0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #960 -: Май 08, 2013, 17:37:02 pm »
На мене ми помагаха смучещите бонбонки , най-вече тези , които са по-кисели И от киселините се отървах именно с тяхна помощ  :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #961 -: Май 08, 2013, 17:50:39 pm »
Ритат, ами. Нали това им е работата?!  :lol:
Да отбележа, че мен в момента никой не ме рита. Да не вземете да си помислите нещо?!
Блу, то лошо няма ;)
Респект супер сте направо. Аз се тревожа, че моят бебешок малко дребен върви около 2100 гр. Дано се задържи още да качи.
Кристъл, поне още 2-3 дни ще сме в болницата - да вляза в 9тия. После - според зависи от шийки, контракции, тонове и т.н. Хем ми се иска малко да си се прибера у дома, хем ме е шубе. Ама каквото прецени докторът, ще слушам.
Мариетка, аз така бях при първите влизания в болницата - гледам мацките в големи месеци с коремите, слушат им тоновете, записи им правят. Все си виках, ами ние дали ще стигнем до там? Сега през прозореца гледам като изписват бебенца - ох такава радост, всички нагласени, усмихнати, цветя, камери. Едно по-тъмно бебче с жива музика го взеха :) Моля се всичко да е наред и с двама ни с бебчо и ние да усетим това щастие.


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #962 -: Май 08, 2013, 17:58:09 pm »
Бебе искрено ти съчувствам , знам какво е да си във болницата и да ти липсва домашната обстановка и всичко останало  :balk_144: мога да ти пожелая само скорошно изписване и безпроблемно раждане
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #963 -: Май 08, 2013, 18:25:56 pm »
Бебе, след най-много месец, всичко това ще е зад гърба ти... :bighug:
Колкото до теглото на бебето, не се притеснявай..някои бързо наваксват накрая, други спират да наддават /както беше при мен, въпреки, че в началото изпреварваше с повече от 2 седмици/ и въпреки всичко, стават на хора  :D Аз и Блу родихме дребни бебешоци, ела да ги видиш сега  :wink:
Прегръщам те и трепетно очаквам денят на твоето изписване!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #964 -: Май 09, 2013, 09:24:29 am »
Бубу, моля ти се, моята още е дребосък. Най-редовно ме питат дали е на 3 м., а тя е вече на 6 почти.
Момченцата качват по-бързо по мои наблюдения.

Бебе, да сте здрави само. Ще качи младежът. Още съвсем малко остава.  :bighug:
Смятам моята задача за изпълнена. Иначе мъжът ми ще хване гората.  :lol:


Лека бременност и раждане на всички!

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #965 -: Май 09, 2013, 10:41:26 am »
Записвам се да ви следя.
Аз съм с близнаци и съм се ориентирала засега да раждам в Щерев, ще чуя с удоволствие мненията ви.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #966 -: Май 09, 2013, 12:04:37 pm »
Добре дошла Бончева лека и безпроблемна бременност до термин :)

Момичета някой да е ходил на ортопед в Горна Баня, трябва да отида н а преглед и звъня на всички телефони там , но ми дава грешка :(



« Последна редакция: Май 09, 2013, 12:06:51 pm от tsvetinapavlova »
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #967 -: Май 09, 2013, 12:07:08 pm »
 boncheva, темата "Раждането - къде и как?" ще ти бъде полезна. Заповядай:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45041.0
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #968 -: Май 09, 2013, 14:43:48 pm »
Бубу, моля ти се, моята още е дребосък. Най-редовно ме питат дали е на 3 м., а тя е вече на 6 почти.
Момченцата качват по-бързо по мои наблюдения.

Бебе, да сте здрави само. Ще качи младежът. Още съвсем малко остава.  :bighug:
Смятам моята задача за изпълнена. Иначе мъжът ми ще хване гората.  :lol:


Лека бременност и раждане на всички!
Блу, нямах предвид само килограмите и ръста, Ивайло дърпа бързо на височина, килограмите му малеят малко...но
по-скоро имах предвид развитието, енергията и изобщо растежа им  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #969 -: Май 09, 2013, 18:04:33 pm »
Бончева,честито- ти си ранна седмица-има време да решиш-аз до преди месец си смених мнението 100 пъти... И всяко беше "този път последно,ама наистина" :D
Аз да се отчета-бебите 2300 и 2500.тази в канала-вече е с "гъзче" затъкната надолу...:( боли! И е с остаряла плацента и води на долната граница.обаче лекарката каза,че засега нещата са ок,но в понеделник пак тонове...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #970 -: Май 09, 2013, 18:11:56 pm »
Лека и спокойна бревменност на Бончева!
Днес е въжможно най-гадният ми ден, от както съм забременяла почти не спирам да повръщам...  :(
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #971 -: Май 09, 2013, 19:02:33 pm »
Добре дошла, Бончева :) Лека и безпроблемна бременност и здрави бебчета ти желая!
Афродита, замирисва ми на скорошна среща с бебките :) Ама те големи мадами - пупу. Да изчакат още поне седмица - и двете да прескочат 2500.
Блу, Бубу  :bighug: Знам аз, че и 2 килца бебета, родени в 9тия са добре и не ги слагат в ковьози. Ама като съм се напатила и за голямо доносено бебе си мечтая.
За сега оставаме в болницата - пусти контракции не спряха бе  :balk_153: С характер моето момченце - от сега луда ме прави. Само да ми е жив и здрав :)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #972 -: Май 09, 2013, 20:09:35 pm »
Здравейте и от мен!!!
Отдавна не съм писала тук, но да се отчета , че бебчо е порастнал и е вече цели 350г и 19см. Днес е особенно развълнуван и цял ден шава и рита.
Е разбира се мъжа ми ми скъса нервите цял ден и най-лошото е , че аз пък като резултат си изпуснах нервите на детето и много и се скарах за никак не голяма беля и сега се чувствам ужасно.
Едвам се сдържам да не започна с пазаруването за бебчо, вече се оглеждам из магазините.
Разбира се имам доста унисекс дрешки от каката , ама ще се наложи и доста неща да се вземат....малко по-мъжки :-), че каката ни е розовелка и това е основният ни цвят на дрешките.
Е пожелавам ви лека и приятна вечер....
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #973 -: Май 09, 2013, 20:14:05 pm »
Бебе, представям си какво ти е, но стискай още малко зъбки ще наддатете на тегло и всичко ще бъде наред!
Папилио, това с нервите е добре известно, така се разбъркват всички хормони, че преди пет минути може да си била ухилена до уши, а после да плачеш без причина.
 :bighug:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #974 -: Май 09, 2013, 20:32:54 pm »
Момичета, много съм щастлива ... днес докторката ми каза, че най-вероятно бебетата са момиченце и момченце. Много се радвам, това ми е мечтата!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #975 -: Май 09, 2013, 21:36:41 pm »
bebe Недей да вярваш много , много на това какво ти казват докторите . Моя лекар казва че никой не може да каже на 100% твойто бебе, че ще е 2 килограма примерно . А да не говорим и че апаратурата дава отклонения . Най- важното е бебчо да е доносен , а това че му липсва някой друг грам ... еее то ще си навакса след това , а другото което е , е че има още време в което може да расте :) . В началото (6-7 месец) бързахме с 4-5 седмици ,  а сега сме с около две, а може и по-малко .
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #976 -: Май 10, 2013, 08:23:07 am »
Бебе, ако мога да те успокоя малко, при измерванията, колкото по-напред са седмиците, толкова по-голяма е грешката при изчисляване на теглото. Моите 4 дни преди да родя ги измериха 2400 и 2600, а се родиха 2850 и 3050гр.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #977 -: Май 10, 2013, 11:14:53 am »
Здравейте, момичета!
Записвам се в темичката   :)
От доста време Ви следя. Бременна съм в 14 г.с. Вчера към 10 часа сутринта усетих леки болки наподобяващи менструални. Взех едно нош-па пийнах вода взех си душ, но болките не стихнаха даже напротив  :( . Звъннах на наблюдаваштия ми доктор и тъй като него го нямаше ме прегледа друг. Измери ми шийката - всичко наред. Погледна ме на ултразвук и забеляза контракции в задната част и ниско разположена плацента (което го знаех и от преди), но това сега не било страшно. Не съм била за болница. Изписами магнезий и нош-па в по големи дози.
днес нямам болки ни ми е едно  и аз не мога да го определя. След обед ще ида при моя доктор да виддим и Той какво ще каже.
Вашето мнение?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #978 -: Май 10, 2013, 12:02:17 pm »
Озиф, добре дошла и леко бременеене. Пиши какво е казал твоят лекар.
Boncheva, прекрасна новина. Това ми беше детската мечта :) Дано докторката да е познала и всичко да е наред с мъниците!
Мими26, с отлични мерки за близнаци сте се родили :)
Днес навършвам 8ми месец и от утре сме в 9ти. До последно не вярвах, че ще стигнем до тук. Дай Боже да се срещнем с бебчо живи и здрави и тревогите да останат в миналото!


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #979 -: Май 10, 2013, 13:12:09 pm »
Здравейте,
Отдавна не бях влизала и с радост откривам, че се умножават записаните в темата :) Лека и приятна бременност и добре дошли!
Аз покрай празниците и работата преди тях зарязах всякакви прегледи :) Сега е време да си запиша час и да ни видят с девойката. Чак успях мускулна треска да хвана от обикаляне в почивните дни :oops:
Вече се замислям за това като как да изглежда стаята на бебата и какво ще е нужно да се купи от преди това :)