0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #40 -: Април 04, 2008, 23:28:17 pm »
Ще ми остане само обидата и недоумението,че изобщо допускаме в Зачатие да обсъждаме наркотиците и твърденията че не вредят.

Ами защото явно някои хора просто не са наясно или не са се замисляли, че вредят, че могат да предизвикат и стерилитет, а после някой ще напише, че вместо наркотици и още куп други неща, заболявания и т.н. предимно абортите предизвикват стерилитет....
И аз съм на мнението на Ултра относно наркотиците и отговорността за дете - "Двете неща са несъвместими и всеки интелигентен човек, прегледал темата, ще го разбере.
Затова я има тази тема."


Права си.Сега се замислям върху думите ти.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #41 -: Април 04, 2008, 23:39:14 pm »
Аз просто не мога, а и не искам да повярвам, че някой НЕ знае че наркотиците са много вредни. Хиляди хора умират ежедневно благодарение на тях.
Напротив, знаят много добре колко вредят, просто търсят извинение за пороците си, като търсят всевъзможни други причини и извинения. Ей това много ме ядосва.
Аз също имах порок, пуших цигари /тютюн, но никога, ама никога не съм си мислила че това не е вредно, нито пък съм съм се заблуждавала, че те не могат да са причина за стерилитет.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #42 -: Април 04, 2008, 23:45:46 pm »
Осиана, аз мисля, че много хора приемат марихуаната за нормално нещо, т.е. на мнение са, че може да им навредят синтетичните наркотици, например, но марихуаната не - имат я за безобидна. Т.е. за тях има марихуана, има и наркотици.
Има, разбира се и такива, които просто си търсят извинение.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #43 -: Април 05, 2008, 12:18:56 pm »
момичета, марихуаната в някои страни се изписва с рецепта и се прилага като лекатрство, подискащо болките от рака. Предвижда се марихуаната да се пуска от автомати, подобно на кока-кола, но със специални рецепти, в Холандия както знаете марихуаната е легална и това може би дава повод на накои хора или умишлено да се самозблуждават, така им изнася или просто действително има наивни хора,които мислят, че тя не е вредна.
Имам една приятелка, която си пуши редовно, роди бебето си в 7 месец и беше критично положението. Тя за миг не си дава сметка, че това би могло да е последствие и от марихуаната. Тя не разсъждава дори върху това.

 
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #44 -: Май 20, 2008, 13:51:40 pm »
здравейте и от мен,искам само да кажа,че мои близки приятели се опитваха от 4 години да имат дете,той пушеше и продължава да пуши марихуана и за толкова време не се получи нищо-те вече не са заедно,но той ако се дигне и направи една спермограма(защото досега не е правил)съм сигурна,че ще се открие проблем
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Искам да попитам ,тъй като не можах да намеря информация за това.Дали е възможно ,ако мъжа употребява "нон стоп индийски коноп " по време на опитите,детето да придобие алергии по дихателните пътища.Това се случва с моя близка позната и детенцито да им е живо и здраво е много красиво на 1 годинка ,но преди няколко месеца започна да получава отоци по гърлото и се задуша.Това обикновено се получава като настине леко и винаги през нощта,докато спят.Оправя се само в спешното с инжекция.Казват че е алергия,но не могат да го изслезват ,защото бил още много малък.
Аз не съм лекар. С мъжа ми нито пушим, нито пием, а детето е с ларингит.
Ако твойта позната си търси виновен за ларингита на детето - това може да е алергия, може да е вирус, може да са хиляда неща. Но това се израства. Тези отоци ще престанат да задушават детето, когато стане на 6. Между другото ако ти си губила някога гласа - точно това ти се е случило. Само че гърлото ти е по-голямо и не те е задушавало.
За съжаление ларингитът не е безобиден, но обикновено лекарите, на които се доверяваме го подминават. Най-честия отговор, който аз получавам е - момченце слабичко, светличко, русичко - ами то си е предразположено.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #46 -: Юли 15, 2008, 09:37:54 am »
Здравейте. Ние с мъжът ми и двамата пушиме. Нямахме никакъв проблем със забременяването ми дажеи двата пъти стана случайно(уж се пазиме).Имаме напълно здраво дете. Разбира се понеже вредите за плода не са добре установени не съм си позволявала да пуша по време на бременността. Сега съм бременна с второ. Не мисля че марихуаната е пречка за забременяване! По скоро причините се коренят другаде и са строго индивидуални за всяка двойка. Успех на всички , които искат да имат бебче!!!!!!!
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #47 -: Юли 15, 2008, 09:53:40 am »
  Браво на вас !!!   :balk_47: Всичко хубаво и ти пожелавам едно прекрасно ,здраво второ отроче! 
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #48 -: Юли 15, 2008, 12:53:38 pm »
Не мисля че марихуаната е пречка за забременяване!



А какво мислиш?
Че ти е помогнала да забременееш? 8O
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #49 -: Юли 15, 2008, 13:07:53 pm »
Не мисля че марихуаната е пречка за забременяване!
Обзорът на научните изследвания, публикуван в може би най-престижното медицинско списание Лансет завършва със заключението, че 14 процента от регистрираните случаи на психични разтройства (включващи и сериозни заболявания като шизофрения) не биха се изявили, ако индивидите са се въздържали от поемането на марихуана в млада възраст.
http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=370815

Аз съм склонна да вярвам на Капитал, а не на новорегистриран потребител :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #50 -: Юли 15, 2008, 13:54:48 pm »
Като се има предвид, че на здравето ни оказва влияние какво ли не....
За сравнение ако вземем дори цигарите...какво остава пък за марихуаната...
Едва ли тя съдейства за развитието на цветущо здраве...
Хубаво е да си убеден в нещо и да склониш и останалите да повярват в същото
(в случая май за свое собствено успокоение), но тук май се удря на камък.
Който иска да си пуши тревица, да го прави,
но не и да разправя как не вреди, ами едва ли не е полезна...
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #51 -: Юли 15, 2008, 14:16:46 pm »
Здравейте. Ние с мъжът ми и двамата пушиме. Нямахме никакъв проблем със забременяването ми дажеи двата пъти стана случайно(уж се пазиме).Имаме напълно здраво дете. Разбира се понеже вредите за плода не са добре установени не съм си позволявала да пуша по време на бременността. Сега съм бременна с второ. Не мисля че марихуаната е пречка за забременяване! По скоро причините се коренят другаде и са строго индивидуални за всяка двойка. Успех на всички , които искат да имат бебче!!!!!!!
Не съм чела по-безотговорна драсканица.
*
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #52 -: Юли 15, 2008, 14:40:38 pm »
Емичка!
Ти що щеш тука миличка??? Това е сайт за проблемно забременяване. Не е градинката пред блока, където цъкаме семки.
Следващата подобна глупост - ще бъде изтрита, ако се чудиш от кого - да знаеш, че е от мен
В очакване ....
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #53 -: Август 03, 2008, 09:45:32 am »
Само искам да кажа че Боб Марли има 13 деца кое от кое по талантливо и сигурно не е имало ден, в които да не е пушил марихуана.
*
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #54 -: Август 03, 2008, 09:56:08 am »
ето го най-накрая ключът към многодетно и талантливо семейство :wink: :lol:

много е разпространено това мислене, ей - щом на еди си кой, видиш ли - нищо, и на мен няма да ми стане нищо, щом майката като бебе е била осолявана и нищо й няма, какъв е проблемът да се осолява и нейното бебе и т.н. и т.н.
все си мисля, че един достатъчно разумен и образован човек не би трябвало да извади такава логика.
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #55 -: Август 03, 2008, 11:14:47 am »
Досега се въздържах да пиша, но това вече е прекалено  :x

Само искам да кажа че Боб Марли има 13 деца кое от кое по талантливо и сигурно не е имало ден, в които да не е пушил марихуана.
Поредната глупост, съжалявам, ако съм груба, но е така!!!


Емичка!
Ти що щеш тука миличка??? Това е сайт за проблемно забременяване. Не е градинката пред блока, където цъкаме семки.

 :good_post:    :good_post:    :good_post:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #56 -: Август 03, 2008, 11:33:18 am »
Боб Марли умира на 36 годишна възраст от злокачествен мозъчен тумор. А повечето от тринадесетте му деца са от извънбрачни връзки.

Какви са изводите - ако искате мъжът ви да ви изневерява и да умре млад - нека си пуши марихуана.  :P


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #57 -: Август 03, 2008, 11:37:43 am »
 :lol: :lol: :lol:

emi4ka, според мене ако не е пушил марихуана е можел да има поне 26 деца, а? Има логика нали? Я да видим сега моята или твоята версия са по-правдоподобни.
 :lol:

Ей, толкова време не се беше обаждала, да не би да си ходила до "Джамайка" да броиш децата на Боби?  :lol: Или си тайна поклоничка на Раста Фара и ни пускаш чевии  :lol:
*
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #58 -: Август 09, 2008, 16:34:13 pm »
Въпрос към всички, чиито мъже пуШат марихуана. Бихте ли оставили бебето, zа което толкова сте се борили само с баЩа си???

Чудя се, ако мъжът ми пуШеШе марихуана дали аz бих искала да имам дете от него. Дори ако zабравим zа болестите, с който това дете Ще се роди, не zнам как бих отиШла на работа с мисълта, че мъжът ми халюцинира и е сам с детето. И дали няма да го хвърли преz балкона, zаЩото си мисли, че го слага в леглото.
Когато бях ученичка имах приятелка, която редивно се напуШваШе. Знам на какво беШе способна. Не zнам дали това или многобройните й нелегални аборти (аz zнам zа 4) са причина zа стерилитета й сега.
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/si
« Отговор #59 -: Септември 19, 2008, 15:10:23 pm »
Цитат на: Peperudka
Приятелят ми пуши марихуана от 7 год. Искам да попитам дали тя влияе варху качеството на спермата?И ако е така може ли да се приложи някакво лечение? :00001754:
Марихуаната влияе зле на всичко... Нека я спре.


Здравейте на  всички.
Попаднах   случайно  на  темата и  се  удивих  на  безхаберността  ,с която  незнаещите объркват  питащите .
Разбира се  ,че  заради  майката,бъдещото бебе,вече роденото  дете ...ВИНАГИ трябва  да се стремим   към на-целесъобразният  начин на  живот. И това касае  не само бъдещите родители ..
 Само  не разбирам  ,как  някой свободно  ръси  дивотии ,без  да   се е опитал  да  проучи кое  как  какво.
 Не ми  се занимава  с  спорове  и  поучителност.
Ето  ВИ  възможност  да  разберете  някои  истини , после  се изказвайте.. Сега  сте  меко  казано  НЕобективни ; Super High My   - тук  ще  видите/чуете  мнения  на  професори ,които  изследват  с години  темата  . Всичко  е  в  реално  време. Няма  нищо  подвеждащо, спекулативно влияние,  липсва  безхаберната  мастурбация  с  език ... .субтитри всеки  знае  как се  намират...
 ЗА  ТЕЗИ  ,КОИТО  НЯМА ДА СИ  МРЪДНАТ  ПРЪСТА  ДА  ПОГЛЕДНАТ ;

Мъж  пушещ по  5 цигари  с  марихуана на ден , при това  не   меродията  в  България ,  в продължение  на 17г  -НЯМА   АБСОЛЮТНО  НИКАКВИ  ТРАЙНИ УВРЕЖДАНИЯ.
  Въпросът  е  не  дали  пушите  марихуана , а дали  знаете  от къде  е  това  ,което  пушите .Какво има   в  така  наречената  маррихуана...
  Много  основен   български  синдром  е  да се седне  на седянка , да плескаме   безотговорно  глупотевини и  ВИНАГИ    да  знаем  повече от  другите.
  Само дето  е  хубаво  да не  тънем  в  мързел , а   да  се стремим   да  понаучим  нещо...
 Пепрудке  ,ако наистина  искаш  да  получиш  правилна  иинформация  потърси  такава  някъде ,където  няма  дезинформация..
 
преди  да  ВИ  пожелая  късмет и на  добър  час , искам  да  вметна ; колко е  трайната  вреда  от  чакане 1 минута на  светофар  в центъра  на  София  ...примерно ..  :wink:

 Късмет  на  всички НАС ..