0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #40 -: Февруари 28, 2013, 11:30:51 am »
Не, не, не се е разправяла майката. Просто по едно и също време влязохме да взимаме децата. И заедно на пейката тя го попита какво е това и той и каза, че Злато го е ухапал. Просто така се случи. Иначе явно си е понесъл наказанието нашичкия!
А Злато и той се е връщал одран, но даже не знаех от кой. Само попитах тогава и ми обясниха, че се е закачал с едно дете /т.е. го е щипал/ и детенце му е отвърнало по подобаващ начин  :wink: Така Злато спря да щипе  :lol:
Наясно съм, че тепърва започват тези неща и съм далеч от мисълта да се разправям по какъвто и да е начин. Аз лично съм на мнение, че за такива дреболии, родителите не трябва да се намесват.

Макар, че имам спомен преди доста години, племенника ми /сега на 19г/ - играят си нещо навън пред блока, поскарали се децата и една майка отиде при сестра ми да се жалва. Вярно - по-големи бяха, но сестра ми остана учудена, защото си бяха типично детски дразги, и децата си се справиха страхотно след това, но майките...... Та, когато няма видима опасност сериозна - не мисля, че родители трябва да се намесват.
Сега да не ме погнете - моля ви  :wink:
*
Тази вечер децата направиха картички за Баба Марта за госпожите с малко моя помощ. Утре ще гледам да кача снимки. Голяма радост беше - рязаха, лепиха  :lol: Вчера правихме мартеничките за всички дечица в групата им :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мартенички

Много сме щастливи всички
днес ще има Мартенички!
Баба Марта тук ще мине
без децата да подмине!

Ще им върже и нарича,
щото много ги обича!
Да са здрави, щастливи,
да са умни, работливи!

Да са румени, засмени,
да са с дарби надарени!
Да играят и танцуват,
да палуват и рисуват!

Баба Марта е щастлива
щом децата е дарила!
Ще се върне догодина пак,
с китка цъфнал кукуряк!

Честита Баба Марта!
Здрави, усмихнати и ведри!

И ние правихме мартенички за всички деца в ДГ,
днес ще бъде много емоционален ден за всички!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Честита Баба Марта!
Представям си колко ще са украсени и щастливи довечера децата като си ги прибирате  :D :D :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Честита Баба Марта!!!

Дано Баба Марта дойде с много слънце и усмивки, да дари на всички здраве и късмет!!!

Ние след дълго отсъствие днес тръгнахме на градина. С мартенички за учителки и деца, с кокиченца в ръка. Колко беше щастлива милата!
Дано може да ходи дълго вече!
В градината цареше голямо въодушевление, всички деца бяха толкова щастливи и накичени!
Днес ще е много емоционален ден за тях!
Честита Баба Марта на всички!
Здраве и усмивки!

Злато в къщи не пожела да държи мартеничка нито на ръката, нито на блузката  :wink: Но в яслата като закачихме на сестрите и той иска "Ика Ати" /Иска на Злати/  :lol: Та успях да му вържа на ръчичката!
Да видим как ще мине празника. Сестрата предпочита да мине баба Марта по групите, защото иначе си е трудничко да ги обуят и облекат всички и да отидат до общата зала в градината!

А какво слънце е пекнало тук! Замирисва ми на пролет  :lol:
*
Честита Баба Марта, мили момичета, пожелавам много здраве на вас и семействата ви! :D
с всяка изминала година, все по-добре и по-добре разбирам единственото пожелание, което чувах от баба ми - да сме здрави, а как ми се искаше тогава да ми пожелае ново гадже, например :lol:
*
Честита Баба Марта!Бъдете здрави и усмихнати цялата година!

Честита Баба Марта! Нека днес Баба Марта се усмихне на всички мами и целуне всички дечица!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Честита Баба Марта на малки и големи!Да сте живи и здрави, бели и червени  и засмяни!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Честита Баба Марта на малки и големи! Да сте здрави, румени, засмени и много слънчеви като днешния ден!

Стеф, разбирам те напълно, само дето моята баба все ми пожелаваше гаджета, че голям страх береше да не остана стара мома ;). Но здравето е най-важно, само това си пожелавам за мен и цялото ми семейство, че от десет години насам само болести ни преследват...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Честита Баба Марта. Да те бели и червени, румени и засмени.
Благовест също отказа да му сложа мартеничка сутринта, но покрай децата в парка се прилъга нещо и се сдоби с 5-6 на ръката. Ама като се прибрахме пак започна едно дърпане - та зорлем останахме с една малка. :D


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Честита Баба Марта!Да сте здрави и щастливи!
<br />
*
Честита Баба Марта! Да сте бели и червени, румени, засмени.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз до пубертета съм спала на нощна лампа.

И аз  :lol:! И когато на родителите ми им писна да се събуждат сутрин и да гасят лампите една по една, се наложи да се завивам през глава с одеалото /включително и през летните жеги  :oops:/.
Тони е същият. Спи на слаба лампа до ден днешен. Тереза не обръща внимание- поне засега  :wink:.
Обаче сънят е по-добър на тъмно. Не знам дали сте чували,но мелатонин се приизвежда само на тъмно. Мъжът ми така заспиваше( посля аз гасях), но след дълго настояване от моя страна, започна да заспива на абсолютно тъмно и спи по-добре.
Аз с Ивана също спях на светло в навалото, то всъщнос тпочти не спях, че преВимно я гледах да не и стане нещо. Но после свиканх и светках само да я видя и пак гасях.


  
*
Момичета, какво мога да пия за разстройство? Сутринта в 6 като куршум се изтрелях към WC-то  :x


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Момичета, какво мога да пия за разстройство? Сутринта в 6 като куршум се изтрелях към WC-то  :x
Разстройство като цяло не е много добре да се спира, понеже ако има инфекция,така организма се чисти. А иначе, ако не е много, не мислиш, че е от натравяне или нещо подобно, тогава можеш да пийнеш малко оцет  -две лъжици в една чаша вода,  да не вземеш да надигнеш шишето :-) . Също яж кисело мляко. 


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а, прощавай, Боби, ама кисело мляко не се яде при остра диария! нищо млечно.

прахче Смекта или сулфагуанидин - вълшебно хапче.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Иванита, в твоето положение най-добре е да се консултираш с лекар.
Ето картичките от момчетата за госпожите:
*
Аз почти мога да кажа, че ми разкара разстройтвото. :-) От 10ч. съм била само един път, и то защото се отнесох и пих малко безалкохолно, после вода... И от началото не ме е болял корема. Но се и консултирах.