0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #20 -: Февруари 26, 2013, 22:19:09 pm »
Да са здрави и обичани всички рожденици.

Аз тази вечер забелязах, че едното предно зъбче на Ники е по-тъмно от останалите! Утре на дневна светлина пак ще го погледна да не би да е смукала някой химикал или флумастер без да разбера и да се е оцветило само то (съмнявам се да е от това все пак), но да ви питам, трябва ли много да се трвожа от това?

Ако зъбчето се разваля сега, когато падне новото нали ще си е здраво?

Варненки, препоръчайте ми детски зъболекар или поне достатъчно търпелив такъв с деца.

На моето момиче, едно зъбче, точно отпред, е по-тъмно от другите и то значително. В началото много се притесних, преди 10-тина дни ги водих на зъболекар. Тя каза, че няма нищо притеснително...това означавало, че това ще е първото зъбче, което ще падне и ще се смени, но новото няма да е такова. Просто да търкаме по-старателно това зъбче. Другото, което ме притесни е момчето...То от година е на флексотид /заради астма/, и се оказа, че е с четири дъллбоки кариеса. Според зъболекарката, лекарствата за астма развалят зъбките. Та...само да споделя...ако знаех за това, по-рано щях да съм го завела, да ги оправя докато са малки.

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #21 -: Февруари 26, 2013, 22:29:16 pm »
О, в градината не се знае какво е турила в устичка  :wink:

По тоя повод - вчера като го взимах Злато от ясла - сестрата говореше на друга майка, че детето повтаряло някаква глупост. Оттам извика и друго дете - и .... о, боже, срам ме беше да слушам  :oops: Честно! И за първи път се благодарих, че Злато не е започнал още с масовото повтаряне на думички  :wink: Говори си някои негови думи, но което не може - не го казва! Та направоооооооооо - ужас, да гледаш 2 годишни деца и да слушаш глупости от устенцата им! не, че ще ни се размине, де, ама....
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #22 -: Февруари 27, 2013, 01:53:49 am »
Бина, струва ми се, че се притесняваш излишно.
Днес моята щерка спа почти през целия ден и аз реших, че е болна. Нищо подобно. Просто беше супер мрачно. Не знам дали това й въздейства по някакъв начин, но мен определено ме прави поспалива.  :lol:

Хубава седмица на всички и да не боледувате нито вие, нито децата!


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2013, 09:34:07 am »
Добро утро на всички! Здрава и слънчева седмица ви пожелавам!
Аз вече трети ден съм на работа и още ми е малко странно, докато се нагодим всички вкъщи :lol: Габи засега я гледа леля ми, но действаме за ясла, дано я приемат. Уж в нашата ясла имало места достатъчно, да видим. Изниза се времето неусетно, порасна детето. Засега поне съм спокойна, че е послушна с леля ми, не плаче, слава богу, нямаме проблем. Дано после и на яслата лесно да се адаптира, че ми е притеснено. Много набързо започнах работа, съвсем неочаквано за мен и периода на адаптация ще го кара с баща си, дано всичко е наред.
Хубава и ползотворна седмица за малки и големи!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #24 -: Февруари 27, 2013, 09:49:05 am »
Злати, странно ще ти е дълго време, че си на работа  :lol:
А Габи е герой - ще се адаптира бързо в яслата - сигурна съм! Хайде, чакаме ви в нашата групичка  :wink: Най-добрите лели  :wink:
Днес дадохме по 3 лв. за куклен театър за 01.03. Първия театър за Злато - дано му е интересно!

Блу, май не си само ти поспалива  :oops: И аз в тази групичка!
А като сменят времето - олееееее - как ще ставаме с 1 час по-рано - не знам!
А кога го сменяха времето - края на март месец ли беше?
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #25 -: Февруари 27, 2013, 10:26:25 am »
Момичета, някой от вас скоро ходил ли е на детски очен лекар при д-р Галина Димитрова, това ли са актуалните координати http://www.miplets.de//pub/20/%D0%B4-%D1%80-%D0%93%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0.html
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #26 -: Февруари 27, 2013, 10:34:11 am »
Дони, във Варна има добър детски очен лекар - д-р Светла Николова.
Ако е за вас де - по-близо е Варна все пак!
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #27 -: Февруари 27, 2013, 10:38:50 am »
Да, за нас е, ама понеже сме в София та да свърша и това.
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #28 -: Февруари 27, 2013, 12:48:53 pm »
cygnus, Стефан го водих октомври и това бяха координатите, не би трябвало да се е преместила... (аз към средата на март, ще звъня да запазвам час за контролен преглед). Обикновено звъня на стационарния телефон.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #29 -: Февруари 27, 2013, 13:55:17 pm »
Привет!
Аз досега гледах колела, че един приятел иска да купи на Ники :D Той миналата есен се справяше да кара бавничко колелата на батковците, надявам се тази пролет да кара сам :)
Аз Ники още не съм го водила на театър. Сега за 3,03 щехме да ходим на цирк, но отмениха представлението :(
[/url][/url]
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #30 -: Февруари 27, 2013, 16:35:35 pm »
Здрава и по-топла седмица!При нас театъра в ДГ е 3,50лв.Митко,който не се заседява на едно място е бил като омагьосан :).Но пък при нас не са толкова често театрите за съжаление.Примерно на 2 месеца веднъж.

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #31 -: Февруари 27, 2013, 23:13:20 pm »
Момичета, ние от известно време сме в периода на детските страхове от тъмно и "гудьооо" в леглото, под леглото, в тъмната баня, в тъмнината на спалнята. Стигнахме до там, че ставайки преди няколко вечери и виждайки, че е тъмно се напика от страх.
Купих малка лампа и му стои до леглото, харесва си я и е спокоен.
Обаче не ще да спи на тъмно и все гудьо му се привижда навсякъде. Всяка вечер бием и гоним гудьо, но този страх как се преодолява? Пробвах с приказки, с гушкане, с убеждаване, че животните в кревата ще изгонят гудьо.
Обаче тц. Споделете как мина при вас този период и как да го преодолеем.
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #32 -: Февруари 27, 2013, 23:21:18 pm »
Вени, аз със сигурност не съм човека който може да ти даде съвет, защото децата ни са с малка разлика, но Алекс също много се страхува от тъмното.

От около 2 седмици вече не спя в тяхната стая и той по цяла нощ си ме търси. Почти невъзможно е да оставя пране на терасата защото това го плащи още повече когато се събуди нощем. Явно заради това, че се мести от вятъра. Ники и Дани не се страхуват от тъмното. Заспиват на нощна лампа.

От известно време като слизаме в мазата да цепим и взимаме дърва, Дани и Никол се крият в тъмното преди да съм светнала и аз се правя, че не ги виждам и те ме плашат. Алекс в началото се държеше за ръката ми, последните 2 пъти отиде с брат си и сестра си в тъмното:) Може би е някакъв напредък:)

Дано с Ники намерите вариант.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #33 -: Февруари 27, 2013, 23:49:06 pm »
Искате ли да направим една тема за психологическото развитие при децата - въпроси и съвети.

Аз току-що изгледах Реката на тайните и сега съм в някакви размисли, как да науча Ники никога, никога, никога да не се доверява на непознат, без да вменя ужас от непознати?
[/url][/url]
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #34 -: Февруари 28, 2013, 00:18:24 am »
Аз до пубертета съм спала на нощна лампа. Не знам дали е страх от тъмното, но навсякъде светвам и така докато легнем. Сега спим на лампа с детето, страх ме беше да не се задуши и така свикнахме.
В темата ако може съвети и за пораснали деца  :)
А това с непознатите няма как да стане мисля. Имам случка с две хлапета. Едното изпуска стотинки и един дядо реши да помогне при събирането. Другото му скочи на гърба с юмруци, че ще открадне паричките  :D и викаше, че са на сестра му.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #35 -: Февруари 28, 2013, 01:08:51 am »
Аз до пубертета съм спала на нощна лампа.

И аз  :lol:! И когато на родителите ми им писна да се събуждат сутрин и да гасят лампите една по една, се наложи да се завивам през глава с одеалото /включително и през летните жеги  :oops:/.
Тони е същият. Спи на слаба лампа до ден днешен. Тереза не обръща внимание- поне засега  :wink:.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #36 -: Февруари 28, 2013, 09:29:44 am »
Вени, ако не ви пречи - нека си спи известно време Ники на лампа. Ако е достатъчно слаба - какво пък! Ще го израсте  :wink: Аз имам две братовчедки, мой кадър, които до големи /може би до преди да се оженят/ си спяха на нощна лампа! Спали сме като малки заедно и на тях им беше невъзможно да спят на тъмно. Ами - хора разни  :wink:

А за доверяването на непознат - мисля, че с времето като им се говори - ще разберат! Децата ни са все още малки, за да им забраняваме съвсем да говорят с непознати. Струва ми се, че може да стане обратния ефект - да не желаят да ходят дори и при наши приятели / но все още непознати за децата/. Аз още съм на фаза - "кажи здравей на леля /чичо/ "Х"  :wink: Та това сякаш ми е много далечно! Все е залепен за мама.

Аз да се оплача - вчера Злато е ухапало едно момченце в яслата, защото не искало да слезе от люлката, за да се качи нашичкия! И Злато го сгризало по бузата /малко под окото/. Беше спрял да хапе и дращи и ми беше спокойно, но днес малко ми е криво, че може да повтори. И обяснявах снощи, че така не се прави, ама да видим колко е имало ефект! Добре, че майката не предяви претенции  :wink: В смисъл - наясно е, че утре може и нейното дете да постъпи по подобен начин!

Хубав и слънчев ден ви пожелавам!
Днес ще ходя да купувам мартенички, че все в последния момент, но то пък - избилиеееееее  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #37 -: Февруари 28, 2013, 10:01:59 am »
"Малката кибритопродавачка"
детска оперета в неделя, 5 март, в зала "България"
http://www.sofiaphilharmonie.bg/page.php?c=88&d=335
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #38 -: Февруари 28, 2013, 10:19:36 am »
още малко интересни неща:

Био игри:
http://bio-game.org/

Приказки за валдхорна:
http://www.sofiaphilharmonie.bg/page.php?c=88&d=338
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала - 25.02 - 03.03.2013
« Отговор #39 -: Февруари 28, 2013, 11:13:58 am »
Барбарон, работа е на учителката да направи забележка или да накаже твоето дете. Не е работа на майката да се разправя с теб. И моя син са го хапали. И то все едно и също дете. Не съм ходила да се обяснявам с родителите.