0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #20 -: Февруари 05, 2013, 10:50:11 am »
rosefromstars, Неда е написала, че не е готов резултата от миктробиологията.
Пият АБ, защото не могат да го чакат :wink:

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #21 -: Февруари 05, 2013, 11:16:46 am »
Здравейте сладурчета!

И ние сме болни у дома. Детето беше миналата седмица. Сега аз и мъжо. Аз съм на работа, но ми иде да си събера чукалата и да си ходя! :)

Дребното пак не е на ясла. Точи едни сополи и няма оправия. Лекарката вдигна ръце - каза не давай нищо, само промивки, явно е от зъбите. Остават последните два кътника. Дано избият по-скоро, че голяма драма с тия зъби.

Снощи каква съм заспа, бутнах един шоколад от горния рафт на хладилника. Той падна и удари под окото на Никол. Сега е ранена и леко синя  :oops: Голям срам.

Хуабва седмица ви пожелавам! :)


Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #22 -: Февруари 05, 2013, 20:55:22 pm »
Благодаря ти, Раши! Дано бързо всичко да премине при вас и отново усмивки да греят на лицата ви! А, юнак без рани не може! Цункай я сладко по болничкото! Приятна и лека седмица и на вас!  :kiss: :bighug:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2013, 08:42:36 am »
Привет от нас,единият от снощи е с Т,след обяд сме на доктор най вероятно е гърлото пак защото отказва и да се храни,но заключенията друг ще ги постави,отивам да ви прочета от начало.
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #24 -: Февруари 07, 2013, 08:56:01 am »
Добро утро!
Искам да се похваля със Злато! Днес влезе в яслата без да плаче - каза здрасти с ръчичка и влезе като у дома си  :wink: Вчера даже са успяли да го приспят за малко!
Май ще свикне чудото-юдо  :lol:
И мама е доволна и спокойна!

Да са здрави всички дечица и да ходят с желание на градинка!
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2013, 09:01:26 am »
Ние вкъщи си заформихме някаква инфекция, която си въртим един на друг.
При мен се оказа остър синузит, пуснахме микробиология, но според доктора не можем да чакаме резултатите - стреляме малко "на сляпо", със широкоспектърен антибиотик.
Сега и тримата сме на един и същи АБ.
Ще видим какво ще излезе, дано сме нацелили...

Aз да си се дооплача...
микробиологията излезе - streptococus pneumoniae
към повечето АБ - резистентност! включително и към Зинат, който пием вкъщи всички.
чувствителност към малко АБ, част от които според личния се поставят само в болнични условия- венозно...
Каза, за сега, да довърша курса със Зината, след това ще мислим наново.
Лошото е, че не спира адското главоболие, само аулина ме спасява...
Извинявам се, че помрънках, но ми олекна :wink:



*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #26 -: Февруари 07, 2013, 11:01:50 am »
Неда, ние сме на същото положение в къщи.
Същата бактерия, при нас е чувствителна на Зинат и Агументин. За капак сега сме и с грипа, който ни довърши! :(
Тъкмо мислех да пускаме контролна посявка...., явно ще почакаме! Аз също всеки ден съм със зверско главоболие - оказа се че е и от очите. Започнах да пия на Допел херц витамини за очи сега е по-търпимо! Успех!
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #27 -: Февруари 07, 2013, 11:15:53 am »
Неда,лоша работа с тези болести.
За синузита,консултирай се с личния има едно лекарство гело митрол форте ако не бъркам името,при майка ми която има цял живот проблеми със синузита имаше страхотен ефект. Направо ти потичат всички секрети,страхотно облекчение дава.
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #28 -: Февруари 07, 2013, 11:35:31 am »

Delica, не бъркаш - точно геломиртол форте е. Пия го вече няколко дни. Да, хремата и кашлицата почти изчезнаха, но главоболието...



*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #29 -: Февруари 07, 2013, 11:42:57 am »
За главоболието масаж в основата на ушите а не на челото както сме свикнали.Чисто и просто по добро кръвоснабдяване също дава ефект.
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2013, 12:16:36 pm »
За главоболието и синузита- етерични масла /евкалип, мента/, ако не си алергична. Продават се в аптеките
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #31 -: Февруари 07, 2013, 13:36:41 pm »
Неда, аз съм с полип в максиларния синус и знам за какво говориш!
Имам Ибупром синус винаги в чантата си и с него спасявам положението. Препоръчаха ми и Синупред форте на билкова основа, но трябва да се пият дълго. Ако искаш разгледай в нета.
Много ми помагат инхалации с лайка и евкалипт като съм много зле!
Оправяй се бързо!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #32 -: Февруари 07, 2013, 15:19:01 pm »
Неда, една голяма  :bighug: от мен!

Яне бързо оздравяване и на вашата къща.

Барбароне, три плътни седмици детска и аз бера плодовете от това-
едно по-спокойно и усмихнато момиче!Говори, обсъжда, разказва!
Четири месеца ни отне, търпение!

....тихо споделям, че направо свят ми се зави от отлагане...
Понеделник влизам в болница, вторник ще ме оперират...
Нахакано го давам, но малко добри мисли няма да са ми излишни ....

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #33 -: Февруари 07, 2013, 15:33:39 pm »

Мише, много стиснати палци!
Вярвам в добрия изход!
А добрите мисли със сигурност ги имаш от всички нас!



*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #34 -: Февруари 07, 2013, 15:42:23 pm »
Геломиртола ми го препоръча един немски лекар като по-добър от Синупрета.

Мише, да мине леко!

Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #35 -: Февруари 07, 2013, 15:52:17 pm »
Мише, стиснати палци и от мен! Продължавай да го даваш нахакано и се довери на лекарите. Всичко ще бъде наред.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #36 -: Февруари 07, 2013, 16:31:35 pm »
Блу, на мен геломитрола не ми понесе, много повръщам от него!

Мишенце, много много стиснати палци!!! Всичко ще е наред, ще мине и замине!  :bighug:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #37 -: Февруари 07, 2013, 16:40:35 pm »
Отдавна не съм писала, ама просто не се сдържам да споделя.
Бяхме в един детски център с Жорко, той сега е във фаза - "Моето не си го давам и чуждото искам" - съответно иска всички играчки и ако нещо не получи следва тръшкане и рев. Та в този детски център той много вилня, тича, радва се, огледа всички играчки, след което поиска да измести едно по-голямо дете от едно камионче, като не успя - последва рев и така още няколко пъти се тръшка и рева за разни неща, вече не помня какви и аз всеки път влизам и го взимам да го успокоя. При последното ми влизане неволно чувам една майка, седяща и пиеща кафе отстрани, да споделя на друга на ухо - "Той е ин витро затова е такъв".  8O
Просто се вцепених, стана ми хем смешно, хем болно, не знаех как да реагирам и си тръгнах без да кажа нищо. Сега седя и се ядосвам, че не отвърнах на това безхаберие. Чудя се дали някой ден някое дете няма да каже на моето - "Абе, ти си ин витро, затова еди какво си...
Мислех, че сега като се говори по-често за проблема хората вече са по-запознати, по-образовани, ама явно не. Когато се роди Жорко една жена на пазара, запозната с нашия проблем, като го видя ми каза - "Ей, ама той много прилича на теб, нищо че е ин витро." :)
Лека седмица на всички!
 

Мише стиснати палци от нас! Късмет!

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #38 -: Февруари 07, 2013, 16:57:31 pm »
Мише, да идва и да минава. Всичко ще е наред!

Яна, Неда, бързо оздравяване!

misi, такива са, какво да ги правиш. Моето боледуваше повече, защото е инвитро. Да са ни живи и здрави децата, а тези дами, дай Боже, да не се налага да се ограмотяват по темата от първа ръка.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #39 -: Февруари 07, 2013, 17:16:14 pm »
misi, трябвало е да отидеш при жената и да й обясниш, че начинът на зачеване няма нищо общо с характера. (аз бих й добавила също, че е просташко да обсъждаш хората зад гърба им)

не се свивайте - агитирайте и образовайте! обяснявайте! хората са невежи, нали затова говорим постоянно. и нашата мисия е да ги образоваме, да показваме, че това е нещо нормално и в никакъв случай не е срамно и за криене!

не се примирявайте с "такива са, какво да ги правиш"! направете ги нещо! на тая дето е казала "инвитро е, а прилича на тебе" - обяснете какво е това инвитро, с няколко думи. обяснете, че гените са си вашите. хората наистина не знаят какво е инвитро, колкото и да ви е трудно да си го представите точно вие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!