0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #220 -: Октомври 07, 2013, 13:16:42 pm »
Не, вируслогията е валидна 3 месеца. Микробиология не са ми искали.
Зависи в коя клиника си. Успех!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #221 -: Октомври 07, 2013, 14:50:35 pm »
Да, така е за вирусологията. Но микробиология всеки месец започва да ми идва много  :?.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #222 -: Октомври 07, 2013, 19:44:08 pm »
Лили ние миналия месец правихме за първи път на ЕЦ и ми искаха само ПКК, ЛХ, Естрадиол и вирусология (за мен и половинката).Този месец ми искаха само хормоните, но не правихме пункция защото резултатите от ЛХ и Естрадиола показвали, че овулацията ще настъпи преди деня за пункцията (ЛХ беше над 30), но въпреки това ми казаха, че вирусологията ни важи и ще пуснем допълнително само ПКК но ако правим със сигурност пункция, но така и не се наложи.Ох много дълго и объркано май обясних всичко надявам се да сте ме разбрали.Ама за микробиологията нито първият път нито сега ми искаха...?!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #223 -: Октомври 07, 2013, 19:47:17 pm »
Всичко си разбрах, Слънчице ;) И на мен досега не са ми искали, но последните два пъти искаха (хайде, първият е по фонда и може би изискването е тяхно, но сега...) и се чудех нови изисквания ли има. Мерси, значи мисля да не пускам следващия месец  :P.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #224 -: Октомври 08, 2013, 01:18:01 am »
Всичко си разбрах, Слънчице ;) И на мен досега не са ми искали, но последните два пъти искаха (хайде, първият е по фонда и може би изискването е тяхно, но сега...) и се чудех нови изисквания ли има. Мерси, значи мисля да не пускам следващия месец  :P.

Лили, стискам палци и ти желая огромен късмет!

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #225 -: Октомври 08, 2013, 11:58:09 am »
Всичко си разбрах, Слънчице ;) И на мен досега не са ми искали, но последните два пъти искаха (хайде, първият е по фонда и може би изискването е тяхно, но сега...) и се чудех нови изисквания ли има. Мерси, значи мисля да не пускам следващия месец  :P.
Лили, стискам палци и ти желая огромен късмет!
Всичко ще бъде наред, знам го  :D! А твоите 'симптоми' ми изглеждат чудеснси също  :wink: .
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #226 -: Октомври 11, 2013, 18:24:05 pm »
Момичета здравейте , да се включа и аз- за първи път.В същност пишех тук преди години преди първата ми бременност, но сега искам още  бебета и реших отново да попиша, може да ми е на късмет хихихихихи а и толкова е хубаво да чуеш две окуражителни думи от хора ,които съм сигурна , че ме разбират , просто защото всички сме на един път.
Ето го и моя "проблем" това лято направих два опита инвитро на ЕЦ.Единият успешен, но в шеста седма гестационна седмица не чухме сърдечна дейност и спрях лекарства и ми дойде.Вторият път си направих тест на 10 ти ден беше отрицателен и вчера ми дойде.
Мн ми е гадно, немога да си обесня как така преди три години забременях от първия път с многоплодна бременност , а сега не мога. :(
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/81428.gif[/img][/link]
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #227 -: Октомври 14, 2013, 14:30:24 pm »
Здравейте момичета. И аз съм нова, но както и вие се вълнувам много от ин витро процедурата. Досега не съм имала опити за забременяване ин витро. Със съпруга ми се надявахме на бебче, но все не ставаше. При изследвания по наша инициатива, се оказа, че той има проблем и единственият ни шанс за бременност е ин витро. Нито аз, нито той знаем какво точно ни очаква. Малко се обърках след подробното ми запознаване с темата - четох във форуми за малките шансовете за бременност, страничните ефекти от ин витрото, възможностите за развиване на сериозни заболявания. Знам, че в момента най-важно за семейството ми е бебче, но се притеснявам от евентуални проблеми. Моля, препоръчайте ми добър специалист в областта на ин витрото, който няма да гледа в "портмонето ни", а ще ни посъветва за най-добрия вариант в нашия случай. Извинявайте за дългото писмо, но в момента съм много развълнувана, от това което ни очаква. Благодаря предварително!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #228 -: Октомври 14, 2013, 14:45:28 pm »
Здравейте момичета. И аз съм нова, но както и вие се вълнувам много от ин витро процедурата. Досега не съм имала опити за забременяване ин витро. Със съпруга ми се надявахме на бебче, но все не ставаше. При изследвания по наша инициатива, се оказа, че той има проблем и единственият ни шанс за бременност е ин витро. Нито аз, нито той знаем какво точно ни очаква. Малко се обърках след подробното ми запознаване с темата - четох във форуми за малките шансовете за бременност, страничните ефекти от ин витрото, възможностите за развиване на сериозни заболявания. Знам, че в момента най-важно за семейството ми е бебче, но се притеснявам от евентуални проблеми. Моля, препоръчайте ми добър специалист в областта на ин витрото, който няма да гледа в "портмонето ни", а ще ни посъветва за най-добрия вариант в нашия случай. Извинявайте за дългото писмо, но в момента съм много развълнувана, от това което ни очаква. Благодаря предварително!
Здравей Денвиол!
Единственото, което ще си позволя да те посъветвам е да се ориентираш към клиника по стерилитет, а не да посещаваш кварталните АГ специалисти. Не знам от кой град си, но в по-големите имат репродуктивни клиники и специалисти. Изследванията, които ние сме си правили някога в града, от който сме, за съжаление, се оказаха некоректни. Моят мъж го бяха буквално "заклали", че има сериозен проблем със спермограмата направена тук във В.Търново. Моите хормони  пък изглеждаха - ок.  Записахме час в клиника по стерилитет и едва тогава нещата започнаха да се избистрят. Оказаха се, че нито моите хормони са ок, нито, че неговата спермограма е зле.
Успех ти желая и дано скоро откриете и решите проблема !
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #229 -: Октомври 14, 2013, 15:06:46 pm »
Здравейте момичета...
Ако не е неудобно за вас, споделете по-конкретно какви изследвания са ви направени и какви са били резултатите. Момичетата тук могат да ви помогнат много със съвети, и колкото повече се вникне в дълбочина в даден проблем толкова по-конкретен може да бъде отговора - включително кои лекари биха били подходящи. Понякога 'инвитро диагноза' се слага с лека ръка, въпреки че могат да се предприемат и други не толкова инвазивни и скъпи мерки. Успех ви желая, и дано се свържете с правилните специалисти!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #230 -: Октомври 14, 2013, 15:26:09 pm »
Здравейте и благодаря много на момичетата, които се отзоваха. Надявам се наистина на помощ от ваша страна, защото за мен е много важно да чуя вашето мнение и съветите ви. Проблемът при нас започна през юли, когато при преглед в София се установи, че имам полип, който според лекаря беше причина за липсата на бременност. Полипа се отстрани, но бременност няма. При следваща консултация пак по наша инициатива беше направена спермограма на мъжа ми, която тотално ни отчая - малко сперматозоиди, от тях много некачествени и неподвижни. Вътрешно предчувствах, че ще имаме проблем и може би затова толкова настоявах да се изследваме и двамата, но винаги съм знаела че ще имаме поне две алтернативи. Доктора обаче ни каза, че единствения шанс е ин витро. И вие сте преживяли стреса и отчаянието, от който още не мога да се отърся. Затова е толкова важно сега, когато пак ни предстоят подборни прегледи да попаднем на истински специалист, а и човек, който да ни предупреди за всички рискове и за реалните ни шансове да гушнем своето бебче. :(
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #231 -: Октомври 14, 2013, 15:30:20 pm »
Спермограмата се прави само в специализирана клиника по репродуктивна медицина, бих ви препоръчала да се насочите към такава за всички изследвания от тук нататък.

Това е списъка на клиниките в БГ http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=115 можете да ги разгледате и да се насочите към някоя от тях.

Форума е доста информативен, има раздел за всяко нещо от което се интересувате, ще ви помоля да го разгледате и да питате разбира се, ние ще отговаряме.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #232 -: Октомври 14, 2013, 15:47:46 pm »
Да, забравих да уточня, че спермограмата наистина е направена в специализирана болника - Втора САГБАЛ Шейново. Сега ни предстои още една спермограма, в края на месеца, за да се сравнят резултатите, но според специлиста, който ни консултира няма вероятност за лечение, или за по-обнадеждаващи резултати.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #233 -: Октомври 14, 2013, 15:53:51 pm »
Знам, че всичко ще зависи от подробните ни изследвания и от решението на специалиста, към който се насочим, но искам да ви попитам имам ли шанс да пробваме ин витро на естествен цикъл имайки предвид, че съм на 31 г., а проблемът на мъжът ми се класифицира като тежък стерилитет, но все пак е с възможност за изолиране на годни сперматозоиди?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #234 -: Октомври 14, 2013, 17:10:02 pm »
Шейново е болница, не е клиника по репродуктивна медицина.Съответно там НЕ работят ембриолози, а лабранти, от тук се разбира, че спермограмата не може да е коректна тъй като хората направили анализа нямат нужната квалификация!

Малко статии за спермограмата, защо трябва да се направи и къде трябва да се направи http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=820:---sp-671709399&catid=182&Itemid=149
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=493:---&catid=182&Itemid=149

Този раздел http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0 е посветен изцяло на проблемите при мъжете.

Мисля че много бързо се хвърляш на ин витро, без дори да сте отишли в клиника и да сте видели какви са проблемите ви.Евита ти писа, как една неправилна спермограма може да доведе до загуба на време и пари и да се окаже, че въобще не е там проблема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #235 -: Октомври 14, 2013, 23:05:15 pm »
Здравейте момичета. И аз съм нова, но както и вие се вълнувам много от ин витро процедурата. Досега не съм имала опити за забременяване ин витро. Със съпруга ми се надявахме на бебче, но все не ставаше. При изследвания по наша инициатива, се оказа, че той има проблем и единственият ни шанс за бременност е ин витро. Нито аз, нито той знаем какво точно ни очаква. Малко се обърках след подробното ми запознаване с темата - четох във форуми за малките шансовете за бременност, страничните ефекти от ин витрото, възможностите за развиване на сериозни заболявания. Знам, че в момента най-важно за семейството ми е бебче, но се притеснявам от евентуални проблеми. Моля, препоръчайте ми добър специалист в областта на ин витрото, който няма да гледа в "портмонето ни", а ще ни посъветва за най-добрия вариант в нашия случай. Извинявайте за дългото писмо, но в момента съм много развълнувана, от това което ни очаква. Благодаря предварително!
Аз със спокойна съвест бих ти препоръчала др. Стаменов, клиника "Надежда". Аз лично още от първата ни среща с него му имах доверие и не збъркахме, че избрахме него. Той е много свестен, човечен и благороден, но на първо място истински отдаден на това, което прави. С него можеш да бъдеш спокойна,че няма да направи нищо, което да не е професионално и излишно, дори напротив, ако не сте за тези процедури съм сигурна, че няма да пристъпи към инвитро.Но дори и да нямаш нужда от това,един преглед при него ще ти даде достатъчна яснота за нещата и да намалиш тревогата до минимум.Нямам наблюдения от други специалисти в България, но работата  му и резултататите от нея сами по себе си говорят за него. 
Поинтересувай се и сама ще се убедиш!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/81428.gif[/img][/link]
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #236 -: Октомври 15, 2013, 09:06:50 am »
Добро утро. Чета с внимание и много надежда , съветите и опита, който споделяте. Разширената спермограма в нашия случай е правена от д-р Гергана Ингилизова, която работи и във Вита инвитро център, така че не очакваме отклонения в резултата и разчитането му. А по отношение на д-р Стаменов - наистина много бих искала той да се заеме с нашия случай. Притесненията ми обаче са, че както ме информираха "при него се записва за след две години". Все пак ще пробрам "да се добера до него". Благодаря ви момичета. В края на месеца ще направим още една спермограма, този път в различна клиника. Ще ви държа в течение. :)Siyanabell, колко време чака за преглед при д-р Стоменов?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #237 -: Октомври 15, 2013, 11:23:37 am »
Добро утро. Чета с внимание и много надежда , съветите и опита, който споделяте. Разширената спермограма в нашия случай е правена от д-р Гергана Ингилизова, която работи и във Вита инвитро център, така че не очакваме отклонения в резултата и разчитането му. А по отношение на д-р Стаменов - наистина много бих искала той да се заеме с нашия случай. Притесненията ми обаче са, че както ме информираха "при него се записва за след две години". Все пак ще пробрам "да се добера до него". Благодаря ви момичета. В края на месеца ще направим още една спермограма, този път в различна клиника. Ще ви държа в течение. :)Siyanabell, колко време чака за преглед при д-р Стоменов?
Здравей.Аз чаках за час в клиника Надежда около 7 месеца, но не съм при д-р Стаменов, а при д-р Шефкетова и пак съм много доволна.Миналата година бях в клиника Щерев но за там чаках доста по-малко (около 3 седмици), но се преместих защото за времето което бях там (около 6 месеца) така и не можах да се доверя на лекарката си.Като цяло обаче в клиника Надежда работят в екип и съм доволна от там и чакането си заслужаваше.Но пък има и много момичета които са доволни и от Щерев така че избора си е твой...Успех :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #238 -: Ноември 10, 2013, 20:56:15 pm »
Хей момичета никой ли не е в такава процедура в момента.Аз съм 5-ти ден след трансфер на 1 ембрионче на 5-ти ден.И се чудя дали има шанс да съм такава късметлийка, че да се получи от първият път и то само с 1 ембрионче... :? То всъщност това ни е втори опит, но при първият не стигнахме до трансфер.Успех на всички момичета които сме в очакване на +++ тестчета.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #239 -: Ноември 10, 2013, 21:19:13 pm »
Доктора обаче ни каза, че единствения шанс е ин витро.

Кой лекар ви е консултирал?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу