0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
стимулация с Елонва
« -: Април 16, 2013, 21:47:18 pm »
Здравейте момичета,
моля ако има някоя девойка на стимулация с Елонва да сподели опит.До колкото знам това е съвсем нова одобрена инжекция и замества 7 дни стимулация,но само това.много ще се радвам ако споделите опит,защото най-вероятно това ми предстои.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #1 -: Април 16, 2013, 21:53:52 pm »
Моята стимулация беше с Елонва, образуваха се 23 фоликула, от които 11 стигнаха до 5-ти ден и днес ми беше трансфера на 2 сладки енбриончета.След Елонва продължихме с Оргалутран и завършека беше с Овитрел.
 

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #2 -: Април 16, 2013, 22:08:57 pm »
А по какъв протокол беше.Аз ще съм по дълъг - вече ми поставиха декапептил депо и след 14 дена съм на хормони и преглед.Тогава д-ра ще реши дали да ми постави тази инжекция.
Стискам ти палци 2-те ембиончета да са твоите 2 сладки бебчета :D
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #3 -: Април 17, 2013, 07:54:19 am »
Аз бях по къс протокол.
 

Re: стимулация с Елонва
« Отговор #4 -: Април 17, 2013, 10:10:49 am »
Има много жени забременели с тази инжекция. В БГ мисля, че се ползва основно в Надежда и Репробиомед.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #5 -: Април 17, 2013, 10:32:33 am »
Здравей, фиона. Последният ни опит беше по дълъг протокол с елонва. Както и при теб, започнахме с блокиращата инжекция декапептил депо, после след първия преглед сложихме елонвата и след една седмица продължиме с други лекарства за стимулация. Върнаха ми 2 ембриона на 5-ти ден, с които, живот и здраве, ще се запознаем лично през есента :) Успех с твоята процедура!

"Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин"
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #6 -: Април 17, 2013, 12:19:49 pm »
И аз съм по дълъг протокол.
След Декапептила, на 4-ти април ми биха Елонва, на 10-ти бях на преглед и продължих всеки ден с Менопур до 14-ти вкл. На 15-ти ми беше Прегнила, днес пункцията.


Re: стимулация с Елонва
« Отговор #7 -: Април 17, 2013, 13:23:25 pm »
Доколкото разбирам, тази инжекция може да се постави както при къс, така и при дълъг протокол. Така ли е?
А интервалът между нея и следващата инжекция индивидуално ли се преценява или винаги е еднакво дълъг?
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #8 -: Април 17, 2013, 13:48:09 pm »
Mgstra, каква е реколтата :)
Hope-love, доколкото съм чела  някои ги викат на 5-ти ден, други на 6 или 7, явно е индивидуално.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #9 -: Април 17, 2013, 17:56:09 pm »
Благодаря за отговорите момичета.Всъщност тази инжекция спестява доста от ежедневното боцкане и доколкото разбирам след нея стимулацията продължава още 4 -5 дни.Споделете има ли някакви странични реакции вна организма след поставянето й,защо след декапептила главоболието е страшно :(
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #10 -: Април 17, 2013, 20:50:11 pm »
 :D някой от щерев да я е ползвал?

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #11 -: Април 19, 2013, 18:29:41 pm »
Момичета,
няма ли да се включи някой и да сподели евентуални странични реакции от Елонва?
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #12 -: Април 19, 2013, 20:14:14 pm »
Elonva (corifollitropin alfa) на MSD* бе одобрен от Европейската комисия за контролирана овариална стимулация, в комбинация с антагонист на гонадотропин освобождаващия хормон, за образуване на множество фоликули при жени, подложени на асистирани репродуктивни технологии.

Това е първият дългодействащ фоликуларен стимулант, регистриран в Европа. Медикаментът се прилага под формата на подкожни инжекции и представлява модифицирана версия на фоликулостимулиращия хормон (FSH), който може да замести първите седем инжекции на конвенционалния рекомбинантен FSH (rFSH) при контролирана овариална стимулация.

При асистирани репродуктивни технологии се прилагат всекидневни инжекции за период от 8-12 дни, успоредно с кръвни изследвания и ултразвук за контрол на отговора. Elonva ще даде възможност за използването на само една апликация за седем дни, намаление на честотата на мониториране и свързаните с него финансови разходи.

Одобрението на регулаторния орган е базирано на най-голямото двойно-сляпо проучване (ENGAGE) за фертилен медикамент, което обхваща 1506 пациентки на възраст <37 години.

Постигнатата честота на забременяване при Elonva 150 mcg е била сходна с тази на rFSH 200 IU дневно за първата седмица на стимулацията (38.9 срещу 38.1%). Не е имало съществена разлика и по отношение на броя получени ооцити (13.7 срещу 12.5), както и в броя качествени ембриони на ден 3 и 5 (4.6 срещу 4.4; 2.6 срещу 2.6).

И двата режима са постигнали сходно съотношение на качество ооцити/ембриони, което е било предпоставка за високата честота на забременяване, независимо от избраната процедура – in vitro fertilisation (IVF) или intra-cytoplasmic sperm injection (ICSI), броя трансферирани ембриони (един или два) или деня на ембрионален трансфер (трети или пети).

Най-честите нежелани странични ефекти, свързани с медикамента, са били: тазова болка (4.1%), тазов дискомфорт (5.5%), главоболие (3.2%), гадене (1.7%) и отпадналост (1.4%).

Въпреки че в проучването дългодействащ corifollitropin alfa не е бил свързан със синдром на овариална хиперстимулация в сравнение с rFSH (7.0 срещу 6.3%), теоретично това би могло да се очаква при високи дози. Поради това медикаментът трябва да се прилага от лекар с опит в асистираните репродуктивни технологии. (ИТ)

* Само в САЩ и Канада MSD е с фирменото име Merck & Co. Elonva е разработен от фирма Organon, която през ноември 2007 бе купена от Schering Plough, която на своя ред бе купена от Merck & Co./MSD през ноември 2009

За допълнителна информация:

http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/elonva/H-1106-en1.pdf
 

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #13 -: Април 19, 2013, 20:51:23 pm »
Златен дъжд
благодаря много интересно и изчерпателно.Как си ти с 2-те ембриончета?
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #14 -: Април 19, 2013, 20:57:26 pm »
фиона, добре съм.Наслаждавам се на момента, говоря им, че много ги обичаме и много ги искаме.Дано ни послушат, да за закрепят здраво и по Нова Година да се запознаем с тях.Единствено страшно много ми се спи.
 

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #15 -: Април 19, 2013, 21:02:49 pm »
 :crossfingers: :bfp:
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #16 -: Април 21, 2013, 12:30:55 pm »
Mgstra, каква е реколтата :)
Hope-love, доколкото съм чела  някои ги викат на 5-ти ден, други на 6 или 7, явно е индивидуално.
Реколтата беше 10 извадени яйцеклетки, 6 от които добри. Оплодиха се всички. Върнаха ми три много добри ембриончета на трети ден. Чакам днес да ми се обадят ембриолозите, за да разбера дали другите са годни за замразяване.


*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #17 -: Април 21, 2013, 21:11:42 pm »
Браво, mgstra, успех!
Казаха ли ти трите ембриончета , които ти върнаха, на колко бяха разделени на трети ден и съответно на колко са тези , които изчаквате. Моето, което днес замразихме на трети ден, беше на 6 клетки рано сутринта и се чудя дали не трябваше да го изчакат и замразят на по-късен етап.

*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #18 -: Април 21, 2013, 22:17:34 pm »
Браво, mgstra, успех!
Казаха ли ти трите ембриончета , които ти върнаха, на колко бяха разделени на трети ден и съответно на колко са тези , които изчаквате. Моето, което днес замразихме на трети ден, беше на 6 клетки рано сутринта и се чудя дали не трябваше да го изчакат и замразят на по-късен етап.
Казаха ми, че трите, които ми върнаха са на по 8-9 клетки, а другите, че се развиват, но не знам на колко са. Днес не ми се обадиха, така че може и да са спряли развитието си.
Твоето е добре, не го мисли, събирай и скоро да има положителен резултат.


*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #19 -: Април 21, 2013, 22:57:49 pm »
Притеснява ме това, че моите обикновено са със забавено развитие и дали не е по- добре да ги проследят до по- късен етап, евентуално до пети ден и тогава да ги замразяват. Ще трябва да го обсъдя с Док.
Още веднъж успех, mgstra, дано след този трансфер имаш положителен резултат!

Re: стимулация с Елонва
« Отговор #20 -: Април 23, 2013, 10:11:17 am »
Записвам се официално като "горда" пациентка, започнала ситумулация с "Елонва". За сега съм доволна, че отивам за преглед и хормони чак след 5 дни, през които няма и инжекции, ура! Какъв ще резултатът тогава, ще ви разкажа след прегледа! Чувствам се добре, нямам никакви странични ефекти от ижекцията за сега!
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #21 -: Април 23, 2013, 19:15:43 pm »
И аз започнах днес стимулация е Елонва. На преглед съм на 29.04 - или след 6 дни. След прегледа ще се отчета.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #22 -: Април 25, 2013, 20:01:50 pm »
Момичета,
нека се включи и някоя мацка при която стимулацията е приключила и да сподели - колко време продължава стимулацията след тази инжекция,колко често са прегледите и също колко яйцеклетки е направила и дали са били качествени :oops:
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #23 -: Април 25, 2013, 20:02:09 pm »
Момичета,здравейте! Имам един такъв въпрос..Чета за тази ампула Елонва,но не ми става ясно.Тя може ли да влезе към тези 5000лв от фонда,или си я плащам извън одобрения лимит?кога се поставя тя?
При мен сега приключи едно инсе на естествен цикъл,имаше бременност,но плодното сакче падна в 4г.с. за съжаление.тази ампула освен за по-голям урожай яйциклетки ли е или има и друго приложение, При мен фоликулите бяха разкошни-според лекаря хахахахах...Нека някоя от вас ми обясни как може да мине плащането,ако знае...Благодаря ви :oops:
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #24 -: Април 25, 2013, 20:08:25 pm »
Влиза в 5000 лв към фонда.При мен тя беше първата инжекция, с която почнахме стимулацията.Биха ми я на 2-ри ден от цикъла.Следващата инжекция беше Оргалутран на 6-ти ден.Ако искаш разгледай ми графиката да видиш горе долу как е протекла стимулацията ми.При мен извадиха 23 яйцеклетки, от които 16 се оплодиха.На 5-ти ден от оплождането (на стадий бластоцист) ми върнаха 2 ембриончета и останалите 9 замразихме.
 

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #25 -: Април 25, 2013, 21:45:11 pm »
Влиза в 5000 лв към фонда.При мен тя беше първата инжекция, с която почнахме стимулацията.Биха ми я на 2-ри ден от цикъла.Следващата инжекция беше Оргалутран на 6-ти ден.Ако искаш разгледай ми графиката да видиш горе долу как е протекла стимулацията ми.При мен извадиха 23 яйцеклетки, от които 16 се оплодиха.На 5-ти ден от оплождането (на стадий бластоцист) ми върнаха 2 ембриончета и останалите 9 замразихме.
Много яйца,много нещо...ехааа... Чак толкова не искам да ми се образуват..Направо се плаша..
Аз съм при д-р Табакова и д-р Николов.В момента много я хвалят тази вълшебна ампула,
но при тях тя не влизала в лекарствата от фонда-чудно защо? Успех ти пожелавам..и мерси за бързия отговор..
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #26 -: Април 25, 2013, 21:52:03 pm »
Аз също съм точно там.Д-р Николов ми започна стимулацията, а иначе пункцията и трансфера ми ги направи д-р Табакова.Аз съм по фонда с ИКСИ.Сега вярвам, че се е получило.Чакам с нетърпение да минат още няколко дни и на 30-ти Април ще си направя едно тестче.Дано видя така желаните 2 чертички.Не знам дали едното или двете бебчета са се хванали.Но и в двата случая - дано всичко е наред и да ги гушна около Нова година.
 

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #27 -: Април 25, 2013, 21:58:22 pm »
Аз също съм точно там.Д-р Николов ми започна стимулацията, а иначе пункцията и трансфера ми ги направи д-р Табакова.Аз съм по фонда с ИКСИ.Сега вярвам, че се е получило.Чакам с нетърпение да минат още няколко дни и на 30-ти Април ще си направя едно тестче.Дано видя така желаните 2 чертички.Не знам дали едното или двете бебчета са се хванали.Но и в двата случая - дано всичко е наред и да ги гушна около Нова година.
Аз съм към Бургаския им филиал.Говорих с акушерките там днес и те ми казаха,че се доплащат тези 2000 лв./ако се наложи ,де/
И ние сме по фонда,взехме заповедта преди месец,но правих инсе на естествен цикъл,забременях и в 4 г-с ,но плодното сакче падна.
сега чакам цикъл и преминавам към икси.В понеделник имам консултация при д-р табакова,понеже ТАТ ми е 2900,а Мат-172, и искам да я попитам
какво следва с тези стойности. 
Вярвай,че ще се получи ..Наистина,когато вярваш силно нещата се получават..Аз с вяра стигнах до първата си бременност този месец...
За съжаление,понякога природата казва друго../но това е при мен/..
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #28 -: Април 25, 2013, 22:20:18 pm »
Защо тогава не я потърсих по аптеките тази инжекция.Сега гледах в сайта на Либра - тя е голяма фирма за лекарства, намира се в София.Там цената е около 1250 лв, можеш да потърсиш телефона им и да видиш дали можеш да си я вземеш оттам.Не знам също дали цената е на едро или дребно и дали продават единични бройки.Скъпа е тази инжекция, но аз се радвам, че на мен така ми повлия.Е получи се хиперстимулация, но преминаха вече подуването и болката.Сега е съвсем леко подуването - изглеждам като бременна в 4-тия месец.
 

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #29 -: Април 26, 2013, 09:09:52 am »
надявам се да не се налага,ама зняе ли се :?
благодаря ти за отговора :)
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #30 -: Април 26, 2013, 22:28:50 pm »
Здравейте момичета,
от днес и аз се включвам към стимулираните с елнова.Стискам палци на всички и на себе си :bori_002: osi_9
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #31 -: Април 30, 2013, 09:48:35 am »
Поставиха ми Елонва на 2-ри ден от цикъла - 22.04.
Следващ преглед - на 27.04. - продължихме стимулация с Менопур плюс Цитротайд - 2 дни
Преглед на 29.04 - готова за пункция, която е насрочена за утре- 01.05. Вчера ми поставиха цитротайд след обяд и в 21 часа - овитрел.  Това беше цялата ми стимулация по къс протокол.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #32 -: Април 30, 2013, 09:51:08 am »
Поставиха ми Елонва на 2-ри ден от цикъла - 22.04.
Следващ преглед - на 27.04. - продължихме стимулация с Менопур плюс Цитротайд - 2 дни
Преглед на 29.04 - готова за пункция, която е насрочена за утре- 01.05. Вчера ми поставиха цитротайд след обяд и в 21 часа - овитрел.  Това беше цялата ми стимулация по къс протокол.
Ихаа, много бърза стимулация. Стискам палци за качествени ембриони и успешен финал.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #33 -: Април 30, 2013, 10:03:16 am »
Да, бърза наистина. Аз този път дори не усетих кога какво стана толкова бързо. Вчера на прегледа д-р Персенска каза "вече е готова", а аз питам "в какъв смисъл", толкова се изненадах, мисле че поне и днес ще имам преглед и тогава ще насрочим пункция. А те - още снощи овитрела и давай!
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #34 -: Април 30, 2013, 10:22:27 am »
hope-love, от сърце желая опитът ти да е успешен!  :)
Аз също обсъждах с д-р Персенска къс протокол, би ли написала каква е цената на стимулацията до тук(лекарства,прегледи, хормони) и колко фоликула видяха вчера?

*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #35 -: Април 30, 2013, 10:43:37 am »
hope-love, успех до края.
Както се изказа една акушерка в клиниката, Елонвата е вълшебната инжекция. За мен се оказа такава, дано и за всички вас да бъде така.


Re: стимулация с Елонва
« Отговор #36 -: Април 30, 2013, 11:45:22 am »
Марси, за съм по фонда и не съм плащала нищо. Накрая като правим отчета за Здравната каса ще разбера кое какво е струвало. Надявам се че в моя случая няма да има доплащане или ще е незначително, тъй като напрктика са ми исзследвали само 6 хормона /2 пъти по три/ и другите инжекции, освен Елонвата са всъщност само 6 менопура /разделени на 2 дневни дози/, 3 цитротайда и 1 овитрел.
За фоликулите - не мога да ти кажа, защото този път си бях решила да не ги броя, но имаше поне по 5-6 във всеки от двата яйчника, които изброяваха. След пункцията вече ще знам какво-що.
Нямаше съществена разлика при мен в броя на фоликулите, образувани при предишните стимулации, когато съм била по дълъг протокол с гонал и менопур. Сега обаче някак равномерно нарастваха в двата яйчника, докато миналия път по дългия протокол се получи едно несъответствие - в единия изоставаха, това проточи стимулацията и май имаше връзка с с изваждането на известен брой негодни за оплождане яйцеклетки.
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #37 -: Април 30, 2013, 12:12:04 pm »
Благодаря, успех на пункцията, дано да са повече я.!!!
И да пишеш  :)

Re: стимулация с Елонва
« Отговор #38 -: Април 30, 2013, 12:17:01 pm »
Благодаря за пожеланията. Не ща да са повече, а по-качествени и да станат няколко хубави ембриончета, че да има за трансфер и за резерва /замразяване/.
Този път се чувствам изключително спокойна. Не мога да определя защо. Но по-добре да спра да коментирам. Тъй като темата е за Елонвата - ще кажа само, че възлагам някакави надежди на нея като на нещо принципно ново и неизползвано до сега при мен...Ще пиша! Успех на всички!
« Последна редакция: Април 30, 2013, 12:19:27 pm от hope-love »
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #39 -: Април 30, 2013, 12:18:52 pm »
Да се отчета и аз - на 23.04 ми сложиха Елонва 150. На 29.04 бях на преглед - имах общо 17 фоликула на двата яйчника. Продължаваме с Гонал Ф - 200 е на 29.04. На 30.04 75 е Гонал Ф и 2 Менопура. На 01. 05 съм отново на преглед.
Първите 3 дни след поставянето на Елонва-та нямах никакви усещания, даже си мислех, че не са тръгнали фолукулите. Но днес вече имам болки в кръста и корема.
Виждат ми се множко тия фоликули - при предния опит имах толкова в деня на пункцията.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #40 -: Май 01, 2013, 10:27:57 am »
Момичета,бихте ли споделили на каква база определят  кога може да се приложи Елонва и в кои случаи -не?
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #41 -: Май 13, 2013, 23:09:55 pm »
момичета, здравейте :-)
на прага съм на първата ми стимулацийка, след като получа генетичните си изследвания...
моля, споделете колко ви излезна стимулацията с елонва и комбинацията с друг продукт, че правя проучване при алтернатива гонал минимална доза.
важно ми е  да пресметна инвестицията и да я подсигуря:)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #42 -: Май 13, 2013, 23:45:52 pm »
При мен - Елонва - 1300 лв., Пурегон 900 Е - 729 лв., Мерионал 3 фл. - 93 лв., Оргалутран - 5фл. - 425 лв. и Прегнил - 20 лв. Общо: 2567 лв. Резултат 12 фоликула.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #43 -: Май 14, 2013, 09:50:50 am »
Благодаря ти, Валима, за изчерпателната информация :-)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #44 -: Юни 08, 2013, 19:26:14 pm »
Миличкииии, защо задряма темичката? Няма ли момичета със такава стимулация? Предстои ми поставянето на инжекцията по къс протокол, дано да се получат по-качествени яйцеклетки, че при мен има проблем с това.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #45 -: Юни 08, 2013, 19:35:22 pm »
Миличкииии, защо задряма темичката? Няма ли момичета със такава стимулация? Предстои ми поставянето на инжекцията по къс протокол, дано да се получат по-качествени яйцеклетки, че при мен има проблем с това.
Пепси, аз сигурно по Фар ще съм с елонва - сега бях с гонал.
този път ми казаха, че имам некачествени Я и затова ми препоръчаха дълъг протокол
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #46 -: Юни 08, 2013, 21:44:57 pm »
Явно Елонва подобрява качеството на Я.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #47 -: Юни 10, 2013, 09:31:00 am »
При мен с Елонва по къс протокол извадиха 8 яцеклетки, седем от които се оплодиха. Качеството им е било добро. По-добро от стимулацията по дългъл протокол с Гонал и Менопур.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #48 -: Юни 10, 2013, 11:19:56 am »
И мен ме почнаха с елонва, но освен нея всеки ден до прегледа след 5 дни ще слагам и фостимон... Гледам че другите момичета нищо не бодат до прегледа, при мен се налага по -яко стимулиране ли, що ли? Всички ли между елонвата и първия преглед не сте имали други лекарства?
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #49 -: Юни 10, 2013, 13:37:41 pm »
Напротив - след петия ден ми поставяха Фостимон 3 или 4 дни, не помня точно.
Незнам кой е писал, че е стимулиран само с Елонва. Май няма такъв случай?
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #50 -: Юни 10, 2013, 16:05:12 pm »
имах предвид че ДО 5 ден имам и фостимон, а всички казвате че първич ден ви слагат елонва, после до 5 ден НИЩО и чак след това ви включват другите... а аз на първич ден имам елонва И фостомон, после 2ри,3ти ,4ти ден само фостимон и после вече ще видим
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #51 -: Юни 10, 2013, 16:27:51 pm »
А-ха, сега вече те разбрах. Аз, както вече казах след Елонвата първите пет дни нямах никакав инжекция. Единствено лекарят ти може да обясни каква е логиката на тази стимулация при тебе. Пожелавам ти да е успешна! Късмет!
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #52 -: Юни 20, 2013, 17:30:01 pm »
Моята стимулацийка започна с Елонва по къс протокол. Поставиха ми я на 18.06 и на 22.06 съм на преглед. Дано този път издокарам качествени Я и свестни ембриони. :wink: До прегледа други инжекции нямам. Много рано ми се струва че ме викат,защо така.....? lubadim какво става с теб?
« Последна редакция: Юни 20, 2013, 17:36:06 pm от pepssi »
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #53 -: Юни 22, 2013, 19:35:07 pm »
Днес прегледа ми мина с резултат-6 Я с размери 9,12,13 мм.  :( Разочарована съм  честно казано. С другите стимулации имах по 8-12 Я, а с Елонвата само 6 броя,не са ли малко момичета!? Продължаваме с Цитротид и Мерионал.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #54 -: Юни 27, 2013, 12:07:34 pm »
за статистиката: аз с елонва и фостимон направих 8 фоликула /колкото и при първия ми опит с гонал/, от които извадиха 7 яйцеклетки, 6 зрели, 4 се оплодиха и сега съм 5 ден след трансфер. чакам резултат :)
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #55 -: Юни 27, 2013, 17:14:31 pm »
за статистиката: аз с елонва и фостимон направих 8 фоликула /колкото и при първия ми опит с гонал/, от които извадиха 7 яйцеклетки, 6 зрели, 4 се оплодиха и сега съм 5 ден след трансфер. чакам резултат :)
След още 5 дни да си с положителен резултат.
Колко ембриончета ти трансферираха?
Успех!


Re: стимулация с Елонва
« Отговор #56 -: Юни 27, 2013, 21:29:06 pm »
мерси, мгстра.  надявам се на добри новини, макар че не съм от най-ведрите оптимисти. хм, ами голям майтап,  но върнахме всички 4 ембриона, явно докторите вече много искат да им се махам от главата :). /аз също, защото доста се посдухах след поредица спукани фоликули на ест.цикъл/. успех на теб следващия път!
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #57 -: Юни 27, 2013, 22:03:59 pm »
мерси, мгстра.  надявам се на добри новини, макар че не съм от най-ведрите оптимисти. хм, ами голям майтап,  но върнахме всички 4 ембриона, явно докторите вече много искат да им се махам от главата :). /аз също, защото доста се посдухах след поредица спукани фоликули на ест.цикъл/. успех на теб следващия път!
Сега да му мислиш, като се хванат няколко   :wink:
Благодаря ти за пожеланието, аз продължавам на любимия ми естествен цикъл.


*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #58 -: Юли 03, 2013, 18:54:26 pm »
Здравейте момичета, виждам, че скоро не сте писали тук в тази тема за ЕЛОНВА. Стартирах първия си инвитро опит с тази инжекция. Биха ми я във вторник и от тогава не е спирал да ме боли корема. В петък съм на преглед и ще видим какъв  ще е резултата. Когато ми я биха и ми казах да отида чак в петък ми станамного чудно, но като прочетох коментарите ви вече ми се изясни. Успех на всички :)
Таня Филипова
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #59 -: Юли 03, 2013, 19:36:54 pm »
Здравейте момичета, виждам, че скоро не сте писали тук в тази тема за ЕЛОНВА. Стартирах първия си инвитро опит с тази инжекция. Биха ми я във вторник и от тогава не е спирал да ме боли корема. В петък съм на преглед и ще видим какъв  ще е резултата. Когато ми я биха и ми казах да отида чак в петък ми станамного чудно, но като прочетох коментарите ви вече ми се изясни. Успех на всички :)
Успех и на теб! Дано да реагираш добре и да извадите качествени яйцеклетки.

lubadim, какво се случва с теб? Надявам се, че мълчанието ти е свързано с хубави новини  :D


Re: стимулация с Елонва
« Отговор #60 -: Август 12, 2013, 14:11:48 pm »
мерси, мгстра.  надявам се на добри новини, макар че не съм от най-ведрите оптимисти. хм, ами голям майтап,  но върнахме всички 4 ембриона, явно докторите вече много искат да им се махам от главата :). /аз също, защото доста се посдухах след поредица спукани фоликули на ест.цикъл/. успех на теб следващия път!
Lubadim, надявам се мълчанието ти да е свързано с добри новини :D
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #61 -: Октомври 20, 2013, 11:34:34 am »
да разбутам малко темичката - на 8 Ноември съм на преглед - надявам се да ме "оргее" елонва инжекцията ...  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #62 -: Ноември 22, 2013, 14:15:47 pm »
Здравейте, отдавна не е писано тук, но имам питане и се надявам някой да ми помигне. Аз чакам цикъл и ще ми сложат елонва. Докторът е написал в рецептата елонва 100мг, но аз никъде не виждам различни милиграми. Някой знае ли, дали има 100мг или си е само от 150мг? много ще съм ви благодарна, ако ми отговорите
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #63 -: Ноември 22, 2013, 15:07:38 pm »
Има 2 дози на Елонва-едната е за жени под 60 кг, другата за жени над 60 кг.
Точните мг не ги знам.
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #64 -: Ноември 24, 2013, 14:44:25 pm »
Здравейте на всички! На 23.11. ми биха 150 мг Елонва и до прегледа (26.11.) не ми изписаха други лекарства, освен тези, които си пия до сега - витамини, фолиева, аспирин протект и DHEA. След прегледа на 26. и резултатите от хормоните ще преценят как да бъде по-нататък. Много го хвалят този препарат, дано да е по-добър от другите. Успех на всички!!!


Re: стимулация с Елонва
« Отговор #65 -: Ноември 26, 2013, 16:16:00 pm »
Здравейте и от мен!Днес 3 ти ден от МЦ ми биха елонва и доктора ми изписа бромокриптин по 1/2 на ден .на 30.11 отново съм на преглед .Това ми е първи опит ин витро след 3 неуспешни инсеминации
Желая ви успех и само положителни резултати !!!
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

Re: стимулация с Елонва
« Отговор #66 -: Ноември 27, 2013, 10:28:27 am »
Успех, мила :)
На мен днес ми е 1-и ден от МЦ, пуснах хормони и следобед съм на преглед. Дано всичко е наред и трябва да ми бият Елонва.
С теб май ще вървим долу-горе заедно :)
И на мен ми е първи опит ин витро.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #67 -: Ноември 27, 2013, 10:55:39 am »
sissy_ ще стискам палци и за теб много силно.Дано за Коледа получим най-чакания и желан подарък.
Все пак  на Коледа стават чудеса!!!!
 :balk_2:
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

Re: стимулация с Елонва
« Отговор #68 -: Февруари 10, 2018, 18:09:44 pm »
Здравейте момичета🙂
Темата е соста стара но ще попитам.
Някоя скоро  правила ли е стимулация по дълъг протокол с ЕЛОНВА?
Ще се радвам да споделите как е преминало вкичко.
Благодоря 🙂
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #69 -: Февруари 11, 2018, 15:13:32 pm »
Здравейте аз правих стимулация с Елонва 2013 при Персенска... бях хиперстимулирана 21 яйцеклетки извадиха, от тях зрели май 15, после не помня колко се оплодиха и замразихме, върнахме 2, имаше бременност но ЧХГ започна да спада и се изчистих с цикъла след 2 месеца върнахме 2 от замразените ембриони и резултатът е на 3 години :)
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #70 -: Март 07, 2018, 18:34:08 pm »
При мен стимулацията с Елонва беше пълен провал!6 фоликула,от които 5 кухи.При предишния опит,бях на лека стимулация с хапчета няколко дни и имах по-голям успех.Бях по къс протокол