0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #20 -: Април 03, 2008, 09:54:49 am »
   Първо искам да кажа ,че Абсолютно съм против пушенето или изобщо употребата на каквито и да е наркотици по какъвто и да е повод.  Искам да попитам ,тъй като не можах да намеря информация за това.Дали е възможно ,ако мъжа употребява "нон стоп индийски коноп " по време на опитите,детето да придобие алергии по дихателните пътища.Това се случва с моя близка позната и детенцито да им е живо и здраво е много красиво на 1 годинка ,но преди няколко месеца започна да получава отоци по гърлото и се задуша.Това обикновено се получава като настине леко и винаги през нощта,докато спят.Оправя се само в спешното с инжекция.Казват че е алергия,но не могат да го изслезват ,защото бил още много малък.

Перошинка, аз мисля, че само лекар може да отговори на въпроса ти.
Дано това детенце по-скoро се оправи.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #21 -: Април 03, 2008, 10:03:51 am »
  Да ,дано Мели се включи по въпроса.Аз не мога да помогна на детенцето.Не мога да виня някой за начина си на живот,просто ме интересува точно за този конкретен случай.Чувала съм ,че ако майката пуши по време на бременност,има голяма опасност от асма при детето и ме интересува дали такъв род проблем може да се придобие от таткото.
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #22 -: Април 03, 2008, 10:09:55 am »
Имаше предаване по Часът на мама, за детенце с такъв проблем.Лекар обясняваше на какво се дължи,намери предаването в интернет,ще ти е полезно
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #23 -: Април 03, 2008, 10:29:46 am »
Мнение на много лекари е, че след 5-6 години клиниките по стерилитет тук в Б-я ще се напълнят с хора, проблемите на които ще са предимно в следствие на употребата на наркотични средства, било то и леки.
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #24 -: Април 03, 2008, 18:58:19 pm »
Не мога дори да допусна, че лекар, пък колкото и да било некъдърен, би казал, че в случай на бременност марихуаната НЕ пречи. Това са свободни съчинения на приятелката ти.
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #25 -: Април 03, 2008, 22:52:28 pm »
Е ми добре щом така смяташ.Много е лесно човек да си намира подобни оправдания за много по сериозни проблеми.Явно темата е интересна на доста хора, но нека да се изказват само компетентните.Не подкрепям пушенето на марихуана, а просто искам да разбера повече по въпроса.Относно злобничките изказвания, момичета и на мен ми е трудно, и аз имам достатъчно главоболия за да се заяждам и да съдя които и да било.Малко по спокойно, и който няма какво да каже, да си прочете публикациите на другите и да си пише по някоя друга тема.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #26 -: Април 03, 2008, 23:27:25 pm »
По въпроса ти беше казано - марихуната пречи на репродукцията - включително и от лекар.

Ето и още едно лекарско  мнение:
"Кокаинът и марихуаната намаляват броя и КАЧЕСТВОТО на сперматозоидите" - Надеждата за дете, д-р Г. Стаменов
« Последна редакция: Април 03, 2008, 23:42:23 pm от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #27 -: Април 04, 2008, 08:28:00 am »
Малко по спокойно, и който няма какво да каже, да си прочете публикациите на другите и да си пише по някоя друга тема.

Ще си сложа деликатния тон в джоба и ще ти кажа-
не очаквай да плеснем с ръце и да те прегърнем!
И моля те не ни казвай къде и какво да пишем, попита и чакаш отговори!
Но не получаваш такива които да те удовлтворят...и се държиш грубо!
Да ти кажа ли какво мисля, мразя да виждам около бременна да се пуши!
Говоря за обикновенни цигари!Да не говорим колко мразя да виждам тя да го прави!
Иде ми да направя 100 неща от яд ама не го правя, това е неин избор!
А и тя не ме пита дали това ще и пречи да забременее в бъдеще...
Аз съм от щастливките които успяха.....а съм се влачила по корем доста години докато това стане!
И бих се влачила пак за да се повтори!
И ако нещо по-някакъв начин ми пречи това да се случи, касаещо и партньора ми
ще пробърна света за да го премахна!

И моите уважения темата ти е интересна само за теб, за другите тук е обидна!
Виж на децата в пубертета тази информация е от изключителна важност, както st написа по-горе!
Перушинка пък даде такъв пример,че думи нямам, а ти продължаваш и продължаваш!

П:П- ако модераторите преценят че съм рязка, търпя и критика!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #28 -: Април 04, 2008, 09:51:59 am »
Аз ще съм кратка-за мен съществуването на тази тема е повече от абсурдна..и по-точно въпросът, който се задава...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #29 -: Април 04, 2008, 10:47:28 am »
От 2 дни се въздържам да пиша нещо......

Чудя се защо изобщо си хабите думите.....
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #30 -: Април 04, 2008, 11:07:08 am »
Цитат
Да ти кажа ли какво мисля, мразя да виждам около бременна да се пуши!
Говоря за обикновенни цигари!Да не говорим колко мразя да виждам тя да го прави

И аз също мразя!Това се опитвам да обясня от 2 дни насам!Нито пуша,нито някога съм пушила каквото и да било,затова не разбирам защо ме критикувате
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #31 -: Април 04, 2008, 11:25:09 am »
[И аз също мразя!Това се опитвам да обясня от 2 дни насам!Нито пуша,нито някога съм пушила каквото и да било,затова не разбирам защо ме критикувате

Рая, пак ще опитам, защото много ми се иска четвъртият ти опит да е успешен.
1. Не изключвай така с лека ръка вероятността именно пушенето на марихуана от старна на партньора ти да има връзка с неуспешните бременности. И лекар се изказа тук, и ти цитирах  още един - марихуаната влияе в/у качеството на сперматозоидите.
Готова си да тръгнеш и направиш сумати изследвания и както сама казваш - всичко ще направя, а не искаш да направиш като  начало  най-елементарното, лесното и евтино - да се замислите за начина на живот, който водите.
2. Не се доверявай на хора, които ти казват, че пушенето на цигари/марихуана не пречи при наличие на бременност. Пречи. Пречи и на теб, ако си в контакт с тези хора, дори самата ти да не пушиш.
3. Бъдете с партньора ти по-отговорни по отношение на здравето си и начина си на живот, щом желаете да имате и възпитавате дете.

Успех!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #32 -: Април 04, 2008, 12:39:44 pm »
Да tcvetence, наистина е така.Вече имахме сериозен разговор по въпроса и тои сам пое инициативата да направи всичко което зависи от него.Аз също смятам че начин на живот се отразява,и че най малкото което трябва да направим е да се замислим.
Извинявам се ако съм засегнала някой с изказванията си, но един цитат ме вбеси,не се сещам кой го беше казал,но звучеше така:"СИГУРНА СЪМ ЧЕ ПРИЧИНАТА ЗА АБОРТИТЕ ТИ Е ТОВА!"-това ме обиди и нарани.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #33 -: Април 04, 2008, 12:40:51 pm »
Цитатът беше на Pukanka
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #34 -: Април 04, 2008, 13:33:49 pm »
Изписах доста, но малко след това си редактирам поста,защото не си струва да си вдигам нервите,или да ми ги вдигат по-скоро. Ще ми остане само обидата и недоумението,че изобщо допускаме в Зачатие да обсъждаме наркотиците и твърденията че не вредят.
« Последна редакция: Април 04, 2008, 14:12:32 pm от Pukanka »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #35 -: Април 04, 2008, 16:40:49 pm »
За съжаление наркотиците са част от ежедневието на много хора. За още по-голямо съжаление те решават, че идиотският им навик е съвместим със създаването на дете. Всеки има право на избор какво да прави с живота си и тук говорим именно за правото на избор - или да се самоунищожаваш или да имаш дете. Двете неща са несъвместими и всеки интелигентен човек, прегледал темата, ще го разбере.
Затова я има тази тема.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #36 -: Април 04, 2008, 17:26:09 pm »
само кратко включване - на качеството на сперматозоидите влияе и стреса, но никой не е нападнат, защото е работохолик или се кара с партньора си и не спи по цели нощи от рев. не оправдавам пушенето на марихуана по време на бебеправене, но все пак става въпрос за марихуана, не за твърда дрога. цигарите/ тютюн  вредят повече, това е лекарско мнение. алкохола също, но в БГ сме свикнали да приемаме алкохола далеч по - благосклонно отколкото тревата. че вреди марихуаната - вреди, спор няма. според мен рая се опитва да намери отговори, които получи, макар и поднесени грубо на моменти. все пак този сайт е за помощ, хора много - проблеми всякакви. понякога дори само да споделиш - помага. късмет!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #37 -: Април 04, 2008, 22:28:43 pm »
Не мога да се съглася с такова "лекарско" мнение, "че цигарите/ тютюн  вредят повече".
Колкото до стреса, там е нещо като "на нервна почва" - когато не сме намерили причина за проблема, казваме че е от стрес. А всъщност често не сме я търсили.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #38 -: Април 04, 2008, 23:04:15 pm »
Ще ми остане само обидата и недоумението,че изобщо допускаме в Зачатие да обсъждаме наркотиците и твърденията че не вредят.

Ами защото явно някои хора просто не са наясно или не са се замисляли, че вредят, че могат да предизвикат и стерилитет, а после някой ще напише, че вместо наркотици и още куп други неща, заболявания и т.н. предимно абортите предизвикват стерилитет....
И аз съм на мнението на Ултра относно наркотиците и отговорността за дете - "Двете неща са несъвместими и всеки интелигентен човек, прегледал темата, ще го разбере.
Затова я има тази тема."

п.с. малко извън темата, ама днес на репа за вестници видях издадена книга /книжле/ от д-р Живко Андреев - Аборта, основна причниа за стерилитета, или нещо такова беше заглавието....С големи червени букви. Тц,тц, чак и книги се издават.
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #39 -: Април 04, 2008, 23:17:54 pm »
Темата определено трябва да я има.

О, Нинче, тя тази книжка - класика е стара бе :lol: Едно време се мъдреше в книжарниците, но явно вече са допрели до реповете.