0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #620 -: Юни 21, 2013, 13:35:50 pm »
Аз използвам стари тенески на мъжа ми- много ми са удобни. На мен ми казаха след като се нахрани детето да не се изцеждам, защото давам сигнал да се произвежда повече. Първите дни щяха да експлоадират, ама лека полека се  нагажда работата.
Айде пишем в другата тема, че оспамихме тази.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #621 -: Юни 21, 2013, 16:45:25 pm »
Респект, и аз съм си купила 1 кутия АМ за успокоение. Давала съм 2-3 пъти.  Ние също засукахме на 2-я ден. А за протичането - ела да ме видиш- като успи малкото и като текне тази кърма и станее....  :lol:
 
Добре дошли на всички нови мамчета. лека бременност ви желая :-)
не ми говори за текване :) снощи се събудих към 3 часа и бях мокра чак до кръста , станах изцедих се и на сутринта старата песен на нов глас :D

A za6to taka te4e? Ne se li cedite v takav slu4aj?


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #622 -: Юни 21, 2013, 18:14:18 pm »
 Момичета,като е станало въпрос за доизцеждането на кърма,имам въпросче към миналите през това.Необходимо ли е още в родилния дом да носим помпа.Тъй като аз мислех да направя тази инвестиция след като видя как потръгнат нещата с кърменето.Лек и дано баде прохладен денят :)


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #623 -: Юни 22, 2013, 02:13:09 am »
Изабел аз не съм носила първия път,но в родилно имаше жени ,които имаха повече кърма и им донасяха после ,за да се доизцеждат.Зависи от кърмата, ако първите дни не е много ,няма нужда.

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #624 -: Юни 22, 2013, 08:10:42 am »
Зависи от болницата-в повечето в сф дават. Не дават домашни помпи,защото ще се разтопят в съерилизатора.според мен е добре да видиш ще ти трябва ли и после да купуваш.
За теченето не ща да коментирам-вчера излузам и след час гледам-мокра до кръста.и не за друго-яд ме е за изхабената кърма...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #625 -: Юни 22, 2013, 09:17:50 am »
Добро утро!
 Имам въпросче: Кога започнаха да ви правят запис на тоновете на бебчо? Аз вече съм в 32г.с и още доки не ми е споменал нищо по въпроса. А си мисля, че е време. Докато бях в МД, жената в моята стая беше в 29г.с и я викаха 2 пъти на ден за запис  osi_10
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #626 -: Юни 22, 2013, 20:51:35 pm »
Респект, и аз съм си купила 1 кутия АМ за успокоение. Давала съм 2-3 пъти.  Ние също засукахме на 2-я ден. А за протичането - ела да ме видиш- като успи малкото и като текне тази кърма и станее....  :lol:
 
Добре дошли на всички нови мамчета. лека бременност ви желая :-)
не ми говори за текване :) снощи се събудих към 3 часа и бях мокра чак до кръста , станах изцедих се и на сутринта старата песен на нов глас :D

A za6to taka te4e? Ne se li cedite v takav slu4aj?
Ако не се лъжа тече, защото не се е регулирала още.  Както писах малко по-нагоре ако има повече кърма гърди се препълват, стават корави, текат. Аз не се цедях след кърмене и след няколко дни вече не ставаха корави, но протичането остана. Предполагам, че и това ще се регулира. Ние още нямаме режим. Ползвам подплънки за кърмачки като излизам- вкъщи гледам да вися по цици, че ги мажа и с крем.
Аз носих помпа в клиниката, но не ползвах. Ползвам я сега да се изцедя, ако малкото ме е разранило и не мога му дам да суче.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #627 -: Юни 23, 2013, 08:17:06 am »
Zdravejte, kak ste?
Iz4ezna mi kirilicata pak 8O


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #628 -: Юни 23, 2013, 11:02:40 am »
Добро утро мами,
Как сте днес ?
Леле аз така се подух, че не мога да повярвам, все едно някой ми е напомпал краката и ръцете. Ужасно е
Опти на ме започнаха 33 гс по 1 път на седмица
Изабел на мен за болницата ми дадоха списък какво да взема и в него има помпа, според мойта докторка при секциото кърмата не тръгва веднага и с помпата ще си я предизвикам по - лесно 
« Последна редакция: Юни 23, 2013, 11:06:27 am от tsvetinapavlova »
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #629 -: Юни 23, 2013, 11:55:00 am »
Здравейте аз едвам уживявам по цял ден ми е кофти и изкарвам само на диня и таратор и сухари . Нямам търпение да мине този период
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #630 -: Юни 23, 2013, 13:04:51 pm »
Здравейте, момичета!
Аз да Ви се пооплача малко  :( Цяла седмица си мисля, че ме боли един мъдрец които се мъчи да излезе. Ходих на доктор гледа струва само го проми и по живо по здраво ме изпрати вкъщи. Вчера през деня и нощта мн ме боля. Няма съм няма покой. Ама нали хапчета не може да пия търпях. Но днес вече плачех от болка и слава на Бога намерих кабинет който работи днес. Отивам и се оказва че ме боли горния мъдрец и има огромна дупка на него. е как другия доктор не я видя?! 8O Новия док ми вика трябва да го вадя и аз пак рев  :( Извади го. Не усетих кои знае каква болка но има време :(
Иначе бебчо го усещам вече дано моите тревоги не му се отразят  :(
Обръщайте внимание на зъбния си статус . Тази дупка се е образувала последния месец защото аз ходих на профилактика тогава. Много се оплаках маи маи
Лека бременност и здрави бебета на всички.
Внимавайте с жегите!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #631 -: Юни 23, 2013, 13:58:04 pm »
Аз съм чувала , че по време на бременност зъбите се развалят доста
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #632 -: Юни 23, 2013, 15:16:36 pm »
Да бе да му се невиди и аз ходих на зъбар.Гледам си по принцип зъбите,не чакам да ме заболи.Чак на някои зъболекари им е много чудно,като ме попитат како ще правиме и кажа,че ще проверявам има ли какво да правя.
А сега изненадата:счупи ми се преден зъб :oops:
дори не разбрах кога и как е станало :(,просто единият ден зъбът си беше цял,а на другия,като се погледнах в огледалото  :oops: :ask: Глътнала съм го и дори не съм разбрала!
Оправих го при първа възможност,разбира се.
Но се сетих за майка ми, тя бая зъби е извадила докато ме е носела - Ужас
« Последна редакция: Юни 23, 2013, 15:18:32 pm от joly »
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #633 -: Юни 23, 2013, 18:37:20 pm »
аз също имах проблем със зъбите , но ходих да ми ги почистят, взех си вода за уста Пароех и си реших проблема :)




Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #634 -: Юни 23, 2013, 23:13:58 pm »
а как понасяте жегите? Аз не излизам вьпреки че грябва движение но при това време ми е много трудно задьхвам се и вие лк сте така? А за непрекьснатото потенеж да не говорим
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #635 -: Юни 24, 2013, 07:40:44 am »
Добро утро момичета!
Озиф ,не се притеснявай ,аз още в началото имах големи зъбни проблеми,във 2-рия месец вадих мъдрец и имах два пулпита,от чиято болка незнаех ден ли е или нощ.Важно е да се правят ,на бебчо му няма нищо,по-добре така от колкото развалени зъби и бактерии
Весито,с времето минава и периода с гаденето и идват други неразположения  :lol:
Аз и тази седмица съм на работа и после отпуска :lol:ще се гледаме с баткото  :swing:

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #636 -: Юни 24, 2013, 08:57:18 am »
Добро утро и от мен :bighug:
Симптомите с гаденето при мен пък се удвоиха т.е. освен гаденето имам новата екстра повръщането и то късно вечер :balk_132:
С каката само ми се гадеше, ама сега........
А пък за зъбите да не говоря, сега само чакам да ме изненада някой нов, добре че преди няколко месеца правих малко зъби.

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #637 -: Юни 24, 2013, 09:49:24 am »

[/quote
а как понасяте жегите? Аз не излизам вьпреки че грябва движение но при това време ми е много трудно задьхвам се и вие лк сте така? А за непрекьснатото потенеж да не говорим

Добро утро!  Тези жеги на мен също не ми понасят. От 1 седмица започнаха да ми се надуват краката и ръцете и го отдавам на топлото време. Докторът ме посъветва да си почивам повече, няма друго спасение. Иначе нямам проблем със задъхването, вечерните разходки са чудесни.


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #638 -: Юни 24, 2013, 11:38:12 am »
Tesoria аз съм като Хълк :) ужасно , и започнах да си топя краката в студена вода. Много ми помага, но пък времео захладня и дано не се подуваме повече, чеееее незнам как ще се движа
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #639 -: Юни 24, 2013, 12:25:00 pm »
Добър ден и от мен! С жегите се справям аз със климатик. Разходките са ми трудни много се задъхвам , а за гаденето все си го има . Имам още 2 хапчета естрофем и като го спра се надявам да се пооправя. Умирам от глад , а не мога да ям постоянно ми е лошо от сутрин до сутрин :(