0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Боби, може все пак да има причина за диетата. Не мога да коментирам, без да знам състоянието на детето, все пак. Аз си се водя по детето - ако не му е добре, внимавам, те си казват и двамата вече. Малката наскоро мина през такъв период, изкара на супи, тя си ги искаше и си питаше.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю

Между другото, понеже пак аз не съм добре, ше ви кажа, че те дори отрекоха специалните диети след стомашно чревен вирус, но тук чета че ги препоръчват и всички си ги спазвате, дори по седмици понякога. Ми това е отречено вече, до сега не съм казвала нищо по въпроса, но е истина, че това са остарели вярвания. И го отрекоха не защото няма разлика, а защото точно обратното е вярно - децата се възстановяват по-бързо, ако в диетата им има месо и въобще всичко балансирано, а не както до сега казваха да карат нам колко си време на ориз и картофи. Аз съм наясно, че никой тук не иска и да чуе, затова до сега не съм го писала, но не е трудно да се провери, ако на мен не ми вярвате.  За млякото -  хората са разбрали, че не е всичко млечно, а е самото мляко и то само при малък процент от хората, не при всички.  Сирене ( в Бъгария също го дават) и кисело мялко няма проблем да се ядат.

 

В Германия, също част от лекарите отричат напълно диетите при разстройства /напр. нашя педиатър и един лекар от детска клиника, при когото водихме Калоян през пролетта, с  някакъв зъл стомашен вирус/.
Други обаче, като домашния ни лекар, са ЗА диетата.
Иди , че разбери....
Аз от личен опит мога да кажа, че диетата ми е помагала много повече при разстройство, отколкото ако не спазвам такава.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
дето казва народа, мили дами - на чужд гъз и сто тояги са малко... :)
кога е да даваме акъл на другите, е лесно, интересно е какво правят същите тия лекари в случай, че на тях им се наложи...

на мен като ми се случи диария, особено ако е придружена и с повръщане - поне по 24 часа не ям нищо. организмът ми не ми дава, забранява ми и ми крещи - дай ми само чай...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
При тежки ентеро вируси то изобщо не е в състояние да яде човек. Преди 2 години аз и децата ни порази това чудо - добре че беше само един ден. Дори и вода не можехме да пием, веднага повръщахме всичко.
Аз винаги използвам случая на стомашно разтройство, за да мина на диета . По принцип обаче имам много добра храносмилателна система.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Интересна тема сте подхванали за диарията т.е. интересна за мен, защото от четвъртък съм така и какво ли не пих  вече и още съм си в остра фаза и това е, освен това ми писна от сухар, препечена филийка и бисквити. Пих и Неледикс известно време, ама всичко взе да ме сърби и го спрях и сега не знам накъде, а трябва да се работи.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Повръшането е друго,щото засяга вече и стомаха, там бактерии няма. Обаче при диарията баланса е много важен. Не знам какъв кяр има да пиеш кисело мляко след като е минала т.е. баланса в червата вече се е оправил. Кяра е за предотвратяване на бъдещи проблеми, но за конкретният случай- ми той вече е отминал.

джаме, не знам за лекарите, аз каквото пиша си го практикувам и на моят си гъз :-).


  
*
Интересна тема сте подхванали за диарията т.е. интересна за мен, защото от четвъртък съм така и какво ли не пих  вече и още съм си в остра фаза и това е, освен това ми писна от сухар, препечена филийка и бисквити. Пих и Неледикс известно време, ама всичко взе да ме сърби и го спрях и сега не знам накъде, а трябва да се работи.
Шаноар, аз като се консултирах( дъщерята на една приятелка на свекито е акушерка и й се обаждаха. Тя пък май питала и в инфекциозното :wink:) ми дадоха това:
1 - мезим форте 1*1 на ден
2 - пектин с вит.С - 3*2
3- смекта - 3*1
Аз така и не стигнах до тях, че си се оправих. Не знам до колко е ефективно.А аз съм бременна, т.е. ограничена от към лекарства. Може даима и по-ефективни. Но то твойто може и да е вирус. Попитай джи пи то си- не може така


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Не знам какъв кяр има да пиеш кисело мляко след като е минала т.е. баланса в червата вече се е оправил.

според мен, тук грешиш. преминала остра фаза на диарията (тоест, моментално издрискване в течен вид на всичко поето като храна през устата) не е равносилно на възстановен баланс на чревната флора в червата. чувала съм, че след някои тежки ентерити, това възстановяване може да отнеме седмици.

ivanita и shanoar,

мезим форте няма нищо общо с лекуване на диария. това е панкреатичен ензим, дава се при проблеми с храносмилането.

аз препоръчах сулфагванидин по-горе.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
От къде го намирате Сулфагванедина? Аз от години не съм виждала, а това е лекарството което ми действа най-добре т.е. действаше преди.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не знам какъв кяр има да пиеш кисело мляко след като е минала т.е. баланса в червата вече се е оправил.
според мен, тук грешиш. преминала остра фаза на диарията (тоест, моментално издрискване в течен вид на всичко поето като храна през устата) не е равносилно на възстановен баланс на чревната флора в червата. чувала съм, че след някои тежки ентерити, това възстановяване може да отнеме седмици.
Не съм сигурна, но мисля, че говорим за различни неща. Баланса е между бактериите, една като вземе превес и дрискаш , щом няма значи няма вече превес на една пред друга т.е. са балансирани. Предполагам, че това, за което говориш, че отнема време е възстановяването на лигавицата, ама тя при нормален баланс сама ще си се оправи.  А флората вероятно не е идеална , може би това имат предвид знам ли. То никой не знае всичко, което го има в тази флора.

П.П. Абе тази седмица не свърши ли :-)?
« Последна редакция: Март 04, 2013, 08:45:46 am от Bobbie »


  
*
Jam, и аз се зачудих за мезим форте-то, но само споделям какво ми казаха. Аз този сулфагванедин съм си го записала да знам за бъдещи случки. :lol:( е то дано не се случва на никой де)