0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #360 -: Юни 04, 2013, 15:46:10 pm »
Вероятно не се препоръчват защото може да се изплаши бременната , нали е по реално отколкото обикновеният филм
По-скоро е от движещите се и вибриращи седалки и вероятността от това да се появят контракции.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #361 -: Юни 04, 2013, 16:07:35 pm »
Вече се чудя какво да правя  :? :? :?
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #362 -: Юни 04, 2013, 16:50:09 pm »
Вече се чудя какво да правя  :? :? :?
и аз исках да ходя на кино макар и обикновенно и всички около мен са много против,така че не те съветвам да ходиш,но все пак решението си е твое :wink:
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #363 -: Юни 04, 2013, 17:13:09 pm »
Момичета току що се връщам, от болницата , доки ни гледа и каза че всичко за сега е ок , каза стриктно да следя движенията на бебчо и ако са много или малко активни веднага да си грабвам багажа (бебчо бил страдал така) . И също така каза че до 12.06.2013 ако не реши да излезе направо да влизам в отделението и да ми предизвикат раждане   osi_4
Respect, колко е много или малко за движенията на бебето? Аз това не можах да го разбера. Усещам движения - кога повече, кога по-малко, ама кое е нормалното не знам


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #364 -: Юни 04, 2013, 19:06:24 pm »
Момичета току що се връщам, от болницата , доки ни гледа и каза че всичко за сега е ок , каза стриктно да следя движенията на бебчо и ако са много или малко активни веднага да си грабвам багажа (бебчо бил страдал така) . И също така каза че до 12.06.2013 ако не реши да излезе направо да влизам в отделението и да ми предизвикат раждане   osi_4
Respect, колко е много или малко за движенията на бебето? Аз това не можах да го разбера. Усещам движения - кога повече, кога по-малко, ама кое е нормалното не знам

Ами обясни ми го така "Ако движенията са много интензивни , не те оставя на мира в продължение на 4-5-6 часа, или са агресивни , значи плода страда . Страданието може да се получи от притисната пъпна връв, възел , или усукване около главичката. Може да се бунтува 1-2 дни и накрая когато спре изобщо да мърда идвате , но тогава е късно .А пък ако движенията са много по-оскъдни от обикновено , също крие  риск, ако не усетиш 24 часа движенията веднага в болницата. Затова ако усетиш резки промени в поведението направо отивай в отделението без да се замисляш, за да не подсмърчаме после.  "

И няколко часа след това не знаех къде се намирам 8O 8O 8O , хем искам да мърда , хем не , доки ме уби от всякъде със изказването си .
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #365 -: Юни 04, 2013, 19:22:13 pm »
И няколко часа след това не знаех къде се намирам 8O 8O 8O , хем искам да мърда , хем не , доки ме уби от всякъде със изказването си .
Е хайде сега убил те е  :D Просто е описал човека за какво да внимаваш! Ти толкова време вече усещаш ритници, мислиш ли, че няма да разбереш, ако нещо не е наред? Прекомерно интензивните ритници и/или оскъдните, със сигурност се различават от обикновените. Той бебока за това се е запънал, щото ти от месец го раждаш вече :lol: :lol: :lol:
Интересно ми стана, че и на двете ви с Анди искат да предизвикват раждане в 40-та седмица, мислех, че 10-12 дни след това се оставят нещата...Може би зависи от големината на бебетата де  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #366 -: Юни 04, 2013, 19:28:51 pm »
Ами направо си ме уби  :lol: аз каквато съм бъзлива (веднъж загубих бебче в края на 3 месец) . И като се сетя че преди 2 дни ме буташе много силно (все едно ще ми разпори корема и ще излезе) и ми настръхват косми, които не съм подозирала че имам  8O .
Аз съм го зараждала от 4 месец ама все ме спират със системи и хапчета и той сега напук на всички не иска вече.
Доки каза че по принцип се изчакват 15 дни и след това се предизвиква раждането, а защо е решил да е по-рано си нямам никаква представа  :ask: дали че сме първескини , дали заради големината , изобщо не знам  osi_8
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #367 -: Юни 04, 2013, 19:45:41 pm »
Ами направо си ме уби  :lol: аз каквато съм бъзлива (веднъж загубих бебче в края на 3 месец) . И като се сетя че преди 2 дни ме буташе много силно (все едно ще ми разпори корема и ще излезе) и ми настръхват косми, които не съм подозирала че имам  8O .
Аз съм го зараждала от 4 месец ама все ме спират със системи и хапчета и той сега напук на всички не иска вече.
Доки каза че по принцип се изчакват 15 дни и след това се предизвиква раждането, а защо е решил да е по-рано си нямам никаква представа  :ask: дали че сме първескини , дали заради големината , изобщо не знам  osi_8
Добре те разбирам, аз загубих бебе в 4-ти месец и тази ми бременност беше като филм на ужасите. :wink: Нищо хубаво не усетих от нея, признавам си. То не бе кървене /за разкош/, то завишен синдром на Даун, то левкоцити и ЦРП над норма, 3 пъти антибиотици и 9 месеца лежане...Само антитела нямах, ти да видиш /аз съм Rh- за да е завършена картинката/. Много съм чела тук обаче, знам за много по-драматични моменти от моите. Възхищавах се на тези жени! На Оливия, например, започна да и изтича околоплодна течност към 6-7 месец /ако не се лъжа/. Тези жени ме поддържаха, на тях се опирах, от тях се учех. Стараех се да не мрънкам много...Едни от положителните ми емоции са били ритниците на бебето.  :) Порадвай им се сега. Скоро вече, няма да ги има...А всичко ще бъде наред, вярвай ми  :wink: :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #368 -: Юни 04, 2013, 23:30:52 pm »
Дано е така , поне ме разбираш и знаеш какво изпитвам ... Аз видях как бебчето ми изпада от мене като ненужен отпадък в тоалетната , а акушерката ми казва "ами това е плодния сак , след няколко часа доктора, ще дойде на смяна да те изчисти" , а преди броени часове са ми казали , че всичко е ок , и че има сърдечна дейност , всичко щяло да бъде ок , само да ми спряло кървенето ... е спря ... нека да не захващаме болни теми , дано всичко да е ок и да мине благополучно , миналото да си остане минало .
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #369 -: Юни 05, 2013, 00:45:59 am »
Моите и двамата се родиха предизвикано. Той - 3 дена след термин. Докторът каза, че можем да си го чакаме две седмици, но тъй като нямало индикации да излиза, пак щяло да е предизвикано, но бебето щяло да стигне 4 кг. И като чух 4 кг, бях готова на всичко.  :lol: Доста продължи и затова реших втория път да чакам максимално. И зачакахме. Бабата долетя бебе да гледа, а аз се чудех какви развлечения да й измислям. 8 дена след термин нямаше никакви индикации за започване на раждането и докторът предложи или на 10-ия ден или на 13-ия ден да действаме. Решихме да е на десетия, че бабата щеше да си замине без да я е видяла, а и нямаше кой да вземе големия от градината и да се грижи за него, докато с мъжа ми сме в родилното.

Анди, респект, леко раждане!
На останалите - лека бременност!
« Последна редакция: Юни 05, 2013, 00:50:23 am от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #370 -: Юни 05, 2013, 11:32:44 am »
Момичета, моля за съвета ви.Притеснена съм много понеже от два дни не усещам бебка,ни денем ,ни нощем.А допреди тези дни ми местеще корема ту на ляво,ту на дясно.Лошото е ,че съм на преглед да й слушат тоновете на 12.06., а сега съм извън града.Мислите ли,че е повод за притеснение това????


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #371 -: Юни 05, 2013, 12:30:54 pm »
Момичета, моля за съвета ви.Притеснена съм много понеже от два дни не усещам бебка,ни денем ,ни нощем.А допреди тези дни ми местеще корема ту на ляво,ту на дясно.Лошото е ,че съм на преглед да й слушат тоновете на 12.06., а сега съм извън града.Мислите ли,че е повод за притеснение това????

Опитай някак да предизвикаш движения. Изпии чаша мляко и легни по гръб, или едно кафе . Аз пия по 1 на ден и винаги след това започва да се движи .
И най - добре се обади на Доктора . После пиши какво е станало . Стискам палци и се надявам, че няма за какво да се притесняваш.
« Последна редакция: Юни 05, 2013, 12:33:02 pm от tsvetinapavlova »
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #372 -: Юни 05, 2013, 13:29:30 pm »
Здравейте мами, аз да се отчета, идвам от преглед - бебка уж е около 3415 и шашна докторите, тъй като аз съм дребна, почти сигурно, е че няма да е нормално раждане, за пореден път казаха, че бебето е голямо за мен и май ще е секцио :) Ще си чакаме за сега, няма никакви индикации за раждане, нито разкритие, нито бебето е "слезнало" в канала..  :? Ще се чака още... и ако до 12 не родя, ще ме приемат няколко дена под наблюдение и ще решат :?
izabel.1985 според мен звънни на док., надявам се всичко да е наред. При мен около 35. - 36.г.с. имаше период, в който моята активна бебка изведнъж стана доста по-"кротка" и доки ми каза, че и е тясно и няма на къде  да шава /до ден днешен си е така, всъщност няма ритници, а само бавни движения/, но я усещам постоянно де.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #373 -: Юни 05, 2013, 13:35:06 pm »
Благодаря за отговорите ви момичета.Още малко ще я почакам и ако не се активизира, ще се обадя на доктора си.Дано не е повод за нещо лошо,но на края се боя за всичко вече.Лек ден желая на всички!!!!!!!!!


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #374 -: Юни 05, 2013, 13:53:57 pm »
Според мен, въобще не чакай, а направо отивай при най-близкия АГ или спешен център. По-добре излишно ходене, отколкото закъсняло...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #375 -: Юни 05, 2013, 13:56:38 pm »
izabel.1985 до колкото знам , ако не усещаш движенията на бебчето 24 часа , трябва да потърсиш веднага доктора си . Но не се плаши , това че не ги усещаш не значи че не мърда , може да е по-кротко бебенце (не като моя дивак  :lol:)  и да си кротува , или да е по нежно, а също така може и през нощта да е мърдала, но за всеки случай иди
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #376 -: Юни 05, 2013, 14:04:28 pm »
Аз се чудя също дали да звъня на доктора или да ходя тук при ЖК. Снощи малкия се разрева в 4, ама  рев голям. Както и да е заспа при нас, ама аз се разсъних, станах по голяма нужда, че нещо май ме беше хванало разстройството и след това взе да ме преболява корема. Сутринта пак ходих и ме болеше корема на моменти. Пих но шпа. И сега като че ли не ме боли вече. Не намирах разлика в твърдостта  на корема, или стягане нещо,ама от къде да знам :?. От сутринта не съм била повече във WC-то.  Та сега се чудя това  контракции ли са били, някакъв вирус с разстройство ли???? Но сигурно ще отскоча до ЖК-то на проверка.


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #377 -: Юни 05, 2013, 14:10:25 pm »
ivanita аз получавам такива болки, след като ида по малка нужда през нощта , доста силни са , но пък няма промяна в твърдостта на корема  :dontknow:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #378 -: Юни 05, 2013, 14:33:43 pm »
Момичета, отдъхнах си, беба май усети как ме притесни и сега напомни за себе си достойно от единия край на корема, на другия  :D Толкова се зарадвах.Благодаря за вашата отзивчивост :)


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #379 -: Юни 05, 2013, 14:48:52 pm »
Иванита,не искам да ти внушавам ,а само ще споделя ,че на мен преди да ми изтекът водите също ме мъчеше разстройство.Дано не е от чревните вируси,че са много кофти.Успех :D
Аз си записах час при доц.Томова и нямам търпение да дойде 22.07 ,за ФМ ,че да се успокоя ,защото незнам какво е сън ,след тоя резултат от БХС :?Някой има ли представа колко струва ФМ при нея ?
Респект,Анди- хайде дано се решат да излязат вече мъниците :D
« Последна редакция: Юни 05, 2013, 14:54:45 pm от moniks_s »