0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #40 -: Февруари 26, 2013, 10:14:15 am »
На трета позната й е предложен този вариант, понеже са с много лоша спермограма, а тя е с нормален ЯР- идеята при тях била, докато събират Я- мъжът й всеки път да дава материал с надеждата за тези месеци да изнамерят поне някакво количество живи сперамтозоиди.

това не ми звучи много добре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ранна Менопауза
« Отговор #41 -: Февруари 26, 2013, 10:21:17 am »
На трета позната й е предложен този вариант, понеже са с много лоша спермограма, а тя е с нормален ЯР- идеята при тях била, докато събират Я- мъжът й всеки път да дава материал с надеждата за тези месеци да изнамерят поне някакво количество живи сперамтозоиди.

това не ми звучи много добре.
в смисъл?
*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #42 -: Февруари 26, 2013, 14:02:37 pm »



та как решавате, че проблемът не е във вашите яйцеклетки, а в липсата на индивидуален подход към лечението ви?

истината е, че ако имахме възможност да не зависим от парите и да опитваме до безкрайност с инвитро - все някога ще стане, независимо от метода и от лекаря.

[/quote]

Аз съм убедена, че проблема е в моите яйцеклетки несъмнено, но нали това е целта на процедурата. Ако проблем няма, то и процедура няма да има. Но някак си не виждам как аз, Пена, Гана и Стана.... имаме различни проблеми и еднакви протоколи.
И за финал, за мен процедурата не е самоцел. Аз съм от късметлийките с едно живо и здраво дете, появило се без много планиране. И така след няколко години реших, че ще дам всичко от себе си да имам още едно, но явно яйцеклетките ми не са на това мнение. И НЕ, не бих опитвала до безкрай, защото си обичам тялото и не ми харесва какво се случва с него след процедурите.
Ако обиждам някой с поста си, се извинявам предварително, просто изказвам лично мнение.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #43 -: Февруари 26, 2013, 14:37:01 pm »
nel_iv,

имах предвид, че когато става дума за пациентки с еднакъв проблем - в случая, с ИЯР - то е логично и подходът да е еднакъв, протоколът да е еднакъв или поне сходен. няма логика да е особено различен. затова ми е чудно как преценяваш, че няма индивидуален подход към теб - нали те преглеждат на УЗ по сума пъти на цикъл, нали ти мерят кръвните показатели през ден-два и на база на тях определят дозата... какво повече индивидуално може да има?
била съм и с по-силни, и с по-леки стимулации, коментирали сме и прословутия ЕЦ. при мен, например, той не би сработил, защото имам склонност към преждевременно спукване на фоликулите на малък размер и никакъв ЕЦ не би се получил.

уви, и аз съм в твоето положение. примирих се, че ще остана с едно дете, макар да бях склонна да подложа тялото си на доста изпитания, но просто видях, че вече природата си е казала тежката дума.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #44 -: Март 18, 2013, 12:07:16 pm »
По повод на това, че в клиниката на д-р Владимиров не правели ЕЦ на момичета с ИЯР, ще кажа, че това не е вярно. Явно зависи от индивидуалния случай какъв ще е подходът. При мен, след като силната стимулация не даде резултат, прибягнахме към стимулиран ЕЦ. Имаше оплодени яйцеклетки, но ембрионите не се развиха. Просто при мен проблемът е в качеството. Не знам дали клиниката практикува "събиране" и замразяване на яйцеклетки/ембриони, но в моя случай това едва ли би помогнало, защото и сега ембрионите ми имат ниска преживяемост.

Предполагам, че при по-младите момичета, макар и с намаляващ ЯР, шансовете са по-добри заради вероятното по-високо качество на яйцеклетките.
*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #45 -: Март 18, 2013, 23:58:44 pm »
Момичета,много се чудех дали да пиша, но понякога и един ред може да промени живота
( както се получи при мен). Може да съм изключение, но като ви чета ми е доста позната ситуацията с намален ЯР и силна стимулация-в моя случай пълен провал. Бях на 29 Год. и след установена ендометриоза, запушена тръба и доста трагично положение при мъжа ми се оказа, че имам много малък брой атрални фоликули-съответно  -ИЯР. Последва силна стимулация,продължила 15 дни и резултат -7 фоликула с една годна яйцеклетка-съответно ИКСИ и "-"резултат. Тогава бях на път да  се откажа от всичко, но имахме записан час в друга клиника. Там след поредна лапароскопия  излезе, че тръбите  са проходими, но ендометриозата си е налице(въпреки лечението)и веднага започнахме нова стимулация , но с доста по-ниски дози, от предния опит-пункция на 9 ден и резултат-17 фоликула, 14 яйцеклетки и накрая"+" тест. Трябва да се пробва всяка възможност стига да сме здрави и да можем да си платим процедурите.Сега вече съм  на 34 години и сигурно положението е съвсем извън контрол, но бих пробвала поне още веднъж.Успех и кураж.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #46 -: Март 19, 2013, 08:14:44 am »
elis, Благодаря за споделения опит. Наистина доста окуражаващо. И аз съм на мнение, че трябва да се търси друг подход вместо да се повтаря безброй пъти нещо, което очевидно не е проработило.
Дано по-скоро успеем всички, независимо от начина  :wink:   
*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #47 -: Март 20, 2013, 15:19:59 pm »
При д-р Владимиров съм.
Чета я тази тема и затова го попитах за този вариант, а той каза ЕЦ се прави при жени, които със или без стимулация правят по 1 фоликул. Притесняват ме тези силни стимулации дали няма още повече да влошат положението. Напоследък много се замислям да запиша час в "Надежда", но и нямам много време за губене, не се знае след година дали няма да е късно вече  :?
В Щерев не се чака за час, а правят ЕЦ, ако се разберете с доктора (10 ЕЦ за миналата година според статистиката на клиниката, но това за мен показва индивидуален подход). В 'Надежда' вече не се чака чак толкова много за час - може да проверите по телефона (имах отдавна записан час за ноември, но скоро бях посъветвана да пробвам дали няма да ми го изместят напред след разширяването на клиниката - е, миналия месец ми го смениха с час за юни.

Първоначално и ние се записахме при Владимиров, но отношението към нас беше идентично като към момичетата по-горе. Ние отказахме зверската стимулация, но имаме познати платили 18000 с - тест накрая.
Ние сме в Щерев в момента, имаме вече 4 ЕЦ процедури с Клостил от които три биохимични и една завършила с мисед (за което аз имам вина). Гледат ме като писано яйце, не сме пропускали да извадим фоликул, ако си го занеса до клиниката и изобщо много сме доволни и може би ще останем там, въпреки предстоящите консултации в 'Надежда'. В 'Надежда' правих скоро някакви други консултации, но толкова надменно, ехидно и алчно отношение отдавна не бях срещала, та както мислехме да се прехвърляме сме много раздвоени и сигурно ще си останем където сме.

Успех момичета, каквото и да решите! Не се отказвайте, преди да сте опитали всичко възможно и дано мечтите ни скоро станат реалност! По моят път също имаше много хора, които ме отчайваха, че никога няма да забременея или че никога няма да забременея от партньора ми, много сълзи на безнадежност проляхме, но още не се даваме и ще се борим до край!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #48 -: Март 20, 2013, 15:30:10 pm »
доколкото разбирам от прочетеното из мрежата, някои лекари смятат, че в случаите на изчерпващ се яйчников резерв поради възраст, стимулациите водят до подобряване на качеството на яйцеклетките. други лекари пък смятат, че е обратното - че подпомагането на организма да използва собствения си оскъден резерв от ФСХ води до по-качествени яйцеклетки.

не знам къде е истината, но знам, че няма еднозначно становище в медицината по тоя въпрос.

едни лекари са привърженици на единия метод, други лекари - на другия метод, а трети лекари са привърженици на метода да опитаме всичко, което искат пациентите.

в крайна сметка, какво друго ни остава, освен да опитваме?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ранна Менопауза
« Отговор #49 -: Април 05, 2013, 10:54:21 am »
 Здравейте! На 27г. съм и единствените проследявани 2 цикъла до сега си правя сама овулация. Вчера ми правиха инсеминация. Досега 4 пъти изследвани хормони на 2-3 ден-ФСХ е около 11.5-12.40.Днес обаче ми излезнаха резултати от последния цикъл правени на 4-ти ден: ФСХ 8.83(3.5-12.5); ДХЕА-С 5.26(<9.85); АМХ 0.97(1.0-6.8 ) ; Инхибин 100.28(40-200). АМХ хич не е добре. Това, че другите хормони не са толкова зле дали ми подобрява шансовете или с това АМХ ми остава само варианта с донорска яйцеклетка? Не съм сигурна каква е разликата м/у АМХ и Инхибина-кое какво точно показва и кой от двата хормона е по-показателен. Моля ви за помощ при разчитането на тези резултати, че съм на лекар чак след 4-5 дни
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #50 -: Април 05, 2013, 11:06:22 am »
lioni, аз си мисля, че още е рано да се говори за донорска яйцеклетка при теб.
да, имаш започнало преждевременно изчерпване на яйчниковия резерв, но нещата не са станали чак невъзможни. имаш шанс да се справиш и със своя яйцеклетка.

вече работа на добрия репродуктивен специалист е да прецени кой ще е най-правилния за теб път на лечение. но не губи излишно време в чакане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ранна Менопауза
« Отговор #51 -: Април 05, 2013, 15:20:41 pm »
За чакане и дума не може да става. Аз така или иначе съм почнала от декември да ходя по лекари и изследвания. Засега съм при Йосиф Димитров. Миналата седмица ходих и при Владимиров, но той не изказа мнение, защото искаше да види резултатите от АМХ и Инхибина. На 9-ти или 10-ти април ще ходя пак при Владимиров вече с резултатите. При Димитров съм в неделя 07.04.13 да видим дали се е спукал фоликула и дали ще правим реинсеминация
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #52 -: Април 05, 2013, 16:35:05 pm »
Изчакай си и часа при д-р Владимиров преди да предприемеш нещо. Много правилно се е въздържал от мнение, след като не е видял всички изследвания, на база на които може да прави заключение. Той е специалист именно в тази област, съветвам те да чуеш мнението му.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!