0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #100 -: Февруари 10, 2013, 14:13:11 pm »
Емайлът по горните зъбки на Ния започна да се руши в края на август. Първо се появиха резки и за 10-на дни едното горно зъбче почти остана без емайл. Тогава горе имаше само 4 предни зъбчета. И другите тръгнаха.

Дотогава миех (но и пропусках от време на време)с вода и силиконов накрайник само. Няма да разказвам как търсих инфо защо се случва и как да се справим. Накрая взехме тези мерки:
- миене с четка и паста сутрин и вечер, ползвам тази http://apteka.framar.bg/30013526/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%B8-50-%D0%BC%D0%BB-
- Мазане с Tooth Mousse след всяко измиване. Никаква храна и течности поне 30 минути след това, желателно е да се направи точно преди заспиване, но Ния е кърмаче и вечерното миене е малко по-рано, за да има повече време да подейства кремът.
- Продължаваме да избягваме сладкиши. Ния не яде нищо сладко освен моят домашен кекс.
- Покълвам различни семена и предлагам. Повечето ги яде.
- Опитвам се да включвам в храненето и суров сусамов тахан.
- По често предлагам да пие вода от чаша, а не от шишето със сламка, защото така по-добре се обливат зъбките.
- по съвет на хомеопата ни пи 1 месец шуслерова сол 1

След 2 седмици приложение на туут мус процеса се стопира. Междувременно направихме кръвни изследнания и започнах да давам по 1-2 капки Вигантол, отново.

Беше трудно да ми позволи да и измия зъбите. В началото ревеше, беше ми непоносимо да ги мия насила. Купих 2-ра четка и докато тя я държи аз мия, после идва нейния ред. Така се споразумяхме.

Отново започна да реве при миене като и растяха кучешките и пред кътниците. Тогава я оставях тя да си ги мие както успее.

При Ния никненето на зъбите винаги (всъщнст като изключа първите 2 предни, долни) са съпроводени с леко разстройство, раздразнителност, отказ от храна и усилено сучене, лека хрема, лош и неспокоен сън, ден-два преди да се покажат и висока температура. В началото я водех на лекар, който все казваше, че е здрава, после престанах, всичко отминава веднага щом зъбчето се покаже.

По въпроса с гелчетата, аз съм ползвала Калгел http://apteka.framar.bg/11001915/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-10-%D0%B3%D1%80- 2-3 пъти досега, само когато е било най-тежко. Съдържа лидокаин, първо го пробвах аз, направо ми изтръпна езика  :lol:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #101 -: Февруари 11, 2013, 06:44:00 am »
Жбрул, аз съм давала нурофен за зъб. Естествено не ведната, но ако е зле положението.  Може да е лекарство, но детето вместо да плаче половината нощ, си спи спокойно. За хомеопатията ми знаеш мнението. Ако аз намеря как да продам един паток за 20 милиона както Бойрон прави с оборота на осцилококсинума и аз бих го правила.


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #102 -: Февруари 11, 2013, 08:45:36 am »
Дори не цял паток Боби :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #103 -: Февруари 11, 2013, 09:32:23 am »
:-)


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #104 -: Февруари 11, 2013, 10:18:53 am »
оооо ако измислите начина как да пласираме захар и вода, казвайте, заемам се на местно ниво да го разпространяваме :lol:
извинете за спама, но съм привърженик на традиционната медицина и не се сдържах :)
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #105 -: Февруари 11, 2013, 11:10:35 am »
StefiZ, лесно е да се разтвори захар във вода, но пласмента вече е друга работа, мисля, че там ще срещнеш затруднение.

*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #106 -: Февруари 11, 2013, 22:16:22 pm »
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #107 -: Февруари 12, 2013, 00:17:15 am »
абе м-и, ти просто досега не си знаела, че без тях не може, ама просто не може да се живее :), както и без осцилукокцинума не мож изкара зимата :wink:
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #108 -: Февруари 12, 2013, 10:45:28 am »
божкееее, думи нямам :lol:
моята десислава така обичаше да дъвче мокри кърпи, пъхаше си я цялата в устата и я дъвче, смуче..., чак ми се повдигаше на мен :lol:
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #109 -: Февруари 12, 2013, 12:16:22 pm »
оказа се, че таман два нови зъба има моята девойка в устата си в различен стадий на изкарване.  :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #110 -: Февруари 18, 2013, 22:48:37 pm »
и Никушко днес се сдоби с първо зъбче. :D
<br />
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #111 -: Февруари 19, 2013, 01:09:54 am »
з22, а да ви е честито!!! имаше ли проблеми?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #112 -: Февруари 19, 2013, 12:57:12 pm »
не бих казала.Имаше няколко по-изнервени дни,но точно тогава не излизахме и може и това да е била причината.Но и на баткото му долните не бяха проблемни.Много плака при появата на горните  резци,а те се появиха след страничните при него.
<br />
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #113 -: Февруари 20, 2013, 01:11:25 am »
чудно, дано все така ги изкарва, и при ади минават доста леко, или аз не обяснявам някакви неща със зъбите? :wink:
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #114 -: Февруари 20, 2013, 09:28:35 am »
Здравейте,
Ние нямаме проблем с миенето на зъбите от както гледаха една реклама на Пародонтакс или нещо подобно с един паднал зъб в мивката.... :D Толкова се стреснаха, че сами искат да си мият зъбите дори повече пъти от колкото е необходимо....
Обаче имам чуденка кога да ги заведа за пръв път на зъболекар? Нямат някакви видими проблеми по зъбите, но нали профилактиката е важна...Вие как мислите?

ПП Аз така и не разбрах кога им изникнаха зъбите :D :oops: /или може би не съм предполагала, че може да е от зъби.../


*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #115 -: Февруари 20, 2013, 12:45:49 pm »
Според мен е хубаво веднъж годишно да се ходи на зъболекар. Нека да са запознати децата и да не запомнят първото си посещение с отрицателни емоции и страх.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #116 -: Февруари 21, 2013, 01:03:28 am »
Кристина преди 3 месеца имаше два кариеса и бяха направени. Един оставен, че щяло да я боли, шеиечен бил, нам си кво, според зъболекаря. Но аз сега си правих зъби и реших пак да се консултирам /не мога да и оставя в устата кътник с яки кариеси/, та днес и сложиха лекарство на едното зъбче, пломбата се е разклатила и е "работило" вътре. Другата седмица ще се умъртвява и другия кътник с шиечните кариеси и има още две малки да се правят - те са нови. Според мен поне на 6 месеца.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #117 -: Февруари 21, 2013, 06:22:11 am »
Кристина преди 3 месеца имаше два кариеса и бяха направени. Един оставен, че щяло да я боли, шеиечен бил, нам си кво, според зъболекаря. Но аз сега си правих зъби и реших пак да се консултирам /не мога да и оставя в устата кътник с яки кариеси/, та днес и сложиха лекарство на едното зъбче, пломбата се е разклатила и е "работило" вътре. Другата седмица ще се умъртвява и другия кътник с шиечните кариеси и има още две малки да се правят - те са нови. Според мен поне на 6 месеца.
Аз мисля, че по-добе малки лидокаин, от колкото да се оставя развален зъб.


  
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #118 -: Февруари 21, 2013, 10:24:34 am »
Около три годишна възраст е добре вече да се отиде на първи профилактичен преглед при зъболекар, тъй като кариесите на млечните зъби за съжаление не са много рядко явление и е нужно да се следи за евентуалната им поява и да се лекуват зъбчетата своевременно. Ако пък няма нищо - още по-добре, прегледът ще успокои родителите, а децата ще свикнат да посещават стоматологичния кабинет, без да се страхуват и пр.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #119 -: Февруари 21, 2013, 15:26:05 pm »
Кристина преди 3 месеца имаше два кариеса и бяха направени. Един оставен, че щяло да я боли, шеиечен бил, нам си кво, според зъболекаря. Но аз сега си правих зъби и реших пак да се консултирам /не мога да и оставя в устата кътник с яки кариеси/, та днес и сложиха лекарство на едното зъбче, пломбата се е разклатила и е "работило" вътре. Другата седмица ще се умъртвява и другия кътник с шиечните кариеси и има още две малки да се правят - те са нови. Според мен поне на 6 месеца.
Аз мисля, че по-добе малки лидокаин, от колкото да се оставя развален зъб.

Абсолютно.

Ще ги лекуваме сега и пломбички. Това не може така да се остави. Той целият зъб ще се разруши. И кой знае какви последици може да има. Болки, чудеса. Няма нужда.
Аз за себе си реших, че на 3 месеца ше я водя, поне за млечните.