0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #340 -: Юни 03, 2013, 01:21:56 am »
Тапата не е като течение-не можеш да я объркАш-напълно различна консистенция и еднократна.в смисъл бе си тече цял ден примерно. Но нали знаеш,че и с паднала тапа пак можеш да откараш до термин и отвъд,така че тя не е мерило.
Бебе,прегръдки,всички сме на тоя хал  :?
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #341 -: Юни 03, 2013, 08:16:15 am »
Потвърждавам, аз изкарах с паднала тапа 6 дни, докато вляза в 9тия месец (в болница, но изкарах :) ).
Иначе наистина не може да се сбърка - моята приличаше на жълтеникаво желе голямо колкото желязно левче. След това и аз имах леко течение.
Това, че бебето ще се роди преди термин не е проблем, щом е след 36г.с.  - тогава вече е доносено и напълно готово за живот извън корема :)
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #342 -: Юни 03, 2013, 09:01:55 am »
От изписаното до тук разбирам че не е било тапата  :lol: еее ще чакаме друг "симптом"  :crossfingers:
бебе много се радвам , че сте добре с бебо , дай-Боже все така да сте занапред
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #343 -: Юни 03, 2013, 10:40:11 am »
Респект и Анди,представям си какво е всеки ден да си в такава неизвестност и да не знаеш кога буболечето ще поиска да излиза.Като се знам каква съм паника кой знай как ще треперя всеки ден.
Бебе,наистина се свиква със слугуването около бебчето.Аз отначало ги обличах по 20 мин.Все ме беше страх да не им извия ръчичките нещо.При мен е точно обратното,понеже се грижа за бебета и деца,знам всичко за тях с изключение на кърменето( само от бутилка съм ги хранила), и нищо за бременността.От днес почвам да чета една книга и да видим колко ще се просветя по въпроса.
Сега искам да споделя с вас едни мои притеснения относно първата фетална морфология.Всичко е в референти граници,но обиколката на главата е над средното,а дължината на бедрото е под средното.Съответно са на 85 и 35 процента.И двамата с таткото сме високи и дългокраки и го избивам на майтап,че бебето ще е с къс баджак:)Четох,четох и видях че при някои мами параметрите се движат така през цялата бременност,при други краката наваксват,а при трети разликите се увеличават.Чакам резултатите от кръвните изследвания,нухалната гънка е добре.Някой информация по въпроса?
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #344 -: Юни 03, 2013, 14:32:40 pm »
Респект, Анди, хайде бе момичета, все влизам тук и чакам новини от вас  :D Стискам ви палци за мнооого леко раждане и здрави бебенца  osi_9
И аз към края имах такова гъсто течение, но не беше тапата.
Бебе, Афродита, така ще ви завърти колелото, че няма да разберете кога ще станат бебоците на 1 месец, а после ще става все по-лесно (надявам се  osi_10)
Бебе, и моето момче беше с конюнктивит първите дни, не се притеснявай. Ще ти пиша на лични, за да не спамя темата.
Честито на новите бременелки, лека и спокойна бременност им желая  :)


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #345 -: Юни 03, 2013, 22:11:51 pm »
Zdraveite mili momicheta ineresuva me po vreme na bremenost cistita opasenlie za ploda.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #346 -: Юни 04, 2013, 10:26:09 am »
Момичета току що се връщам, от болницата , доки ни гледа и каза че всичко за сега е ок , каза стриктно да следя движенията на бебчо и ако са много или малко активни веднага да си грабвам багажа (бебчо бил страдал така) . И също така каза че до 12.06.2013 ако не реши да излезе направо да влизам в отделението и да ми предизвикат раждане   osi_4
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #347 -: Юни 04, 2013, 10:47:22 am »
Здравейте мами :lol:
Респект хайде, дано беб вече те изненада виждам, че си нетърпелива  :bighug:
Искам да ви попитам, имахте ли в началото апетит?
При мен е зверски :lol: Ами, аз на 2 часа ям, иначе ще пукна от глад и гадене :(
Като кърмачетата съм  на час-два и заровена в хладилника, търся си ядене, добре, че сезона е богат на плодове и зеленчуци иначе и кантара щеше да си каже тежката дума  :jump12:


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #348 -: Юни 04, 2013, 10:48:34 am »
Zdraveite mili momicheta ineresuva me po vreme na bremenost cistita opasenlie za ploda.

Незнам (но едва ли), но е хубаво да се консултираш с наблюдаващия те гинеколог за него  :bighug:


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #349 -: Юни 04, 2013, 10:58:11 am »
Дано , и аз за това се моля всеки ден  но явно е господин с характер  8O :lol: :lol: :lol:

//лелее и питаш , такъв глад ме мореше мене  :lol: добре че беше есенно време и имаше разнообразие . Гледай да наблягаш на плодовете и зеленчуците, че ще стане страшно  :D аз опустоших всичката Активия в магазина до нас  :lol:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #350 -: Юни 04, 2013, 11:34:23 am »
Хаххахах ох Респектче успокои ме  :lol: Кисело мляко и лук не мога да понасям нещо,  а иначе не можех (преди без първото) наблягам на зеленчуци и плодове, че иначе ще стане страшно  :jump12:
Кога премина този вълчи апетит при теб?


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #351 -: Юни 04, 2013, 12:40:17 pm »
Между 3 и 4 месец  :bellydance: а от 6-7 до ден днешен съм станала много стръвна към различни плодове (благодаря ти Боже, че са плодове)  в момента съм нападнала черешата на комшиите , преди това бях луда по банани (а аз банан да не видя) , преядоха ми се ягоди през януари , а от няколко дни съм хвърлила око на прасковите и на така ароматните пъпеши  osi_15
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #352 -: Юни 04, 2013, 13:02:14 pm »
Момичета току що се връщам, от болницата , доки ни гледа и каза че всичко за сега е ок , каза стриктно да следя движенията на бебчо и ако са много или малко активни веднага да си грабвам багажа (бебчо бил страдал така) . И също така каза че до 12.06.2013 ако не реши да излезе направо да влизам в отделението и да ми предизвикат раждане   osi_4
:o абсолютно същото е и при нас, аз вчера бях на преглед и всичко е ок, и ако не родя до 12. да си взимам багажа и в болницата 4-5 дена не се брояло за преносване ;) утре съм на преглед при другия ми АГ, да видим той какво ще каже  :?
а за апетита - аз от начало имах, но като почна гаденето и повръщането ми мина, обаче след 5ти месец се почна едно хапване до 8-ми...нямам думи :lol: а сега е различно един ден нищо не ям, на другия пък наваксвам :)
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #353 -: Юни 04, 2013, 13:07:32 pm »
Хахаххаха е ти направо ще ме скъсаш  :lol: в един ден ни дойде , в един ден научихме , в един ден ни е термина , и до една и съща дата ни дават да преносим  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #354 -: Юни 04, 2013, 13:17:51 pm »
чак да не повярваш  :lol:  но хайде сега до 9ти всичко да свърши... да излизат тези мъничетааа :D
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #355 -: Юни 04, 2013, 13:32:01 pm »
Дано , чул те Господ  :lol:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #356 -: Юни 04, 2013, 14:50:01 pm »
Лелеее, значи скоро ще ни напуснете направо двечките  :lol: Еееее много ми е мъчно, отсега :P


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #357 -: Юни 04, 2013, 15:09:27 pm »
Момичета може ли една консултация
Взела съм билети за 4Д и сега виждам , че пише Не се препоръчва при бременни . Мислите ли , че нещо може да стане . При положение че се чувствам добре  8O

Респект , Анди хайде искам добри новини до 2-3 дни :)
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #358 -: Юни 04, 2013, 15:20:50 pm »
Вероятно не се препоръчват защото може да се изплаши бременната , нали е по реално отколкото обикновеният филм
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #359 -: Юни 04, 2013, 15:35:00 pm »
И аз все надничам да видя има ли нови бебета, ама на тях явно не им се излиза :)
tsvetinapavlova, това за сефте го чувам за 4Д киното. Може и да е заради стряскането, както вика Респект?
desita, и аз се надявам да става по-лесно нататък :) Ще видим.