0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

марихуаната-как влияе тя на спермата
« -: Февруари 07, 2005, 21:28:42 pm »
Приятелят ми пуши марихуана от 7 год. Искам да попитам дали тя влияе варху качеството на спермата?И ако е така може ли да се приложи някакво лечение? :00001754:
« Последна редакция: Април 08, 2008, 22:44:41 pm от mini »
L.S.G
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/si
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2005, 22:09:05 pm »
Цитат на: Peperudka
Приятелят ми пуши марихуана от 7 год. Искам да попитам дали тя влияе варху качеството на спермата?И ако е така може ли да се приложи някакво лечение? :00001754:

Марихуаната влияе зле на всичко... Нека я спре.
[b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2005, 16:45:25 pm »
Абе пеперудке, нямам нищо против теб, ама какви са тези теми дето пускаш?! :ask:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

[b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2005, 01:39:20 am »
Aми сега остава да пусне и за по-тежката дрога 1на тема :balk_149:
Относно темата за марухуаната,мажът ми също пуши от доста време.
Не съм се замисляла, ноще го кажа на лекарите при всички положения.
само не разбрах ти имаш ли проблем със забременяването?защото аз забременявам но не мога да го износя
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Рая, а досега защо не си го споделила с лекарите? Това е странно. Спонтанните аборти могат да се дължат на причини и от страна на мъжа. И защо продължава да пуши, от незнание?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
А вие двете като живеете с такива мъже,не пушите ли и вие от това?

А иначе за мъжете ви, щом обикновенните цигари влияят много негативно,представете си марихуаната какво причинява.И за абортите съм убедена че това е причината.
« Последна редакция: Март 31, 2008, 22:42:04 pm от Pukanka »
*

    lawyer

Хората с опит споделиха следното:
    "Мъжете пушачи имат сперма с по-лошо качество от непушачите. Пушенето на марихуана има силно негативен ефект както при жените, така и при мъжете.
    Алкохолът е известен като причинител на структурни и вродени недостатъци в плода. Тази група на увреждания на плода се нарича "Фетален алкохолен синдром."
    Най-добре е да избягвате употребата на алкохол през курса на лечение на безплодието и през бременността. Употребата на марихуана от мъжете води намален брой сперматозоиди, което изисква много седмици за възстановяване след това. Употребата на наркотични средства може да доведе до значителни проблеми със зачатието и бременността. Едновременно с това е желателно да се ограничи приема на чай, кафе и безалкохолни напитки, съдържащи кофеин."
    Ето някои от факторите, които могат да повлияят върху мъжката фертилност:
- излагане на токсични вещества, радиоактивност, отровни газове;
- тютюнопушене, марихуана, употреба на алкохол, използване на наркотици;
- някои лекарства;
- високите температури, на които са изложени тестисите;
- горещи вани и сауни.


А мойто скромно мнение е, че сте луди да се друсате и пробвате да правите бебе, ами ако наистина стане и се задържи ....?  :balk_149:

*
 В книгата си д-р Стаменов пише, че марихуаната намалява броя и качеството на сперматозоидите.
Не ме съдете момичета-мъжа ми е страшно свестен човек.НЕ ПУШИ ЦИГАРИ и никога не е пушил, но пуши марихуана.Относно алкохола пие рядко, още повече че е спортист и се храни здравословно-бивш футболист е сега тренира много други неща.
Знам че марухуаната може да повлияе на качеството на сперматозоидите, но това доказанно ли е или е само предположение?
Познавам моиче което до последно преди да роди си пушеше марихуана, както и преди това,и мажа и също,и им се роди живо и здраво дете без проблем.Още една позната на мажа ми каза че е пишила през цялата бременност,като се е консултирала с лекари и са и казали че не влияе на плода по никакав начин!
ИСКАМ ДА ОТБЕЛЕЖА ЧЕ АЗ НЕПУША-НИТО ЦИГАРИ НИТО МАРИХУАНА!Просто се замислих.
Почти съм сигурна че при мен проблема е от савсем различно естество
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #10 -: Април 02, 2008, 22:23:57 pm »
Цитат
Познавам моиче което до последно преди да роди си пушеше марихуана, както и преди това,и мажа и също,и им се роди живо и здраво дете без проблем.Още една позната на мажа ми каза че е пишила през цялата бременност,като се е консултирала с лекари и са и казали че не влияе на плода по никакав начин!
Това ме уби ! Ама разни хора, разни идеали.
Рая, струва ми се че добре знаеш кое е редно и кое не.
Когато искаме винаги можем да си намерим извинения и оправдания.
След като по подразбиране цигарите пречат на качеството на спермата,
мислиш ли че марихуаната ще действа благотворно.
Е, ако разсъждаваме в кръга на майтапа може да се приложи терапия
с марихуана на пациенти с лоша пдвижност примерно, за да активизира
задрямалите сперматозоиди  :wink: :D
Никой не те съди, и няма и намерение вярвам.
Всеки си има глава на раменете и си живее живота както го разбира.
Всичко е относително както се казва, не знам какви доказателства очакваш.
Примерно знае се алкохола, цигарите, заушката действат пагубно при мъжа.
Ами и аз като теб познавам мъже, на които спермограмата им е перфектна
(имайки предвид, че при тях са налице тези три фактора), а при нас
е много далеч от розовото положение, без наличието на тези фактори. Свят шарен.
Така и не разбрах правили ли сте спермограма, за да видите какво е положението,
или просто питаш информативно за нещата?
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #11 -: Април 02, 2008, 23:15:32 pm »
Сега това твое мнение Рая въобще няма да е в полза на бъдещи мами.Ние спираме цигарите за да не вредим на бебчетата си,а ти сега като написа че лекар казал че марихуаната не пречи, е каква ще стане тя?Заради това твое мнение ще си пушат и бременеят спокойно.Затова внимавайте какво пишете и някой неща ги запазете за себе си.
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #12 -: Април 02, 2008, 23:21:40 pm »
Какво да внимавам,нали това е форум в който споделяме мнения?!
Всеки отговаря сам за себе си.Аз лично дори не ставам от леглото,камо ли да правя нещо което би ми навредило, или да агитирам другите да го правят.
А това че 89% от бременните си пушат като комини си е техен проблем!Всеки си намира оправдание за грешките! За съжаление проблемите при абортите на повечето момичета са доста по сериозни от цигари, чаша вино или 10 шоколада на ден!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #13 -: Април 02, 2008, 23:27:34 pm »
Плашиш ме направо.Що за разсъждения? 8O
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #14 -: Април 02, 2008, 23:30:18 pm »
Абе pukanka ти на колко години си? Дръж се малко по-зряло,защо се заяждаш?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #15 -: Април 02, 2008, 23:44:14 pm »
Не се заяждам Рая.Не искам да ти изглежда така.И сигурно годините ми са поне с 10 повече от твоите,но това няма връзка.Ако бях 20 годишна обаче,можеше да ти повярвам и да запаля някоя друга марихуанка.Пък като родя дете с малформации, щях да ида при твоя лекар да ме убеди че не е от нея.
Добре, спирам.Няма да споря повече.Забрави.
« Последна редакция: Април 02, 2008, 23:47:53 pm от Pukanka »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #16 -: Април 02, 2008, 23:46:46 pm »
Добре де raia123, ти задаваш въпрос, дали марихуаната влияе на качеството на сперматозоидите, ние ти отговаряме, че ДА! пречи, макар че на всеки би му мбил отговорът ясен. Ти каво искаш сега, да оправдаваме пушенето на мъжа ти, след като видите ли толкова хора по света пушат пият и какво ли още не правят. Ти нали отговор искаше от нас? Ми да, вреди Марихуаната. Ако искате пушете, ако искате спрете. Но след като имате проблеми със репродукцията, и ти си мислиш че не точно Марихуаната е проблема при вас, е ами не знам какво друго да кажа.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #17 -: Април 03, 2008, 08:15:00 am »
Добре де raia123, ти задаваш въпрос, дали марихуаната влияе на качеството на сперматозоидите, ние ти отговаряме, че ДА! пречи, макар че на всеки би му мбил отговорът ясен. Ти каво искаш сега, да оправдаваме пушенето на мъжа ти, след като видите ли толкова хора по света пушат пият и какво ли още не правят. Ти нали отговор искаше от нас? Ми да, вреди Марихуаната. Ако искате пушете, ако искате спрете. Но след като имате проблеми със репродукцията, и ти си мислиш че не точно Марихуаната е проблема при вас, е ами не знам какво друго да кажа.

:good_post: Ох, света е шарен и многолик...

Рая, тук има момичета който правят по n брой опити за да стигнат до успех..
И за всяка една от тях тази тема е обида, виш пилотаж...
Семействата правят неверояти "еквилибристики" за да субсидират процедурите си,
само и само да стигнат до бременност, повярвай ми отказват се от много неща...
Момичета, може би е нужно да поговорите с половинките си и те да спрат да си доставят удоволствие по този начин.
В крайна сметка това към което се стремите, ще ви достави най-голямото щастие на света!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #18 -: Април 03, 2008, 08:28:51 am »
   Първо искам да кажа ,че Абсолютно съм против пушенето или изобщо употребата на каквито и да е наркотици по какъвто и да е повод.  Искам да попитам ,тъй като не можах да намеря информация за това.Дали е възможно ,ако мъжа употребява "нон стоп индийски коноп " по време на опитите,детето да придобие алергии по дихателните пътища.Това се случва с моя близка позната и детенцито да им е живо и здраво е много красиво на 1 годинка ,но преди няколко месеца започна да получава отоци по гърлото и се задуша.Това обикновено се получава като настине леко и винаги през нощта,докато спят.Оправя се само в спешното с инжекция.Казват че е алергия,но не могат да го изслезват ,защото бил още много малък.
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #19 -: Април 03, 2008, 09:52:04 am »
Тази тема ме провокира да напиша това, което мисля .За мене, човек позволяващ си да употребява какъвто и да е наркотик е меко казано и.... Когато става въпрос за създаване на един човешки живот/не случайно хората казват, че човек не си избира семейството/да си позволяваш да пушиш разни гадости е нечовешко.Аз се боря 11години със скапания стерилитет и немога да повярвам на това, което чета.За съжаление такива доктори, като този "корифей на мисълта"има бол и това е най-страшното.Два месеца преди да почна стимулацията мъжа ми спря цигарите, не е кой знае колко дълъг период, но все пак е нещо.Момичетата са ти отговорили за това дали има вреда.Извинявам се за объркания постинг.ЛИЧНО МНЕНИЕ. Спорен ден и много положителни емоции.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #20 -: Април 03, 2008, 09:54:49 am »
   Първо искам да кажа ,че Абсолютно съм против пушенето или изобщо употребата на каквито и да е наркотици по какъвто и да е повод.  Искам да попитам ,тъй като не можах да намеря информация за това.Дали е възможно ,ако мъжа употребява "нон стоп индийски коноп " по време на опитите,детето да придобие алергии по дихателните пътища.Това се случва с моя близка позната и детенцито да им е живо и здраво е много красиво на 1 годинка ,но преди няколко месеца започна да получава отоци по гърлото и се задуша.Това обикновено се получава като настине леко и винаги през нощта,докато спят.Оправя се само в спешното с инжекция.Казват че е алергия,но не могат да го изслезват ,защото бил още много малък.

Перошинка, аз мисля, че само лекар може да отговори на въпроса ти.
Дано това детенце по-скoро се оправи.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #21 -: Април 03, 2008, 10:03:51 am »
  Да ,дано Мели се включи по въпроса.Аз не мога да помогна на детенцето.Не мога да виня някой за начина си на живот,просто ме интересува точно за този конкретен случай.Чувала съм ,че ако майката пуши по време на бременност,има голяма опасност от асма при детето и ме интересува дали такъв род проблем може да се придобие от таткото.
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #22 -: Април 03, 2008, 10:09:55 am »
Имаше предаване по Часът на мама, за детенце с такъв проблем.Лекар обясняваше на какво се дължи,намери предаването в интернет,ще ти е полезно
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #23 -: Април 03, 2008, 10:29:46 am »
Мнение на много лекари е, че след 5-6 години клиниките по стерилитет тук в Б-я ще се напълнят с хора, проблемите на които ще са предимно в следствие на употребата на наркотични средства, било то и леки.
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #24 -: Април 03, 2008, 18:58:19 pm »
Не мога дори да допусна, че лекар, пък колкото и да било некъдърен, би казал, че в случай на бременност марихуаната НЕ пречи. Това са свободни съчинения на приятелката ти.
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #25 -: Април 03, 2008, 22:52:28 pm »
Е ми добре щом така смяташ.Много е лесно човек да си намира подобни оправдания за много по сериозни проблеми.Явно темата е интересна на доста хора, но нека да се изказват само компетентните.Не подкрепям пушенето на марихуана, а просто искам да разбера повече по въпроса.Относно злобничките изказвания, момичета и на мен ми е трудно, и аз имам достатъчно главоболия за да се заяждам и да съдя които и да било.Малко по спокойно, и който няма какво да каже, да си прочете публикациите на другите и да си пише по някоя друга тема.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #26 -: Април 03, 2008, 23:27:25 pm »
По въпроса ти беше казано - марихуната пречи на репродукцията - включително и от лекар.

Ето и още едно лекарско  мнение:
"Кокаинът и марихуаната намаляват броя и КАЧЕСТВОТО на сперматозоидите" - Надеждата за дете, д-р Г. Стаменов
« Последна редакция: Април 03, 2008, 23:42:23 pm от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #27 -: Април 04, 2008, 08:28:00 am »
Малко по спокойно, и който няма какво да каже, да си прочете публикациите на другите и да си пише по някоя друга тема.

Ще си сложа деликатния тон в джоба и ще ти кажа-
не очаквай да плеснем с ръце и да те прегърнем!
И моля те не ни казвай къде и какво да пишем, попита и чакаш отговори!
Но не получаваш такива които да те удовлтворят...и се държиш грубо!
Да ти кажа ли какво мисля, мразя да виждам около бременна да се пуши!
Говоря за обикновенни цигари!Да не говорим колко мразя да виждам тя да го прави!
Иде ми да направя 100 неща от яд ама не го правя, това е неин избор!
А и тя не ме пита дали това ще и пречи да забременее в бъдеще...
Аз съм от щастливките които успяха.....а съм се влачила по корем доста години докато това стане!
И бих се влачила пак за да се повтори!
И ако нещо по-някакъв начин ми пречи това да се случи, касаещо и партньора ми
ще пробърна света за да го премахна!

И моите уважения темата ти е интересна само за теб, за другите тук е обидна!
Виж на децата в пубертета тази информация е от изключителна важност, както st написа по-горе!
Перушинка пък даде такъв пример,че думи нямам, а ти продължаваш и продължаваш!

П:П- ако модераторите преценят че съм рязка, търпя и критика!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #28 -: Април 04, 2008, 09:51:59 am »
Аз ще съм кратка-за мен съществуването на тази тема е повече от абсурдна..и по-точно въпросът, който се задава...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #29 -: Април 04, 2008, 10:47:28 am »
От 2 дни се въздържам да пиша нещо......

Чудя се защо изобщо си хабите думите.....
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #30 -: Април 04, 2008, 11:07:08 am »
Цитат
Да ти кажа ли какво мисля, мразя да виждам около бременна да се пуши!
Говоря за обикновенни цигари!Да не говорим колко мразя да виждам тя да го прави

И аз също мразя!Това се опитвам да обясня от 2 дни насам!Нито пуша,нито някога съм пушила каквото и да било,затова не разбирам защо ме критикувате
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #31 -: Април 04, 2008, 11:25:09 am »
[И аз също мразя!Това се опитвам да обясня от 2 дни насам!Нито пуша,нито някога съм пушила каквото и да било,затова не разбирам защо ме критикувате

Рая, пак ще опитам, защото много ми се иска четвъртият ти опит да е успешен.
1. Не изключвай така с лека ръка вероятността именно пушенето на марихуана от старна на партньора ти да има връзка с неуспешните бременности. И лекар се изказа тук, и ти цитирах  още един - марихуаната влияе в/у качеството на сперматозоидите.
Готова си да тръгнеш и направиш сумати изследвания и както сама казваш - всичко ще направя, а не искаш да направиш като  начало  най-елементарното, лесното и евтино - да се замислите за начина на живот, който водите.
2. Не се доверявай на хора, които ти казват, че пушенето на цигари/марихуана не пречи при наличие на бременност. Пречи. Пречи и на теб, ако си в контакт с тези хора, дори самата ти да не пушиш.
3. Бъдете с партньора ти по-отговорни по отношение на здравето си и начина си на живот, щом желаете да имате и възпитавате дете.

Успех!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #32 -: Април 04, 2008, 12:39:44 pm »
Да tcvetence, наистина е така.Вече имахме сериозен разговор по въпроса и тои сам пое инициативата да направи всичко което зависи от него.Аз също смятам че начин на живот се отразява,и че най малкото което трябва да направим е да се замислим.
Извинявам се ако съм засегнала някой с изказванията си, но един цитат ме вбеси,не се сещам кой го беше казал,но звучеше така:"СИГУРНА СЪМ ЧЕ ПРИЧИНАТА ЗА АБОРТИТЕ ТИ Е ТОВА!"-това ме обиди и нарани.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #33 -: Април 04, 2008, 12:40:51 pm »
Цитатът беше на Pukanka
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #34 -: Април 04, 2008, 13:33:49 pm »
Изписах доста, но малко след това си редактирам поста,защото не си струва да си вдигам нервите,или да ми ги вдигат по-скоро. Ще ми остане само обидата и недоумението,че изобщо допускаме в Зачатие да обсъждаме наркотиците и твърденията че не вредят.
« Последна редакция: Април 04, 2008, 14:12:32 pm от Pukanka »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #35 -: Април 04, 2008, 16:40:49 pm »
За съжаление наркотиците са част от ежедневието на много хора. За още по-голямо съжаление те решават, че идиотският им навик е съвместим със създаването на дете. Всеки има право на избор какво да прави с живота си и тук говорим именно за правото на избор - или да се самоунищожаваш или да имаш дете. Двете неща са несъвместими и всеки интелигентен човек, прегледал темата, ще го разбере.
Затова я има тази тема.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #36 -: Април 04, 2008, 17:26:09 pm »
само кратко включване - на качеството на сперматозоидите влияе и стреса, но никой не е нападнат, защото е работохолик или се кара с партньора си и не спи по цели нощи от рев. не оправдавам пушенето на марихуана по време на бебеправене, но все пак става въпрос за марихуана, не за твърда дрога. цигарите/ тютюн  вредят повече, това е лекарско мнение. алкохола също, но в БГ сме свикнали да приемаме алкохола далеч по - благосклонно отколкото тревата. че вреди марихуаната - вреди, спор няма. според мен рая се опитва да намери отговори, които получи, макар и поднесени грубо на моменти. все пак този сайт е за помощ, хора много - проблеми всякакви. понякога дори само да споделиш - помага. късмет!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #37 -: Април 04, 2008, 22:28:43 pm »
Не мога да се съглася с такова "лекарско" мнение, "че цигарите/ тютюн  вредят повече".
Колкото до стреса, там е нещо като "на нервна почва" - когато не сме намерили причина за проблема, казваме че е от стрес. А всъщност често не сме я търсили.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #38 -: Април 04, 2008, 23:04:15 pm »
Ще ми остане само обидата и недоумението,че изобщо допускаме в Зачатие да обсъждаме наркотиците и твърденията че не вредят.

Ами защото явно някои хора просто не са наясно или не са се замисляли, че вредят, че могат да предизвикат и стерилитет, а после някой ще напише, че вместо наркотици и още куп други неща, заболявания и т.н. предимно абортите предизвикват стерилитет....
И аз съм на мнението на Ултра относно наркотиците и отговорността за дете - "Двете неща са несъвместими и всеки интелигентен човек, прегледал темата, ще го разбере.
Затова я има тази тема."

п.с. малко извън темата, ама днес на репа за вестници видях издадена книга /книжле/ от д-р Живко Андреев - Аборта, основна причниа за стерилитета, или нещо такова беше заглавието....С големи червени букви. Тц,тц, чак и книги се издават.
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #39 -: Април 04, 2008, 23:17:54 pm »
Темата определено трябва да я има.

О, Нинче, тя тази книжка - класика е стара бе :lol: Едно време се мъдреше в книжарниците, но явно вече са допрели до реповете.
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #40 -: Април 04, 2008, 23:28:17 pm »
Ще ми остане само обидата и недоумението,че изобщо допускаме в Зачатие да обсъждаме наркотиците и твърденията че не вредят.

Ами защото явно някои хора просто не са наясно или не са се замисляли, че вредят, че могат да предизвикат и стерилитет, а после някой ще напише, че вместо наркотици и още куп други неща, заболявания и т.н. предимно абортите предизвикват стерилитет....
И аз съм на мнението на Ултра относно наркотиците и отговорността за дете - "Двете неща са несъвместими и всеки интелигентен човек, прегледал темата, ще го разбере.
Затова я има тази тема."


Права си.Сега се замислям върху думите ти.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #41 -: Април 04, 2008, 23:39:14 pm »
Аз просто не мога, а и не искам да повярвам, че някой НЕ знае че наркотиците са много вредни. Хиляди хора умират ежедневно благодарение на тях.
Напротив, знаят много добре колко вредят, просто търсят извинение за пороците си, като търсят всевъзможни други причини и извинения. Ей това много ме ядосва.
Аз също имах порок, пуших цигари /тютюн, но никога, ама никога не съм си мислила че това не е вредно, нито пък съм съм се заблуждавала, че те не могат да са причина за стерилитет.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #42 -: Април 04, 2008, 23:45:46 pm »
Осиана, аз мисля, че много хора приемат марихуаната за нормално нещо, т.е. на мнение са, че може да им навредят синтетичните наркотици, например, но марихуаната не - имат я за безобидна. Т.е. за тях има марихуана, има и наркотици.
Има, разбира се и такива, които просто си търсят извинение.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/size]
« Отговор #43 -: Април 05, 2008, 12:18:56 pm »
момичета, марихуаната в някои страни се изписва с рецепта и се прилага като лекатрство, подискащо болките от рака. Предвижда се марихуаната да се пуска от автомати, подобно на кока-кола, но със специални рецепти, в Холандия както знаете марихуаната е легална и това може би дава повод на накои хора или умишлено да се самозблуждават, така им изнася или просто действително има наивни хора,които мислят, че тя не е вредна.
Имам една приятелка, която си пуши редовно, роди бебето си в 7 месец и беше критично положението. Тя за миг не си дава сметка, че това би могло да е последствие и от марихуаната. Тя не разсъждава дори върху това.

 
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #44 -: Май 20, 2008, 13:51:40 pm »
здравейте и от мен,искам само да кажа,че мои близки приятели се опитваха от 4 години да имат дете,той пушеше и продължава да пуши марихуана и за толкова време не се получи нищо-те вече не са заедно,но той ако се дигне и направи една спермограма(защото досега не е правил)съм сигурна,че ще се открие проблем
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Искам да попитам ,тъй като не можах да намеря информация за това.Дали е възможно ,ако мъжа употребява "нон стоп индийски коноп " по време на опитите,детето да придобие алергии по дихателните пътища.Това се случва с моя близка позната и детенцито да им е живо и здраво е много красиво на 1 годинка ,но преди няколко месеца започна да получава отоци по гърлото и се задуша.Това обикновено се получава като настине леко и винаги през нощта,докато спят.Оправя се само в спешното с инжекция.Казват че е алергия,но не могат да го изслезват ,защото бил още много малък.
Аз не съм лекар. С мъжа ми нито пушим, нито пием, а детето е с ларингит.
Ако твойта позната си търси виновен за ларингита на детето - това може да е алергия, може да е вирус, може да са хиляда неща. Но това се израства. Тези отоци ще престанат да задушават детето, когато стане на 6. Между другото ако ти си губила някога гласа - точно това ти се е случило. Само че гърлото ти е по-голямо и не те е задушавало.
За съжаление ларингитът не е безобиден, но обикновено лекарите, на които се доверяваме го подминават. Най-честия отговор, който аз получавам е - момченце слабичко, светличко, русичко - ами то си е предразположено.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #46 -: Юли 15, 2008, 09:37:54 am »
Здравейте. Ние с мъжът ми и двамата пушиме. Нямахме никакъв проблем със забременяването ми дажеи двата пъти стана случайно(уж се пазиме).Имаме напълно здраво дете. Разбира се понеже вредите за плода не са добре установени не съм си позволявала да пуша по време на бременността. Сега съм бременна с второ. Не мисля че марихуаната е пречка за забременяване! По скоро причините се коренят другаде и са строго индивидуални за всяка двойка. Успех на всички , които искат да имат бебче!!!!!!!
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #47 -: Юли 15, 2008, 09:53:40 am »
  Браво на вас !!!   :balk_47: Всичко хубаво и ти пожелавам едно прекрасно ,здраво второ отроче! 
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #48 -: Юли 15, 2008, 12:53:38 pm »
Не мисля че марихуаната е пречка за забременяване!



А какво мислиш?
Че ти е помогнала да забременееш? 8O
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #49 -: Юли 15, 2008, 13:07:53 pm »
Не мисля че марихуаната е пречка за забременяване!
Обзорът на научните изследвания, публикуван в може би най-престижното медицинско списание Лансет завършва със заключението, че 14 процента от регистрираните случаи на психични разтройства (включващи и сериозни заболявания като шизофрения) не биха се изявили, ако индивидите са се въздържали от поемането на марихуана в млада възраст.
http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=370815

Аз съм склонна да вярвам на Капитал, а не на новорегистриран потребител :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #50 -: Юли 15, 2008, 13:54:48 pm »
Като се има предвид, че на здравето ни оказва влияние какво ли не....
За сравнение ако вземем дори цигарите...какво остава пък за марихуаната...
Едва ли тя съдейства за развитието на цветущо здраве...
Хубаво е да си убеден в нещо и да склониш и останалите да повярват в същото
(в случая май за свое собствено успокоение), но тук май се удря на камък.
Който иска да си пуши тревица, да го прави,
но не и да разправя как не вреди, ами едва ли не е полезна...
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #51 -: Юли 15, 2008, 14:16:46 pm »
Здравейте. Ние с мъжът ми и двамата пушиме. Нямахме никакъв проблем със забременяването ми дажеи двата пъти стана случайно(уж се пазиме).Имаме напълно здраво дете. Разбира се понеже вредите за плода не са добре установени не съм си позволявала да пуша по време на бременността. Сега съм бременна с второ. Не мисля че марихуаната е пречка за забременяване! По скоро причините се коренят другаде и са строго индивидуални за всяка двойка. Успех на всички , които искат да имат бебче!!!!!!!
Не съм чела по-безотговорна драсканица.
*
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #52 -: Юли 15, 2008, 14:40:38 pm »
Емичка!
Ти що щеш тука миличка??? Това е сайт за проблемно забременяване. Не е градинката пред блока, където цъкаме семки.
Следващата подобна глупост - ще бъде изтрита, ако се чудиш от кого - да знаеш, че е от мен
В очакване ....
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #53 -: Август 03, 2008, 09:45:32 am »
Само искам да кажа че Боб Марли има 13 деца кое от кое по талантливо и сигурно не е имало ден, в които да не е пушил марихуана.
*
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #54 -: Август 03, 2008, 09:56:08 am »
ето го най-накрая ключът към многодетно и талантливо семейство :wink: :lol:

много е разпространено това мислене, ей - щом на еди си кой, видиш ли - нищо, и на мен няма да ми стане нищо, щом майката като бебе е била осолявана и нищо й няма, какъв е проблемът да се осолява и нейното бебе и т.н. и т.н.
все си мисля, че един достатъчно разумен и образован човек не би трябвало да извади такава логика.
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #55 -: Август 03, 2008, 11:14:47 am »
Досега се въздържах да пиша, но това вече е прекалено  :x

Само искам да кажа че Боб Марли има 13 деца кое от кое по талантливо и сигурно не е имало ден, в които да не е пушил марихуана.
Поредната глупост, съжалявам, ако съм груба, но е така!!!


Емичка!
Ти що щеш тука миличка??? Това е сайт за проблемно забременяване. Не е градинката пред блока, където цъкаме семки.

 :good_post:    :good_post:    :good_post:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #56 -: Август 03, 2008, 11:33:18 am »
Боб Марли умира на 36 годишна възраст от злокачествен мозъчен тумор. А повечето от тринадесетте му деца са от извънбрачни връзки.

Какви са изводите - ако искате мъжът ви да ви изневерява и да умре млад - нека си пуши марихуана.  :P


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #57 -: Август 03, 2008, 11:37:43 am »
 :lol: :lol: :lol:

emi4ka, според мене ако не е пушил марихуана е можел да има поне 26 деца, а? Има логика нали? Я да видим сега моята или твоята версия са по-правдоподобни.
 :lol:

Ей, толкова време не се беше обаждала, да не би да си ходила до "Джамайка" да броиш децата на Боби?  :lol: Или си тайна поклоничка на Раста Фара и ни пускаш чевии  :lol:
*
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #58 -: Август 09, 2008, 16:34:13 pm »
Въпрос към всички, чиито мъже пуШат марихуана. Бихте ли оставили бебето, zа което толкова сте се борили само с баЩа си???

Чудя се, ако мъжът ми пуШеШе марихуана дали аz бих искала да имам дете от него. Дори ако zабравим zа болестите, с който това дете Ще се роди, не zнам как бих отиШла на работа с мисълта, че мъжът ми халюцинира и е сам с детето. И дали няма да го хвърли преz балкона, zаЩото си мисли, че го слага в леглото.
Когато бях ученичка имах приятелка, която редивно се напуШваШе. Знам на какво беШе способна. Не zнам дали това или многобройните й нелегални аборти (аz zнам zа 4) са причина zа стерилитета й сега.
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/si
« Отговор #59 -: Септември 19, 2008, 15:10:23 pm »
Цитат на: Peperudka
Приятелят ми пуши марихуана от 7 год. Искам да попитам дали тя влияе варху качеството на спермата?И ако е така може ли да се приложи някакво лечение? :00001754:
Марихуаната влияе зле на всичко... Нека я спре.


Здравейте на  всички.
Попаднах   случайно  на  темата и  се  удивих  на  безхаберността  ,с която  незнаещите объркват  питащите .
Разбира се  ,че  заради  майката,бъдещото бебе,вече роденото  дете ...ВИНАГИ трябва  да се стремим   към на-целесъобразният  начин на  живот. И това касае  не само бъдещите родители ..
 Само  не разбирам  ,как  някой свободно  ръси  дивотии ,без  да   се е опитал  да  проучи кое  как  какво.
 Не ми  се занимава  с  спорове  и  поучителност.
Ето  ВИ  възможност  да  разберете  някои  истини , после  се изказвайте.. Сега  сте  меко  казано  НЕобективни ; Super High My   - тук  ще  видите/чуете  мнения  на  професори ,които  изследват  с години  темата  . Всичко  е  в  реално  време. Няма  нищо  подвеждащо, спекулативно влияние,  липсва  безхаберната  мастурбация  с  език ... .субтитри всеки  знае  как се  намират...
 ЗА  ТЕЗИ  ,КОИТО  НЯМА ДА СИ  МРЪДНАТ  ПРЪСТА  ДА  ПОГЛЕДНАТ ;

Мъж  пушещ по  5 цигари  с  марихуана на ден , при това  не   меродията  в  България ,  в продължение  на 17г  -НЯМА   АБСОЛЮТНО  НИКАКВИ  ТРАЙНИ УВРЕЖДАНИЯ.
  Въпросът  е  не  дали  пушите  марихуана , а дали  знаете  от къде  е  това  ,което  пушите .Какво има   в  така  наречената  маррихуана...
  Много  основен   български  синдром  е  да се седне  на седянка , да плескаме   безотговорно  глупотевини и  ВИНАГИ    да  знаем  повече от  другите.
  Само дето  е  хубаво  да не  тънем  в  мързел , а   да  се стремим   да  понаучим  нещо...
 Пепрудке  ,ако наистина  искаш  да  получиш  правилна  иинформация  потърси  такава  някъде ,където  няма  дезинформация..
 
преди  да  ВИ  пожелая  късмет и на  добър  час , искам  да  вметна ; колко е  трайната  вреда  от  чакане 1 минута на  светофар  в центъра  на  София  ...примерно ..  :wink:

 Късмет  на  всички НАС ..
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #60 -: Септември 19, 2008, 15:46:03 pm »
ОФФФФФФФФ!
Аман от...........! Сега какво излиза - пушете си марихуана по-добре, ама не чакайте на светофари! Нямам думи! И за да не ми навреди примерно чакането на светофара, да взема да изпуша 4-5 цигари марихуана или да пресека на червено!
Само че сега друга дилема! :?
Значи ако пуша по 5 цигари марихуана - ще трябва да чакам да минат 17 години да разбера дали ще ми се случи нещо, а ако пресека на червено - ще разбера на 17-та секунда!

Но мислих, мислих и реших да си чакам чинно на светофара! Па да става каквото ще!
Re: [b][size=18]марихуаната-как влияе тя на спермата[/b][/si
« Отговор #61 -: Септември 19, 2008, 15:53:54 pm »
Късмет  на  всички НАС ..

Ще ти е необходим с всичките тия халюцинации.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #62 -: Септември 19, 2008, 16:01:31 pm »
urban, едва ли си наясно, че този форум се модерира от лекар-специалист по мъжки стерилитет и ембриология. приказките ти за "глупотевини" и "дезинформация" са неуместни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #63 -: Септември 19, 2008, 16:11:08 pm »
е, не му обяснявай ти на него, че не е нaясно, той човека си е много даже информиран и ориентиран, по всичко личи. аман, наистина. ходИ си пафкай марихуаната и ни остави да тънем в заблуждение, щото те уверявам, че с нас на глава няма да излезеш, само времето ще си загубиш.
« Последна редакция: Септември 19, 2008, 16:29:41 pm от tzvetenze »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #64 -: Септември 19, 2008, 16:24:52 pm »
И тоз Урбан се регистрира тука, само  за да ни каже колко е полезна марихуаната и колко е информиран той! 8O Колко сме безхаберни и мързеливи! 8O

Свят шарен. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #65 -: Септември 19, 2008, 16:31:32 pm »
:)Мисля под аватара на Тамара (дано не греша)беше написано нещо много вярно...за изказвания като това на Urban....:):)

едва ли има смисъл да му се обяснява на човека...той толкова си вярва че...

:)проверих...не греша
« Последна редакция: Септември 19, 2008, 16:33:51 pm от Lisko »
*
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #66 -: Септември 29, 2008, 17:58:38 pm »
Досега се въздържах да пиша, но това вече е прекалено  :x

Само искам да кажа че Боб Марли има 13 деца кое от кое по талантливо и сигурно не е имало ден, в които да не е пушил марихуана.
Поредната глупост, съжалявам, ако съм груба, но е така!!!


Емичка!
Ти що щеш тука миличка??? Това е сайт за проблемно забременяване. Не е градинката пред блока, където цъкаме семки.

 :good_post:    :good_post:    :good_post:
:good_post: :good_post: :good_post: :good_post: :good_post: :good_post: :good_post: :good_post: :good_post:..................!!!!!!!!
Не се заяждам Рая.Не искам да ти изглежда така.И сигурно годините ми са поне с 10 повече от твоите,но това няма връзка.Ако бях 20 годишна обаче,можеше да ти повярвам и да запаля някоя друга марихуанка.Пък като родя дете с малформации, щях да ида при твоя лекар да ме убеди че не е от нея.
Добре, спирам.Няма да споря повече.Забрави.



:D ТИ си... я дай да видим каде прочете за дете с малформации получени заради пушенето на марихуана :D 
ФАКТ - в следствие на употреба на марихуана зачатието става по - трудно , НО не невъзможно.точка
ФАКТ - деца чийто родители пушат марихуана са по - общителни от деца - чийто родители пият алкохол или пушат цигари или просто гледат телевизия !
ФАКТ - 4 вида !
 1- пушач ( Глобалната "епидемия" от тютюнопушене всяка година води до смъртта на около 6 млн. жители на планетата, както и на около 600 хил. души, които не са пушачи, но са потърпевши от вредното вторично въздействие на цигарения дим.Ако правителствата по света не предприемат необходимите мерки, до 2030 г. преките жертви от употребата на тютюн биха нараснали на 8 млн. годишно, смятат експертите от СЗО, като отчитат, че тютюнопушенето е първата и най-голяма причина за смърт в световен мащаб.) 
2- алкохолик (второто най-лошо нещо! много смъртни случаи в следствие употребата на алкохол)
3- наркоман (това обхваща хора употребяващи - кокаин,хероин,екстази,амфетамини,лсд и т.н. вещества създадени по химичен път) в доста от случайте краят е смърт !
4- тревоман (най-лошото от всички изброени досега !!!) тревомана е човек, който пуши трева повече от 1 път на ден. Такъв човек редко би повишил тон или би посегнал на някого. Избягват конфликтите . Винаги когато е напушен и прави нещо той е съсредотучен (само човек който пуши трева ! пуши ! не да е пушил 1- 2 пъти а да пуши редовно може да каже дали е неадекватен) аз съм тревоман и работя като стъклар, нямам проблеми с работата видимо се справям по-добре от колегите които не пушат марихуана, в смисъл че това че пуша неме прави неработоспособен, по нищо неми личи че съм се напушил тичам скачам незнам кой ви пълни главите с глупости ...
МАРИХУАНАТА ПРЕДИЗВИКВА ПО-ТРУДНО ЗАЧАТИЕ, НО КАТЕГОРИЧНО НЕ УВРЕЖДА ПЛОДА
за разлика от 1-2-3....
първо вище фактите преди да си изсмуквате информация от малкия пръст! отворете си очите !
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: марихуаната-как влияе тя на спермата
« Отговор #68 -: Май 20, 2015, 16:37:50 pm »
младежо, пусни си Гугъл и потърси - данните за връзката между увреждания на плода и пушенето на марихуана излизат бързо:

http://learnaboutmarijuanawa.org/factsheets/reproduction.htm
http://www.healthline.com/health-news/children-cannabis-impairs-fetal-brain-development-012814
http://www.sciencedaily.com/releases/2014/01/140127093140.htm
http://www.livescience.com/42853-marijuana-during-pregnancy-baby-brain.html

пускам само първите няколко, които ми попаднаха.

п.п. обърни внимание на правописа си, доста грешки правиш. това извън темата, разбира се.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!