0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: стимулация с Елонва
« Отговор #20 -: Април 23, 2013, 10:11:17 am »
Записвам се официално като "горда" пациентка, започнала ситумулация с "Елонва". За сега съм доволна, че отивам за преглед и хормони чак след 5 дни, през които няма и инжекции, ура! Какъв ще резултатът тогава, ще ви разкажа след прегледа! Чувствам се добре, нямам никакви странични ефекти от ижекцията за сега!
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #21 -: Април 23, 2013, 19:15:43 pm »
И аз започнах днес стимулация е Елонва. На преглед съм на 29.04 - или след 6 дни. След прегледа ще се отчета.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #22 -: Април 25, 2013, 20:01:50 pm »
Момичета,
нека се включи и някоя мацка при която стимулацията е приключила и да сподели - колко време продължава стимулацията след тази инжекция,колко често са прегледите и също колко яйцеклетки е направила и дали са били качествени :oops:
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #23 -: Април 25, 2013, 20:02:09 pm »
Момичета,здравейте! Имам един такъв въпрос..Чета за тази ампула Елонва,но не ми става ясно.Тя може ли да влезе към тези 5000лв от фонда,или си я плащам извън одобрения лимит?кога се поставя тя?
При мен сега приключи едно инсе на естествен цикъл,имаше бременност,но плодното сакче падна в 4г.с. за съжаление.тази ампула освен за по-голям урожай яйциклетки ли е или има и друго приложение, При мен фоликулите бяха разкошни-според лекаря хахахахах...Нека някоя от вас ми обясни как може да мине плащането,ако знае...Благодаря ви :oops:
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #24 -: Април 25, 2013, 20:08:25 pm »
Влиза в 5000 лв към фонда.При мен тя беше първата инжекция, с която почнахме стимулацията.Биха ми я на 2-ри ден от цикъла.Следващата инжекция беше Оргалутран на 6-ти ден.Ако искаш разгледай ми графиката да видиш горе долу как е протекла стимулацията ми.При мен извадиха 23 яйцеклетки, от които 16 се оплодиха.На 5-ти ден от оплождането (на стадий бластоцист) ми върнаха 2 ембриончета и останалите 9 замразихме.
 

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #25 -: Април 25, 2013, 21:45:11 pm »
Влиза в 5000 лв към фонда.При мен тя беше първата инжекция, с която почнахме стимулацията.Биха ми я на 2-ри ден от цикъла.Следващата инжекция беше Оргалутран на 6-ти ден.Ако искаш разгледай ми графиката да видиш горе долу как е протекла стимулацията ми.При мен извадиха 23 яйцеклетки, от които 16 се оплодиха.На 5-ти ден от оплождането (на стадий бластоцист) ми върнаха 2 ембриончета и останалите 9 замразихме.
Много яйца,много нещо...ехааа... Чак толкова не искам да ми се образуват..Направо се плаша..
Аз съм при д-р Табакова и д-р Николов.В момента много я хвалят тази вълшебна ампула,
но при тях тя не влизала в лекарствата от фонда-чудно защо? Успех ти пожелавам..и мерси за бързия отговор..
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #26 -: Април 25, 2013, 21:52:03 pm »
Аз също съм точно там.Д-р Николов ми започна стимулацията, а иначе пункцията и трансфера ми ги направи д-р Табакова.Аз съм по фонда с ИКСИ.Сега вярвам, че се е получило.Чакам с нетърпение да минат още няколко дни и на 30-ти Април ще си направя едно тестче.Дано видя така желаните 2 чертички.Не знам дали едното или двете бебчета са се хванали.Но и в двата случая - дано всичко е наред и да ги гушна около Нова година.
 

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #27 -: Април 25, 2013, 21:58:22 pm »
Аз също съм точно там.Д-р Николов ми започна стимулацията, а иначе пункцията и трансфера ми ги направи д-р Табакова.Аз съм по фонда с ИКСИ.Сега вярвам, че се е получило.Чакам с нетърпение да минат още няколко дни и на 30-ти Април ще си направя едно тестче.Дано видя така желаните 2 чертички.Не знам дали едното или двете бебчета са се хванали.Но и в двата случая - дано всичко е наред и да ги гушна около Нова година.
Аз съм към Бургаския им филиал.Говорих с акушерките там днес и те ми казаха,че се доплащат тези 2000 лв./ако се наложи ,де/
И ние сме по фонда,взехме заповедта преди месец,но правих инсе на естествен цикъл,забременях и в 4 г-с ,но плодното сакче падна.
сега чакам цикъл и преминавам към икси.В понеделник имам консултация при д-р табакова,понеже ТАТ ми е 2900,а Мат-172, и искам да я попитам
какво следва с тези стойности. 
Вярвай,че ще се получи ..Наистина,когато вярваш силно нещата се получават..Аз с вяра стигнах до първата си бременност този месец...
За съжаление,понякога природата казва друго../но това е при мен/..
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #28 -: Април 25, 2013, 22:20:18 pm »
Защо тогава не я потърсих по аптеките тази инжекция.Сега гледах в сайта на Либра - тя е голяма фирма за лекарства, намира се в София.Там цената е около 1250 лв, можеш да потърсиш телефона им и да видиш дали можеш да си я вземеш оттам.Не знам също дали цената е на едро или дребно и дали продават единични бройки.Скъпа е тази инжекция, но аз се радвам, че на мен така ми повлия.Е получи се хиперстимулация, но преминаха вече подуването и болката.Сега е съвсем леко подуването - изглеждам като бременна в 4-тия месец.
 

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #29 -: Април 26, 2013, 09:09:52 am »
надявам се да не се налага,ама зняе ли се :?
благодаря ти за отговора :)
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #30 -: Април 26, 2013, 22:28:50 pm »
Здравейте момичета,
от днес и аз се включвам към стимулираните с елнова.Стискам палци на всички и на себе си :bori_002: osi_9
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #31 -: Април 30, 2013, 09:48:35 am »
Поставиха ми Елонва на 2-ри ден от цикъла - 22.04.
Следващ преглед - на 27.04. - продължихме стимулация с Менопур плюс Цитротайд - 2 дни
Преглед на 29.04 - готова за пункция, която е насрочена за утре- 01.05. Вчера ми поставиха цитротайд след обяд и в 21 часа - овитрел.  Това беше цялата ми стимулация по къс протокол.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #32 -: Април 30, 2013, 09:51:08 am »
Поставиха ми Елонва на 2-ри ден от цикъла - 22.04.
Следващ преглед - на 27.04. - продължихме стимулация с Менопур плюс Цитротайд - 2 дни
Преглед на 29.04 - готова за пункция, която е насрочена за утре- 01.05. Вчера ми поставиха цитротайд след обяд и в 21 часа - овитрел.  Това беше цялата ми стимулация по къс протокол.
Ихаа, много бърза стимулация. Стискам палци за качествени ембриони и успешен финал.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #33 -: Април 30, 2013, 10:03:16 am »
Да, бърза наистина. Аз този път дори не усетих кога какво стана толкова бързо. Вчера на прегледа д-р Персенска каза "вече е готова", а аз питам "в какъв смисъл", толкова се изненадах, мисле че поне и днес ще имам преглед и тогава ще насрочим пункция. А те - още снощи овитрела и давай!
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #34 -: Април 30, 2013, 10:22:27 am »
hope-love, от сърце желая опитът ти да е успешен!  :)
Аз също обсъждах с д-р Персенска къс протокол, би ли написала каква е цената на стимулацията до тук(лекарства,прегледи, хормони) и колко фоликула видяха вчера?

*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #35 -: Април 30, 2013, 10:43:37 am »
hope-love, успех до края.
Както се изказа една акушерка в клиниката, Елонвата е вълшебната инжекция. За мен се оказа такава, дано и за всички вас да бъде така.


Re: стимулация с Елонва
« Отговор #36 -: Април 30, 2013, 11:45:22 am »
Марси, за съм по фонда и не съм плащала нищо. Накрая като правим отчета за Здравната каса ще разбера кое какво е струвало. Надявам се че в моя случая няма да има доплащане или ще е незначително, тъй като напрктика са ми исзследвали само 6 хормона /2 пъти по три/ и другите инжекции, освен Елонвата са всъщност само 6 менопура /разделени на 2 дневни дози/, 3 цитротайда и 1 овитрел.
За фоликулите - не мога да ти кажа, защото този път си бях решила да не ги броя, но имаше поне по 5-6 във всеки от двата яйчника, които изброяваха. След пункцията вече ще знам какво-що.
Нямаше съществена разлика при мен в броя на фоликулите, образувани при предишните стимулации, когато съм била по дълъг протокол с гонал и менопур. Сега обаче някак равномерно нарастваха в двата яйчника, докато миналия път по дългия протокол се получи едно несъответствие - в единия изоставаха, това проточи стимулацията и май имаше връзка с с изваждането на известен брой негодни за оплождане яйцеклетки.
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #37 -: Април 30, 2013, 12:12:04 pm »
Благодаря, успех на пункцията, дано да са повече я.!!!
И да пишеш  :)

Re: стимулация с Елонва
« Отговор #38 -: Април 30, 2013, 12:17:01 pm »
Благодаря за пожеланията. Не ща да са повече, а по-качествени и да станат няколко хубави ембриончета, че да има за трансфер и за резерва /замразяване/.
Този път се чувствам изключително спокойна. Не мога да определя защо. Но по-добре да спра да коментирам. Тъй като темата е за Елонвата - ще кажа само, че възлагам някакави надежди на нея като на нещо принципно ново и неизползвано до сега при мен...Ще пиша! Успех на всички!
« Последна редакция: Април 30, 2013, 12:19:27 pm от hope-love »
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #39 -: Април 30, 2013, 12:18:52 pm »
Да се отчета и аз - на 23.04 ми сложиха Елонва 150. На 29.04 бях на преглед - имах общо 17 фоликула на двата яйчника. Продължаваме с Гонал Ф - 200 е на 29.04. На 30.04 75 е Гонал Ф и 2 Менопура. На 01. 05 съм отново на преглед.
Първите 3 дни след поставянето на Елонва-та нямах никакви усещания, даже си мислех, че не са тръгнали фолукулите. Но днес вече имам болки в кръста и корема.
Виждат ми се множко тия фоликули - при предния опит имах толкова в деня на пункцията.