0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #20 -: Февруари 24, 2013, 23:54:21 pm »
Съмнявам се, че д-р Владимиров ще се съгласи на ЕЦ. В "Надежда" съм преглеждана от д-р Персенска и д-р Шефкетова, не съм усетила разлика в отношение и професинализъм. Не знам в момента за кога дават часове за първичен преглед, но предполагам, че за д-р Шефкетова ще бъде по-скоро. Пожелавам ти бързо да намериш своя лекар и най-прекият път за постигане на мечтата ти. 

*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #21 -: Февруари 25, 2013, 13:02:15 pm »
Аз също съм с диагноза ИЯР, АМХ 1,00/на границата с критичното/ декември правих един опит при Владимиров, разорих се тотално, много силна и дълга стимулация 300 Гонал + 300 Мерионал и за резултат много бавно развитие на фоликулите, само 5Я от тях само 2 се оплодиха и естествено отрицателен резултат накрая. Много не бях съгласна с това, че на момичета с моята диагноза там се прилага много силна стимулация, но се съгласих.... Малко съм разочарована, карат като на конвейр, никакъв индивидуален подход. Сега си чакам следващият месец часа при д-р Стаменов, записан от преди година и половина, и все още не съм си подредила план в главата.
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #22 -: Февруари 25, 2013, 13:30:19 pm »
При ИЯР не се препоръчва стимулация, защото съвсем се влошава положението.
Препоръчват ЕЦ. А даже напоследък препоръчват замразване на Я.
*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #23 -: Февруари 25, 2013, 13:35:39 pm »
nel_iv това все едно аз съм го писала - силна, дълга стимулация, пункция на 17-ти ден, постоянно Гонал 450, 3 дни свалиха на 300 обаче + Мерионал 300, тотално разорение, за дни се стопиха хил.лв., и накрая нищо - рев, рев. Сега съм пред дилема да опитаме още веднъж - все пак нали първия опит в повечето случаи е насочващ и при втори може да има по-голяма яснота, или да търся друг специалист.
marsi замислям се над думите ти, благодаря за пожеланията, дано всички извървим този нелек път час по-скоро!
deizi_83 точно това ме кара да търся друг вариант.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #24 -: Февруари 25, 2013, 13:42:53 pm »
Малко съм разочарована, карат като на конвейр, никакъв индивидуален подход. Сега си чакам следващият месец часа при д-р Стаменов, записан от преди година и половина, и все още не съм си подредила план в главата.

а, при Стаменов щото конвейер няма :)

интересно, как познавате, че няма индивидуален подход и ви карат като на конвейер? по какво? не се заяждам, наистина искам да разбера от какво оставате с такива впечатления?

всеки лекар си има предпочитана методика. д-р Владимиров ползва т.н. протокол Маркес, разработка на прочутата барселонска клиника Институто Маркес, при жени с ИЯР. аз също съм била с такъв протокол.

при д-р Стаменов, доколкото чувам, прилагат друга методика. Лека стимулация (т.н. ЕЦ), вадене на по 1 яйцеклетка, оплождане и замразяване (за deizi_83 да обърна внимание, че не се замразяват яйцеклетки, а ембриони, защото с яйцеклетките все още преживяемостта при размразяване е много по-малка!), след което връщат накуп няколко размразени ембриона. и това го прави също така масово.

всеки си се е доверил на някаква методика и с нея работи. има си протоколи, думата не е случайна. въпрос на виждане и практика на лекаря е да избере протокол, но не си мислете, че протокола го кроят и мислят на момента точно по вашите мерки като рокля. нещата отдавна са измислени.

та как решавате, че проблемът не е във вашите яйцеклетки, а в липсата на индивидуален подход към лечението ви?

истината е, че ако имахме възможност да не зависим от парите и да опитваме до безкрайност с инвитро - все някога ще стане, независимо от метода и от лекаря.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ранна Менопауза
« Отговор #25 -: Февруари 25, 2013, 13:44:17 pm »
Dejoi, на твое място бих пробвала на ЕЦ. С такава стимулция щом са останали само 2 ембриона за трансфер, то какъв е смисъла да се тъпчеш с толкова хормони, пък и сигурно си дала 10000 лв 8O 8O
На ЕЦ ако пробваш почти нищо не губиш- сумите са доста по-достъпни.
Но реално като се извади не-стимулирана Я. се вижда истинското качество и се преценява как да се процедира.
Нищо не пречи да пробваш на ЕЦ, пък ако се наложи пак ще те стимулират.
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #26 -: Февруари 25, 2013, 13:54:13 pm »
Малко съм разочарована, карат като на конвейр, никакъв индивидуален подход. Сега си чакам следващият месец часа при д-р Стаменов, записан от преди година и половина, и все още не съм си подредила план в главата.

при д-р Стаменов, доколкото чувам, прилагат друга методика. Лека стимулация (т.н. ЕЦ), вадене на по 1 яйцеклетка, оплождане и замразяване (за deizi_83 да обърна внимание, че не се замразяват яйцеклетки, а ембриони, защото с яйцеклетките все още преживяемостта при размразяване е много по-малка!), след което връщат накуп няколко размразени ембриона. и това го прави също така масово.


Jam, като казвам замразяване на Я.-точно яйцеклетки имам предвид.
Явно не си запозната с новите практики, които се прилагат в Надежда.
Събират Я.(препоръчва се при жени с ИЯР, или при много лоша спермограма),замразяват ги, като се съберат повече бройки ги оплождат и тогава трансферират.
Относно конвейра- посещавала съм 2 клиники досега в БГ и на двете места е на конвейр.
И не винаги прилагат лека стимулация, пробват първо на чист ЕЦ. Ако не се получи-тогава изписват хапчета.
Относно качеството на Я.- няма как реално да се прецени качеството, когато се прави стимулация, защото много често стимулацията е неподходяща. Истинското качество се вижда точно на ЕЦ- без никаква стимулация.
*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #27 -: Февруари 25, 2013, 14:07:27 pm »
Ох, не зная мисля, умувам, лошото, е че накрая всичко опира до финанси. Да като теглихме чертата сумата беше точно тази. Сега и идея си нямам от къде ще ги намерим, но сме склонни да пробваме пак въпреки всичко, някак имам доверие на доктора и затова още не мога да реша така лесно да го сменя. Съчувства ни за зверската стимулация, обеща че ще промени подхода, медикаментите. Някак вдъхна ми увереност и както се бях отчаяла и отказала се размечтах наново. Затова клоня към още един опит, в същото време  и възможността за ЕЦ ми се е забила в главата и ви занимавам тук с моите колебания.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #28 -: Февруари 25, 2013, 15:55:01 pm »
Момичета аз да ви попитам т.к самата тема е формулирана така, вие имате ли спонтанен МЦ?
И от какво се съди при вас дефакто/хормони ли какво?/, че сте в ранна менопауза :wink:
Джам и аз някъде четох, че при д-р Стаменов вече замразяват и яйцеклетки.   :lol:


*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #29 -: Февруари 25, 2013, 16:33:11 pm »
При мен положението е следното:
от около година и нещо цикълът стана доста къс на 20/22 дни, изключително оскъден. Случи се 1-2 пъти да задържа фоликул и да прескоча цикъл /последният път беше преди процедурата/.
На прегледа доктора веднага се усъмни в резерва, поради малкия бр. антрални фоликули, последваха хормони, проходимост на тръбите. Резултатът беше проходими тръби, ФСХ 13,5, и един от двата хормона АМХ или Инхибин извън норма /не мога да си спомня кой точно, а резултатите останаха в досието/. Та така се оказах с намаляващ /все още държа че не е изчерпан  :wink: / ЯР
Между другото края на лятото цикълът почна да влиза в нормални граници ок 28-9дни и една идея по-силничък.
И аз да ви питам пробвали ли сте да засечете овулация? Аз до сега в 3 цикъла /2 мин. лято един след друг и последния сега след неуспешния опит/ И трите пъти с по 10 теста всеки път не успях да уловя ову, и още никой не може да ми даде отговор дали въобще имам, и ако липсва това следствие ли е от резерва  :?
*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #30 -: Февруари 25, 2013, 16:46:40 pm »

при д-р Стаменов, доколкото чувам, прилагат друга методика. Лека стимулация (т.н. ЕЦ), вадене на по 1 яйцеклетка, оплождане и замразяване (за deizi_83 да обърна внимание, че не се замразяват яйцеклетки, а ембриони, защото с яйцеклетките все още преживяемостта при размразяване е много по-малка!), след което връщат накуп няколко размразени ембриона. и това го прави също така масово.


deizi_83 е абсолютно права. В последните месеци практикуват замразяване точно на яйцеклетки.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #31 -: Февруари 25, 2013, 16:52:33 pm »
Jam, като казвам замразяване на Я.-точно яйцеклетки имам предвид.
Явно не си запозната с новите практики, които се прилагат в Надежда.
Събират Я.(препоръчва се при жени с ИЯР, или при много лоша спермограма),замразяват ги, като се съберат повече бройки ги оплождат и тогава трансферират.

дейзи, знам, че правят такова нещо, но не ми е ясно защо.

разговаряла съм с един от водещите български ембриолози по въпроса. какво е предимството да замразяваш яйцеклетки, а не ембриони? както вече писах, едва наскоро започнаха да се справят в световен мащаб със замразяването на яйцеклетки и все още преживяемостта на размразената яйцеклетка е много по-ниска от преживяемостта на размразения ембрион. както се изрази ембриологът - "проблем със замразяването на яйцеклетки няма - има проблем с размразяването им"...

защо, според теб, замразяват яйцеклетки?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ранна Менопауза
« Отговор #32 -: Февруари 25, 2013, 17:02:36 pm »
Jam, скоро ще разбереме първите резултати от замразяването на Я.
Имам 2 приятелки, които го правят в момента, та ще имам инфо.
Иначе не съм проучвала подробно ползите, но явно има причина да го правят.
*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #33 -: Февруари 25, 2013, 17:07:18 pm »
От момичета, с които съм разговаряла в клиниката, останах с убеждението, че замразяват яйцеклетки, когато партньорът пътува или когато се ползва донорска сперма.
Струва ми се, че те също предпочитат да замразяват ембриони, на мен никога не са ми предлагали замразяване на я. при положение, че съпругът ми може да реагира веднага.
« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 18:09:10 pm от marsi »

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #34 -: Февруари 25, 2013, 17:42:07 pm »

От момичета, с които съм разговаряла в клиниката, останах с убеждението, че замразяват яйцеклетки, когато партньорът пътува или се ползва донорска сперма.
Струва ми се, че те също предпочитат да замразяват ембриони, на мен никога не са ми предлагали замразяване на я. при положение, че съпругът ми може да реагира веднага.

Няма логика според мен, при невъзможност на съпруга да се замразяват яйцеклетки, по-скоро тогава се замразява негов материал :D


*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #35 -: Февруари 25, 2013, 18:17:38 pm »
dess_dess, тук става въпрос за събиране на яйцеклетки всеки месец на ЕЦ. Няма как за всяка една(максимум две) яйцеклетки да размразяват материала всеки месец.

*
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #36 -: Февруари 25, 2013, 19:33:03 pm »
Със сигурно има причина. И май напоследък зачестява този метод (при Стаменов).
Познавам едно момиче което "събира". До колкото разбрах има се в предвид това, че има риск при размразяването (по голям от колкото при ембрионите)и за това се събират мин. 5,6. Единствената закономерност която забелязвам е че се прилага при ИЯР и в случаите, когато няма добър отговор на яйчниците на стимулации, примерно пълния коктел, при това във високи дози и резултата пак 1,2 Я. Може би това и в комбинация със лоша спермограма.
« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 20:41:39 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #37 -: Февруари 25, 2013, 20:30:47 pm »
При мен Владимиров също ми отсече или силна стимулация-приготвяш 7-8 бона или направо да си  ходя.
Никакъв ЕЦ, аз също съм с ИЯР. ФСХ между 3.98-18.5 се движи, АМХ-0.39 , Инхибин -64, въобще отчайващи показатели.
Тога реших крака ми никога повече да не стъпи при него-ревах и си записах час при Шефкетова,че по-бързо да ми дойде реда.И ето ме след 3 мес. чакане на конвейра за ЕЦ.
Е 1- път беше кух фоликул, сега чакам цикъл и пак се нареждам на хорото :)))), че предни
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ранна Менопауза
« Отговор #38 -: Февруари 25, 2013, 21:20:10 pm »
dess_dess, тук става въпрос за събиране на яйцеклетки всеки месец на ЕЦ. Няма как за всяка една(максимум две) яйцеклетки да размразяват материала всеки месец.
Аааа ясно, това не бях го съобразила  :lol:


Re: Ранна Менопауза
« Отговор #39 -: Февруари 26, 2013, 09:53:46 am »
От момичета, с които съм разговаряла в клиниката, останах с убеждението, че замразяват яйцеклетки, когато партньорът пътува или когато се ползва донорска сперма.
Струва ми се, че те също предпочитат да замразяват ембриони, на мен никога не са ми предлагали замразяване на я. при положение, че съпругът ми може да реагира веднага.
не е точно така.
И двете познати, които имам и събират Я. са с ИЯР.
На трета позната й е предложен този вариант, понеже са с много лоша спермограма, а тя е с нормален ЯР- идеята при тях била, докато събират Я- мъжът й всеки път да дава материал с надеждата за тези месеци да изнамерят поне някакво количество живи сперамтозоиди.
Иначе, в случаите, когато мъжът пътува и е с нормална спермограма се предлага замразяване на сперма.