0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #80 -: Февруари 15, 2013, 18:21:52 pm »

П.П. Изобщо не ми е било предмет на предишния километричен пост, да обсъждам плюсове и минуси на посещението на детски заведения. :lol: Нищо не е само черно, или само бяло, пък и зависи от конкретното дете все пак, дали за него ще има повече ползи, или просто няма да има такива. Дала съм и пример как за конкретно дете - ползи няма, както и за родителите му. Аз хубУУУ нямам личен опит, ама други хора имат, не е като да не съм видяла с очите си картинката.
Единствено по въпроса "родителски нерви" ми беше мисълта от самото начало на тази тема. А именно - каквото е "във властта" на родителите - да се прави и то навреме, за да няма "излишна драма", освен неизбежната с деца. Щом на ясла, или на ДГ детето може да се приучи да спи, да се храни само, или каквото там искаме - то може и у дома. Стига родителите да проявят воля и да не изпадат в постоянни колебания, страх и "жалостивост", което мисля повечето от нас правят волно, или неволно и оттам - куп напълно излишни нерви и проблеми.  :)

За което благодаря, защото аз наистина смятах, че ще отмине, но вече наистина мисля да наложа малко контрол, защото е страшно. Няколко пъти пробвах този cry it out метод, където оставяш детето и чакаш 5мин, после 10, после 15 и така уж след 4-5 дни щяло само да заспива, но не издържах естествено и спряхме посредата. След това започна да си смуче палеца и аз реших че съм травмирала детето и сега се чувства несигурно и си смуче палеца :) Слагах и ръкавици 2 дни и престана, но от тогава се отказах да се боря с проблема със съня. Както ти казваш, и аз знам, че за момента това е главният проблем (при нас потенциален още) сънят като цяло - заспиването сама, буденето през нощта, липсата на сън през деня...спането при мама и тати. Общо взето неща с които още от днес трябва да се заемем, защото после ще е много трудно и ще има много "нервни" ситуации :)

Относно градините, тук тръгват на училище на 3. Аз я записах на 3м и започва септември 2015. И си е училище, казва си се school и започват на 3 и завършват на 17 :) Предполагам, че в началото са някакви подготвителни класове.
 Дори да не беше задължително, пак щях да я запиша, най-вече за да общува с дечица. В момента мисля и за ясла от 9-12, но още е само идея.

rosefromstars браво на вас :) аз тичам до тоалетна буквално за 20сек, къпя се за 2-3 мин като тя трябва да е в банята иначеееее става страшно :) През деня не спиме, следователно няма време за готвене/чистене и т.н. Поне да бях заслабнала малко :) Чакам таткото и направо от врата му я връчвам, да седна малко :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 18:30:00 pm от Krisi88 »


Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #81 -: Февруари 15, 2013, 18:34:54 pm »
Ами , Криси , то тогава моето дете е бая травмирано .
Смуче си палеца и това е ... Никога не е имало драми със заспиването и рев , ама ...
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #82 -: Февруари 15, 2013, 19:20:43 pm »
Не се притеснявайте за палеца, аз го смучех до 3-ти клас и после изведнъж престанах. То, не си мазах пръста сама с люто, то не слагах ръкавици, то какво ли не беше, но просто вечер, докато спях, несъзнателно явно го лапах и на сутринта се събуждах с палец в устата. И една вечер просто спрях. :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 19:22:20 pm от rosefromstars »
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #83 -: Февруари 15, 2013, 19:34:24 pm »
Не се притеснявайте за палеца, аз го смучех до 3-ти клас и после изведнъж престанах. То, не си мазах пръста сама с люто, то не слагах ръкавици, то какво ли не беше, но просто вечер, докато спях, несъзнателно явно го лапах и на сутринта се събуждах с палец в устата. И една вечер просто спрях. :)

До 3-ти клас , хахаха .
Леле ! Направо ме успокои !
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #84 -: Февруари 15, 2013, 20:08:28 pm »
И моят син си смуче палеца и аз умирам от нерви като слушам звучното му цокане цяла нощ до ухото си. Преди два месеца беше болен и много се ядосах, че не може да диша през носа, а диша на пресекулки през устата, за да смуче палеца. Тогава му намазах пръста с Даум ексол, за три дни спря да си смуче палеца и аз си викам - "Леле колко лесно било". Да, ама не, като му мина хремата продължи със смученете. Мазах пак с горчивото лекарство и няколко пъти се случи да повърне от него, но като му намажа палеца вечер след като е заспал, сутрин пак го намирам в устата, явно през нощта си изсмуква горчивото.
Сега от около месец започна да смуче биберон, но през нощта като не може да го намери пак си пъха палеца в уста.
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #85 -: Февруари 15, 2013, 20:42:35 pm »
И моят син си смуче палеца и аз умирам от нерви като слушам звучното му цокане цяла нощ до ухото си. Преди два месеца беше болен и много се ядосах, че не може да диша през носа, а диша на пресекулки през устата, за да смуче палеца. Тогава му намазах пръста с Даум ексол, за три дни спря да си смуче палеца и аз си викам - "Леле колко лесно било". Да, ама не, като му мина хремата продължи със смученете. Мазах пак с горчивото лекарство и няколко пъти се случи да повърне от него, но като му намажа палеца вечер след като е заспал, сутрин пак го намирам в устата, явно през нощта си изсмуква горчивото.
Сега от около месец започна да смуче биберон, но през нощта като не може да го намери пак си пъха палеца в уста.

Дааа, явно не съм само аз.Сутрин е най -зле.Само се чува - мляс, мляс, мляс ..., иде ми да си скубя косата вече . Ставам по сто пъти , махам го и пак . През деня си спи с него . Махна го и след 5 мин пак го е налапала.Изчетох хиляди неща в нета и лошо ми стана .Как ще ги оттучваме не знам  !
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #86 -: Февруари 15, 2013, 20:59:23 pm »
Хахаха голям казус с моята детегледачка ей! Я метнете един бобец... :lol: Детегледачката я освободих временно, като се изнесохме на село лятото, но ние много се застояхме, тя си намери и друга работа и така. Сега мога да я извикам понякога, за няколко часа, ако имам нещо неотложно за вършене. Детегледачка също не решава такъв тип проблеми, както не ги решава и яслата /по това, което аз виждам поне край мен/. Може и да има някакви изключения, не знам, не са ми попадали. Което си е гювезе у дома и на ясла и на Марс да ходи денем, като се прибере у дома - пак същата, пак на главите и нервите на родителите. Т.е. за мен и моя дерт - полза няма.

Може да съм пълна идиотка, но не приемам, че сульо и пульо едва ли не са способни да научат собственото ми дете на какво ли не, а аз съм толкова некадърна и глупава, че не мога. Пък дори и не е вярно като факти - научила съм го на редица неща, лично аз и то някои от тях ги усвои преди другарчета ходещи на ясла. Т.е. всичко може, ами трябва да се започне в точния момент, или съответно да се реагира срещу нещо в точния момент, не да се лежи на тая кълка "как то било период и щяло да си мине само". Която позната майка посмя да си "натисне" неспящото и капризничещо отроче овреме да спи в кошара, само и му изтърпя ревовете - сега такъв проблем и нерви заради спането - няма. Всички, които направиха като мен и благо и убедено обясняваха на околните как "то детето имало нужда, не може така, не може сега, то ще поотрасне и само ще му мине" - са в моето положение. С ясла, без ясла - същата греда. ;) Познавам хора с първокласници, които още не заспиват сами, нито извън родителската спалня. Е, тях защо бе аджеба ДГ и училището не им промениха точно този "приятен" навик? Ами просто е, защото у дома отдавна всички са се отказали да опитват да променят въпросния, защото отдавна нямат грам нерви за нищо от сорта. Разбираемо. И тези същите родители продължават да обясняват за "периоди" и понастоящем...
Що е лош навик и пилене на нерви при техните деца - "период било". И все нервни и недоспали си ходят тези хора с години, което аз никак не държа да ми се случи. Достатъчно отговорна и трудоемка задача е да гледаш дете изобщо, че сам да си го правиш по-тежко и сложно. Мое си мнение естествено, не е меродавно.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #87 -: Февруари 15, 2013, 21:44:54 pm »
Може да съм пълна идиотка, но не приемам, че сульо и пульо едва ли не са способни да научат собственото ми дете на какво ли не, а аз съм толкова некадърна и глупава, че не мога.

е, аз пък мога да приема... вече... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #88 -: Февруари 15, 2013, 21:55:31 pm »
Хахаха, сега като се сетя и аз не спях в кошарата(леглото си), а държах да съм на леглото(спалнята) до майка, баща ми беше на пътувания и често отсъстваше. И веднъж вечерта докато спя, явно мощно съм си цокала с палец в устата, и усещам как една плюшена играчка се стоварва отгоре ми. Опулих очи и видях играчката (едно мече)как хвърчи и единия й крак се скъса. Майка, сумтеше насън и се обърна на другата страна. Тя в съня си, несъзнателно, явно беше докопъла някаква играчка и я беше метнала по мен за да спра да цокам. Даже не заплаках за да не я събудя, а спрях изкарах пръста, заспах и на сутринта се събудих пак с пръст в уста  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ей, щастливо детство  :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 22:02:00 pm от rosefromstars »
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #89 -: Февруари 15, 2013, 22:18:21 pm »
Смарайди, тук съм, ама не мога да сваря да ви изчета, че да се включа и да пиша  :lol:  Ще видя утре дали ще се престраша да попиша, ама да не ми скочат хората, че се фукам  :lol:  :lol:  :lol:
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #90 -: Февруари 15, 2013, 22:19:15 pm »
Смарайди, тук съм, ама не мога да сваря да ви изчета, че да се включа и да пиша  :lol:  Ще видя утре дали ще се престраша да попиша, ама да не ми скочат хората, че се фукам  :lol:  :lol:  :lol:
Не бой се, признали сме те!  :D

*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #91 -: Февруари 15, 2013, 22:22:04 pm »
Ами , Криси , то тогава моето дете е бая травмирано .
Смуче си палеца и това е ... Никога не е имало драми със заспиването и рев , ама ...
Аз не казвам, че има директна връзка между смученето на палеца и травмиране, а просто в онзи момент така реших :) Просто се прояви това поведение точно след като решихме да пробваме метода cry it out, а имам дете на моя приятелка, което смуче пръст, а е на 5 години, и съм забелязвала че е все в ситуации в които му се карат или се притеснява :) та за това реших, че моята се е травмирала :) Това с палеца е масово, за съжаление е много трудно да се превъзмогне този навик :( аз имам позната която на 18 се запозна с тогава бъдещия и съпруг и когато прекарваха заедно нощта, тя не спеше, в ужас че той ще се събуди и види с палец в уста. Май на 24 си реши проблема, но все пак го реши :)

rosefromstars как са ти зъбите? Помня, че ми писа че брекети не си носила във връзка с нашия проблем между предните 2 зъбчета, който и ти имаш.

Jbrul днес сме на ден първи :) Оставихме я сама, пак уж метода cry it out започнахме, мъжа ми доста ме подкрепи, да не кажем че изцяло той се справи защото аз сигурно щях да я гушна след 10 мин рев. След 45 мин седна в леглото и заспа седнала милата, ама заспа сама и сега е в леглото си....Дано сме на правилния път :) Добре, че не се кърмим вече и пийнах една чаша вино да се "съвзема" след толкова рев :)


*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #92 -: Февруари 15, 2013, 22:22:57 pm »
Може да съм пълна идиотка, но не приемам, че сульо и пульо едва ли не са способни да научат собственото ми дете на какво ли не, а аз съм толкова некадърна и глупава, че не мога.

е, аз пък мога да приема... вече... :)
Радвам се за теб.  :)

Мими, една командировка към Ст. Загора не щеш ли?  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #93 -: Февруари 15, 2013, 22:24:20 pm »
Смарайди, тук съм, ама не мога да сваря да ви изчета, че да се включа и да пиша  :lol:  Ще видя утре дали ще се престраша да попиша, ама да не ми скочат хората, че се фукам  :lol:  :lol:  :lol:
Няма, няма, стига да споделиш как и нашите да седят мирни и спокойни (в бъдеще в моят случай)  :lol: Всякакви съвети са от полза :)


*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #94 -: Февруари 15, 2013, 22:25:40 pm »
Мими, една командировка към Ст. Загора не щеш ли?  :lol:
Нали сме се разбрали, че ти ще го пращаш  :lol:
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #95 -: Февруари 15, 2013, 22:27:41 pm »
Мими, една командировка към Ст. Загора не щеш ли?  :lol:
Нали сме се разбрали, че ти ще го пращаш  :lol:
Пусни ми на ЛС банкова сметка за превод на издръжката и го чакай утре с първия автобус.  :lol:

Krisi88 , радвам се че сте постигнали успех днес. Пийни си сега, отпусни се и ако се запромъква някоя гузна съвест по случая - удари я с чук!  :lol: Имай готовност, че няма да станат нещата от раз и за ден-два, но ако проявите постоянство - вероятно скоро ще са доста по-добре.
Аз навремето правих някакви опити, но за жалост се отказвах твърде бързо. Бях и в особена ситуация тогава, много ми беше напрежението като цяло, отделно проблеми в брака, отделно все сама и ей така "за кураж" нямаше кой да ми каже едно: "спокойно, няма страшно, правилно постъпваш"...и бързо свивах знамената. А не трябваше, че сега ми излиза през носа. :? Ама минало - заминало при мен, дано оттук насетене успея нещо да измисля.
Дано ти имаш нервите да си по-постоянна сега, за да си по-малко нервна в бъдеще. :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 22:54:29 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #96 -: Февруари 15, 2013, 23:01:31 pm »
Криси, ами добре са. Е, не ставам определено за манекен на паста за зъби, но имам големи устни и те всъщност ми прикриват зъбите. Но, вас ви съветвам, когато стане достатъчно голяма за брикети, да й сложите - защото това не само, че ще коригира двете зъбчета, но определено ще й подреди всички зъбчета и ще има холивудска усмивка. :)

Браво и от мен с напредъка с бебо! Дръж се, както казва Катеричката, сега ще е най-безболезнено и за вас, и за бебка. Страхотно е, че двамата с милото сте в тази борба във възпитанието на бебка. Това е сигурен ключ към успеха - не се съмнявай. :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 23:03:06 pm от rosefromstars »
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #97 -: Февруари 15, 2013, 23:05:27 pm »
Жбрул няма изпуснат момент, ще стане просто по различен начин вероятно. Аз тая вечер исках да удуша помощника. Дребния сам ме попита дали може да си спи в леглото, после много бързо реши да се връща, но аз го скастрих и си легна детето, аха да заспи. В тоя момент влезе баща му и човека стана, рев, тропане за 1 мин. чак се разхълца. Сега ще го чакам пак да му дойде мерака.
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #98 -: Февруари 15, 2013, 23:33:06 pm »
Дано ти имаш нервите да си по-постоянна сега, за да си по-малко нервна в бъдеще. :)
От 2 дни не мога да се оплача, просто мъжът ми си взе 2 дни и заедно с уикенда стават 4ри, и се чувствам страшно добре и спокойна. Просто е толкова различно когато има кой да ти помогне...днес лежах във ваната 15 минути!!!! И си направих маска на лицето, после и маникюр :) Направо, чудо :) Не съм толкова изнервена, спокойна съм защото знам че мъжа ми е тук и винаги има кой да поеме щафетата. Просто много се радвам, че се заехме с този метод точно сега защото уикенда ще е с мен да помага, а и той беше много щастлив че предприемам нещо, защото обикновенно той става в 5 с нея..(а и до сега мен ме обвинява за всичко, как била разлигавена, само да ме видела започвала да плаче за да я взема на ръце, само искала да е до мене и т.н)....И така, ама наистина искам да успеем, това е ключът към щастливото майчинство :)) Поне да поспива през деня за 30-40 мин, да се изпъна и аз малко....
Обаче идва този момент, незнам дали ви се е случвало, когато се отпуснете твърде много и после реалността ви залепва един шамар да се осъзнаете малко :) Ей така се чувствам, в понеделник ще получа шамара в 6:30  :lol: и ще е още по-трудно да влезеш в такт и да пестиш нервите :)
rosefromstars много се радвам, че зъбите са ти ОК, ти трябва да служиш за пример че зъбите не се изкривяват от смученето на пръст ;) съгласна съм, ще сложим брекети при първа възможност. Много ми е мъчно да знам от сега че имаме проблем, но какво да се прави :( щом трябват брекети, ще ги носи :(
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 23:41:46 pm от Krisi88 »


*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #99 -: Февруари 15, 2013, 23:41:13 pm »
Криси моят син до 1г спеше след всяко хранене по 30мин. Да не би да изпускаш момента и затова да ти будува цял ден? Това наистина е много и изнервя, аз не че за 30 мин можех да сколасам, ама ги редувах-пране, тоалетна, обяд.