0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #40 -: Февруари 07, 2013, 17:39:06 pm »
misi, трябвало е да отидеш при жената и да й обясниш, че начинът на зачеване няма нищо общо с характера. (аз бих й добавила също, че е просташко да обсъждаш хората зад гърба им)


Забелязала съм, че понякога е по-добре да се направиш, че не чуваш или да се усмихнеш и да замълчиш. Просто няма смисъл да се хабиш с някой хора.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #41 -: Февруари 07, 2013, 17:44:20 pm »
misi, трябвало е да отидеш при жената и да й обясниш, че начинът на зачеване няма нищо общо с характера. (аз бих й добавила също, че е просташко да обсъждаш хората зад гърба им)


Забелязала съм, че понякога е по-добре да се направиш, че не чуваш или да се усмихнеш и да замълчиш. Просто няма смисъл да се хабиш с някой хора.

ако само се свивахме в себе си и премълчавахме - много неща нямаше да се случат. какво толкова ще ти стане, ако обясниш с няколко думи на жената, че греши и да й разкажеш какво е това инвитро?


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #42 -: Февруари 07, 2013, 17:55:08 pm »
Мише, успех, мила, стискам палци!

Ние сме в "готиния" вирус с ужасно висока Т, която с каквото и да борим, рядко пада за дълго време под 39. Лекарката каза, че 2-3 дни ще е така, да се готвим и ние по каналния ред.

[/url][/url]
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #43 -: Февруари 07, 2013, 18:23:30 pm »
Мише,ще те мисля...стискам палци.
Митко пък е със страхотна хрема,то бива,бива,ама толкова обилна направо имам чувството че ще се обезводни  :lol:.Дано само с нея се размине.
Вени,стискай зъби още малко,всички болни да оздравяват!

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #44 -: Февруари 07, 2013, 18:27:29 pm »
Jam,
обяснявала съм и още как, а пък и аз не съм от хората, които крият как е заченат синът ми и не ме е срам от това. Специално на жената от пазара й обясних колко опита сме правили, какво е ин витро и че гените са си наши, още повече няколко месеца след това тя сама ме помоли да говорим, че дъщеря й се беше сблъскала с подобен проблем, но днес беше някак си зад гърба ми изречено...
А когато забременях,  вече съм разказвала историята - нещо се случи с крака ми и беше обездвижен за един месец, трябваше да отида в поликлиниката да взема болничен от ортопед. Въпросният беше доста възрастен господин и аз му обясних положението ми - бременна след 7-ми опит ин витро, след 14 години стерилитет и т.н. а той ми вика: "Ама защо толкова години бе момиче си чакала, трябваше да опиташ с друг мъж, то когато е за такава хубава цел е оправдано". А той все пак е медицинско лице, би трябвало да е запознат. И на него обясних, че аз нямам тръби и със 100 други мъже да опитвам няма как да стане.

Морал липсва на някои хора.
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 18:36:04 pm от misi »
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #45 -: Февруари 07, 2013, 18:53:58 pm »
"Ама защо толкова години бе момиче си чакала, трябваше да опиташ с друг мъж, то когато е за такава хубава цел е оправдано".
Това звучи като виц за съжаление :?

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #46 -: Февруари 07, 2013, 19:00:22 pm »

misi, и аз като тебе, разказвах едва ли не на всеки срещнат как е заченат, обяснявах подробности...
Наскоро ми казаха, че детето "сигурно е индиго, като се има предвид как е заченато".
Не, че е нещо кой знае какво, това , което чух тогава, ама много се "газирах", както се казва. Мислих много по въпроса. Задавах си много въпроси - трябва ли всеки, с който се запознавам да научава за начина на зачеване? И нали другите не споделят с мен позата, при която са заченати техните деца / това са думи на Мели :wink:/...
Вече го давам малко по-кротко.  Защо на първа среща с някой ще му разказвам? Ако се завърти натам разговора, ок, нямам намерение да го крия, но иначе...



Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #47 -: Февруари 07, 2013, 20:15:14 pm »
На мнение съм, че това са лични неща, които никой няма право иронично да коментира с оправданието, че е неграмотен. Разаирам идеята ти, Джам, доста е алтруистична, но за съжаление човек като се сблъсква с хорската нетактичност, някак си губи смисъла на това да ходи като отворена книга и да сее познания. Тия лелки от пазара утре пак ще гледат децата като извънземни, ако ще и сто пъти да им се обясни какво е инвитро.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #48 -: Февруари 07, 2013, 20:29:58 pm »
Разаирам идеята ти, Джам, доста е алтруистична, но за съжаление човек като се сблъсква с хорската нетактичност, някак си губи смисъла на това да ходи като отворена книга и да сее познания. Тия лелки от пазара утре пак ще гледат децата като извънземни, ако ще и сто пъти да им се обясни какво е инвитро.

Мишле, за 10 години нещата значително се подобриха в тази насока, значи смисъл има.

Мише, стискам палци всичко да мине като по ноти!

Вени, бързо оздравяване!
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 20:34:37 pm от elle22 »
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #49 -: Февруари 07, 2013, 20:43:03 pm »
да, виждам, доста се говори вече, а и доста се практикува. В никакъв случай не омаловажавам приноса на Зачатие и др.организации, напротив! Просто ме е яд на такива клявки, на които колкото повече им обясняваш, толкова повече им даваш материал да дъвчат за следващия път.

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #50 -: Февруари 07, 2013, 21:02:47 pm »
С прост народ трудно може да се разбереш, но не трябва да се отказваш.
Снаха ми и брат ми имат съседка, която ни обясни, че било нормално племенницата ми да не се обръща по корем на 5 месеца, изоставала видиш ли, защото е осиновена и в дома не са се грижили за нея 8O Детето си дойде в къщи една седмица преди да навърши 5 месеца.  Към момента е доста напред в развитието си, много умна, социална и лъчезарна. Снаха ми тогава онемя, ноооо мен съжалиха, че са ме срещнали. Мен доскоро като ме срещаха не ме поздравяваха, не ми пука.
Историята ми не е повод децата инвитро, а затова, че хората са невежи, но не ги е срам да го показват :wink:

Мише, стиснати палци и добри мисли и от мен :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 07, 2013, 21:04:42 pm от Ники »

*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #51 -: Февруари 07, 2013, 21:45:33 pm »
Мише, много позитивни мисли и стиснати палци и от мен! Всичко ще бъде наред!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #52 -: Февруари 07, 2013, 21:54:55 pm »
Мише, много стиснати палци и от нас! Всичко ще мине ОК - нали знаеш  :wink:

За синузита - не съм пила хапчета, но дойде ли зимата, си страдам редовно от него. Досега се спасявах с торбичка с едра сол - затоплена. Топля я три пъти на вечер и слагам в областта около носа /където е проблема най-вече/. Но си е омразно. Честичко ме домързява да го направя, хем ме облекчава. Но тази година ми казаха с тампонче мед. На клечка за уши - слагаш мед и омазваш хубаво отвътре носа. Ами честно да ви кажа - отмина ми. А и е мнооооооого по-лесно от солта  :wink:

А за децата инвитро - ами те да си мислят к`вото щат бре - да влязат тук в Зачатие и да ги видят - не са ли най-хубавите  :lol:

Тя простотията ходи по хората! А който иска - се образова по един или друг начин!
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #53 -: Февруари 07, 2013, 22:04:33 pm »
Мишле82 е обяснила по-добре това, което аз си мисля. Те не че много ги интересува ами да злословят и клюкарстват, а на всичко отгоре я ти обърнат внимание на обясненията, я се почувстват засрамени от грозната си постъпка.
Аз пък мисля, че дълго чаканите деца са доста обичани, просто защото родителите им дълго и трудно са се борили за тях и им го показват по-всички възможни начини  :D Разни хора, разни идеали.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #54 -: Февруари 07, 2013, 23:35:58 pm »
Разаирам идеята ти, Джам, доста е алтруистична, но за съжаление човек като се сблъсква с хорската нетактичност, някак си губи смисъла на това да ходи като отворена книга и да сее познания. Тия лелки от пазара утре пак ще гледат децата като извънземни, ако ще и сто пъти да им се обясни какво е инвитро.

Мишле, за 10 години нещата значително се подобриха в тази насока, значи смисъл има.


подобриха се, да - и до голяма степен благодарение на това място и на факта, че хората, които пишат тук, спряха да се свиват в ъглите и да се крият.

алтруистична съм, да. будала съм. и от такива има нужда - вършат ни работа понякога.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #55 -: Февруари 08, 2013, 06:21:11 am »
Хубава тема отвори Миси с тази неприятна ситуация...
В интерес на истината не знам как бих постъпила,
защото много зависи от човека срещу теб.

И следващия резонен въпрос е как да кажем на децата,
защото те питат как са дошли на този свят, особено Митака.
Аз лично отдавна ги подготвям с най-различни леки фрази
и разкази, малко като приказки...но знаете ли нещата са глобални
и ние тук много добре знаем това.
Толкова деца около тях са Ин Витро, че когато пораснат и осъзнаят появата си,
те няма да бъдат изключение или някаква екзотика.
А това да са спокойни от факта, пак зависи от нас!

Всички болни да оздравяват...Вени, Парси  :hug2:

:flower: Благодаря за подкрепата, безценни сте!





Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #56 -: Февруари 08, 2013, 08:03:16 am »
Някой може ли да ми кажа мога ли по интернет някъде да проверя за кои заболявания и конкретни лечения плаща здравната каса?

Мишанта,не мисля, че обяснението ще е голям проблем.както и ти казваш, от нас(вас) зависи децата а приемат този факт като нормален , какъвто и си е.  Родила си ги, както всяко друго дете, заченати са от яйцеклетка и сперматозоид на мама и тате както всяко друго дете, само трбява да кажеш, че са дали клетките на чичо лекар, който ги е събрал и сложил в корема на мама. Аз дори си мисля, че на мен ще ми е доста по-трудно да разясня как точно баща им ми е дал сперматозоида си :-).

За съжалени невежеството е навсякъде. Собствената ми майка беше супер против ин витрото и когато подготвяхме процедура ми обясняваше как трябвало да се успокоя и шяло да стане. То аз бях вече на 34 години, сума ти години пробвахме и тя ми обясняваше да чакам, че ин витрото било изкуствена работа. Идеше ми да я удуша, честно. После като забременях спонтанно естествено се оказа, че тя била права „видя ли, ти се успокои, че ще правиш ин витро и взе че забременя“ и т.н. Никакъв смисъл нямаше от обяснения какво правя противозачатъчните с хормоните и т.н. щото тя си знаеше нейното.


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #57 -: Февруари 08, 2013, 08:58:23 am »
.. аз нямам тръби и със 100 други мъже да опитвам няма как да стане...

Нищо бре, ти си опитвай в търсене на чудото  :lol:.
Не се ядосвай, много застреляни и компетентни по всички въпроси индивиди има на този свят. Понякога се боря с тях и им чета лекции, понякога просто ми идва до гуша и махам с ръка.

Мише стискам палци всичко да е наред.
На болните пожелавам бързо оздравяване. Грипа е ужасен.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #58 -: Февруари 08, 2013, 09:28:10 am »
Някой може ли да ми кажа мога ли по интернет някъде да проверя за кои заболявания и конкретни лечения плаща здравната каса?

Мисля, че ако конкретно търсиш в сайта на НЗОК ще успееш. Не мога да намеря пълен списък в момента.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата 4.02-10.02
« Отговор #59 -: Февруари 08, 2013, 10:17:57 am »
Някой може ли да ми кажа мога ли по интернет някъде да проверя за кои заболявания и конкретни лечения плаща здравната каса?

Мисля, че ако конкретно търсиш в сайта на НЗОК ще успееш. Не мога да намеря пълен списък в момента.
Благодаря.