, но взех парацетамол и се надявам да отшуми както предния път ;)
Искам да попитам нормално ли е да започне да ми се втвърдява корема ? И от време на време имам и лека болка ниско долу, точно в момента на втвърдяване...  като знам колко малко време остава и леко почва да ме хваща страх  :oops:
Добре дошли на всички нови мами, лека бременност и на финала здрави бебчета
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #668 -: Юни 26, 2013, 14:56:00 pm »
Ехаааа,станахме вече няколко момичета около осмата седмица,по мои сметки сме три,но може и да изпускам някоя.След няколко месеца като се започне едно раждане та ще е цяла върволица.И колко пияни  :drunk: татковци.Каква голяма компания се заформи :balk_47: :balk_47:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #669 -: Юни 26, 2013, 15:10:03 pm »
Здравейте момичета! Аз утре ще си пускам изследванията и на 03.07 съм пак при докторката. Ние чухме сърчице още предишния път в 6 г.с. Нямам търпение пак да видя бебчо.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #670 -: Юни 26, 2013, 15:17:35 pm »
Lary75, това преди две седмици премина. Вчера бях за втори път на преглед след случката и разбира се отново попитах .... доверих се на лекаря си. Аз нямам алтернативи за адаптация. Много внимавам и се моля всичко е на ред. Това е.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #671 -: Юни 26, 2013, 16:26:50 pm »
amanda, честито сърчице! Много съм щастлива, че те виждам в тази темичка.  :D Пожелавам ти лека и щастлива бременност и накрая да си гушнеш така мечтаното детенце. Наистина е добре, че си си вкъщи, почивай си и се глези, че после  няма да имаш тази възможност  :wink:

avalon, честито сърчице и добре дошла при бременните  :D

Аз самата също прокървих в 9 г.с. и оттогава съм си вкъщи, но аз и не можех да стана от леглото от повръщаници първите три месеца. Беше кошмарно, но и през това се минава.  Всичко ще изтърпим заради малките ревльовци.  :)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #672 -: Юни 26, 2013, 17:24:20 pm »
Относно болничните като отидох при Аг-то което ще ми води ЖК и тя сама каза , че щом съм с втори опит ин витро по добре да си стоя в нас и при тия жеги и така съм си в къщи за по голяма сигурност
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #673 -: Юни 26, 2013, 17:31:54 pm »
Благодаря Туци! Ти как си ,вече си на финала? Колко бързо минава времето и аз се радвам за теб  :)

Относно болничните като отидох при Аг-то което ще ми води ЖК и тя сама каза , че щом съм с втори опит ин витро по добре да си стоя в нас и при тия жеги и така съм си в къщи за по голяма сигурност
Да , а аз съм 4-ти опит  и моята лекарка дума не дава да се издума за работа още,а и наистина по-важно ми е всичко да върви нормално.Аз още не съм се записала на ЖК,но от личната взимам болнични ,прекъсвам с отпуск от работата и после пак болнични докато може и така.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #674 -: Юни 26, 2013, 17:35:21 pm »
malkoto_dqvolche наистина не остава много, но не е чак толкова малко времето  :wink: Това, което описваш са контракции, но Бракстън-Хикс /подготвителните/ не са болезнени, а за предродилни ти е рано...Няма ли кой да те погледне?
П.П. не подценявай зъбите си, направи ги, защото може да стане инфекция  :wink: Не разчитай само да успокояваш болките.

avallon много се радвам, че си тук и съжалявам, че не ти е възможно да почиваш повече. Колкото до зацапванията и аз имах в началото. Явно след АРТ се случва често...Предполагам имаш изписана терапия, спазвай я и стискай зъби  :D
Радвам се, че и морското момиче скоро ще се запише тук! :D

"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #675 -: Юни 26, 2013, 18:17:50 pm »
avallon, и аз се радвам да те видя в тази тема  :D Желая ти лека бременност и да си отгледаш едно сладко и здраво бебче.
За зацапванията си спомням, че и аз имах в началото - на няколко пъти през 5-6 дни и също това, което изтича с утрогестана беше оцветено в кафеникаво. Оказа се, че явно като си слагам утрогестана си наранявам лигавицата, след като започнах да го приемам през устата, престанаха и зацапванията.
Много ми е хубаво като гледам как тази прекрасна тема се запълва с нови попълнения  :lol: Успех момичета!


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #676 -: Юни 26, 2013, 18:38:51 pm »
Здравейте и от мен. Аз от скоро се присъединих към клуба на бременните и съм все още индианец, а може би и заради годините и заради факта, че беше желателно това да се случи след 1 година, но все пак дребосъчето ще си остане. :)
А иначе и аз да ви се оплача и аз тези дни имах зацапване и веднага бях при доктора и ми изписа Утрогестан. Надявам всичко да е наред.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #677 -: Юни 26, 2013, 18:57:25 pm »
Добре дошли Аманда и Авалон, лека бременност до термин.
« Последна редакция: Юни 26, 2013, 18:59:52 pm от narnia »
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #678 -: Юни 26, 2013, 19:32:10 pm »
malkoto_dqvolche наистина не остава много, но не е чак толкова малко времето  :wink: Това, което описваш са контракции, но Бракстън-Хикс /подготвителните/ не са болезнени, а за предродилни ти е рано...Няма ли кой да те погледне?
П.П. не подценявай зъбите си, направи ги, защото може да стане инфекция  :wink: Не разчитай само да успокояваш болките.
Бубулинка, не е толкова малко, ама  месец и нещо ми се вижда вече малко  :D Иначе и аз така мисля, че са Бракстън-Хикс, ама да питам за всеки случй :) А за предродилни.... бебо да чака, има време, не съм готова още с нищо  :lol:  В петък съм на скан и след това на консултация с лекар. А за зъбите... нищо не искат да ми правят сега, защото няма как да ми сложат упойка, а без нея не искат да ми ги лекуват. Предния път като отидох само ме прегледа и ми изписа антибиотици, ефекта от които беше никакъв, парацетамола поне ме успокоява, а от АБ само ми ставаше лошо. Ще си чакам най-чинно да родя и да си оправя зъбчето.
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #679 -: Юни 26, 2013, 20:01:06 pm »
Здравейте и от мен, как сте днес коремчета ? Мен отново ме боли зъб, но взех парацетамол и се надявам да отшуми както предния път ;)
Искам да попитам нормално ли е да започне да ми се втвърдява корема ? И от време на време имам и лека болка ниско долу, точно в момента на втвърдяване...  като знам колко малко време остава и леко почва да ме хваща страх  :oops:
Добре дошли на всички нови мами, лека бременност и на финала здрави бебчета
Аз бях в 4 месец, когато започна да ми се втвърдява корема, но придружено с лека болка ниско долу, приличаща на тези при цикъл. Изписаха ми магнерот и за сега съм добре, от няколко дни и аз усещам, че корема ми отново започна да се втвърдява, но този път  е без болка. Предполагам, че са подготвителни контракции, за които всички казват, че са нормални.