0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
стимулация с Елонва
« -: Април 16, 2013, 21:47:18 pm »
Здравейте момичета,
моля ако има някоя девойка на стимулация с Елонва да сподели опит.До колкото знам това е съвсем нова одобрена инжекция и замества 7 дни стимулация,но само това.много ще се радвам ако споделите опит,защото най-вероятно това ми предстои.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #1 -: Април 16, 2013, 21:53:52 pm »
Моята стимулация беше с Елонва, образуваха се 23 фоликула, от които 11 стигнаха до 5-ти ден и днес ми беше трансфера на 2 сладки енбриончета.След Елонва продължихме с Оргалутран и завършека беше с Овитрел.
 

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #2 -: Април 16, 2013, 22:08:57 pm »
А по какъв протокол беше.Аз ще съм по дълъг - вече ми поставиха декапептил депо и след 14 дена съм на хормони и преглед.Тогава д-ра ще реши дали да ми постави тази инжекция.
Стискам ти палци 2-те ембиончета да са твоите 2 сладки бебчета :D
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #3 -: Април 17, 2013, 07:54:19 am »
Аз бях по къс протокол.
 

Re: стимулация с Елонва
« Отговор #4 -: Април 17, 2013, 10:10:49 am »
Има много жени забременели с тази инжекция. В БГ мисля, че се ползва основно в Надежда и Репробиомед.
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #5 -: Април 17, 2013, 10:32:33 am »
Здравей, фиона. Последният ни опит беше по дълъг протокол с елонва. Както и при теб, започнахме с блокиращата инжекция декапептил депо, после след първия преглед сложихме елонвата и след една седмица продължиме с други лекарства за стимулация. Върнаха ми 2 ембриона на 5-ти ден, с които, живот и здраве, ще се запознаем лично през есента :) Успех с твоята процедура!

"Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин"
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #6 -: Април 17, 2013, 12:19:49 pm »
И аз съм по дълъг протокол.
След Декапептила, на 4-ти април ми биха Елонва, на 10-ти бях на преглед и продължих всеки ден с Менопур до 14-ти вкл. На 15-ти ми беше Прегнила, днес пункцията.


Re: стимулация с Елонва
« Отговор #7 -: Април 17, 2013, 13:23:25 pm »
Доколкото разбирам, тази инжекция може да се постави както при къс, така и при дълъг протокол. Така ли е?
А интервалът между нея и следващата инжекция индивидуално ли се преценява или винаги е еднакво дълъг?
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #8 -: Април 17, 2013, 13:48:09 pm »
Mgstra, каква е реколтата :)
Hope-love, доколкото съм чела  някои ги викат на 5-ти ден, други на 6 или 7, явно е индивидуално.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #9 -: Април 17, 2013, 17:56:09 pm »
Благодаря за отговорите момичета.Всъщност тази инжекция спестява доста от ежедневното боцкане и доколкото разбирам след нея стимулацията продължава още 4 -5 дни.Споделете има ли някакви странични реакции вна организма след поставянето й,защо след декапептила главоболието е страшно :(
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #10 -: Април 17, 2013, 20:50:11 pm »
 :D някой от щерев да я е ползвал?

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #11 -: Април 19, 2013, 18:29:41 pm »
Момичета,
няма ли да се включи някой и да сподели евентуални странични реакции от Елонва?
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #12 -: Април 19, 2013, 20:14:14 pm »
Elonva (corifollitropin alfa) на MSD* бе одобрен от Европейската комисия за контролирана овариална стимулация, в комбинация с антагонист на гонадотропин освобождаващия хормон, за образуване на множество фоликули при жени, подложени на асистирани репродуктивни технологии.

Това е първият дългодействащ фоликуларен стимулант, регистриран в Европа. Медикаментът се прилага под формата на подкожни инжекции и представлява модифицирана версия на фоликулостимулиращия хормон (FSH), който може да замести първите седем инжекции на конвенционалния рекомбинантен FSH (rFSH) при контролирана овариална стимулация.

При асистирани репродуктивни технологии се прилагат всекидневни инжекции за период от 8-12 дни, успоредно с кръвни изследвания и ултразвук за контрол на отговора. Elonva ще даде възможност за използването на само една апликация за седем дни, намаление на честотата на мониториране и свързаните с него финансови разходи.

Одобрението на регулаторния орган е базирано на най-голямото двойно-сляпо проучване (ENGAGE) за фертилен медикамент, което обхваща 1506 пациентки на възраст <37 години.

Постигнатата честота на забременяване при Elonva 150 mcg е била сходна с тази на rFSH 200 IU дневно за първата седмица на стимулацията (38.9 срещу 38.1%). Не е имало съществена разлика и по отношение на броя получени ооцити (13.7 срещу 12.5), както и в броя качествени ембриони на ден 3 и 5 (4.6 срещу 4.4; 2.6 срещу 2.6).

И двата режима са постигнали сходно съотношение на качество ооцити/ембриони, което е било предпоставка за високата честота на забременяване, независимо от избраната процедура – in vitro fertilisation (IVF) или intra-cytoplasmic sperm injection (ICSI), броя трансферирани ембриони (един или два) или деня на ембрионален трансфер (трети или пети).

Най-честите нежелани странични ефекти, свързани с медикамента, са били: тазова болка (4.1%), тазов дискомфорт (5.5%), главоболие (3.2%), гадене (1.7%) и отпадналост (1.4%).

Въпреки че в проучването дългодействащ corifollitropin alfa не е бил свързан със синдром на овариална хиперстимулация в сравнение с rFSH (7.0 срещу 6.3%), теоретично това би могло да се очаква при високи дози. Поради това медикаментът трябва да се прилага от лекар с опит в асистираните репродуктивни технологии. (ИТ)

* Само в САЩ и Канада MSD е с фирменото име Merck & Co. Elonva е разработен от фирма Organon, която през ноември 2007 бе купена от Schering Plough, която на своя ред бе купена от Merck & Co./MSD през ноември 2009

За допълнителна информация:

http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/elonva/H-1106-en1.pdf
 

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #13 -: Април 19, 2013, 20:51:23 pm »
Златен дъжд
благодаря много интересно и изчерпателно.Как си ти с 2-те ембриончета?
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #14 -: Април 19, 2013, 20:57:26 pm »
фиона, добре съм.Наслаждавам се на момента, говоря им, че много ги обичаме и много ги искаме.Дано ни послушат, да за закрепят здраво и по Нова Година да се запознаем с тях.Единствено страшно много ми се спи.
 

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #15 -: Април 19, 2013, 21:02:49 pm »
 :crossfingers: :bfp:
*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #16 -: Април 21, 2013, 12:30:55 pm »
Mgstra, каква е реколтата :)
Hope-love, доколкото съм чела  някои ги викат на 5-ти ден, други на 6 или 7, явно е индивидуално.
Реколтата беше 10 извадени яйцеклетки, 6 от които добри. Оплодиха се всички. Върнаха ми три много добри ембриончета на трети ден. Чакам днес да ми се обадят ембриолозите, за да разбера дали другите са годни за замразяване.


*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #17 -: Април 21, 2013, 21:11:42 pm »
Браво, mgstra, успех!
Казаха ли ти трите ембриончета , които ти върнаха, на колко бяха разделени на трети ден и съответно на колко са тези , които изчаквате. Моето, което днес замразихме на трети ден, беше на 6 клетки рано сутринта и се чудя дали не трябваше да го изчакат и замразят на по-късен етап.

*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #18 -: Април 21, 2013, 22:17:34 pm »
Браво, mgstra, успех!
Казаха ли ти трите ембриончета , които ти върнаха, на колко бяха разделени на трети ден и съответно на колко са тези , които изчаквате. Моето, което днес замразихме на трети ден, беше на 6 клетки рано сутринта и се чудя дали не трябваше да го изчакат и замразят на по-късен етап.
Казаха ми, че трите, които ми върнаха са на по 8-9 клетки, а другите, че се развиват, но не знам на колко са. Днес не ми се обадиха, така че може и да са спряли развитието си.
Твоето е добре, не го мисли, събирай и скоро да има положителен резултат.


*
Re: стимулация с Елонва
« Отговор #19 -: Април 21, 2013, 22:57:49 pm »
Притеснява ме това, че моите обикновено са със забавено развитие и дали не е по- добре да ги проследят до по- късен етап, евентуално до пети ден и тогава да ги замразяват. Ще трябва да го обсъдя с Док.
Още веднъж успех, mgstra, дано след този трансфер имаш положителен резултат!