0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата 4.02-10.02
« -: Февруари 04, 2013, 08:45:28 am »
Добро утро!Хайде докато си пия кафето да ви пожелая спорна,здрава и успешна да е предстоящата седмица!

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2013, 08:55:32 am »
Успешна седмица и от мен!
Нека да сме здрави и малки и големи :D


Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2013, 09:37:45 am »
По вода ще ни върви - така, както вали  :wink:
Божееее, на поезия ме изби  :lol:
Здрава седмица на малки и големи!
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2013, 13:49:04 pm »
Включвам се за да се оплача от Николааааааа  :balk_146: :balk_146: :balk_146:

Вече имам остра забележка че го прегръщам и целувам пред други хора - излагала съм го била ... това били женски работи ...Иначе в къщи си е много гушкав - непрекъснато идва за прегръдка - ама пред външни хора йок ...

Не очаквах, че ще ми се случи толкова скоро  8)
В очакване ....
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2013, 14:23:20 pm »
Расте детето, Фани, по-бързо от колкото ти се иска :D

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2013, 14:40:11 pm »
Мда... растат, растат...
Моите снощи мислеха имена на децата си вече  :lol:
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2013, 14:48:49 pm »
Довечера ще подписваме споразумение - той ще ми обещае, че ще ми дава да го гушкам дори през пубертета, а аз ще обещая, че няма да го правя пред трети лица  :lol:
В очакване ....
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2013, 15:07:16 pm »
Премисли първо добре условията на споразумението - тези малките са понякога мно-о-о-го хитри! Да не съжаляваш после! :lol:
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2013, 16:48:19 pm »
Мда... растат, растат...
Моите снощи мислеха имена на децата си вече  :lol:

Искренно ме разсмивате, може би защото още не ми е дошло на главата  :D
Моят племенник поръчва на баба си да плете блузи и пелени за децата му, че майка му не можела и видиш ли ще ходят голи  :D :D :D а е на 11-12г
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2013, 20:29:52 pm »
 :D :D
и ние сме мнооого далече от това. Още сме на ко-ко, да-да , па-па. Тепърва започва да се осъзнава моето човече за нещата около него.


Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2013, 20:37:46 pm »
Успешна седмица и от мен. Днес Елиа направи първите си пет крачки сама. :D
В нейна полза е да не бърза с ходенето, че много скоро ще се запъти към яслата  :D
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2013, 21:19:19 pm »
Хихи честити ходещи крачета, пожелавам меко падане и малко рани  :D
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2013, 09:20:17 am »
Здрава и успешна да е седмицата! Имам питане към майките с по-големи дечица. На каква възраст децата ви започнаха да спят на възглавница? Теди все още спи без, но забелязвам напоследък, че проявява интерес към моята и гледа да се намести на нея или на ръката ми. Време ли е да купя възглавница?
     
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2013, 09:22:46 am »
Дани, щом търси купувай :D Моето е по-малко, но вече спи с една тънка възглавница и то защото все искаше да легне на моята :wink:

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2013, 10:01:10 am »
Добро утро! Дано има слънчице и по-малко болни тази седмица.
Ние уж закрепихме положението, но сега е ред на тати и /мама сигурно/ :(
Дани, аз купих от джъмбо една възлавница има по-малки бебешки и малко по-глеми като размер. Вики я харесва, но и не пропуска да се намести на моята при първа възможност.  :oops: 
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2013, 10:23:01 am »
Аз към възглавница отдавна съм се ориентирала. Нашите са от пенолатекс и мисля и за нея да купя такава. Само не знам как ще я ползва, защото спи основно по корем.
     
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2013, 10:33:18 am »
Неде, как си? Какво каза доки?
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #17 -: Февруари 05, 2013, 10:35:01 am »
Само не знам как ще я ползва, защото спи основно по корем.
И София спи по корем, възглавницата не й пречи :P

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2013, 10:36:28 am »
Привет и от мен!
Много здраве на всички, малки и големи.
Ние вкъщи си заформихме някаква инфекция, която си въртим един на друг.
При мен се оказа остър синузит, пуснахме микробиология, но според доктора не можем да чакаме резултатите - стреляме малко "на сляпо", със широкоспектърен антибиотик.
Сега и тримата сме на един и същи АБ.
Ще видим какво ще излезе, дано сме нацелили...



Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2013, 10:41:05 am »
Браво, Неде! Бакитата се показаха! Доки най-добре знае. Е, щом като проблемът е открит - значи е вече на половина решен! Успешно оздравяване ти желая на теб и на цялото ти семейство! Цунки! :) :bighug:
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #20 -: Февруари 05, 2013, 10:50:11 am »
rosefromstars, Неда е написала, че не е готов резултата от миктробиологията.
Пият АБ, защото не могат да го чакат :wink:

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #21 -: Февруари 05, 2013, 11:16:46 am »
Здравейте сладурчета!

И ние сме болни у дома. Детето беше миналата седмица. Сега аз и мъжо. Аз съм на работа, но ми иде да си събера чукалата и да си ходя! :)

Дребното пак не е на ясла. Точи едни сополи и няма оправия. Лекарката вдигна ръце - каза не давай нищо, само промивки, явно е от зъбите. Остават последните два кътника. Дано избият по-скоро, че голяма драма с тия зъби.

Снощи каква съм заспа, бутнах един шоколад от горния рафт на хладилника. Той падна и удари под окото на Никол. Сега е ранена и леко синя  :oops: Голям срам.

Хуабва седмица ви пожелавам! :)


Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #22 -: Февруари 05, 2013, 20:55:22 pm »
Благодаря ти, Раши! Дано бързо всичко да премине при вас и отново усмивки да греят на лицата ви! А, юнак без рани не може! Цункай я сладко по болничкото! Приятна и лека седмица и на вас!  :kiss: :bighug:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2013, 08:42:36 am »
Привет от нас,единият от снощи е с Т,след обяд сме на доктор най вероятно е гърлото пак защото отказва и да се храни,но заключенията друг ще ги постави,отивам да ви прочета от начало.
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #24 -: Февруари 07, 2013, 08:56:01 am »
Добро утро!
Искам да се похваля със Злато! Днес влезе в яслата без да плаче - каза здрасти с ръчичка и влезе като у дома си  :wink: Вчера даже са успяли да го приспят за малко!
Май ще свикне чудото-юдо  :lol:
И мама е доволна и спокойна!

Да са здрави всички дечица и да ходят с желание на градинка!
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2013, 09:01:26 am »
Ние вкъщи си заформихме някаква инфекция, която си въртим един на друг.
При мен се оказа остър синузит, пуснахме микробиология, но според доктора не можем да чакаме резултатите - стреляме малко "на сляпо", със широкоспектърен антибиотик.
Сега и тримата сме на един и същи АБ.
Ще видим какво ще излезе, дано сме нацелили...

Aз да си се дооплача...
микробиологията излезе - streptococus pneumoniae
към повечето АБ - резистентност! включително и към Зинат, който пием вкъщи всички.
чувствителност към малко АБ, част от които според личния се поставят само в болнични условия- венозно...
Каза, за сега, да довърша курса със Зината, след това ще мислим наново.
Лошото е, че не спира адското главоболие, само аулина ме спасява...
Извинявам се, че помрънках, но ми олекна :wink:



*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #26 -: Февруари 07, 2013, 11:01:50 am »
Неда, ние сме на същото положение в къщи.
Същата бактерия, при нас е чувствителна на Зинат и Агументин. За капак сега сме и с грипа, който ни довърши! :(
Тъкмо мислех да пускаме контролна посявка...., явно ще почакаме! Аз също всеки ден съм със зверско главоболие - оказа се че е и от очите. Започнах да пия на Допел херц витамини за очи сега е по-търпимо! Успех!
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #27 -: Февруари 07, 2013, 11:15:53 am »
Неда,лоша работа с тези болести.
За синузита,консултирай се с личния има едно лекарство гело митрол форте ако не бъркам името,при майка ми която има цял живот проблеми със синузита имаше страхотен ефект. Направо ти потичат всички секрети,страхотно облекчение дава.
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #28 -: Февруари 07, 2013, 11:35:31 am »

Delica, не бъркаш - точно геломиртол форте е. Пия го вече няколко дни. Да, хремата и кашлицата почти изчезнаха, но главоболието...



*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #29 -: Февруари 07, 2013, 11:42:57 am »
За главоболието масаж в основата на ушите а не на челото както сме свикнали.Чисто и просто по добро кръвоснабдяване също дава ефект.
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2013, 12:16:36 pm »
За главоболието и синузита- етерични масла /евкалип, мента/, ако не си алергична. Продават се в аптеките
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #31 -: Февруари 07, 2013, 13:36:41 pm »
Неда, аз съм с полип в максиларния синус и знам за какво говориш!
Имам Ибупром синус винаги в чантата си и с него спасявам положението. Препоръчаха ми и Синупред форте на билкова основа, но трябва да се пият дълго. Ако искаш разгледай в нета.
Много ми помагат инхалации с лайка и евкалипт като съм много зле!
Оправяй се бързо!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #32 -: Февруари 07, 2013, 15:19:01 pm »
Неда, една голяма  :bighug: от мен!

Яне бързо оздравяване и на вашата къща.

Барбароне, три плътни седмици детска и аз бера плодовете от това-
едно по-спокойно и усмихнато момиче!Говори, обсъжда, разказва!
Четири месеца ни отне, търпение!

....тихо споделям, че направо свят ми се зави от отлагане...
Понеделник влизам в болница, вторник ще ме оперират...
Нахакано го давам, но малко добри мисли няма да са ми излишни ....

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #33 -: Февруари 07, 2013, 15:33:39 pm »

Мише, много стиснати палци!
Вярвам в добрия изход!
А добрите мисли със сигурност ги имаш от всички нас!



*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #34 -: Февруари 07, 2013, 15:42:23 pm »
Геломиртола ми го препоръча един немски лекар като по-добър от Синупрета.

Мише, да мине леко!

Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #35 -: Февруари 07, 2013, 15:52:17 pm »
Мише, стиснати палци и от мен! Продължавай да го даваш нахакано и се довери на лекарите. Всичко ще бъде наред.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #36 -: Февруари 07, 2013, 16:31:35 pm »
Блу, на мен геломитрола не ми понесе, много повръщам от него!

Мишенце, много много стиснати палци!!! Всичко ще е наред, ще мине и замине!  :bighug:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #37 -: Февруари 07, 2013, 16:40:35 pm »
Отдавна не съм писала, ама просто не се сдържам да споделя.
Бяхме в един детски център с Жорко, той сега е във фаза - "Моето не си го давам и чуждото искам" - съответно иска всички играчки и ако нещо не получи следва тръшкане и рев. Та в този детски център той много вилня, тича, радва се, огледа всички играчки, след което поиска да измести едно по-голямо дете от едно камионче, като не успя - последва рев и така още няколко пъти се тръшка и рева за разни неща, вече не помня какви и аз всеки път влизам и го взимам да го успокоя. При последното ми влизане неволно чувам една майка, седяща и пиеща кафе отстрани, да споделя на друга на ухо - "Той е ин витро затова е такъв".  8O
Просто се вцепених, стана ми хем смешно, хем болно, не знаех как да реагирам и си тръгнах без да кажа нищо. Сега седя и се ядосвам, че не отвърнах на това безхаберие. Чудя се дали някой ден някое дете няма да каже на моето - "Абе, ти си ин витро, затова еди какво си...
Мислех, че сега като се говори по-често за проблема хората вече са по-запознати, по-образовани, ама явно не. Когато се роди Жорко една жена на пазара, запозната с нашия проблем, като го видя ми каза - "Ей, ама той много прилича на теб, нищо че е ин витро." :)
Лека седмица на всички!
 

Мише стиснати палци от нас! Късмет!

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #38 -: Февруари 07, 2013, 16:57:31 pm »
Мише, да идва и да минава. Всичко ще е наред!

Яна, Неда, бързо оздравяване!

misi, такива са, какво да ги правиш. Моето боледуваше повече, защото е инвитро. Да са ни живи и здрави децата, а тези дами, дай Боже, да не се налага да се ограмотяват по темата от първа ръка.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #39 -: Февруари 07, 2013, 17:16:14 pm »
misi, трябвало е да отидеш при жената и да й обясниш, че начинът на зачеване няма нищо общо с характера. (аз бих й добавила също, че е просташко да обсъждаш хората зад гърба им)

не се свивайте - агитирайте и образовайте! обяснявайте! хората са невежи, нали затова говорим постоянно. и нашата мисия е да ги образоваме, да показваме, че това е нещо нормално и в никакъв случай не е срамно и за криене!

не се примирявайте с "такива са, какво да ги правиш"! направете ги нещо! на тая дето е казала "инвитро е, а прилича на тебе" - обяснете какво е това инвитро, с няколко думи. обяснете, че гените са си вашите. хората наистина не знаят какво е инвитро, колкото и да ви е трудно да си го представите точно вие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #40 -: Февруари 07, 2013, 17:39:06 pm »
misi, трябвало е да отидеш при жената и да й обясниш, че начинът на зачеване няма нищо общо с характера. (аз бих й добавила също, че е просташко да обсъждаш хората зад гърба им)


Забелязала съм, че понякога е по-добре да се направиш, че не чуваш или да се усмихнеш и да замълчиш. Просто няма смисъл да се хабиш с някой хора.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #41 -: Февруари 07, 2013, 17:44:20 pm »
misi, трябвало е да отидеш при жената и да й обясниш, че начинът на зачеване няма нищо общо с характера. (аз бих й добавила също, че е просташко да обсъждаш хората зад гърба им)


Забелязала съм, че понякога е по-добре да се направиш, че не чуваш или да се усмихнеш и да замълчиш. Просто няма смисъл да се хабиш с някой хора.

ако само се свивахме в себе си и премълчавахме - много неща нямаше да се случат. какво толкова ще ти стане, ако обясниш с няколко думи на жената, че греши и да й разкажеш какво е това инвитро?


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #42 -: Февруари 07, 2013, 17:55:08 pm »
Мише, успех, мила, стискам палци!

Ние сме в "готиния" вирус с ужасно висока Т, която с каквото и да борим, рядко пада за дълго време под 39. Лекарката каза, че 2-3 дни ще е така, да се готвим и ние по каналния ред.

[/url][/url]
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #43 -: Февруари 07, 2013, 18:23:30 pm »
Мише,ще те мисля...стискам палци.
Митко пък е със страхотна хрема,то бива,бива,ама толкова обилна направо имам чувството че ще се обезводни  :lol:.Дано само с нея се размине.
Вени,стискай зъби още малко,всички болни да оздравяват!

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #44 -: Февруари 07, 2013, 18:27:29 pm »
Jam,
обяснявала съм и още как, а пък и аз не съм от хората, които крият как е заченат синът ми и не ме е срам от това. Специално на жената от пазара й обясних колко опита сме правили, какво е ин витро и че гените са си наши, още повече няколко месеца след това тя сама ме помоли да говорим, че дъщеря й се беше сблъскала с подобен проблем, но днес беше някак си зад гърба ми изречено...
А когато забременях,  вече съм разказвала историята - нещо се случи с крака ми и беше обездвижен за един месец, трябваше да отида в поликлиниката да взема болничен от ортопед. Въпросният беше доста възрастен господин и аз му обясних положението ми - бременна след 7-ми опит ин витро, след 14 години стерилитет и т.н. а той ми вика: "Ама защо толкова години бе момиче си чакала, трябваше да опиташ с друг мъж, то когато е за такава хубава цел е оправдано". А той все пак е медицинско лице, би трябвало да е запознат. И на него обясних, че аз нямам тръби и със 100 други мъже да опитвам няма как да стане.

Морал липсва на някои хора.
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 18:36:04 pm от misi »
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #45 -: Февруари 07, 2013, 18:53:58 pm »
"Ама защо толкова години бе момиче си чакала, трябваше да опиташ с друг мъж, то когато е за такава хубава цел е оправдано".
Това звучи като виц за съжаление :?

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #46 -: Февруари 07, 2013, 19:00:22 pm »

misi, и аз като тебе, разказвах едва ли не на всеки срещнат как е заченат, обяснявах подробности...
Наскоро ми казаха, че детето "сигурно е индиго, като се има предвид как е заченато".
Не, че е нещо кой знае какво, това , което чух тогава, ама много се "газирах", както се казва. Мислих много по въпроса. Задавах си много въпроси - трябва ли всеки, с който се запознавам да научава за начина на зачеване? И нали другите не споделят с мен позата, при която са заченати техните деца / това са думи на Мели :wink:/...
Вече го давам малко по-кротко.  Защо на първа среща с някой ще му разказвам? Ако се завърти натам разговора, ок, нямам намерение да го крия, но иначе...



Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #47 -: Февруари 07, 2013, 20:15:14 pm »
На мнение съм, че това са лични неща, които никой няма право иронично да коментира с оправданието, че е неграмотен. Разаирам идеята ти, Джам, доста е алтруистична, но за съжаление човек като се сблъсква с хорската нетактичност, някак си губи смисъла на това да ходи като отворена книга и да сее познания. Тия лелки от пазара утре пак ще гледат децата като извънземни, ако ще и сто пъти да им се обясни какво е инвитро.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #48 -: Февруари 07, 2013, 20:29:58 pm »
Разаирам идеята ти, Джам, доста е алтруистична, но за съжаление човек като се сблъсква с хорската нетактичност, някак си губи смисъла на това да ходи като отворена книга и да сее познания. Тия лелки от пазара утре пак ще гледат децата като извънземни, ако ще и сто пъти да им се обясни какво е инвитро.

Мишле, за 10 години нещата значително се подобриха в тази насока, значи смисъл има.

Мише, стискам палци всичко да мине като по ноти!

Вени, бързо оздравяване!
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 20:34:37 pm от elle22 »
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #49 -: Февруари 07, 2013, 20:43:03 pm »
да, виждам, доста се говори вече, а и доста се практикува. В никакъв случай не омаловажавам приноса на Зачатие и др.организации, напротив! Просто ме е яд на такива клявки, на които колкото повече им обясняваш, толкова повече им даваш материал да дъвчат за следващия път.

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #50 -: Февруари 07, 2013, 21:02:47 pm »
С прост народ трудно може да се разбереш, но не трябва да се отказваш.
Снаха ми и брат ми имат съседка, която ни обясни, че било нормално племенницата ми да не се обръща по корем на 5 месеца, изоставала видиш ли, защото е осиновена и в дома не са се грижили за нея 8O Детето си дойде в къщи една седмица преди да навърши 5 месеца.  Към момента е доста напред в развитието си, много умна, социална и лъчезарна. Снаха ми тогава онемя, ноооо мен съжалиха, че са ме срещнали. Мен доскоро като ме срещаха не ме поздравяваха, не ми пука.
Историята ми не е повод децата инвитро, а затова, че хората са невежи, но не ги е срам да го показват :wink:

Мише, стиснати палци и добри мисли и от мен :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 21:04:42 pm от Ники »

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #51 -: Февруари 07, 2013, 21:45:33 pm »
Мише, много позитивни мисли и стиснати палци и от мен! Всичко ще бъде наред!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #52 -: Февруари 07, 2013, 21:54:55 pm »
Мише, много стиснати палци и от нас! Всичко ще мине ОК - нали знаеш  :wink:

За синузита - не съм пила хапчета, но дойде ли зимата, си страдам редовно от него. Досега се спасявах с торбичка с едра сол - затоплена. Топля я три пъти на вечер и слагам в областта около носа /където е проблема най-вече/. Но си е омразно. Честичко ме домързява да го направя, хем ме облекчава. Но тази година ми казаха с тампонче мед. На клечка за уши - слагаш мед и омазваш хубаво отвътре носа. Ами честно да ви кажа - отмина ми. А и е мнооооооого по-лесно от солта  :wink:

А за децата инвитро - ами те да си мислят к`вото щат бре - да влязат тук в Зачатие и да ги видят - не са ли най-хубавите  :lol:

Тя простотията ходи по хората! А който иска - се образова по един или друг начин!
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #53 -: Февруари 07, 2013, 22:04:33 pm »
Мишле82 е обяснила по-добре това, което аз си мисля. Те не че много ги интересува ами да злословят и клюкарстват, а на всичко отгоре я ти обърнат внимание на обясненията, я се почувстват засрамени от грозната си постъпка.
Аз пък мисля, че дълго чаканите деца са доста обичани, просто защото родителите им дълго и трудно са се борили за тях и им го показват по-всички възможни начини  :D Разни хора, разни идеали.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #54 -: Февруари 07, 2013, 23:35:58 pm »
Разаирам идеята ти, Джам, доста е алтруистична, но за съжаление човек като се сблъсква с хорската нетактичност, някак си губи смисъла на това да ходи като отворена книга и да сее познания. Тия лелки от пазара утре пак ще гледат децата като извънземни, ако ще и сто пъти да им се обясни какво е инвитро.

Мишле, за 10 години нещата значително се подобриха в тази насока, значи смисъл има.


подобриха се, да - и до голяма степен благодарение на това място и на факта, че хората, които пишат тук, спряха да се свиват в ъглите и да се крият.

алтруистична съм, да. будала съм. и от такива има нужда - вършат ни работа понякога.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #55 -: Февруари 08, 2013, 06:21:11 am »
Хубава тема отвори Миси с тази неприятна ситуация...
В интерес на истината не знам как бих постъпила,
защото много зависи от човека срещу теб.

И следващия резонен въпрос е как да кажем на децата,
защото те питат как са дошли на този свят, особено Митака.
Аз лично отдавна ги подготвям с най-различни леки фрази
и разкази, малко като приказки...но знаете ли нещата са глобални
и ние тук много добре знаем това.
Толкова деца около тях са Ин Витро, че когато пораснат и осъзнаят появата си,
те няма да бъдат изключение или някаква екзотика.
А това да са спокойни от факта, пак зависи от нас!

Всички болни да оздравяват...Вени, Парси  :hug2:

:flower: Благодаря за подкрепата, безценни сте!





Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #56 -: Февруари 08, 2013, 08:03:16 am »
Някой може ли да ми кажа мога ли по интернет някъде да проверя за кои заболявания и конкретни лечения плаща здравната каса?

Мишанта,не мисля, че обяснението ще е голям проблем.както и ти казваш, от нас(вас) зависи децата а приемат този факт като нормален , какъвто и си е.  Родила си ги, както всяко друго дете, заченати са от яйцеклетка и сперматозоид на мама и тате както всяко друго дете, само трбява да кажеш, че са дали клетките на чичо лекар, който ги е събрал и сложил в корема на мама. Аз дори си мисля, че на мен ще ми е доста по-трудно да разясня как точно баща им ми е дал сперматозоида си :-).

За съжалени невежеството е навсякъде. Собствената ми майка беше супер против ин витрото и когато подготвяхме процедура ми обясняваше как трябвало да се успокоя и шяло да стане. То аз бях вече на 34 години, сума ти години пробвахме и тя ми обясняваше да чакам, че ин витрото било изкуствена работа. Идеше ми да я удуша, честно. После като забременях спонтанно естествено се оказа, че тя била права „видя ли, ти се успокои, че ще правиш ин витро и взе че забременя“ и т.н. Никакъв смисъл нямаше от обяснения какво правя противозачатъчните с хормоните и т.н. щото тя си знаеше нейното.


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #57 -: Февруари 08, 2013, 08:58:23 am »
.. аз нямам тръби и със 100 други мъже да опитвам няма как да стане...

Нищо бре, ти си опитвай в търсене на чудото  :lol:.
Не се ядосвай, много застреляни и компетентни по всички въпроси индивиди има на този свят. Понякога се боря с тях и им чета лекции, понякога просто ми идва до гуша и махам с ръка.

Мише стискам палци всичко да е наред.
На болните пожелавам бързо оздравяване. Грипа е ужасен.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #58 -: Февруари 08, 2013, 09:28:10 am »
Някой може ли да ми кажа мога ли по интернет някъде да проверя за кои заболявания и конкретни лечения плаща здравната каса?

Мисля, че ако конкретно търсиш в сайта на НЗОК ще успееш. Не мога да намеря пълен списък в момента.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #59 -: Февруари 08, 2013, 10:17:57 am »
Някой може ли да ми кажа мога ли по интернет някъде да проверя за кои заболявания и конкретни лечения плаща здравната каса?

Мисля, че ако конкретно търсиш в сайта на НЗОК ще успееш. Не мога да намеря пълен списък в момента.
Благодаря.


  
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #60 -: Февруари 08, 2013, 11:46:11 am »
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #61 -: Февруари 08, 2013, 13:33:35 pm »
http://sofialive.bg/city/frontalno/119-da-otglejdash-carcheta.html петъчно четиво
Колко вярно! Това се опитах да кажа веднъж тук по същата тема, но чух само "детето ти е малко, като порастне пак ще си говорим" .... ;)

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #62 -: Февруари 08, 2013, 14:00:23 pm »
Много актуална и болна тема. Абсолютно съм съгласна с авторката на статията. Децата трябва да си знаят мястото в обществото (кое е допустимо и кое не) и колкото по-рано им го покажем, толкова по-лесно ще им бъде после. Разбира се всеки родител сам преценява с какви средства/методи ще го направи.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #63 -: Февруари 08, 2013, 14:17:20 pm »
Абсолютно вярно,иска ми се по често да чета статии с правила възпитателна цел.

Благодаря за статията midge :P
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #64 -: Февруари 08, 2013, 14:33:11 pm »
Сууупер текст! Предава много точно моите мисли по въпроса
В очакване ....
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #65 -: Февруари 08, 2013, 14:45:56 pm »
Наистина ли ви хареса статията? За мен звучи претенциозно, надменно. Сякаш това е единствената жена на света, чиито деца не създават никога и по никакъв повод проблеми, а всички останали хора наоколо са олигофрени. И е написано някак толкова дистанцирано, че... да ме прости господ, но аз за момент се усъмних дали авторката наистина е майка. Това е моето впечатление. И не намерих нищо полезно, само поза, и опит за задоволяване на нагона за писане по някаква тема, с претенции за оригиналност, при това. Извинете ме за крайното мнение, но не съм почитател на подобен стил на писане, независимо по каква тема и не ми харесва това упражнение в оригиналничене, когато става дума за отглеждане и възпитание на деца - нещо  толкова съкровено и важно нещо в живота на човека! Това е от мен!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #66 -: Февруари 08, 2013, 14:52:54 pm »
... но аз за момент се усъмних дали авторката наистина е майка.
и аз това си помислих, макар че не я дочетох до края.


  
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #67 -: Февруари 08, 2013, 15:24:31 pm »
Тази тема с възпитанието е неизчерпаема...
Когато станах родител си купих доста книги - "Изкуството да бъдеш родител", "Всичко започва от детството", "Как се възпитават момчета" и още 5/6 подобни заглавия. Прочетох ги, което не значи, че се чувствам по-подготвена или както ми каза една приятелка - майка на 3 момчета - "И още един син да имам пак няма да имам точен отговор как да го възпитавам и то това не се научава от книгите".
Аз съм възпитавана много строго от баща си, дори когато сме ходили на гости всички са казвали за нас, че сме "памук деца" и деца за пример. Е, резултата е, че аз се страхувах от баща си и като дете, а и после в тинейджърските си години съм го избягвала и не съм разговаряла с него.
Друг пример - работих преди време в една детска градина и имаше едно момиче, което по цял ден седеше на пейката до госпожата и изобщо не искаше да се включи в игрите на другите деца. Аз лично съм говорила с това дете и съм го карала да се качи на пързалката, на люлката, да рови в пясъка а то ми отговаряше - "Не мога, ще се нацапам и после ще ми се карат". Е, това дете за всички учителки и лелки беше най-доброто дете, а за мен то беше много депресирано още от малко.
Със сигурност граници трябва да има, но нека не ги превръщаме във войници, те са деца и сега им е времето да правят бели. Моят брат казваше - "Та аз какво ще разказвам някой ден на децата си, като не съм направил и една беля."
Може би като родители, дълго чакали рожбите си се опитваме да им спестим отрицателния опит и да бъдем по-либерални, но това ми се струва, че е нормално.
Още един пример - последен - моя приятелка зъболекарка ми казваше, че трябва да му взема страха на Жорко още от бебе и да го оставям да плаче сам в стаята, за да се научи да заспива сам. Тя каза, че затваря вратата и отива в другата стая, за да не го чува и да не й се къса сърцето. Е, това аз не мога да го направя.
Формула за добро възпитание няма, всеки си има своя начин и подход.
Аз не знам дали съм и дали ще бъда добър родител, някой ден несъмнено ще си проличи.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 15:32:25 pm от misi »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #68 -: Февруари 08, 2013, 15:32:03 pm »
в статията има някои зрънца истина, но е написана зле, хаотично, разхвърляно и дребнотемно.

няма анализ, няма изводи, няма обобщение. просто нещо от типа засърбя ме тук, и тук, и тук, и еее там доле... и се почесах на всичките тия места. от конкретния повод, който я е засърбял да си опита химикалката, е можело да се изкара нещо много по-добре - ама не всеки умее (да анализира и да пише). за сметка на това, има купища празно интернет пространство, които се нуждаят от запълване със съдържание, така че - пишете, момичета. и вие имате какво да кажете :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #69 -: Февруари 08, 2013, 15:36:06 pm »
на мен много ми хареса - това не е научна статия, това е текст за списание
В очакване ....
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #70 -: Февруари 08, 2013, 15:40:31 pm »
Мддаа, това отдавна и мен ме гризе - коя пътеката през лабиринта! Много ми трудно признавам, като съм лоша защо съм такава, като съм добра веднага използва намалението и ми се качва на главата!!! Какво ли ще стане накрая???
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #71 -: Февруари 08, 2013, 15:41:06 pm »
на мен много ми хареса - това не е научна статия, това е текст за списание

така де, ама и в статиите за списание си важат правилата за доброто писане :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #72 -: Февруари 08, 2013, 15:41:51 pm »
Именно - този стил, властващ в повечето списания напоследък в България, на мене лично не ми харесва и си намерих повод да си излея душата по тази тема :)
Джам, ти пък ме разби от смях с това почесване! Как ти идват на ум тез бисери...
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #73 -: Февруари 08, 2013, 16:10:16 pm »
Според мен, за някои неща е права, а за други - не. Крайностите принадлежат на Злото. А, любовта е тази, която уравновесява нещата. Трябва да сме понякога строги, да учим на дисциплина, самостоятелност, уважение и отговорност (и т.н.), но без любов всичко тава руши крехката детска душа и оставя дълбоки белези в нея. И обратното - ако, издигаме на пиадестал децата си изпадаме в другата крайност, която дава безгранична власт на слабия детски характер и те стават тирани. Но, пак любовта и мисълта да не превърнеш детето си в перфектния егоист и тиранин, би трябвало да ни спира и отново да търсим златната среда. Лесно е да се каже, трудно е да се изпълни. Но, дай Боже, винаги да се усещаме, когато изпадаме в крайности и да се коригираме своевременно. :)
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 16:15:22 pm от rosefromstars »
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #74 -: Февруари 08, 2013, 16:18:06 pm »
мдам, авторката пише, възпитавайте ги, хубаво, възпитаваме ги, само че никъде не казва тя как е възпитавала тези нейни примерни момичета, а само колко другите деца не са възпитани, защото майките им правели еди какво си....
така и аз знам, на теория, мноооого мога да говоря, а предполагам и повечето от вас. истината обаче не е една, не са и две, а са толкова колкото са децата ни, защото всяко едно от тях е различно.
Хубаво е човек да чете разни статии и статийки, книжки за възпитание, лесно е, но трудното е да успеем да намерим правилния подход, защото ако и в книгата да пише - като се тръшка направете това и това, за мен е безумно, няма рецепта, наистина няма и само можем да сгрешим следвайки сляпо такива съвети за възпитание.
Много е трудно да възпитаваме правилно дете, защото отнема ужасно много време и сили, трябва да се следи всяка реакция на детето, всяко негово настроение, негово преживяване на конкретна ситуация, а не да кажем простичкото НЕ не прави така.... а да намерим подхода, думите, дори правилното изражение на нашето лице, когато разговаряме с детето по всяка една тема. Трябва да изградим правилната връзка с децата, а не както миси пише по-нагоре, че е била много послушна, но не същото така е разбирала нещата, а защото я е било страх от баща й. Изобщо не мисля, че това е начина. аз искам моите деца да ме уважават, да, но и да им бъда приятел, да успеят да израснат възпитани, но и уверени хора, а не подтиснати и дисциплинирани, в онзи смисъл на думата-дресирани.
разсъждавам си петъшки, но истината е че когато чуеш от малкия човек искрени, спонтанни признания, че си най-добрата им приятелка, и колко си им липсвала през деня и чакай да ти споделя нещо... и т.н. мисля, че можем все пак тихичко да кажем, че се справяме, нищо че скачат във всяка локва по пътя :wink:
и да, важно е децата ми да са нахранени, не натъпкани, а добре хранени, това е една голяма част от възпитанието и отглеждането на здрави, весели и добри деца.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #75 -: Февруари 08, 2013, 16:22:48 pm »
е, не... пример за анализ и логично мислене:

"така от известно време детето на моя приятелка парира всеки неин порив да прояви авторитета си чрез репликата: „Я ходи се прегледай на психар, че не си добре!" или „Оди бери зеле, че не си си пила хапчетата..." Е, тя беше от онези всеотдайните майки, които с часове стоят пред ателието по тенис, курса по английски или частните уроци по актьорско майсторство и говорят за детето си като за бог."

тоест, прекалените грижи за всестранно развитие и образоване на детето са вредни за неговото възпитание и водят до липса на обноски и липса на уважение към родителя...
WTF, както казват на север?!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #76 -: Февруари 08, 2013, 16:28:50 pm »
На мен тези нейни "примери" ми звучат някак измислени и нагласени за нуждите на статийката...
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #77 -: Февруари 08, 2013, 16:33:33 pm »
Не съм родител, но съм виждала подобни деца.Но при тях го няма занимаването, приказването, споделянето, всичко за което говори Стефи.Те са оставени да живеят с компщтъра и телевизора, за да могат мама и тате да си починат и да не ги занимават с нищо.В същото време родителите са амбициозни и ги мъкнат напред-назад, за да знаели и можели повече от съучениците си.

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #78 -: Февруари 08, 2013, 16:44:26 pm »
да, има такива деца, но те не са такива, защото мама ги е водила на 5 занимания, а именно както Маги казва, деца на родители, които си мислят, че с това са изпълнили родителския си дълг. но авторката го подхвърля това сякаш всички деца посещаващи извънкласни занимания ще станат такива :P пак казвам, думичката е една - трудно е, но пък е готино :wink:
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #79 -: Февруари 08, 2013, 16:46:08 pm »
Не съм родител, но съм виждала подобни деца.Но при тях го няма занимаването, приказването, споделянето, всичко за което говори Стефи.Те са оставени да живеят с компщтъра и телевизора, за да могат мама и тате да си починат и да не ги занимават с нищо.В същото време родителите са амбициозни и ги мъкнат напред-назад, за да знаели и можели повече от съучениците си.

"Но при тях го няма занимаването, приказването, споделянето, всичко за което говори Стефи."-това се провокира от любовта, уважението, занимаването на родителя с детето
"Те са оставени да живеят с компщтъра и телевизора, за да могат мама и тате да си починат и да не ги занимават с нищо."-безотговорност, липса на внимание и комуникация, а може и да има груба комуникация с (не)цензурни реплики
"В същото време родителите са амбициозни и ги мъкнат напред-назад, за да знаели и можели повече от съучениците си."-показност.
Но, децата копират това и показват, това на което са научени, безотговорността към чувствата на другите и липсата на любов, уважение, комуникация с тях, грубост и показност. Детското поведение е огледало на това, какво се случва в дома. Въпреки, че винаги има и изключения - като трудни характери, заболявания, хиперактивност и т.н.


Неде, как сте? :)
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 16:58:57 pm от rosefromstars »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #80 -: Февруари 08, 2013, 19:31:19 pm »
Прочетох го и си смених мнението, почти с всичко съм съгласна. Истина е, че в България децата са малки тирани, аз бях ткава, понеже и за моята баба най-важното беше да съм яла и да съм навлечена. Да ме научи да не мисля, че ми е прислужница и през ум не и беше минало. Това го научих много късно, когато отидох да живея с нашите.

Аз мисля, че за тези деца авторката има предвид, че ги ботогворят - тя го казва, че говоря за децата си като за богове. Това е истина за мнго деца.  Това боготворене е много вредно според мен. Баби и дядовци тръпнат в очакване да с епохвалят с новите умения на детето - „кажи бабе колко е 3+4... виждаш ли колко е умен‟ и т.н  Ако детето знае нещо, повали го че го знае, ако направи добро похвали го, че е добра постъпката, но никога не казвай колко е умно иликолко е добро по принцип. Постъпките са добри или лоши, не детето. Така мисля аз.

А примера за крещящата майка заплашваща с бой от бащата е класика и за съжаляние прекалено често срещано. Не съм учyдена, че детето на жена, която може да го каже това, се държи по този начин
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 20:45:16 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #81 -: Февруари 08, 2013, 19:41:29 pm »
мдам, авторката пише, възпитавайте ги, хубаво, възпитаваме ги, само че никъде не казва тя как е възпитавала тези нейни примерни момичета, а само колко другите деца не са възпитани, защото майките им правели еди какво си....
така и аз знам, на теория, мноооого мога да говоря, а предполагам и повечето от вас.

Да, веднага мога да цитирам и кои книжки е чела по написаното от нея - за преградите, които се поставят и т.н. Но да попитам какво прави тя също в тълпата от кибици около майката, която търси начин да се справи със ситуацията според случката, с която започва статията.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 19:44:10 pm от cygnus »
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #82 -: Февруари 08, 2013, 19:46:35 pm »
А защо изобщо е нужно да има тълпа? Когато няма публика, циркът престава.
Много ми е дразнещо някой да застане да зяпа, когато юнакът се тръшка и реве. Не ми помагат, но присъствието на публика, което момчето забелязва му дава причина да реве по-високо и сърцераздирателно. Майките обикновено ме подминават с "някой ден и това ще отмине, спокойно само" или нещо от сорта :lol:

Оф топик - какво ви е мнението за махане на бенки? Решила съм да махна няколко, но се разколебах, като попрочетох в нета.
[/url][/url]
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #83 -: Февруари 08, 2013, 20:26:48 pm »
"някой ден и това ще отмине, спокойно само" :)

Жасминче, според мен, ако няма нужда не ги пипай. Или първо посети дерматолог за да ги види и да даде професионален съвет как и с какво да ги махнеш максимално безопасно, ако е възможно (имам предвид процедура и дали там, където си решила е добро място и въобще да си поговориш със специалист, който ги е видял и си знае работата). Лично аз не ги пипам, но знам ли - ако ми излезе някоя на носа сигурно и аз ще искам да я махна... Но, във всеки случай я покажи и питай специалист.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 20:47:05 pm от rosefromstars »
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #84 -: Февруари 08, 2013, 21:11:58 pm »
И аз съм се замисляла за махане на 1-2 бенки, но не съм се зачитала много, и не разбрах кое е по-доброто - лазер или изрязване. Но със сигурност първо на дерматолог.
Жасминче, ако разучаваш  и поразбереш нещо - пиши ми. :)


*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #85 -: Февруари 08, 2013, 22:01:15 pm »
Преди 2 год.имах проблем с бенка, тогава доста четох по въпроса и стигнах до извода че изрязването е за предпочитане пред лазера и че задължително преди това дерматолог. Не ми се наложи да я махам и ако не беше крайно наложащо нямаше да го правя. За козметично махане на бенка в никакъв случай не бих го направила след всичко, което изчетох.
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #86 -: Февруари 08, 2013, 22:07:23 pm »
Прочетох го и си смених мнението, почти с всичко съм съгласна. Истина е, че в България децата са малки тирани, аз бях ткава, понеже и за моята баба най-важното беше да съм яла и да съм навлечена. Да ме научи да не мисля, че ми е прислужница и през ум не и беше минало. Това го научих много късно, когато отидох да живея с нашите.

Аз мисля, че за тези деца авторката има предвид, че ги ботогворят - тя го казва, че говоря за децата си като за богове. Това е истина за мнго деца.  Това боготворене е много вредно според мен. Баби и дядовци тръпнат в очакване да с епохвалят с новите умения на детето - „кажи бабе колко е 3+4... виждаш ли колко е умен‟ и т.н  Ако детето знае нещо, повали го че го знае, ако направи добро похвали го, че е добра постъпката, но никога не казвай колко е умно иликолко е добро по принцип. Постъпките са добри или лоши, не детето. Така мисля аз.

А примера за крещящата майка заплашваща с бой от бащата е класика и за съжаляние прекалено често срещано. Не съм учyдена, че детето на жена, която може да го каже това, се държи по този начин
В  този ти пост съм много съгласна с теб!

Вени, аз бенки не пипала за нищо на света. И аз съм чела ужасяващи неща, а и да не те плаша но съсед си отиде просто страшно нелепо след махане на бенка.

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #87 -: Февруари 08, 2013, 22:10:01 pm »
Моето "царче" е още малко, но ако един ден се тръшне някъде да реве ми се иска да вярвам, че ще постъпя по подобен начин(като авторката). Много съм против разглезените деца, а само аз съм "лоша" у нас(баща му всичко дава) и се страхувам, че ще ни се качи на главите.
За бенките и аз като мими26 реших, че ще е с изрязване и ще консултирам с хирург, че дребния се мъчи да ми отскубне една.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #88 -: Февруари 08, 2013, 23:22:37 pm »
Моите се тръшкат, то май почти всички се опитват. На около 1,5-2 г Ивана се тръшкаше, а сега е ред на Андреа ( ама тя е омекотана версия на как си :-) ). Хвърля се по очи на земята и реве и аз само я прескачам и си отивам в другата стая. Тя реве няма и 20 секунди и като види, че няма никой да и гледа сеирите и става и идва без да реве повече. Но Ивана такъв цирк ми направи преди около година в един магазин, че още го помня. Вдигнах я и я изнесох от там без да кажа дума и я тупнах на столчето в колата, завързах я и я оставих да си излее истериите вързана. Рева докато стигнамхе до в къщи ( около 10 минути) но аз не и обръщах внимание и като ситгнахме  и баща и дойде да я вземе от колата изведнъж грейна „татиии‟ и се усмихна все едно до сега не се е тръшкала тя, а друго дете.
Аз мисля, че си зависи и от възрстта. В началото е нормално да се пробват,не мисля, че това значи, че са глезени. Но ако му стане ясно, че не предизвиква никаква реакция и не печели нищо, вероятно на 5 години няма да се тръшка.  Ама ако както свекърва ми му дава нещо, за да не ревяло, не виждам защо то да не реши, че това е начинът да получава каквото иска и тогава вече верно да се разглези.

Вени
, мъжът ми имаше една голяма бенка на на рамото и аз тогава бях на вълна рак и го оглеждах и реших, че расте, шашнах се, шашнах и него и го пратих на лекар. Лекарят каза, че няма проблем да се махне и имаха там в кабинета някакъв човек, не знам може би лекар, който идваше един път на две седмииц да маха бенки, записаха му час и я махнаха. После я пратиха за изследване да не е рак и това беше.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 23:35:50 pm от Bobbie »


  
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #89 -: Февруари 08, 2013, 23:40:26 pm »
Мда, не е препоръчително - миналата година бащата на съпруга ми имаше бенка, която разчеса и стана едно черно петно колкото десет стотинки. Ходиха да му я горят в онкологията. Преди около 5 години наш познат, нямаше 30 години, реши да маха бенка, но след процедурата разви бърз рак, за няма и година почина и жена му с дъщеричката му останаха сами. Понякога се виждаме. До сега не се е омъжила повторно, а няма никакво желание, защото много го обичаше. Тези два случая ги споменавам като факти от гадната статистика. Все пак, човек трябва да е информиран за фактите и риска, който поема. А, всеки си решава дали ползата оправдава риска в лично неговия случай....
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 23:52:55 pm от rosefromstars »
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #90 -: Февруари 09, 2013, 03:46:42 am »
Много ме изненадват повечето коментари по въпроса на Вени. Какви черни статистики, какво разчесване, какво "не се пипа" и "никога"? Има си дерматолози и правилен начин да се отговори на такива въпроси, било по медицински или естетически причини.

При дерматолог се ходи веднъж годишно, както при гинеколог, само че се събличат всички дрехи освен долните гащи, а после и под тях гледат. Всяка бемка, луничка, петно и прочие, които са съмнителни, се проследяват до следващия преглед или се изрязват и пращат за хистологично изследване. Ако резултатите покажат и най-малко вероятност за рак, се реже още и се гледа отново.

А плашещите истории показват само, че такива прегледи са задължителни, за да се хване проблемът навреме.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #91 -: Февруари 09, 2013, 06:45:19 am »
Много ме изненадват повечето коментари по въпроса на Вени. Какви черни статистики, какво разчесване, какво "не се пипа" и "никога"? Има си дерматолози и правилен начин да се отговори на такива въпроси, било по медицински или естетически причини.

При дерматолог се ходи веднъж годишно, както при гинеколог, само че се събличат всички дрехи освен долните гащи, а после и под тях гледат. Всяка бемка, луничка, петно и прочие, които са съмнителни, се проследяват до следващия преглед или се изрязват и пращат за хистологично изследване. Ако резултатите покажат и най-малко вероятност за рак, се реже още и се гледа отново.

А плашещите истории показват само, че такива прегледи са задължителни, за да се хване проблемът навреме.


  :good_post: Цигу, много ме радваш :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #92 -: Февруари 09, 2013, 09:16:54 am »
Аз пък имам въпрос. Да предположим, че имаш ракова бенка и не я пипаш и какво? Спасен ли си?!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #93 -: Февруари 09, 2013, 10:01:58 am »
Аз пък имам въпрос. Да предположим, че имаш ракова бенка и не я пипаш и какво? Спасен ли си?!
Стане ли ракова тя започва да се разпространява, не си седи на едно място. Ако я пипнеш може да забързаш процеса, но едва ли е я направиш ракова, от това,че си я пинал. Въпреки всичко, аз също не бих я пипнала, знае ли човек. 
Ако бенка се променя някакси - расте или сменя цвят, трябва веднага да отидеш на лекар и вероятно няма да се бавят да я махнат и пратят за изследвания.
Между другото, бенки не трябава да се премахват с лазер, а само с изрязване.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #94 -: Февруари 09, 2013, 10:29:29 am »
постингът на цигу изчерпва въпроса с бенките. бих допълнила само, че е за

предпочитане да се ходи при добър дерматолог (онкодерматолог), а не при "дерматолози" по козметични центрове, които за да ви вземат пари ще ви предложат махане и на носа от лицето даже...


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #95 -: Февруари 09, 2013, 12:31:13 pm »
Цигу, тези два случая са факти. При бащата на съпруга ми, бенката си беше най-обикновена, но той я разчеса с нокът и така се получи. А, при младия мъж - просто не му харесваше и отиде да му я махнат от естетическа гледна точка и така стана, както писах. Факти. Не казвам, че при всички ще е така, затова си има онкодерматолози, които да преценят и прегледът, както съм писала, е доооста желателен (ако, искаш го възприемай като задължителен, поне за мен) преди каквото и да е пипане на бенките. Човек е хубаво да знае и за "другата страна на монетата" и да си решава сам дали да рискува да ги пипа или не.

"а не при "дерматолози" по козметични центрове, които за да ви вземат пари ще ви предложат махане и на носа от лицето даже..." - точно !!!  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 12:34:07 pm от rosefromstars »
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #96 -: Февруари 10, 2013, 19:55:12 pm »
В края на седмицата, да се похваля!
Днес на Злато не му сложих памперс цял ден и нямам напишани гащи  :wink:
Това е първи опит! Всъщност лятото го пробвах един път, но не се получи и си нахлузих памперса отново! Но днес човека е много доволен като се изпиша на гърнето и си вика "бавооооо" /браво/и да мием гърнето. Вече спи, защото днес не спа през деня и си му сложих нощния памперс, но сега се чудя - утре на яслата дали да не го заведа по гащи и да предупредя да го подпитват дали има пиш. Дали ще им се занимава не знам, но мисля да пробвам! Ще си му сложа и памперси де, ако решат, че няма да се занимават с него, но пък човечето ми май порастна изведнъж  :lol: Нещо тия дни иска да е много самостоятелен - да му се ненадяваш  :wink:
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #97 -: Февруари 10, 2013, 21:16:14 pm »
jasmin_veni, върви на дерматолог. Аз ходих миналото лято и ми изрязаха няколко и май е по добрия вариант. И с лазер преди 9 години махах, но дерматоложката нещо не беше очарована от постъпката ми, обясни ми нещо но честно казано нищо не помня. И изрязването задължително трябва да е цялостно на бенката, а не да отрежат част и да я пратят за изследване. Ако някой иска да реже само части, бягай надалеч! Отделно аз имам едни дребни, фиброми май се водят, тях с течен азот ми ги гори. Ако искаш координатите на моята дерматоложка пиши ми на лични и ще ти ги пратя, жената е доценка, ако това има значение...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #98 -: Февруари 10, 2013, 21:22:38 pm »
Давай на ЛС, че честно казано се оплетох от съвети за дерматолози.
Остават ли белези?
[/url][/url]
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #99 -: Февруари 10, 2013, 22:40:23 pm »
В края на седмицата, да се похваля!
Днес на Злато не му сложих памперс цял ден и нямам напишани гащи  :wink:
Това е първи опит! Всъщност лятото го пробвах един път, но не се получи и си нахлузих памперса отново! Но днес човека е много доволен като се изпиша на гърнето и си вика "бавооооо" /браво/и да мием гърнето. Вече спи, защото днес не спа през деня и си му сложих нощния памперс, но сега се чудя - утре на яслата дали да не го заведа по гащи и да предупредя да го подпитват дали има пиш. Дали ще им се занимава не знам, но мисля да пробвам! Ще си му сложа и памперси де, ако решат, че няма да се занимават с него, но пък човечето ми май порастна изведнъж  :lol: Нещо тия дни иска да е много самостоятелен - да му се ненадяваш  :wink:

Даже и по-малки ги учат в яслата да ходят на гърне. Там става по-лесно, че ходят групово и е още по-забавно  :D Моят син изкара 2 дни без памперс по собствено желание, проблема ми е, че не иска да ака в гърнето и познайте къде.... :oops: