0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Успешна, спокойна и здрава седмица!

Да са румени бузите на децата, да са доволни и търпеливи майките и татковците!
Да загърбим несгодите и да гледаме напред!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2013, 09:17:35 am »
Успешна седмица и от мен :D
Здраве за всички и малки и големи :)

В началото на март ще давам София на ясла.Оказа се, че има Варицела в групата, под карантина са от 17.02 Колко може да се проточи карантината?


Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2013, 09:21:41 am »
Здраве на всички - малки и големи!

След мързеливия уикенд, днес започвам чистка в къщи, че....... тримата си бяхме в къщи, а аз така се измързеливих, особено вчера, че днес ще трябва да наваксам  :wink:

Ники, успешно тръгване на ясла на София! По въпроса за карантината - нямам идея, но дано не е много.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2013, 09:51:06 am »
Здрава и успешна седмица от нас !
Преди 5г. на този ден се роди голямото ни слънце и пак беше Понеделник. :D

Ники,май 25 дни някъде е ,но ако се окаже после ,че и друго се разболее,мисля се удължава,та едва ли може да се предвиди.
<br />
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2013, 09:52:46 am »
Здрава седмица ви желая.
Барбаронче, и аз като теб. Уикенда нищо не хванах,детето повечето време при баба и дядо и аз мързел. И сега е...... :(
Ники, за карантината не зная колко продължава, но дано София бързо свикне с яслата.


Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2013, 09:54:07 am »
Зори, честит ви рожденник Жорко! Да ви е жив и здрав и все така слънчев!
Ама много рожденници днес, бре!
Те си знаят - да са живи и здрави!
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2013, 10:09:31 am »
Ама много рожденници днес, бре! 
И аз в числото на рождениците :wink:

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2013, 11:03:24 am »
Честито на всички рожденици!

Зори, да е жив и здрав батко Жорко!!!

Ники, карантината е 20тина дни, но ако се разболее друго детенце се удължава с още толкова. Не е ясно колко ще продължи. Честит празник!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #8 -: Февруари 25, 2013, 14:37:20 pm »
Zori,да е жив и здрав бате Жоро и много да те слуша!
[/url][/url]
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2013, 15:18:04 pm »
Ники, не знам дали ще е подарък за рождения ти ден, но ... тръгне ли карантина може да отиде и 3 месеца! Докато се извървят всички деца.
Разбира се ако правилно е поставена диагнозата. В яслата бяхме уж под карантина, заради едно дете. Друго не се разболя :? В градината обаче като се почна от октомври та до Коледа. Та това детенце дето заради него беше карантината в яслата, се оказа, че се разболя "пак" от варицела!   
Много здрава да е и усмихната седмицата на Баба Марта! И ние с нея ще стартираме, дано ни донесе повече здраве този път! :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #10 -: Февруари 25, 2013, 21:59:41 pm »
Успешна и здрава седмица на малки и големи :D

Честито на рождениците здраве и много усмивки от нас :P
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2013, 23:05:58 pm »
Успешна, здрава и спокойна седмица!
Зори, да е живо и здраво голямото слънце Жори и да расте щастлив и усмихнат!
Честит Рожден Ден, Ники и успех с яслата!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2013, 09:20:20 am »
Успешна седмица и от мен!
Здрави да са малки и големи, за да са спокойни майките им.
Честит рожден ден на Жори и всички рожденици!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2013, 14:28:46 pm »
Понеже май пак ме хваща параноята да споделя,че вие ме завръщате :lol:
И така де като се мери Т в дупето нали се вадят 5 единици? Втори ден меря Т на едното бебе понеже вчера ми се стори топличък и аз с термометъра под мишничката му и 36.6 е добре,ама викам си я да измеря и в дупето,че 36,6 е добре пък той топличък (така си мисля аз де) и 37.6,което значи 37,1 и нещо не е наред,но той жизнен играе.След час пак премерих и на двете места същата работа,днес пак така.Термометъра ми ли не е наред или наистина ме гони кукото пак или детенце вдига Т и развива някаква инфекция.
« Последна редакция: Февруари 26, 2013, 14:33:25 pm от бина »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #14 -: Февруари 26, 2013, 16:14:44 pm »
Бина, а защо в дупето...?
Аз дори и като бебета не съм мерила там, не мога да си представя
щръклесто бебе или дете да седи мирно за да се премери реална температура.

Аз меря с Браун за ухо/ да е здрава Блу  :kiss:/
Има разлика понякога ляво-дясно ушенце, но висока ли е Т няма грешка.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #15 -: Февруари 26, 2013, 16:36:35 pm »
с термометър под лява мишница, как в дупе на 19м. дете :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #16 -: Февруари 26, 2013, 22:00:05 pm »
Да са здрави и обичани всички рожденици.

Аз тази вечер забелязах, че едното предно зъбче на Ники е по-тъмно от останалите! Утре на дневна светлина пак ще го погледна да не би да е смукала някой химикал или флумастер без да разбера и да се е оцветило само то (съмнявам се да е от това все пак), но да ви питам, трябва ли много да се трвожа от това?

Ако зъбчето се разваля сега, когато падне новото нали ще си е здраво?

Варненки, препоръчайте ми детски зъболекар или поне достатъчно търпелив такъв с деца.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #17 -: Февруари 26, 2013, 22:07:02 pm »
Лис, по-вероятно е нещо да е яла /смукала/ Никол и оттова да ти се е видяло по-различно зъбчето  :wink:
А по въпроса ти - моя милост на млечните зъби е имала 7 пломби! И с това се хвалех даже  :oops: Е, първата ми пломба на постоянен зъб беше като бях бременна със Злато и то маааалко кариесче  :wink: , т.е. на 36 години бях.
По-добре е да няма нищо, но все пак....... не е критерий какви ще са зъбите като порастне!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #18 -: Февруари 26, 2013, 22:10:04 pm »
Ами вторият път с термометъра защото на мен ми се струваше топъл пък под мишничката беше 36,6 и в дупето за проверка да разбера точно колко е,така и не разбрах де,но общото му състояние за сега е добре,така че явно ме гони параноята :lol:

май трябва аз да си меря Т :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #19 -: Февруари 26, 2013, 22:12:10 pm »
Лис, по-вероятно е нещо да е яла /смукала/ Никол и оттова да ти се е видяло по-различно зъбчето  :wink:
А по въпроса ти - моя милост на млечните зъби е имала 7 пломби! И с това се хвалех даже  :oops: Е, първата ми пломба на постоянен зъб беше като бях бременна със Злато и то маааалко кариесче  :wink: , т.е. на 36 години бях.
По-добре е да няма нищо, но все пак....... не е критерий какви ще са зъбите като порастне!

Иле, и аа се надявам да го е оцветила днес-може би в градината, защото не знам как бих пропуснала такова нещо, особено при нея дето непрекъснато я оглеждам и разглеждам:) А няма как да потъмнее за един ден.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #20 -: Февруари 26, 2013, 22:19:09 pm »
Да са здрави и обичани всички рожденици.

Аз тази вечер забелязах, че едното предно зъбче на Ники е по-тъмно от останалите! Утре на дневна светлина пак ще го погледна да не би да е смукала някой химикал или флумастер без да разбера и да се е оцветило само то (съмнявам се да е от това все пак), но да ви питам, трябва ли много да се трвожа от това?

Ако зъбчето се разваля сега, когато падне новото нали ще си е здраво?

Варненки, препоръчайте ми детски зъболекар или поне достатъчно търпелив такъв с деца.

На моето момиче, едно зъбче, точно отпред, е по-тъмно от другите и то значително. В началото много се притесних, преди 10-тина дни ги водих на зъболекар. Тя каза, че няма нищо притеснително...това означавало, че това ще е първото зъбче, което ще падне и ще се смени, но новото няма да е такова. Просто да търкаме по-старателно това зъбче. Другото, което ме притесни е момчето...То от година е на флексотид /заради астма/, и се оказа, че е с четири дъллбоки кариеса. Според зъболекарката, лекарствата за астма развалят зъбките. Та...само да споделя...ако знаех за това, по-рано щях да съм го завела, да ги оправя докато са малки.

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #21 -: Февруари 26, 2013, 22:29:16 pm »
О, в градината не се знае какво е турила в устичка  :wink:

По тоя повод - вчера като го взимах Злато от ясла - сестрата говореше на друга майка, че детето повтаряло някаква глупост. Оттам извика и друго дете - и .... о, боже, срам ме беше да слушам  :oops: Честно! И за първи път се благодарих, че Злато не е започнал още с масовото повтаряне на думички  :wink: Говори си някои негови думи, но което не може - не го казва! Та направоооооооооо - ужас, да гледаш 2 годишни деца и да слушаш глупости от устенцата им! не, че ще ни се размине, де, ама....
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #22 -: Февруари 27, 2013, 01:53:49 am »
Бина, струва ми се, че се притесняваш излишно.
Днес моята щерка спа почти през целия ден и аз реших, че е болна. Нищо подобно. Просто беше супер мрачно. Не знам дали това й въздейства по някакъв начин, но мен определено ме прави поспалива.  :lol:

Хубава седмица на всички и да не боледувате нито вие, нито децата!


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2013, 09:34:07 am »
Добро утро на всички! Здрава и слънчева седмица ви пожелавам!
Аз вече трети ден съм на работа и още ми е малко странно, докато се нагодим всички вкъщи :lol: Габи засега я гледа леля ми, но действаме за ясла, дано я приемат. Уж в нашата ясла имало места достатъчно, да видим. Изниза се времето неусетно, порасна детето. Засега поне съм спокойна, че е послушна с леля ми, не плаче, слава богу, нямаме проблем. Дано после и на яслата лесно да се адаптира, че ми е притеснено. Много набързо започнах работа, съвсем неочаквано за мен и периода на адаптация ще го кара с баща си, дано всичко е наред.
Хубава и ползотворна седмица за малки и големи!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #24 -: Февруари 27, 2013, 09:49:05 am »
Злати, странно ще ти е дълго време, че си на работа  :lol:
А Габи е герой - ще се адаптира бързо в яслата - сигурна съм! Хайде, чакаме ви в нашата групичка  :wink: Най-добрите лели  :wink:
Днес дадохме по 3 лв. за куклен театър за 01.03. Първия театър за Злато - дано му е интересно!

Блу, май не си само ти поспалива  :oops: И аз в тази групичка!
А като сменят времето - олееееее - как ще ставаме с 1 час по-рано - не знам!
А кога го сменяха времето - края на март месец ли беше?
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #25 -: Февруари 27, 2013, 10:26:25 am »
Момичета, някой от вас скоро ходил ли е на детски очен лекар при д-р Галина Димитрова, това ли са актуалните координати http://www.miplets.de//pub/20/%D0%B4-%D1%80-%D0%93%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0.html
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #26 -: Февруари 27, 2013, 10:34:11 am »
Дони, във Варна има добър детски очен лекар - д-р Светла Николова.
Ако е за вас де - по-близо е Варна все пак!
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #27 -: Февруари 27, 2013, 10:38:50 am »
Да, за нас е, ама понеже сме в София та да свърша и това.
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #28 -: Февруари 27, 2013, 12:48:53 pm »
cygnus, Стефан го водих октомври и това бяха координатите, не би трябвало да се е преместила... (аз към средата на март, ще звъня да запазвам час за контролен преглед). Обикновено звъня на стационарния телефон.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #29 -: Февруари 27, 2013, 13:55:17 pm »
Привет!
Аз досега гледах колела, че един приятел иска да купи на Ники :D Той миналата есен се справяше да кара бавничко колелата на батковците, надявам се тази пролет да кара сам :)
Аз Ники още не съм го водила на театър. Сега за 3,03 щехме да ходим на цирк, но отмениха представлението :(
[/url][/url]
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #30 -: Февруари 27, 2013, 16:35:35 pm »
Здрава и по-топла седмица!При нас театъра в ДГ е 3,50лв.Митко,който не се заседява на едно място е бил като омагьосан :).Но пък при нас не са толкова често театрите за съжаление.Примерно на 2 месеца веднъж.

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #31 -: Февруари 27, 2013, 23:13:20 pm »
Момичета, ние от известно време сме в периода на детските страхове от тъмно и "гудьооо" в леглото, под леглото, в тъмната баня, в тъмнината на спалнята. Стигнахме до там, че ставайки преди няколко вечери и виждайки, че е тъмно се напика от страх.
Купих малка лампа и му стои до леглото, харесва си я и е спокоен.
Обаче не ще да спи на тъмно и все гудьо му се привижда навсякъде. Всяка вечер бием и гоним гудьо, но този страх как се преодолява? Пробвах с приказки, с гушкане, с убеждаване, че животните в кревата ще изгонят гудьо.
Обаче тц. Споделете как мина при вас този период и как да го преодолеем.
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #32 -: Февруари 27, 2013, 23:21:18 pm »
Вени, аз със сигурност не съм човека който може да ти даде съвет, защото децата ни са с малка разлика, но Алекс също много се страхува от тъмното.

От около 2 седмици вече не спя в тяхната стая и той по цяла нощ си ме търси. Почти невъзможно е да оставя пране на терасата защото това го плащи още повече когато се събуди нощем. Явно заради това, че се мести от вятъра. Ники и Дани не се страхуват от тъмното. Заспиват на нощна лампа.

От известно време като слизаме в мазата да цепим и взимаме дърва, Дани и Никол се крият в тъмното преди да съм светнала и аз се правя, че не ги виждам и те ме плашат. Алекс в началото се държеше за ръката ми, последните 2 пъти отиде с брат си и сестра си в тъмното:) Може би е някакъв напредък:)

Дано с Ники намерите вариант.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #33 -: Февруари 27, 2013, 23:49:06 pm »
Искате ли да направим една тема за психологическото развитие при децата - въпроси и съвети.

Аз току-що изгледах Реката на тайните и сега съм в някакви размисли, как да науча Ники никога, никога, никога да не се доверява на непознат, без да вменя ужас от непознати?
[/url][/url]
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #34 -: Февруари 28, 2013, 00:18:24 am »
Аз до пубертета съм спала на нощна лампа. Не знам дали е страх от тъмното, но навсякъде светвам и така докато легнем. Сега спим на лампа с детето, страх ме беше да не се задуши и така свикнахме.
В темата ако може съвети и за пораснали деца  :)
А това с непознатите няма как да стане мисля. Имам случка с две хлапета. Едното изпуска стотинки и един дядо реши да помогне при събирането. Другото му скочи на гърба с юмруци, че ще открадне паричките  :D и викаше, че са на сестра му.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #35 -: Февруари 28, 2013, 01:08:51 am »
Аз до пубертета съм спала на нощна лампа.

И аз  :lol:! И когато на родителите ми им писна да се събуждат сутрин и да гасят лампите една по една, се наложи да се завивам през глава с одеалото /включително и през летните жеги  :oops:/.
Тони е същият. Спи на слаба лампа до ден днешен. Тереза не обръща внимание- поне засега  :wink:.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #36 -: Февруари 28, 2013, 09:29:44 am »
Вени, ако не ви пречи - нека си спи известно време Ники на лампа. Ако е достатъчно слаба - какво пък! Ще го израсте  :wink: Аз имам две братовчедки, мой кадър, които до големи /може би до преди да се оженят/ си спяха на нощна лампа! Спали сме като малки заедно и на тях им беше невъзможно да спят на тъмно. Ами - хора разни  :wink:

А за доверяването на непознат - мисля, че с времето като им се говори - ще разберат! Децата ни са все още малки, за да им забраняваме съвсем да говорят с непознати. Струва ми се, че може да стане обратния ефект - да не желаят да ходят дори и при наши приятели / но все още непознати за децата/. Аз още съм на фаза - "кажи здравей на леля /чичо/ "Х"  :wink: Та това сякаш ми е много далечно! Все е залепен за мама.

Аз да се оплача - вчера Злато е ухапало едно момченце в яслата, защото не искало да слезе от люлката, за да се качи нашичкия! И Злато го сгризало по бузата /малко под окото/. Беше спрял да хапе и дращи и ми беше спокойно, но днес малко ми е криво, че може да повтори. И обяснявах снощи, че така не се прави, ама да видим колко е имало ефект! Добре, че майката не предяви претенции  :wink: В смисъл - наясно е, че утре може и нейното дете да постъпи по подобен начин!

Хубав и слънчев ден ви пожелавам!
Днес ще ходя да купувам мартенички, че все в последния момент, но то пък - избилиеееееее  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #37 -: Февруари 28, 2013, 10:01:59 am »
"Малката кибритопродавачка"
детска оперета в неделя, 5 март, в зала "България"
http://www.sofiaphilharmonie.bg/page.php?c=88&d=335
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #38 -: Февруари 28, 2013, 10:19:36 am »
още малко интересни неща:

Био игри:
http://bio-game.org/

Приказки за валдхорна:
http://www.sofiaphilharmonie.bg/page.php?c=88&d=338
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #39 -: Февруари 28, 2013, 11:13:58 am »
Барбарон, работа е на учителката да направи забележка или да накаже твоето дете. Не е работа на майката да се разправя с теб. И моя син са го хапали. И то все едно и също дете. Не съм ходила да се обяснявам с родителите.

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #40 -: Февруари 28, 2013, 11:30:51 am »
Не, не, не се е разправяла майката. Просто по едно и също време влязохме да взимаме децата. И заедно на пейката тя го попита какво е това и той и каза, че Злато го е ухапал. Просто така се случи. Иначе явно си е понесъл наказанието нашичкия!
А Злато и той се е връщал одран, но даже не знаех от кой. Само попитах тогава и ми обясниха, че се е закачал с едно дете /т.е. го е щипал/ и детенце му е отвърнало по подобаващ начин  :wink: Така Злато спря да щипе  :lol:
Наясно съм, че тепърва започват тези неща и съм далеч от мисълта да се разправям по какъвто и да е начин. Аз лично съм на мнение, че за такива дреболии, родителите не трябва да се намесват.

Макар, че имам спомен преди доста години, племенника ми /сега на 19г/ - играят си нещо навън пред блока, поскарали се децата и една майка отиде при сестра ми да се жалва. Вярно - по-големи бяха, но сестра ми остана учудена, защото си бяха типично детски дразги, и децата си се справиха страхотно след това, но майките...... Та, когато няма видима опасност сериозна - не мисля, че родители трябва да се намесват.
Сега да не ме погнете - моля ви  :wink:
*
Тази вечер децата направиха картички за Баба Марта за госпожите с малко моя помощ. Утре ще гледам да кача снимки. Голяма радост беше - рязаха, лепиха  :lol: Вчера правихме мартеничките за всички дечица в групата им :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мартенички

Много сме щастливи всички
днес ще има Мартенички!
Баба Марта тук ще мине
без децата да подмине!

Ще им върже и нарича,
щото много ги обича!
Да са здрави, щастливи,
да са умни, работливи!

Да са румени, засмени,
да са с дарби надарени!
Да играят и танцуват,
да палуват и рисуват!

Баба Марта е щастлива
щом децата е дарила!
Ще се върне догодина пак,
с китка цъфнал кукуряк!

Честита Баба Марта!
Здрави, усмихнати и ведри!

И ние правихме мартенички за всички деца в ДГ,
днес ще бъде много емоционален ден за всички!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Честита Баба Марта!
Представям си колко ще са украсени и щастливи довечера децата като си ги прибирате  :D :D :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Честита Баба Марта!!!

Дано Баба Марта дойде с много слънце и усмивки, да дари на всички здраве и късмет!!!

Ние след дълго отсъствие днес тръгнахме на градина. С мартенички за учителки и деца, с кокиченца в ръка. Колко беше щастлива милата!
Дано може да ходи дълго вече!
В градината цареше голямо въодушевление, всички деца бяха толкова щастливи и накичени!
Днес ще е много емоционален ден за тях!
Честита Баба Марта на всички!
Здраве и усмивки!

Злато в къщи не пожела да държи мартеничка нито на ръката, нито на блузката  :wink: Но в яслата като закачихме на сестрите и той иска "Ика Ати" /Иска на Злати/  :lol: Та успях да му вържа на ръчичката!
Да видим как ще мине празника. Сестрата предпочита да мине баба Марта по групите, защото иначе си е трудничко да ги обуят и облекат всички и да отидат до общата зала в градината!

А какво слънце е пекнало тук! Замирисва ми на пролет  :lol:
*
Честита Баба Марта, мили момичета, пожелавам много здраве на вас и семействата ви! :D
с всяка изминала година, все по-добре и по-добре разбирам единственото пожелание, което чувах от баба ми - да сме здрави, а как ми се искаше тогава да ми пожелае ново гадже, например :lol:
*
Честита Баба Марта!Бъдете здрави и усмихнати цялата година!

Честита Баба Марта! Нека днес Баба Марта се усмихне на всички мами и целуне всички дечица!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Честита Баба Марта на малки и големи!Да сте живи и здрави, бели и червени  и засмяни!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Честита Баба Марта на малки и големи! Да сте здрави, румени, засмени и много слънчеви като днешния ден!

Стеф, разбирам те напълно, само дето моята баба все ми пожелаваше гаджета, че голям страх береше да не остана стара мома ;). Но здравето е най-важно, само това си пожелавам за мен и цялото ми семейство, че от десет години насам само болести ни преследват...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Честита Баба Марта. Да те бели и червени, румени и засмени.
Благовест също отказа да му сложа мартеничка сутринта, но покрай децата в парка се прилъга нещо и се сдоби с 5-6 на ръката. Ама като се прибрахме пак започна едно дърпане - та зорлем останахме с една малка. :D


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Честита Баба Марта!Да сте здрави и щастливи!
<br />
*
Честита Баба Марта! Да сте бели и червени, румени, засмени.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз до пубертета съм спала на нощна лампа.

И аз  :lol:! И когато на родителите ми им писна да се събуждат сутрин и да гасят лампите една по една, се наложи да се завивам през глава с одеалото /включително и през летните жеги  :oops:/.
Тони е същият. Спи на слаба лампа до ден днешен. Тереза не обръща внимание- поне засега  :wink:.
Обаче сънят е по-добър на тъмно. Не знам дали сте чували,но мелатонин се приизвежда само на тъмно. Мъжът ми така заспиваше( посля аз гасях), но след дълго настояване от моя страна, започна да заспива на абсолютно тъмно и спи по-добре.
Аз с Ивана също спях на светло в навалото, то всъщнос тпочти не спях, че преВимно я гледах да не и стане нещо. Но после свиканх и светках само да я видя и пак гасях.


  
*
Момичета, какво мога да пия за разстройство? Сутринта в 6 като куршум се изтрелях към WC-то  :x


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Момичета, какво мога да пия за разстройство? Сутринта в 6 като куршум се изтрелях към WC-то  :x
Разстройство като цяло не е много добре да се спира, понеже ако има инфекция,така организма се чисти. А иначе, ако не е много, не мислиш, че е от натравяне или нещо подобно, тогава можеш да пийнеш малко оцет  -две лъжици в една чаша вода,  да не вземеш да надигнеш шишето :-) . Също яж кисело мляко. 


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а, прощавай, Боби, ама кисело мляко не се яде при остра диария! нищо млечно.

прахче Смекта или сулфагуанидин - вълшебно хапче.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Иванита, в твоето положение най-добре е да се консултираш с лекар.
Ето картичките от момчетата за госпожите:
*
Аз почти мога да кажа, че ми разкара разстройтвото. :-) От 10ч. съм била само един път, и то защото се отнесох и пих малко безалкохолно, после вода... И от началото не ме е болял корема. Но се и консултирах.


преоткрий препечена филия със сирене  :D
разкарай безалкохолните и мини на чиста вода.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
а, прощавай, Боби, ама кисело мляко не се яде при остра диария! нищо млечно.
Точно кисело мляко се порепорчва заради лактобацилите. Елиминират се другите млечни продукти, освен кисело мляко. Прясно мляко не се препоръчва заради лактозата. В киселото мляко няма лактоза. Това са си стандартните препоръки,кисело мляко се порепоръчва за баланс, т.е. и за запек и за разстройство.
http://www.livestrong.com/article/461808-toddler-diarrhea-and-yogurt/

Иванита, ето ние докато обсъждаме и то разминало :-). Само на мен ли ми се струва малко прекалено да се тича веднага на лекар за едното разстройство?
« Последна редакция: Март 02, 2013, 21:38:33 pm от Bobbie »


  
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.0
« Отговор #62 -: Март 02, 2013, 22:23:35 pm »
Не знам дали сте чували,но мелатонин се приизвежда само на тъмно.

В момента не се сещам какво е, но ако е свързано с нервите май ще трябва да гасим  :wink:

Ама то май с цвета на кожата нещо беше :)
« Последна редакция: Март 02, 2013, 22:26:47 pm от м-и »
*
Боби, ако поста ти е насочен към мен - консултацията с лекар, не е тичане, а всяко неразположение на бременна жена е добре да се съобщи на лекар. Ако за теб това е прекалено - ок.
П.П.Май просто се чудиш за какво да се драчиш...Аман...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Боби, нали се разбрахме да не даваме случайни линкове?

в Америка вече нищо не може да ме учуди. давате ледени напитки на пеленачета, защо да не давате и кисело мляко при диария...

в България НИКОЙ, подчертавам, НИКОЙ лекар няма да ти препоръча мляко при диария, било то и кисело. лактобацилът може да възстановява нормалната чревна флора, но СЛЕД като премине острата фаза, когато лигавицата на тънките черва е нарушена, раздразнена и не задържа нищо. СЛЕД това - ДА, препоръчително.

линкове нямам намерение да търся, всички тук сме имали епизоди на диария и всички сме чували съвети на лекар, ако не за себе си, то поне за децата си. последният път, когато ми се наложи да чуя съвета на педиатъра относно хранителния режим на детето при диария беше едва преди 3 седмици, та ми е пресен.
цитирам - въглехидратни храни, предимно сухар, обикновени бисквити, оризова вода, картофено пюре, течности.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.0
« Отговор #65 -: Март 02, 2013, 23:25:25 pm »
Не знам дали сте чували,но мелатонин се приизвежда само на тъмно.

В момента не се сещам какво е, но ако е свързано с нервите май ще трябва да гасим  :wink:

Ама то май с цвета на кожата нещо беше :)
Ами хормона на съня. дори го продават като хранителна добавка за сън.\

мими26,споко, прибери щита. Въобше не бях обърнала внимание, че именно ти си го предложила, сега като каза и след известна чуденка и четене назад зацепих за какво въобше говориш. Постът ми очевидно не е насочен към теб, а към Иванита на която го казвам, ама като си тръгнала - да според мен е прекалено за половин ден разстройство да тича по спешни кабинети в събота.

джам, не са случайни линковете, а е Livestrong, на които вярвам, но ето ти и американската асоциация по гастроентерология http://gi.org/guideline/acute-infectious-diarrhea-in-adults/  Изрично е адресирано това, което си написала за млечните продукти и защо не е вярно. Но въпреки всичко, аз не бих дала продукт с лактоза, но киселото мялко не е. Честно казано от това, кеото ми пишеш, аз започвам сериозно да се съмянвам, че в България някой въобще следи новостите, а не си практикуват медицина като от преди 20-30 години.
« Последна редакция: Март 02, 2013, 23:27:36 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.0
« Отговор #66 -: Март 02, 2013, 23:46:27 pm »
джам, не са случайни линковете, а е Livestrong, на които вярвам, но ето ти и американската асоциация по гастроентерология http://gi.org/guideline/acute-infectious-diarrhea-in-adults/  Изрично е адресирано това, което си написала за млечните продукти и защо не е вярно.


цитирам от страницата, към която даваш линк:

"During a bout of acute diarrhea, calories (energy) should be provided to facilitate enterocyte renewal (56). Diet follows clinical course. Boiled starches/cereals (potatoes, noodles/rice, wheat, oat) with some salt represent ideal foods during episodes of watery diarrhea. Crackers, bananas, yogurt,    soup, and boiled vegetables can also be used. When stools are formed, diet may return to normal as tolerated. Many authorities would exclude milk products early in the illness but clinical lactose intolerance is not commonly found in cases of acute diarrhea."

подчертаното е дадено като ideal food по време на епизода на acute диария. останалото, вкл. йогурта, е could be used. отделно от това пък, many authorities биха напълно изключили млякото early in the illness.

аз не виждам никаква разлика между съветите на моя педиатър и горното. ти да виждаш такава разлика, че правиш такива грандиозни заключения как никой в България не четял новости и не се развивал?

Боби, в някои области медицината се развива. но човешкото тяло все още си е същото. не може медицината да се развие дотолкова, че да се обърне с главата наопаки по отношение на основните и добре изучени физиологични процеси и хранителни режими.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ти каза, че е противопоказно, а тук пише, че  това е част от диетата ,която може. Прочети това, което си цитирала - да виждаш противопоказно да пише? И освен това е адресирано и твърдението ти за млечните продукти по принцип, пак в това, което си цитирала. Но пак повтарям, млeчни продyкти и кисело мляко е различно, понеже бактериите в киселото мляко са изяли лактозата.

Мен ми е много итересно като така говорят, защо все препоръчваха препечена филийка със сиренце? От както се помня все това ми даваха като съм така. Ако твърдят, че киселото мляко е пролбме, то сиренето какво е - да не им е убегнало, че и то е млечен продукт. Значи много добре знаят, че ням,а проблем с млечените продукти по принцип.
 
Както и да е- аз на моите деца давам и им помага. Който иска да не дава, ако го е страх.

Тялото не се е променило, процесите и режимите не са изучени :-).
« Последна редакция: Март 03, 2013, 01:53:10 am от Bobbie »


  
*
По този въпрос знам от ветеринаря (баща ми, за тези които не знаят, чии мъдрости цитирам от време на време :lol:), че след като премине острата фаза на диария, примерно по 15 изхождания на ден може да се включи по 1-2-3 лъжички кисело мляко, но не да мушнем една кофичка и да чакаме да ни мине :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ти каза, че е противопоказно, а тук пише, че  това е част от диетата ,която може.

аз казах, че е противопоказно, докато трае острата фаза, демек - докато дрискаш течно. :) а тук пише, че може, ама като мине острата фаза. същото, което и аз казах.

надявам се след още 3-4 рунда да го изясним окончателно... :) аз търпение имам.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
 :lol: :lol: :lol:
Голямо разнищване падна за това д..... :wink: Мина ми още вчера - очевидно нещо съм объркала комбинациите на храните или нещо подобно. Но пък се образовах в коя фаза какво се дава :D


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
надявам се след още 3-4 рунда да го изясним окончателно... :) аз търпение имам.

Дай малко търпение насам моля  :lol:.
Аз се отказах отдавна. Пиша, че губим пари по проекти, в същото време ми предлагат да ми издигнат кандидатура. Изобщо  :lol:.


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Брее, Боби, тогава и немците не са напреднали в изучаването на тялото и новостите, щото и при нас не дават млека. Даже първото, което пише в листовката при такива състояния е да спрем всички млека, млечни продукти и храни и да даваме лека храна.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не знам какво да ви кажа, понеже всички ми скочихте все едно аз съм си го измислила. Що не направихте забежка на Вени като каза за сиренето?  Всички знаете много добре, че  всеки лекар казва да ядеш препечена филийка със сирене.  Или сега и това си измислям? Аз не си спомням случай да са била с разстройство и педиатърката да не е казала на баба ми да дава препечена филийка без масло с обезсолено сирене. Това си беше стандартно, сега как реагирахте все едно не го знаете.  По-млечен продукт от това, освен самото мляко ако има, здраве му кажи.
 
Между другото, понеже пак аз не съм добре, ше ви кажа, че те дори отрекоха специалните диети след стомашно чревен вирус, но тук чета че ги препоръчват и всички си ги спазвате, дори по седмици понякога. Ми това е отречено вече, до сега не съм казвала нищо по въпроса, но е истина, че това са остарели вярвания. И го отрекоха не защото няма разлика, а защото точно обратното е вярно - децата се възстановяват по-бързо, ако в диетата им има месо и въобще всичко балансирано, а не както до сега казваха да карат нам колко си време на ориз и картофи. Аз съм наясно, че никой тук не иска и да чуе, затова до сега не съм го писала, но не е трудно да се провери, ако на мен не ми вярвате.  За млякото -  хората са разбрали, че не е всичко млечно, а е самото мляко и то само при малък процент от хората, не при всички.  Сирене ( в Бъгария също го дават) и кисело мялко няма проблем да се ядат.

 Не знам колко от вас са дали кисело мляко по време на острата фаза на разстройството, че спорят, че не е вярно, но аз винаги давам. Всъщност на Андреа съм давала дори прясно мляко, защото нищо не пи цял ден и накрая клекнах и дадох за да не ситгнем до системи и се оказа, че явно тя не е от тези чувствителните към мляко, защото не и повлия зле. Така че вече нищо не спирам за нея и разлика няма. Поне при моите. В статията,която дадох изрично пише, че това е при много малка част от хроата и без това.

Така че дори и от собствен опит знам, че това което пиша е вярно.  То стана като темата с пиенето на студено, климатиците, антибиотиците и всичко друго, което е различно за там. Щом не сме го виждали, не е така и толкоз. Ок, не ми вярвате, ваша си работа. Аз го пиша, защото вярвам, че ще помогне,а и за себе си знам че когато пиша такива неща, никога не си пиша ей така каквото ми хрумне, да си чешам пръстите. Нито си пиша, защото искам да ви е зле.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аз не съм от тея дето дори и да не са видяли, викат няма. Моите деца им се е случвало дори без разстройство от мляко да са зле. Затова изобщо и не помислям да давам като са с такъв проблем, за да не влоша положението. Така че представи си - пробвано е, ама не важи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Мисля, че др.Бърди също отрича диетата при разстройство за децата. Дано не греша, разбира се.

При възрастните не знам, поне на мен една диета винаги ми се отразява добре.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз не съм от тея дето дори и да не са видяли, викат няма. Моите деца им се е случвало дори без разстройство от мляко да са зле. Затова изобщо и не помислям да давам като са с такъв проблем, за да не влоша положението. Така че представи си - пробвано е, ама не важи.
Ами това е съвсем друго, много хора получават растройство от прясно мляко дори и без нищо да им няма. Но честно казано до сега не съм чула за разстройство от сирене примерно. Може да има, аз не знам. Но иначе и аз не давам прясно мляко.

Ама на твоите от кисело мляко ли им е зле?  
« Последна редакция: Март 03, 2013, 18:01:02 pm от Bobbie »


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Кисело мляко ядат много, в огромни количества, къде на таратор, къде от тия плодовите млека. Обаче като имат проблеми със стомаха става страшно положението. Ако има и повръщане - съвсем. Затова ти казвам, че не всички реагират добре. А за сиренето - навън специално, това не е така познато, поне фета сиренето. Като бях бременна и все подпитвах моята докторка и тя все ми казваше - вие жените от източните държави все искате сирене да ядете, то не ви помага толкова много. Та и затова предполагам не се споменава в тия диети.
Ема, аз също не ги карам да пазят диета като са болни така, но гледам и да не товаря стомаха все пак. Няма как да го изплющиш с мазната пържола, ако му е зле на стомаха.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
То като повръщаш почти всичко дразни.
Няма как да го изплющиш с мазната пържола, ако му е зле на стомаха.
Е не, то трябва да е здравословн все пак, не да тъпчеш мазно или черен пипер :-). Но отричат тези диети дето бяха много стриктните, Но неотвавна имаше майка в другият форум на която от болницата и бяха казали ва пази тази диета, не помня каква точно беше, ама беше бая дълга и стриктна.



  
*
Честит празник! 2bg

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Боби, може все пак да има причина за диетата. Не мога да коментирам, без да знам състоянието на детето, все пак. Аз си се водя по детето - ако не му е добре, внимавам, те си казват и двамата вече. Малката наскоро мина през такъв период, изкара на супи, тя си ги искаше и си питаше.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю

Между другото, понеже пак аз не съм добре, ше ви кажа, че те дори отрекоха специалните диети след стомашно чревен вирус, но тук чета че ги препоръчват и всички си ги спазвате, дори по седмици понякога. Ми това е отречено вече, до сега не съм казвала нищо по въпроса, но е истина, че това са остарели вярвания. И го отрекоха не защото няма разлика, а защото точно обратното е вярно - децата се възстановяват по-бързо, ако в диетата им има месо и въобще всичко балансирано, а не както до сега казваха да карат нам колко си време на ориз и картофи. Аз съм наясно, че никой тук не иска и да чуе, затова до сега не съм го писала, но не е трудно да се провери, ако на мен не ми вярвате.  За млякото -  хората са разбрали, че не е всичко млечно, а е самото мляко и то само при малък процент от хората, не при всички.  Сирене ( в Бъгария също го дават) и кисело мялко няма проблем да се ядат.

 

В Германия, също част от лекарите отричат напълно диетите при разстройства /напр. нашя педиатър и един лекар от детска клиника, при когото водихме Калоян през пролетта, с  някакъв зъл стомашен вирус/.
Други обаче, като домашния ни лекар, са ЗА диетата.
Иди , че разбери....
Аз от личен опит мога да кажа, че диетата ми е помагала много повече при разстройство, отколкото ако не спазвам такава.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
дето казва народа, мили дами - на чужд гъз и сто тояги са малко... :)
кога е да даваме акъл на другите, е лесно, интересно е какво правят същите тия лекари в случай, че на тях им се наложи...

на мен като ми се случи диария, особено ако е придружена и с повръщане - поне по 24 часа не ям нищо. организмът ми не ми дава, забранява ми и ми крещи - дай ми само чай...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
При тежки ентеро вируси то изобщо не е в състояние да яде човек. Преди 2 години аз и децата ни порази това чудо - добре че беше само един ден. Дори и вода не можехме да пием, веднага повръщахме всичко.
Аз винаги използвам случая на стомашно разтройство, за да мина на диета . По принцип обаче имам много добра храносмилателна система.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Интересна тема сте подхванали за диарията т.е. интересна за мен, защото от четвъртък съм така и какво ли не пих  вече и още съм си в остра фаза и това е, освен това ми писна от сухар, препечена филийка и бисквити. Пих и Неледикс известно време, ама всичко взе да ме сърби и го спрях и сега не знам накъде, а трябва да се работи.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Повръшането е друго,щото засяга вече и стомаха, там бактерии няма. Обаче при диарията баланса е много важен. Не знам какъв кяр има да пиеш кисело мляко след като е минала т.е. баланса в червата вече се е оправил. Кяра е за предотвратяване на бъдещи проблеми, но за конкретният случай- ми той вече е отминал.

джаме, не знам за лекарите, аз каквото пиша си го практикувам и на моят си гъз :-).


  
*
Интересна тема сте подхванали за диарията т.е. интересна за мен, защото от четвъртък съм така и какво ли не пих  вече и още съм си в остра фаза и това е, освен това ми писна от сухар, препечена филийка и бисквити. Пих и Неледикс известно време, ама всичко взе да ме сърби и го спрях и сега не знам накъде, а трябва да се работи.
Шаноар, аз като се консултирах( дъщерята на една приятелка на свекито е акушерка и й се обаждаха. Тя пък май питала и в инфекциозното :wink:) ми дадоха това:
1 - мезим форте 1*1 на ден
2 - пектин с вит.С - 3*2
3- смекта - 3*1
Аз така и не стигнах до тях, че си се оправих. Не знам до колко е ефективно.А аз съм бременна, т.е. ограничена от към лекарства. Може даима и по-ефективни. Но то твойто може и да е вирус. Попитай джи пи то си- не може така


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Не знам какъв кяр има да пиеш кисело мляко след като е минала т.е. баланса в червата вече се е оправил.

според мен, тук грешиш. преминала остра фаза на диарията (тоест, моментално издрискване в течен вид на всичко поето като храна през устата) не е равносилно на възстановен баланс на чревната флора в червата. чувала съм, че след някои тежки ентерити, това възстановяване може да отнеме седмици.

ivanita и shanoar,

мезим форте няма нищо общо с лекуване на диария. това е панкреатичен ензим, дава се при проблеми с храносмилането.

аз препоръчах сулфагванидин по-горе.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
От къде го намирате Сулфагванедина? Аз от години не съм виждала, а това е лекарството което ми действа най-добре т.е. действаше преди.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не знам какъв кяр има да пиеш кисело мляко след като е минала т.е. баланса в червата вече се е оправил.
според мен, тук грешиш. преминала остра фаза на диарията (тоест, моментално издрискване в течен вид на всичко поето като храна през устата) не е равносилно на възстановен баланс на чревната флора в червата. чувала съм, че след някои тежки ентерити, това възстановяване може да отнеме седмици.
Не съм сигурна, но мисля, че говорим за различни неща. Баланса е между бактериите, една като вземе превес и дрискаш , щом няма значи няма вече превес на една пред друга т.е. са балансирани. Предполагам, че това, за което говориш, че отнема време е възстановяването на лигавицата, ама тя при нормален баланс сама ще си се оправи.  А флората вероятно не е идеална , може би това имат предвид знам ли. То никой не знае всичко, което го има в тази флора.

П.П. Абе тази седмица не свърши ли :-)?
« Последна редакция: Март 04, 2013, 08:45:46 am от Bobbie »


  
*
Jam, и аз се зачудих за мезим форте-то, но само споделям какво ми казаха. Аз този сулфагванедин съм си го записала да знам за бъдещи случки. :lol:( е то дано не се случва на никой де)