0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #80 -: Февруари 08, 2013, 19:31:19 pm »
Прочетох го и си смених мнението, почти с всичко съм съгласна. Истина е, че в България децата са малки тирани, аз бях ткава, понеже и за моята баба най-важното беше да съм яла и да съм навлечена. Да ме научи да не мисля, че ми е прислужница и през ум не и беше минало. Това го научих много късно, когато отидох да живея с нашите.

Аз мисля, че за тези деца авторката има предвид, че ги ботогворят - тя го казва, че говоря за децата си като за богове. Това е истина за мнго деца.  Това боготворене е много вредно според мен. Баби и дядовци тръпнат в очакване да с епохвалят с новите умения на детето - „кажи бабе колко е 3+4... виждаш ли колко е умен‟ и т.н  Ако детето знае нещо, повали го че го знае, ако направи добро похвали го, че е добра постъпката, но никога не казвай колко е умно иликолко е добро по принцип. Постъпките са добри или лоши, не детето. Така мисля аз.

А примера за крещящата майка заплашваща с бой от бащата е класика и за съжаляние прекалено често срещано. Не съм учyдена, че детето на жена, която може да го каже това, се държи по този начин
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 20:45:16 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #81 -: Февруари 08, 2013, 19:41:29 pm »
мдам, авторката пише, възпитавайте ги, хубаво, възпитаваме ги, само че никъде не казва тя как е възпитавала тези нейни примерни момичета, а само колко другите деца не са възпитани, защото майките им правели еди какво си....
така и аз знам, на теория, мноооого мога да говоря, а предполагам и повечето от вас.

Да, веднага мога да цитирам и кои книжки е чела по написаното от нея - за преградите, които се поставят и т.н. Но да попитам какво прави тя също в тълпата от кибици около майката, която търси начин да се справи със ситуацията според случката, с която започва статията.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 19:44:10 pm от cygnus »
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #82 -: Февруари 08, 2013, 19:46:35 pm »
А защо изобщо е нужно да има тълпа? Когато няма публика, циркът престава.
Много ми е дразнещо някой да застане да зяпа, когато юнакът се тръшка и реве. Не ми помагат, но присъствието на публика, което момчето забелязва му дава причина да реве по-високо и сърцераздирателно. Майките обикновено ме подминават с "някой ден и това ще отмине, спокойно само" или нещо от сорта :lol:

Оф топик - какво ви е мнението за махане на бенки? Решила съм да махна няколко, но се разколебах, като попрочетох в нета.
[/url][/url]
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #83 -: Февруари 08, 2013, 20:26:48 pm »
"някой ден и това ще отмине, спокойно само" :)

Жасминче, според мен, ако няма нужда не ги пипай. Или първо посети дерматолог за да ги види и да даде професионален съвет как и с какво да ги махнеш максимално безопасно, ако е възможно (имам предвид процедура и дали там, където си решила е добро място и въобще да си поговориш със специалист, който ги е видял и си знае работата). Лично аз не ги пипам, но знам ли - ако ми излезе някоя на носа сигурно и аз ще искам да я махна... Но, във всеки случай я покажи и питай специалист.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 20:47:05 pm от rosefromstars »
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #84 -: Февруари 08, 2013, 21:11:58 pm »
И аз съм се замисляла за махане на 1-2 бенки, но не съм се зачитала много, и не разбрах кое е по-доброто - лазер или изрязване. Но със сигурност първо на дерматолог.
Жасминче, ако разучаваш  и поразбереш нещо - пиши ми. :)


*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #85 -: Февруари 08, 2013, 22:01:15 pm »
Преди 2 год.имах проблем с бенка, тогава доста четох по въпроса и стигнах до извода че изрязването е за предпочитане пред лазера и че задължително преди това дерматолог. Не ми се наложи да я махам и ако не беше крайно наложащо нямаше да го правя. За козметично махане на бенка в никакъв случай не бих го направила след всичко, което изчетох.
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #86 -: Февруари 08, 2013, 22:07:23 pm »
Прочетох го и си смених мнението, почти с всичко съм съгласна. Истина е, че в България децата са малки тирани, аз бях ткава, понеже и за моята баба най-важното беше да съм яла и да съм навлечена. Да ме научи да не мисля, че ми е прислужница и през ум не и беше минало. Това го научих много късно, когато отидох да живея с нашите.

Аз мисля, че за тези деца авторката има предвид, че ги ботогворят - тя го казва, че говоря за децата си като за богове. Това е истина за мнго деца.  Това боготворене е много вредно според мен. Баби и дядовци тръпнат в очакване да с епохвалят с новите умения на детето - „кажи бабе колко е 3+4... виждаш ли колко е умен‟ и т.н  Ако детето знае нещо, повали го че го знае, ако направи добро похвали го, че е добра постъпката, но никога не казвай колко е умно иликолко е добро по принцип. Постъпките са добри или лоши, не детето. Така мисля аз.

А примера за крещящата майка заплашваща с бой от бащата е класика и за съжаляние прекалено често срещано. Не съм учyдена, че детето на жена, която може да го каже това, се държи по този начин
В  този ти пост съм много съгласна с теб!

Вени, аз бенки не пипала за нищо на света. И аз съм чела ужасяващи неща, а и да не те плаша но съсед си отиде просто страшно нелепо след махане на бенка.

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #87 -: Февруари 08, 2013, 22:10:01 pm »
Моето "царче" е още малко, но ако един ден се тръшне някъде да реве ми се иска да вярвам, че ще постъпя по подобен начин(като авторката). Много съм против разглезените деца, а само аз съм "лоша" у нас(баща му всичко дава) и се страхувам, че ще ни се качи на главите.
За бенките и аз като мими26 реших, че ще е с изрязване и ще консултирам с хирург, че дребния се мъчи да ми отскубне една.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #88 -: Февруари 08, 2013, 23:22:37 pm »
Моите се тръшкат, то май почти всички се опитват. На около 1,5-2 г Ивана се тръшкаше, а сега е ред на Андреа ( ама тя е омекотана версия на как си :-) ). Хвърля се по очи на земята и реве и аз само я прескачам и си отивам в другата стая. Тя реве няма и 20 секунди и като види, че няма никой да и гледа сеирите и става и идва без да реве повече. Но Ивана такъв цирк ми направи преди около година в един магазин, че още го помня. Вдигнах я и я изнесох от там без да кажа дума и я тупнах на столчето в колата, завързах я и я оставих да си излее истериите вързана. Рева докато стигнамхе до в къщи ( около 10 минути) но аз не и обръщах внимание и като ситгнахме  и баща и дойде да я вземе от колата изведнъж грейна „татиии‟ и се усмихна все едно до сега не се е тръшкала тя, а друго дете.
Аз мисля, че си зависи и от възрстта. В началото е нормално да се пробват,не мисля, че това значи, че са глезени. Но ако му стане ясно, че не предизвиква никаква реакция и не печели нищо, вероятно на 5 години няма да се тръшка.  Ама ако както свекърва ми му дава нещо, за да не ревяло, не виждам защо то да не реши, че това е начинът да получава каквото иска и тогава вече верно да се разглези.

Вени
, мъжът ми имаше една голяма бенка на на рамото и аз тогава бях на вълна рак и го оглеждах и реших, че расте, шашнах се, шашнах и него и го пратих на лекар. Лекарят каза, че няма проблем да се махне и имаха там в кабинета някакъв човек, не знам може би лекар, който идваше един път на две седмииц да маха бенки, записаха му час и я махнаха. После я пратиха за изследване да не е рак и това беше.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 23:35:50 pm от Bobbie »


  
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #89 -: Февруари 08, 2013, 23:40:26 pm »
Мда, не е препоръчително - миналата година бащата на съпруга ми имаше бенка, която разчеса и стана едно черно петно колкото десет стотинки. Ходиха да му я горят в онкологията. Преди около 5 години наш познат, нямаше 30 години, реши да маха бенка, но след процедурата разви бърз рак, за няма и година почина и жена му с дъщеричката му останаха сами. Понякога се виждаме. До сега не се е омъжила повторно, а няма никакво желание, защото много го обичаше. Тези два случая ги споменавам като факти от гадната статистика. Все пак, човек трябва да е информиран за фактите и риска, който поема. А, всеки си решава дали ползата оправдава риска в лично неговия случай....
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 23:52:55 pm от rosefromstars »
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #90 -: Февруари 09, 2013, 03:46:42 am »
Много ме изненадват повечето коментари по въпроса на Вени. Какви черни статистики, какво разчесване, какво "не се пипа" и "никога"? Има си дерматолози и правилен начин да се отговори на такива въпроси, било по медицински или естетически причини.

При дерматолог се ходи веднъж годишно, както при гинеколог, само че се събличат всички дрехи освен долните гащи, а после и под тях гледат. Всяка бемка, луничка, петно и прочие, които са съмнителни, се проследяват до следващия преглед или се изрязват и пращат за хистологично изследване. Ако резултатите покажат и най-малко вероятност за рак, се реже още и се гледа отново.

А плашещите истории показват само, че такива прегледи са задължителни, за да се хване проблемът навреме.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #91 -: Февруари 09, 2013, 06:45:19 am »
Много ме изненадват повечето коментари по въпроса на Вени. Какви черни статистики, какво разчесване, какво "не се пипа" и "никога"? Има си дерматолози и правилен начин да се отговори на такива въпроси, било по медицински или естетически причини.

При дерматолог се ходи веднъж годишно, както при гинеколог, само че се събличат всички дрехи освен долните гащи, а после и под тях гледат. Всяка бемка, луничка, петно и прочие, които са съмнителни, се проследяват до следващия преглед или се изрязват и пращат за хистологично изследване. Ако резултатите покажат и най-малко вероятност за рак, се реже още и се гледа отново.

А плашещите истории показват само, че такива прегледи са задължителни, за да се хване проблемът навреме.


  :good_post: Цигу, много ме радваш :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #92 -: Февруари 09, 2013, 09:16:54 am »
Аз пък имам въпрос. Да предположим, че имаш ракова бенка и не я пипаш и какво? Спасен ли си?!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #93 -: Февруари 09, 2013, 10:01:58 am »
Аз пък имам въпрос. Да предположим, че имаш ракова бенка и не я пипаш и какво? Спасен ли си?!
Стане ли ракова тя започва да се разпространява, не си седи на едно място. Ако я пипнеш може да забързаш процеса, но едва ли е я направиш ракова, от това,че си я пинал. Въпреки всичко, аз също не бих я пипнала, знае ли човек. 
Ако бенка се променя някакси - расте или сменя цвят, трябва веднага да отидеш на лекар и вероятно няма да се бавят да я махнат и пратят за изследвания.
Между другото, бенки не трябава да се премахват с лазер, а само с изрязване.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #94 -: Февруари 09, 2013, 10:29:29 am »
постингът на цигу изчерпва въпроса с бенките. бих допълнила само, че е за

предпочитане да се ходи при добър дерматолог (онкодерматолог), а не при "дерматолози" по козметични центрове, които за да ви вземат пари ще ви предложат махане и на носа от лицето даже...


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #95 -: Февруари 09, 2013, 12:31:13 pm »
Цигу, тези два случая са факти. При бащата на съпруга ми, бенката си беше най-обикновена, но той я разчеса с нокът и така се получи. А, при младия мъж - просто не му харесваше и отиде да му я махнат от естетическа гледна точка и така стана, както писах. Факти. Не казвам, че при всички ще е така, затова си има онкодерматолози, които да преценят и прегледът, както съм писала, е доооста желателен (ако, искаш го възприемай като задължителен, поне за мен) преди каквото и да е пипане на бенките. Човек е хубаво да знае и за "другата страна на монетата" и да си решава сам дали да рискува да ги пипа или не.

"а не при "дерматолози" по козметични центрове, които за да ви вземат пари ще ви предложат махане и на носа от лицето даже..." - точно !!!  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 12:34:07 pm от rosefromstars »
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #96 -: Февруари 10, 2013, 19:55:12 pm »
В края на седмицата, да се похваля!
Днес на Злато не му сложих памперс цял ден и нямам напишани гащи  :wink:
Това е първи опит! Всъщност лятото го пробвах един път, но не се получи и си нахлузих памперса отново! Но днес човека е много доволен като се изпиша на гърнето и си вика "бавооооо" /браво/и да мием гърнето. Вече спи, защото днес не спа през деня и си му сложих нощния памперс, но сега се чудя - утре на яслата дали да не го заведа по гащи и да предупредя да го подпитват дали има пиш. Дали ще им се занимава не знам, но мисля да пробвам! Ще си му сложа и памперси де, ако решат, че няма да се занимават с него, но пък човечето ми май порастна изведнъж  :lol: Нещо тия дни иска да е много самостоятелен - да му се ненадяваш  :wink:
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #97 -: Февруари 10, 2013, 21:16:14 pm »
jasmin_veni, върви на дерматолог. Аз ходих миналото лято и ми изрязаха няколко и май е по добрия вариант. И с лазер преди 9 години махах, но дерматоложката нещо не беше очарована от постъпката ми, обясни ми нещо но честно казано нищо не помня. И изрязването задължително трябва да е цялостно на бенката, а не да отрежат част и да я пратят за изследване. Ако някой иска да реже само части, бягай надалеч! Отделно аз имам едни дребни, фиброми май се водят, тях с течен азот ми ги гори. Ако искаш координатите на моята дерматоложка пиши ми на лични и ще ти ги пратя, жената е доценка, ако това има значение...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #98 -: Февруари 10, 2013, 21:22:38 pm »
Давай на ЛС, че честно казано се оплетох от съвети за дерматолози.
Остават ли белези?
[/url][/url]
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #99 -: Февруари 10, 2013, 22:40:23 pm »
В края на седмицата, да се похваля!
Днес на Злато не му сложих памперс цял ден и нямам напишани гащи  :wink:
Това е първи опит! Всъщност лятото го пробвах един път, но не се получи и си нахлузих памперса отново! Но днес човека е много доволен като се изпиша на гърнето и си вика "бавооооо" /браво/и да мием гърнето. Вече спи, защото днес не спа през деня и си му сложих нощния памперс, но сега се чудя - утре на яслата дали да не го заведа по гащи и да предупредя да го подпитват дали има пиш. Дали ще им се занимава не знам, но мисля да пробвам! Ще си му сложа и памперси де, ако решат, че няма да се занимават с него, но пък човечето ми май порастна изведнъж  :lol: Нещо тия дни иска да е много самостоятелен - да му се ненадяваш  :wink:

Даже и по-малки ги учат в яслата да ходят на гърне. Там става по-лесно, че ходят групово и е още по-забавно  :D Моят син изкара 2 дни без памперс по собствено желание, проблема ми е, че не иска да ака в гърнето и познайте къде.... :oops: