0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #180 -: Юли 21, 2013, 00:33:33 am »
 и аз чакам цикъл на 29.07 и ще стартирам на ЕЦ.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #181 -: Юли 21, 2013, 16:56:27 pm »
И аз пак съм тук. Миналия месец замразихме яйцеклетка. Сега съм с Клостилбегит и ще видим какъв ще е резултата този месец. Пак ще замразяваме.


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #182 -: Юли 21, 2013, 19:22:14 pm »
Mgstra, защо замразявате яйцеклетки, а не ембриони?
Ти си неуморна, евала :lol: :lol:
Успех на всички!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #183 -: Юли 21, 2013, 19:23:40 pm »
Аз се интересувам опитите с лека стимулация- хапчета като ЕЦ ли ги таксуват- каква е цената на пункцията, оплождането?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #184 -: Юли 21, 2013, 22:44:58 pm »
Mgstra, защо замразявате яйцеклетки, а не ембриони?
Ти си неуморна, евала :lol: :lol:
Успех на всички!
Луд умора няма, нали  :P
Замразяваме яйцеклетки, защото доктора иска да поработим с мъжкия фактор, да се изберат и замразят най-добрите сперматозоиди и като съберем достатъчно яйцеклетки, тогава да ги оплождат. Това и за мен е нещо ново. Ще видим накрая какво ще излезе.


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #185 -: Юли 22, 2013, 09:43:17 am »
Този метод с подбора и замразяването само на хубави сперматозоиди го чух и от друго място. Явно е нова практика в клиниката. Иначе за замразяването на яйцеклетки аз лично съм малко предубедена, но пък дано несъм права.
Скорошна победа в битката ти желая и ти се възхищавам за силата, браво!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #186 -: Юли 22, 2013, 21:24:29 pm »
Този метод с подбора и замразяването само на хубави сперматозоиди го чух и от друго място. Явно е нова практика в клиниката. Иначе за замразяването на яйцеклетки аз лично съм малко предубедена, но пък дано несъм права.
Скорошна победа в битката ти желая и ти се възхищавам за силата, браво!
Благодаря ти за хубавите думи. Нямам време да се отпускам, годините не са ми приятел, а едно малко миниче вече иска да е батко и да гушка бебе.   :D
А за яйцеклетките, разговарях и с ембриолозите и те ме увериха, че много рядко има проблеми при размразяването им. Дали е ембрион или яйцеклетка, винаги има малък процент неуспех.
Пожелавам ти скоро победа и в твоята битка.


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #187 -: Юли 23, 2013, 07:55:18 am »
И аз да споделя моите главоболия. След неуспешен опит в края на април, в средата на месец май прокървих и това сложи край на надеждите ми. От тогава обаче цикъл няма. Намерихме причината - задължана фоликулярна киста (дано се изразявам правилно). Направихме няколко опита с медикаменти да я махнем, но все неуспешни. Сега съм с НуваРинг, преди няколко дни усетих остра и нетърпима болка, оказа се че се е спукала.
На 24-ти (сряда) трябва да махна пръстена и да чакаме цикъл, дойде ли започваме с изследванията и подготвка за ЕЦ!
Този път ще пиша повече, ще се консултирам с вас, защото вие момичета сте най- добрата подкрепа.
Но за сега остава да чакаме.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #188 -: Август 15, 2013, 21:21:37 pm »
Аз се интересувам опитите с лека стимулация- хапчета като ЕЦ ли ги таксуват- каква е цената на пункцията, оплождането?

за пункцията цената е една и съща - 350 с упойка, мисля (доколкото помня) и за оплождането също, т.е. цената е на оплодена яйцеклетка - 250 на брой.
По слънчевата страна на улицата
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #189 -: Август 16, 2013, 09:24:35 am »
Аз се интересувам опитите с лека стимулация- хапчета като ЕЦ ли ги таксуват- каква е цената на пункцията, оплождането?

за пункцията цената е една и съща - 350 с упойка, мисля (доколкото помня) и за оплождането също, т.е. цената е на оплодена яйцеклетка - 250 на брой.
Благодаря!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #190 -: Август 21, 2013, 11:29:29 am »
Здравейте момичета!Тъй като и на мен ми предстои тази процедура следващият месец в клиника Надежда и искам да помоля ако някай може да ми даде малко повече информация относно самата процедура и цената съответно.До колкото разбрах от лекарката трябва да отида на 9-ти ден на преглед и след това ще ми каже кога пак да отида.Интересува ме самата пункция болезнена ли е.Трябва ли да си взема отпуска или мога след пункцията да отида на работа.Тъй като аз обикновено образувам по един фоликул, но пък за изненада този месец имах и в двата я по един с еднаква големина по 12мм.На самата пункция само един фоликул ли изваждат или ако имаш два горе-долу еднакви размери и двата ги изваждат.Каква е цената за пункцията и какво още се плаща?Правят ли се някакви изследвания преди самата процедура и колко излизат като цена?Май станаха доста въпросите ми, но тъй като ни предстои да изтеглим кредит за процедурата и се притеснявам дали ще ни стигнат парите.Лекарката ни каза, че ще излезе около 1000лв. но като гледам тук пишат някои момичета около 1500-2000лв. и започвам да се притеснявам.Предварително благодаря за информацията :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #191 -: Август 21, 2013, 12:17:27 pm »
Здравей, slanceto87, не се притеснявай, няма нищо страшно. Пункцията е 350 лв. с упойка и 300 лв. без упойка. Аз винаги съм правила с упойка, защото ме е страх :) След процедурата оставаш 1-2 часа в болницата и после те пускат. На мен обикновено ми е сънливо и замаено и не съм се връщала на работа. Ако имаш 2 фоликула, ще пунктират и двата, дори  и да има малка разлика в размера. Трансферът мисля, че е 600 лв., когато е пресен, но може и да греша. Веднага след пункцията ще ти кажат дали е добра яйцеклетката, а на следващия ден ще ти се обадят дали се е оплодила. За лекарства след трансфера ще ти трябват още 50-60 лв., зависи какво ти изпишат. Ако нямате направени вирусологии и там ще ви трябват около 110 лв + ПКК за теб (не си спомням цената). Може би преди пункцията ще ти пуснат и естрадиол и прогестерон (около 35 лв). Ще излезе над 1000 лв, но най-добре питай докторката какви изследвания ще правите, за да си направиш сметка. Успех!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #192 -: Август 21, 2013, 12:50:26 pm »
slanceto87, в темата на клиника Надежда  mgstra ти е дала цените. Никой не може предварително да ти каже точно колко ще струва. 2000 лв според мен са много, но вероятно с малко ще надхвърлиш 1000, особено ако има МАКС или ако има втори преглед с хормони (това зависи от дължината на твоя цикъл).
За самата пункция може със, може и без упока. Аз не съм правила без, но съм чувала, че не е кой знае колко болезнена. Според моя доктор е по-добре със, за да се избегне опасността от дори леко помръдване в неподходящия момент и да са "изтърве" фоликула. Прегледа на 9ти ден е да се види къде е фоликула, и дебелина на лигавицата, също и стойности на хормоните, ако си с по-дълъг цикъл ще има и втори преглед с втори изследвания преди да ти назначат прегнила. Прегнила може да ти го сложат на място, дават и в домашни условия, но винаги е се слага вечер. В дните преди пункциите се пускат вирусологиите. Скоро разбрах, че мъжа може да пусне вирусология непосредствено след пункцията, за да се знае, че всичко е както трябва. Непосредствено преди пункцията има един преглед за да се види дали фоликула си е на мястото. Упойката е кратка, болка няма. Събуждаш се на едно легло , вливат ти една банка, по някое време доктора идва да ти каже какво са извадили (ако има два , ще извадят и двата), ставaш и си отиваш. Mоже да усетиш дискомфорт (до сега аз не съм имала нито болка, нито кървене, дори и при 14 извадени), по-добе е да се прибереш у дома, защото вероятно ще ти е замяно и ще ти се придремва.
П.С. ПКК съм пускала по здравна каса. Вирусологията също казват, че може , но на мен личната категорично ми отказа.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 14:12:13 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #193 -: Август 21, 2013, 14:03:10 pm »
Аз съм правила пункция без упойка и изобщо не боли.
Ако е за пункция на 1 фоликул, определено бих си спестила упойката. Това от гледна точка, на факта, че ми се натрупаха 6 упойки за 1 година.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #194 -: Август 21, 2013, 15:32:01 pm »
Здравейте момичета!Тъй като и на мен ми предстои тази процедура следващият месец в клиника Надежда и искам да помоля ако някай може да ми даде малко повече информация относно самата процедура и цената съответно.До колкото разбрах от лекарката трябва да отида на 9-ти ден на преглед и след това ще ми каже кога пак да отида.Интересува ме самата пункция болезнена ли е.Трябва ли да си взема отпуска или мога след пункцията да отида на работа.Тъй като аз обикновено образувам по един фоликул, но пък за изненада този месец имах и в двата я по един с еднаква големина по 12мм.На самата пункция само един фоликул ли изваждат или ако имаш два горе-долу еднакви размери и двата ги изваждат.Каква е цената за пункцията и какво още се плаща?Правят ли се някакви изследвания преди самата процедура и колко излизат като цена?Май станаха доста въпросите ми, но тъй като ни предстои да изтеглим кредит за процедурата и се притеснявам дали ще ни стигнат парите.Лекарката ни каза, че ще излезе около 1000лв. но като гледам тук пишат някои момичета около 1500-2000лв. и започвам да се притеснявам.Предварително благодаря за информацията :)

Като първа процедура, по-добре да е с упойка пункцията.  Пожелавам  да е и последна!  :goodluck:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #195 -: Август 25, 2013, 13:51:32 pm »
Здравейте момичета,
Въпросите на slanceto87 идват в подходящ момент, за да помогнат и на мен, тъй като и на мен ми предстои тази процедура следващия месец. Присъединявам се към тях и искам да добавя -
Колко време горе долу отнема цялата процедура и след края на ин витрото на ЕЦ трябва да стоя вкъщи и да лежа или мога веднага да се върна на работа? Това връщане на работа създава ли риск опитът да е неуспешен?
В ЦРЗ Надежда ние ли избираме упойката или лекаря?
Възможно ли е при частична упойка да мръдна и да стане кръвоилив?
Чувала съм, че е възможно да "изпуснат фоликула" и да се спука, тогава пак ли трябва да плащам цената на пункцията?
Мен ме викат на 6-ти ден от цикъла, за разлика от slanceto87, но предполагам, че е свързано с дължината на цикъла при всяка от нас.
Съжалявам, ако въпросите ми звучат много неорентирано, но съм наясно, че още много неща не знам за ин витрото като цяло и имам нужда от вашата подкрепа!
Прегръдки за всички  :oops:
« Последна редакция: Август 25, 2013, 14:04:26 pm от SAB-f »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #196 -: Август 25, 2013, 15:50:43 pm »
Здравей! Отговарям на въпросите ти директно в твоя текст в червено.

Здравейте момичета,
Въпросите на slanceto87 идват в подходящ момент, за да помогнат и на мен, тъй като и на мен ми предстои тази процедура следващия месец. Присъединявам се към тях и искам да добавя -
Колко време горе долу отнема цялата процедура и след края на ин витрото на ЕЦ трябва да стоя вкъщи и да лежа или мога веднага да се върна на работа? Това връщане на работа създава ли риск опитът да е неуспешен? - продължителността зависи от това как ще ти нараства фоликула. Когато фоликула стане около16-18 мм, се пускат изследвания Е2 и LH и в зависимост от стойностите им се назначава Прегнил. На следващия ден не се прави нищо, на по-следващия е пункцията. Винаги след пункция веднага съм се връщала на работа и не съм имала оплаквания, но това е индивидуално. Зависи как ще ти понесе упойката.
В ЦРЗ Надежда ние ли избираме упойката или лекаря? - Ако излишно не споменеш, че искаш без упойка, докторите правят пункцията с упойка.
Възможно ли е при частична упойка да мръдна и да стане кръвоилив? - Не знам какво разбираш под частична упойка. Аз съм била или без упойка, или с пълна упойка, която е краткотрайна. Риска при процедурата без упойка е, че може да мръднеш в неподходящ момент и да се изпусне фоликула. Не съм чувала за кръвоизлив.
Чувала съм, че е възможно да "изпуснат фоликула" и да се спука, тогава пак ли трябва да плащам цената на пункцията? - За съжаление да, ако това се случи по време на пункцията. Ако фоликула се е спукал преди това, нищо не се заплаща. Преди да отидеш на пункция, има преглед, на който се проверява дали фоликула е на линия.
Мен ме викат на 6-ти ден от цикъла, за разлика от slanceto87, но предполагам, че е свързано с дължината на цикъла при всяка от нас. - Да, това е индивидуално.
Съжалявам, ако въпросите ми звучат много неорентирано, но съм наясно, че още много неща не знам за ин витрото като цяло и имам нужда от вашата подкрепа! - Няма за какво да се извиняваш. И аз бях така при първите ми процедури, но сега вече съм наясно и не питам. Желая ти много късмет!
Прегръдки за всички  :oops:
« Последна редакция: Август 25, 2013, 16:04:13 pm от mgstra »


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #197 -: Август 26, 2013, 10:08:10 am »
Много ви благодаря момичета!Страхотни сте! :bighug:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #198 -: Август 26, 2013, 10:48:03 am »
Момичета някъде се споменава из темичките, че има и такса оплождане в клиника Надежда?Някой знае ли колко струва това?И тази такса винаги ли се плаща или само ако има оплождане?Предварително благодаря за информацията.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #199 -: Август 26, 2013, 11:18:23 am »
Точно 5-6 поста нагоре е написано, плаща се ако има оплождане.