0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: стимулация с Елонва
« Отговор #40 -: Май 01, 2013, 10:27:57 am »
Момичета,бихте ли споделили на каква база определят  кога може да се приложи Елонва и в кои случаи -не?
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #41 -: Май 13, 2013, 23:09:55 pm »
момичета, здравейте :-)
на прага съм на първата ми стимулацийка, след като получа генетичните си изследвания...
моля, споделете колко ви излезна стимулацията с елонва и комбинацията с друг продукт, че правя проучване при алтернатива гонал минимална доза.
важно ми е  да пресметна инвестицията и да я подсигуря:)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #42 -: Май 13, 2013, 23:45:52 pm »
При мен - Елонва - 1300 лв., Пурегон 900 Е - 729 лв., Мерионал 3 фл. - 93 лв., Оргалутран - 5фл. - 425 лв. и Прегнил - 20 лв. Общо: 2567 лв. Резултат 12 фоликула.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #43 -: Май 14, 2013, 09:50:50 am »
Благодаря ти, Валима, за изчерпателната информация :-)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #44 -: Юни 08, 2013, 19:26:14 pm »
Миличкииии, защо задряма темичката? Няма ли момичета със такава стимулация? Предстои ми поставянето на инжекцията по къс протокол, дано да се получат по-качествени яйцеклетки, че при мен има проблем с това.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #45 -: Юни 08, 2013, 19:35:22 pm »
Миличкииии, защо задряма темичката? Няма ли момичета със такава стимулация? Предстои ми поставянето на инжекцията по къс протокол, дано да се получат по-качествени яйцеклетки, че при мен има проблем с това.
Пепси, аз сигурно по Фар ще съм с елонва - сега бях с гонал.
този път ми казаха, че имам некачествени Я и затова ми препоръчаха дълъг протокол
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #46 -: Юни 08, 2013, 21:44:57 pm »
Явно Елонва подобрява качеството на Я.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #47 -: Юни 10, 2013, 09:31:00 am »
При мен с Елонва по къс протокол извадиха 8 яцеклетки, седем от които се оплодиха. Качеството им е било добро. По-добро от стимулацията по дългъл протокол с Гонал и Менопур.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #48 -: Юни 10, 2013, 11:19:56 am »
И мен ме почнаха с елонва, но освен нея всеки ден до прегледа след 5 дни ще слагам и фостимон... Гледам че другите момичета нищо не бодат до прегледа, при мен се налага по -яко стимулиране ли, що ли? Всички ли между елонвата и първия преглед не сте имали други лекарства?
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #49 -: Юни 10, 2013, 13:37:41 pm »
Напротив - след петия ден ми поставяха Фостимон 3 или 4 дни, не помня точно.
Незнам кой е писал, че е стимулиран само с Елонва. Май няма такъв случай?
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #50 -: Юни 10, 2013, 16:05:12 pm »
имах предвид че ДО 5 ден имам и фостимон, а всички казвате че първич ден ви слагат елонва, после до 5 ден НИЩО и чак след това ви включват другите... а аз на първич ден имам елонва И фостомон, после 2ри,3ти ,4ти ден само фостимон и после вече ще видим
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #51 -: Юни 10, 2013, 16:27:51 pm »
А-ха, сега вече те разбрах. Аз, както вече казах след Елонвата първите пет дни нямах никакав инжекция. Единствено лекарят ти може да обясни каква е логиката на тази стимулация при тебе. Пожелавам ти да е успешна! Късмет!
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #52 -: Юни 20, 2013, 17:30:01 pm »
Моята стимулацийка започна с Елонва по къс протокол. Поставиха ми я на 18.06 и на 22.06 съм на преглед. Дано този път издокарам качествени Я и свестни ембриони. :wink: До прегледа други инжекции нямам. Много рано ми се струва че ме викат,защо така.....? lubadim какво става с теб?
« Последна редакция: Юни 20, 2013, 17:36:06 pm от pepssi »
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #53 -: Юни 22, 2013, 19:35:07 pm »
Днес прегледа ми мина с резултат-6 Я с размери 9,12,13 мм.  :( Разочарована съм  честно казано. С другите стимулации имах по 8-12 Я, а с Елонвата само 6 броя,не са ли малко момичета!? Продължаваме с Цитротид и Мерионал.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #54 -: Юни 27, 2013, 12:07:34 pm »
за статистиката: аз с елонва и фостимон направих 8 фоликула /колкото и при първия ми опит с гонал/, от които извадиха 7 яйцеклетки, 6 зрели, 4 се оплодиха и сега съм 5 ден след трансфер. чакам резултат :)
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #55 -: Юни 27, 2013, 17:14:31 pm »
за статистиката: аз с елонва и фостимон направих 8 фоликула /колкото и при първия ми опит с гонал/, от които извадиха 7 яйцеклетки, 6 зрели, 4 се оплодиха и сега съм 5 ден след трансфер. чакам резултат :)
След още 5 дни да си с положителен резултат.
Колко ембриончета ти трансферираха?
Успех!


Re: стимулация с Елонва
« Отговор #56 -: Юни 27, 2013, 21:29:06 pm »
мерси, мгстра.  надявам се на добри новини, макар че не съм от най-ведрите оптимисти. хм, ами голям майтап,  но върнахме всички 4 ембриона, явно докторите вече много искат да им се махам от главата :). /аз също, защото доста се посдухах след поредица спукани фоликули на ест.цикъл/. успех на теб следващия път!
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #57 -: Юни 27, 2013, 22:03:59 pm »
мерси, мгстра.  надявам се на добри новини, макар че не съм от най-ведрите оптимисти. хм, ами голям майтап,  но върнахме всички 4 ембриона, явно докторите вече много искат да им се махам от главата :). /аз също, защото доста се посдухах след поредица спукани фоликули на ест.цикъл/. успех на теб следващия път!
Сега да му мислиш, като се хванат няколко   :wink:
Благодаря ти за пожеланието, аз продължавам на любимия ми естествен цикъл.


*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #58 -: Юли 03, 2013, 18:54:26 pm »
Здравейте момичета, виждам, че скоро не сте писали тук в тази тема за ЕЛОНВА. Стартирах първия си инвитро опит с тази инжекция. Биха ми я във вторник и от тогава не е спирал да ме боли корема. В петък съм на преглед и ще видим какъв  ще е резултата. Когато ми я биха и ми казах да отида чак в петък ми станамного чудно, но като прочетох коментарите ви вече ми се изясни. Успех на всички :)
Таня Филипова
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #59 -: Юли 03, 2013, 19:36:54 pm »
Здравейте момичета, виждам, че скоро не сте писали тук в тази тема за ЕЛОНВА. Стартирах първия си инвитро опит с тази инжекция. Биха ми я във вторник и от тогава не е спирал да ме боли корема. В петък съм на преглед и ще видим какъв  ще е резултата. Когато ми я биха и ми казах да отида чак в петък ми станамного чудно, но като прочетох коментарите ви вече ми се изясни. Успех на всички :)
Успех и на теб! Дано да реагираш добре и да извадите качествени яйцеклетки.

lubadim, какво се случва с теб? Надявам се, че мълчанието ти е свързано с хубави новини  :D