0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

марихуаната-как влияе тя на спермата
« -: Февруари 07, 2005, 21:28:42 pm »
Приятелят ми пуши марихуана от 7 год. Искам да попитам дали тя влияе варху качеството на спермата?И ако е така може ли да се приложи някакво лечение? :00001754:
« Последна редакция: Април 08, 2008, 22:44:41 pm от mini »
L.S.G
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/si
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2005, 22:09:05 pm »
Цитат на: Peperudka
Приятелят ми пуши марихуана от 7 год. Искам да попитам дали тя влияе варху качеството на спермата?И ако е така може ли да се приложи някакво лечение? :00001754:

Марихуаната влияе зле на всичко... Нека я спре.
[b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2005, 16:45:25 pm »
Абе пеперудке, нямам нищо против теб, ама какви са тези теми дето пускаш?! :ask:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

[b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2005, 01:39:20 am »
Aми сега остава да пусне и за по-тежката дрога 1на тема :balk_149:
Относно темата за марухуаната,мажът ми също пуши от доста време.
Не съм се замисляла, ноще го кажа на лекарите при всички положения.
само не разбрах ти имаш ли проблем със забременяването?защото аз забременявам но не мога да го износя
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Рая, а досега защо не си го споделила с лекарите? Това е странно. Спонтанните аборти могат да се дължат на причини и от страна на мъжа. И защо продължава да пуши, от незнание?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
А вие двете като живеете с такива мъже,не пушите ли и вие от това?

А иначе за мъжете ви, щом обикновенните цигари влияят много негативно,представете си марихуаната какво причинява.И за абортите съм убедена че това е причината.
« Последна редакция: Март 31, 2008, 22:42:04 pm от Pukanka »
*

    lawyer

Хората с опит споделиха следното:
    "Мъжете пушачи имат сперма с по-лошо качество от непушачите. Пушенето на марихуана има силно негативен ефект както при жените, така и при мъжете.
    Алкохолът е известен като причинител на структурни и вродени недостатъци в плода. Тази група на увреждания на плода се нарича "Фетален алкохолен синдром."
    Най-добре е да избягвате употребата на алкохол през курса на лечение на безплодието и през бременността. Употребата на марихуана от мъжете води намален брой сперматозоиди, което изисква много седмици за възстановяване след това. Употребата на наркотични средства може да доведе до значителни проблеми със зачатието и бременността. Едновременно с това е желателно да се ограничи приема на чай, кафе и безалкохолни напитки, съдържащи кофеин."
    Ето някои от факторите, които могат да повлияят върху мъжката фертилност:
- излагане на токсични вещества, радиоактивност, отровни газове;
- тютюнопушене, марихуана, употреба на алкохол, използване на наркотици;
- някои лекарства;
- високите температури, на които са изложени тестисите;
- горещи вани и сауни.


А мойто скромно мнение е, че сте луди да се друсате и пробвате да правите бебе, ами ако наистина стане и се задържи ....?  :balk_149:

*
 В книгата си д-р Стаменов пише, че марихуаната намалява броя и качеството на сперматозоидите.
Не ме съдете момичета-мъжа ми е страшно свестен човек.НЕ ПУШИ ЦИГАРИ и никога не е пушил, но пуши марихуана.Относно алкохола пие рядко, още повече че е спортист и се храни здравословно-бивш футболист е сега тренира много други неща.
Знам че марухуаната може да повлияе на качеството на сперматозоидите, но това доказанно ли е или е само предположение?
Познавам моиче което до последно преди да роди си пушеше марихуана, както и преди това,и мажа и също,и им се роди живо и здраво дете без проблем.Още една позната на мажа ми каза че е пишила през цялата бременност,като се е консултирала с лекари и са и казали че не влияе на плода по никакав начин!
ИСКАМ ДА ОТБЕЛЕЖА ЧЕ АЗ НЕПУША-НИТО ЦИГАРИ НИТО МАРИХУАНА!Просто се замислих.
Почти съм сигурна че при мен проблема е от савсем различно естество
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #10 -: Април 02, 2008, 22:23:57 pm »
Цитат
Познавам моиче което до последно преди да роди си пушеше марихуана, както и преди това,и мажа и също,и им се роди живо и здраво дете без проблем.Още една позната на мажа ми каза че е пишила през цялата бременност,като се е консултирала с лекари и са и казали че не влияе на плода по никакав начин!
Това ме уби ! Ама разни хора, разни идеали.
Рая, струва ми се че добре знаеш кое е редно и кое не.
Когато искаме винаги можем да си намерим извинения и оправдания.
След като по подразбиране цигарите пречат на качеството на спермата,
мислиш ли че марихуаната ще действа благотворно.
Е, ако разсъждаваме в кръга на майтапа може да се приложи терапия
с марихуана на пациенти с лоша пдвижност примерно, за да активизира
задрямалите сперматозоиди  :wink: :D
Никой не те съди, и няма и намерение вярвам.
Всеки си има глава на раменете и си живее живота както го разбира.
Всичко е относително както се казва, не знам какви доказателства очакваш.
Примерно знае се алкохола, цигарите, заушката действат пагубно при мъжа.
Ами и аз като теб познавам мъже, на които спермограмата им е перфектна
(имайки предвид, че при тях са налице тези три фактора), а при нас
е много далеч от розовото положение, без наличието на тези фактори. Свят шарен.
Така и не разбрах правили ли сте спермограма, за да видите какво е положението,
или просто питаш информативно за нещата?
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #11 -: Април 02, 2008, 23:15:32 pm »
Сега това твое мнение Рая въобще няма да е в полза на бъдещи мами.Ние спираме цигарите за да не вредим на бебчетата си,а ти сега като написа че лекар казал че марихуаната не пречи, е каква ще стане тя?Заради това твое мнение ще си пушат и бременеят спокойно.Затова внимавайте какво пишете и някой неща ги запазете за себе си.
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #12 -: Април 02, 2008, 23:21:40 pm »
Какво да внимавам,нали това е форум в който споделяме мнения?!
Всеки отговаря сам за себе си.Аз лично дори не ставам от леглото,камо ли да правя нещо което би ми навредило, или да агитирам другите да го правят.
А това че 89% от бременните си пушат като комини си е техен проблем!Всеки си намира оправдание за грешките! За съжаление проблемите при абортите на повечето момичета са доста по сериозни от цигари, чаша вино или 10 шоколада на ден!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #13 -: Април 02, 2008, 23:27:34 pm »
Плашиш ме направо.Що за разсъждения? 8O
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #14 -: Април 02, 2008, 23:30:18 pm »
Абе pukanka ти на колко години си? Дръж се малко по-зряло,защо се заяждаш?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #15 -: Април 02, 2008, 23:44:14 pm »
Не се заяждам Рая.Не искам да ти изглежда така.И сигурно годините ми са поне с 10 повече от твоите,но това няма връзка.Ако бях 20 годишна обаче,можеше да ти повярвам и да запаля някоя друга марихуанка.Пък като родя дете с малформации, щях да ида при твоя лекар да ме убеди че не е от нея.
Добре, спирам.Няма да споря повече.Забрави.
« Последна редакция: Април 02, 2008, 23:47:53 pm от Pukanka »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #16 -: Април 02, 2008, 23:46:46 pm »
Добре де raia123, ти задаваш въпрос, дали марихуаната влияе на качеството на сперматозоидите, ние ти отговаряме, че ДА! пречи, макар че на всеки би му мбил отговорът ясен. Ти каво искаш сега, да оправдаваме пушенето на мъжа ти, след като видите ли толкова хора по света пушат пият и какво ли още не правят. Ти нали отговор искаше от нас? Ми да, вреди Марихуаната. Ако искате пушете, ако искате спрете. Но след като имате проблеми със репродукцията, и ти си мислиш че не точно Марихуаната е проблема при вас, е ами не знам какво друго да кажа.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #17 -: Април 03, 2008, 08:15:00 am »
Добре де raia123, ти задаваш въпрос, дали марихуаната влияе на качеството на сперматозоидите, ние ти отговаряме, че ДА! пречи, макар че на всеки би му мбил отговорът ясен. Ти каво искаш сега, да оправдаваме пушенето на мъжа ти, след като видите ли толкова хора по света пушат пият и какво ли още не правят. Ти нали отговор искаше от нас? Ми да, вреди Марихуаната. Ако искате пушете, ако искате спрете. Но след като имате проблеми със репродукцията, и ти си мислиш че не точно Марихуаната е проблема при вас, е ами не знам какво друго да кажа.

:good_post: Ох, света е шарен и многолик...

Рая, тук има момичета който правят по n брой опити за да стигнат до успех..
И за всяка една от тях тази тема е обида, виш пилотаж...
Семействата правят неверояти "еквилибристики" за да субсидират процедурите си,
само и само да стигнат до бременност, повярвай ми отказват се от много неща...
Момичета, може би е нужно да поговорите с половинките си и те да спрат да си доставят удоволствие по този начин.
В крайна сметка това към което се стремите, ще ви достави най-голямото щастие на света!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #18 -: Април 03, 2008, 08:28:51 am »
   Първо искам да кажа ,че Абсолютно съм против пушенето или изобщо употребата на каквито и да е наркотици по какъвто и да е повод.  Искам да попитам ,тъй като не можах да намеря информация за това.Дали е възможно ,ако мъжа употребява "нон стоп индийски коноп " по време на опитите,детето да придобие алергии по дихателните пътища.Това се случва с моя близка позната и детенцито да им е живо и здраво е много красиво на 1 годинка ,но преди няколко месеца започна да получава отоци по гърлото и се задуша.Това обикновено се получава като настине леко и винаги през нощта,докато спят.Оправя се само в спешното с инжекция.Казват че е алергия,но не могат да го изслезват ,защото бил още много малък.
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #19 -: Април 03, 2008, 09:52:04 am »
Тази тема ме провокира да напиша това, което мисля .За мене, човек позволяващ си да употребява какъвто и да е наркотик е меко казано и.... Когато става въпрос за създаване на един човешки живот/не случайно хората казват, че човек не си избира семейството/да си позволяваш да пушиш разни гадости е нечовешко.Аз се боря 11години със скапания стерилитет и немога да повярвам на това, което чета.За съжаление такива доктори, като този "корифей на мисълта"има бол и това е най-страшното.Два месеца преди да почна стимулацията мъжа ми спря цигарите, не е кой знае колко дълъг период, но все пак е нещо.Момичетата са ти отговорили за това дали има вреда.Извинявам се за объркания постинг.ЛИЧНО МНЕНИЕ. Спорен ден и много положителни емоции.