0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #260 -: Декември 04, 2013, 15:31:31 pm »
Здравейте момичета,
включвам се тук, тъй като приключих с отриц. тест последен стимулиран опит по фонда. При нас стимулациите са малко безсмислени и мисля да посъберем Я и тогава да направим трансфер. На мен ми предстои /според наследствената обремененост/ ранна критическа, поради което фоликулчетата намаляват, а "часовника цъка". При стимулацията този път порасна само един фоликул, което обезсмисля по-нататъшното тровене на организма ми и е най-логично минаването на вариант ЕЦ. С мъжки фактор сме, диагноза не помня вече, но при сегашния ни опит имаше само 4 % годни сп-ди. Да ви попитам  - в клиника "Надежда" има ли специалист в тази област, за да разберем дали евентуално нещо можем да подобрим поне за нуждите на АРТ-процедура? Понеже сме от скоро в клиниката, да попитам и още нещо - цената на пункция е 350, оплождане - 250 или всичко за една Я /респ. ембрион/ - 700 лв? Така ли е или греша? Опитвам се да предположа колко пари да приготвим поне ориентировъчно. Благодаря ви предварително и успешни процедури!!!

Моя случай е горе долу същия, само че направих 4 фоликула от които 2 годни яйцеклетки. Ще видя може би още една-две стимулации с други препарати как ще протекат и ако резултата е същия ще се ориентирам към замразяване на яйцеклетки. Не мога да си позволя всеки път да се опложда по 1 ембрион и да го замразявам, икономически е по-изгодно за мен да замразявам яйцеклетките.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #261 -: Декември 06, 2013, 00:22:03 am »
Благодаря ви много lemon,  mgstra! В никакъв случай не съм отчаяна, а по-скоро амбицирана от този провал. Като за начало ще си запиша утре час при доки да обсъдим нещата, понеже днес се появи МЦ и имаме уговорка за 10-ти ден и стартиране на пункция на Я на ЕЦ още този месец, ако е рекъл Бог. Тогава ще я питам всичко, което се сетя и прочета и ще направим заедно план да действаме. Дано не се проточи много,предполагаемия ми срок е максимум още 1-2 години /до критическа, която очаквам около 42-43 год. възраст/, знам колко бързо ще минат 2 години, така че няма да отлагаме нищо.
Амини, за мен също е приемлив варианта за замр. на Я, а преди трансфер - оплождането, но това предстои да обсъдя с доки. Късмет и успех и на теб!!! 
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #262 -: Декември 06, 2013, 08:52:22 am »
Моя случай е горе долу същия, само че направих 4 фоликула от които 2 годни яйцеклетки. Ще видя може би още една-две стимулации с други препарати как ще протекат и ако резултата е същия ще се ориентирам към замразяване на яйцеклетки. Не мога да си позволя всеки път да се опложда по 1 ембрион и да го замразявам, икономически е по-изгодно за мен да замразявам яйцеклетките.
Дано въпросът ми не е неуместен, но защо не връщате 1-2 броя в същия цикъл? Така ще можете да проследите веднага дали всичко е наред с имплантация и прочие или да се види къде се къса нишката. Така или иначе никой няма да върне повече от 2-3 броя наведнъж, поради риска от многоплодна бременност. Поне за мен има много доводи за да не се изчаква дълго, но разбира се всеки се доверява на своя лекар.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #263 -: Декември 06, 2013, 08:58:12 am »
Моя случай е горе долу същия, само че направих 4 фоликула от които 2 годни яйцеклетки. Ще видя може би още една-две стимулации с други препарати как ще протекат и ако резултата е същия ще се ориентирам към замразяване на яйцеклетки. Не мога да си позволя всеки път да се опложда по 1 ембрион и да го замразявам, икономически е по-изгодно за мен да замразявам яйцеклетките.
Дано въпросът ми не е неуместен, но защо не връщате 1-2 броя в същия цикъл? Така ще можете да проследите веднага дали всичко е наред с имплантация и прочие или да се види къде се къса нишката. Така или иначе никой няма да върне повече от 2-3 броя наведнъж, поради риска от многоплодна бременност. Поне за мен има много доводи за да не се изчаква дълго, но разбира се всеки се доверява на своя лекар.
Защото в случаи като моя с ИЯР не винаги извадената Я означава, че ще се оплоди, раздели правилно и т.н. При мен д-р Стаменов искаше да имаме извадени повечко Я, не защото ще ми върне всичките, а защото не беше ясно колко биха оцелели до стадий бластоцист, той държеше да направим такъв трансфер. Когато имаме фактора ИЯР, прибавяйки и факта, че може да не се оплодят всичките, и съответно да оцелеят до края, по-рядко се рискува това с малък брой Я - пр.1-2, за да се избегне риска от липса на трансфер. Естествено, при поредица от неуспехи, най-вероятно и тогава би се рискувало да се изчака.
В интерес на истината от 6 събрани и замразени от 2 цикъла с Клостил, в последствие се размразиха и 6, оплодиха се и оцеляха до стадий бластоцист. Едната вървеше от самото оплождоне с повече ядра, но я оставиха за наблюдение  и тя също оцеля, но отиде в "коша". Върнаха ми 2 ембриона и замразихме 3.
« Последна редакция: Декември 06, 2013, 09:03:57 am от evita1717 »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #264 -: Декември 06, 2013, 11:22:32 am »
Разбирам. Аз също се смята, че съм с ИЯР, но лекарят ми прецени, че е по-безопасно да връщаме в същия цикъл. Замразяването също е рисков фактор. Предполагам въпрос на лична преценка е кои рискове ще се поемат и кои - не. Във всеки случай ви желая успех, момичета от любимата ми темичка!  :bighug:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #265 -: Декември 06, 2013, 12:01:37 pm »
Здравейте момичета,
вчера (ден 12-ти от приблизително 27 дневен цикъл) бях на преглед за насрочване на пункция, обаче нещата не изглеждат добре. Фоликула е ок, но лигавицата е само 6 мм , изследванията са:
LH 8.60   
Estradiol (Естрадиол)   379.40   pmol/l   
Progesterone ( Прогестерон )   1.47   nmol/l   
Според вас този да го пишем ли изтърван? Викат ме в събота пак на контрола.
Благодаря предварително за мненията!

ПП. Само аз ли съм в процедура?
« Последна редакция: Декември 06, 2013, 13:07:07 pm от Obnadejdena »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #266 -: Декември 16, 2013, 16:56:26 pm »
Здравейте, първо бях в тема за инсеминация, която за съжаление се оказа неуспешна - не се пукна фоликулът  :(
В четвъртък имам час и смятам да обсъдя с лекаря си инвитро на ЕЦ...
Според мен това е по-добрият вариант, защото като че ли има проблем с пукането на фоликулите "навреме". Имам направена хидротубация, спермограмата на съпруга ми е “нормозооспермия“, хормоните са в норма /само ТСХ варира малко 2,1-2,5 иначе пия L-Tiroxyn/.
Просто предполагам, че при инвитрото ще се види дали яйцеклетката е качествена и дали ще се оплоди...
Мисля и за лека стимулация, поне да образувам 2-3 фоликула ...
Стискайте ми палци, че съм много напрегната  :(
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #267 -: Януари 09, 2014, 16:44:02 pm »
Пожелавам успех на всички момичета в тази темичка!Пиша за да им вдъхна кураж, че чудеса се случват, защото и аз като започнах процедурите се интересувах от успешните опити при ин витро на ЕЦ.Резултата при мен е в лентичката ми.Получи се от вторият опит ИКСИ на ЕЦ, при първият опит ин витро на ЕЦ не се оплоди яйцеклетката и не правихме трансфер.Успех момичета и вярвайте, че и вашето чудо ще се случи!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #268 -: Януари 09, 2014, 20:57:09 pm »
Хей, slanceto87, благодаря за пожеланията - само си забравила да наръсиш малко с бременен прашец!   osi_13 osi_17 osi_9 :goodluck: :babyflips: :hug2:  Аз имам разговор с док на 14-ти и много се надявам да се включа и аз в редиците на пробвалите инвитро на естествен цикъл. До сега имам само стимулирани опити, но не отговарям добре на стимулациите. Надявам се това да е моята година и да доведем, най-после, някой опит да ревлив финал. На теб лека и приятна бременност и пак благодаря. :wink:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #269 -: Януари 10, 2014, 15:25:44 pm »
Здравейте, след дълго мислене и ние решихме да пристъпим към инвитро на ЕЦ. Още нямам въпроси свързани със самата процедура, но бихте ли ме ориентирали 3100 лв. много ли е като цена? Ако въпросът ми не е за тук, моля да ме извините!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #270 -: Януари 10, 2014, 16:28:49 pm »
Здравейте, след дълго мислене и ние решихме да пристъпим към инвитро на ЕЦ. Още нямам въпроси свързани със самата процедура, но бихте ли ме ориентирали 3100 лв. много ли е като цена? Ако въпросът ми не е за тук, моля да ме извините!

На мен ми се струва много. А в тези пари включваш ли някакви по-скъпи изследвания? При нас на ЕЦ имахме изследвания на хормоните, вирусология на двамата, проследявания 2-3, пункция и трансфер, а и лекарствата след трансфер, но те не се чак толкова скъпи. Да ме поправи някой, ако изпускам нещо.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #271 -: Януари 10, 2014, 16:40:18 pm »
Ами аз като супер неподготвен човек, забравих да попитам  :oops: Другата седмица ще разпитам подробно, очаквах 2000-2300, а то голяма разлика. Гледах и в други клиники, но не са ми ясни всички изброени неща и какво ще включва моето инвитро. Благодаря за отговора!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #272 -: Януари 10, 2014, 18:24:51 pm »
Ами аз като супер неподготвен човек, забравих да попитам  :oops: Другата седмица ще разпитам подробно, очаквах 2000-2300, а то голяма разлика. Гледах и в други клиники, но не са ми ясни всички изброени неща и какво ще включва моето инвитро. Благодаря за отговора!
И според мен са много пари.Моят успешен опит ми излезе около1300-1400лв. като в тази цена при нас се всключваха следните изследвания и процедурата: пункция (с упойка)+ трансфер 950лв., вирусоловия за двамата около160 или 200лв. не си спомням точно, хормони в същият месец (ЛХ и Естрадиол) 35лв, ПКК около 20лв. мисля че беше, Прегнил 6лв. и имах още една инжекция около 80лв. мисля че беше ама не си спомням как се казваше и лекарствата за след пункцията до теста ми излязоха май около 100лв.
Само да поясня че при теб може да трябва да се правят някакви допълнителни изследвания и затова да е такава цената :ask: Ние все пак имахме предварителни изследвания направени - спермограма, цветна снимка на тръбите, всички полови и всички хормони на ЩЖ...Ако трябва да ви се правят имунологични и генетични изследвания мисля, че те са скъпи, но ние не сме правили и не мога да кажа какви са цените за тях...Ох много стана дълго обяснението :oops: Надявам се да съм била полезна :oops:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #273 -: Януари 11, 2014, 10:38:51 am »
Слънцето говори за клиника 'Надежда', аз ще ти пиша за 'Щерев'   :wink: На мен винаги ми излиза макс 2300, като става дума за ИКСИ, инвитрото е по-евтино. В коя клиника ще бъдеш? За над 3000 може да си на лимитиран цикъл, а не съвсем спонтанен може би?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #274 -: Януари 11, 2014, 11:05:32 am »
Благодаря много за отговорите! Ами аз ходя в Афродита и доктора ми каза, че може да използва лека стимулация, но после когато питах за цената, на регистратурата ми казаха, че започва от 3100 без лекарствата  8O . Всъщност имам голямо доверие на лекаря си, но ако е 50 % по- скъпо не разбирам защо. Ще го питам подробно като отида. А обикновено в цената на инвитро включват ли се прегледите?
Пожелавам на всички хубав съботен ден!  :D
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #275 -: Януари 11, 2014, 12:38:05 pm »
Благодаря много за отговорите! Ами аз ходя в Афродита и доктора ми каза, че може да използва лека стимулация, но после когато питах за цената, на регистратурата ми казаха, че започва от 3100 без лекарствата  8O . Всъщност имам голямо доверие на лекаря си, но ако е 50 % по- скъпо не разбирам защо. Ще го питам подробно като отида. А обикновено в цената на инвитро включват ли се прегледите?
Пожелавам на всички хубав съботен ден!  :D
Във всяка клиника цените са различни.В клиника Надежда аз съм правила и ин витро на ЕЦ и ИКСИ на ЕЦ и цената за двете процедури беше еднаква, но ето Лили е правила опита в друга клиника и там цената е различна...При мен в цената на процедурата ми бяха включени и прегледите, т.е. за проследяването (прегледите) по време на самата процедура не съм плащала.Но разлика в цената може да има ако си с някаква стимулация, но аз бях на напълно ЕЦ и не мога да кажа повече по този въпрос...Аз тъй като съм била преди клиника Надежда в клиника Щерев и ми се струва, че там като цяло (в Щерев) беше по-скъпичко всичко, но пък ин витро там не съм правила и не мога да кажа повече инфо...Успех и дано скоро сбъднете вашата мечта :goodluck:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #276 -: Февруари 04, 2014, 15:30:48 pm »
Здравейте на всички и закъсняло честито на slanceto87!
Минавам да отчета 2-ри опит IVF на ЕЦ - вчера (3-ти ден от пункцията) беше трансфера на 1 добро ембрионче, разделено на 8  :D . До момента всичко излезе около 1400 лв., като имахме валидна вирусология от предния път. Толкова за финансовата страна, след 10 дена се моля да докладвам за успех!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #277 -: Февруари 04, 2014, 16:00:54 pm »
След 10 дена се моля да докладвам за успех!
Ще се помолим с теб, миличка :crossfingers:
Поглези се няколко дни и ще чакаме да се похвалиш  :bighug:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #278 -: Февруари 05, 2014, 15:11:13 pm »
Благодаря lili2011, много мило! Опитвам се да не го мисля, но е изключително трудно. От началото е тръгнал странно този опит, ще видим накрая какво ще излезе. То не бяха странни хормони, малък фоликул, кръв по катетъра при трансфера..Само молитви останаха, другото е Божа работа вече. Ще споделя резултата накрая, обещавам, пък дано да донесе радост за мен и успокоение и надежда за другите четящи!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #279 -: Февруари 05, 2014, 23:17:06 pm »
Наистина е Божа работа! Ние имахме перфектни опити без резултат, а най-... зле изглеждащия ни донесе радост. Господ решава, а нашата задачка е да му се доверим и да му помагаме. Дано скоро се преместиш в 'другата' темичка!