0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #60 -: Януари 14, 2013, 00:50:18 am »
цигу, съжалявам, но не ти разбрах коментара. това, че на моето дете ще му излязат повечето зъби по-късно от на твоето не променя факта за кариогенните свойства (тоест за липсата на такива) на кърмата.

васи и в англия има безфлуорна паста, потърси в health shops или в специализираните магазини за детски стоки, аз там съм я виждала.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #61 -: Януари 14, 2013, 01:02:54 am »
И аз се записвам в темичката да ви следя :) ние имаме 5 зъба и 6ти на път  :wink: пробвах няколко пъти с накрайник, не и харесва, купих и четка, но пак не дава. За сега опитите ни бяха само с вода, защото не мога да намеря паста от 0г... Онзи ден търсих и намерих най-ранно 2+. Въпросът ми е, вие от аптеката ли ги купувате тези пасти?


*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #62 -: Януари 14, 2013, 02:10:24 am »
нашата зъболекарка твърди, че флуорната паста била силно нужна.

Британската Зъболекарска Асоциация препоръчва използването на флуоридна паста за зъби с не по-малко от 1000 ппм за деца до 3 години.
Американската Зъболекарска Асоциация обаче препоръчва безфлуорни пасти за зъби за деца до 2 години.

Мога само да гадая, че причината е в това, че водата тук не е с високо съдържание на флуор, и не изписват флуорни капки, та затова пастата се счита за източник на флуор.

Чудно ми е дали може да има предозиране от флуор...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #63 -: Януари 14, 2013, 06:31:29 am »
В САЩ флуорират питейната вода. Обаче аз не знам някой да пие вода от чешмата и то без филтър, но все пак нали се готви с нея, вероятно все нещо остава, знам ли. Макар че мислех, че извира.
« Последна редакция: Януари 14, 2013, 06:56:22 am от Bobbie »


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #64 -: Януари 14, 2013, 08:42:07 am »
Въпросът ми е, вие от аптеката ли ги купувате тези пасти?

Основно да, може би и в магазините има, но там асортимента е доста голям и нямам възможност да гледам и чета.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #65 -: Януари 14, 2013, 09:03:38 am »



Тези пасти ги има и в България, но с тази разлика, че първите 3 с усмивките (същото съдържание на флуор като Аквафреш) са 0-6, а тези последните със Шрек и Супермен са 6+.

http://bg-apteka.com/index.php?m=320&lang=1&apteka=47776&kat_=35951&bg_apteka=2729&apteka_id=4439

Докато търсех линк тази същата паста я видях в три различни разновидности - 0-4 г., 0-6 г. и 2-6 г. Явно си зависи от програмите и наредбите на различните държави.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #66 -: Януари 14, 2013, 09:49:00 am »
Въпросът ми е, вие от аптеката ли ги купувате тези пасти?

Основно да, може би и в магазините има, но там асортимента е доста голям и нямам възможност да гледам и чета.

Мерси много, днес ще погледна :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #67 -: Януари 14, 2013, 11:08:47 am »
Чудно ми е дали може да има предозиране от флуор...

да!
ето едно от проявленията:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dental_fluorosis
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #68 -: Януари 14, 2013, 11:10:28 am »
И аз се записвам в темичката да ви следя :) ние имаме 5 зъба и 6ти на път  :wink: пробвах няколко пъти с накрайник, не и харесва, купих и четка, но пак не дава. За сега опитите ни бяха само с вода, защото не мога да намеря паста от 0г... Онзи ден търсих и намерих най-ранно 2+. Въпросът ми е, вие от аптеката ли ги купувате тези пасти?


аз купувах от аптеката паста Ненедент без флуор за деца от 0-4 г. в магазините не ги продават тия пасти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #69 -: Януари 14, 2013, 14:33:28 pm »
Аз, като носеща вече 1 година брекети, използвам зъбен душ. Той заменя чистенето с конци и интердентални четки. Аз имам ето този:
http://www.amazon.com/Waterpik-WP-100-Ultra-Water-Flosser/dp/B000GLRREU

Единствения недостатък е, че при по-голяма мощност всичко става във вода  :)  Не съм го пробвала на Жорко, но смятам да опитам тия дни и ще пиша дали съм имала успех.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #70 -: Януари 14, 2013, 18:46:50 pm »
по-горни възрастови групи.
Елгидиум има 500 ррм флуор.

Тази ELGYDIUM, която ползваме ние е с вкус на ягода, касис, боровинка. GRENDINЕ.
Между другото е нещо като гел, не точно пастата и това, че е с по-лека плътност на Кристиа повече и уйдисва. Не и е толкова "лепкаво" в устата и повече време търкаме. Ползвам електрическа четка /хем аз търкам, хем четката/, аз и мия зъбите все още. Понякога и тя иска, тогава и давам и контролирам, но за без контрол има време  :D

Съдържанието на флуор е 250ppm, a възрастта, за която е предназначена е от 2-6 години. Пастата съдържа парабени.

На пастата има препоръка - да сме мият зъбите след всяко хранене  :) До там не съм се втелясала още, че после може съвсем да не ще да си мие зъбите. За сега сутрин сме с четката за красота и свежест, вечер - за здраве.
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #71 -: Януари 14, 2013, 19:30:46 pm »
Аз от скоро ползвам паста за зъби с ксилитол, защото доста зъболекари го препоръчват за детските зъбки. Помага за минерализацията и пастите с ксилитол не стдържат флуор.
Поръчвам от Ихерб и голяма паста, като за възрастен ми излиза 3-4 долара.
Нашата е с дъх на канела и мента и е много приятна и аз я ползвам. Не се пени много.
[/url][/url]
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #72 -: Януари 14, 2013, 22:07:37 pm »
Здравейте,
Благодаря за отговорите. Днес денят беше посветен в търсене на паста, но тук не продават такива пасти. Бях на 3ри места, 2 аптеки, като и в двете аптеки ме изгледаха като луда... 8O Казаха ми че такива пасти не се продавали, най-ранната е от 2-6 години и с насмех ми казаха, че преди 2г детето е много малко, за да му се мият зъбите. Ако имало проблем със зъбите да се обърна към педиатър, който да ми предпише специялен комплекс от витамини с които да подкрепим зъбките...Това е, явно не навсякъде се мият още с първия зъб  :lol: Следващия път като отидем в БГ ще вземем паста.


*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #73 -: Януари 21, 2013, 20:05:08 pm »
Да се похваля с нежно настояване и постоянство имам успех. Дава ми четката и зяпа все по-смело. Благодаря ви за идеите, не съм приложила всички, но това с водата и огледалото определено действа, когато само той гледа в последното, че аз не му уцелвам устата така  :lol:
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #74 -: Януари 21, 2013, 20:08:48 pm »
В САЩ флуорират питейната вода. Обаче аз не знам някой да пие вода от чешмата и то без филтър, но все пак нали се готви с нея, вероятно все нещо остава, знам ли. Макар че мислех, че извира.

Аз пия вода от чешмата. :D

Флуорират водата, но различно по места. Препоръчва се да питаш зъболекаря си дали в твоя район флуорът във водата е достатъчен или е нужна добавка.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #75 -: Януари 21, 2013, 21:39:42 pm »
В САЩ флуорират питейната вода. Обаче аз не знам някой да пие вода от чешмата и то без филтър, но все пак нали се готви с нея, вероятно все нещо остава, знам ли. Макар че мислех, че извира.

Аз пия вода от чешмата. :D

Флуорират водата, но различно по места. Препоръчва се да питаш зъболекаря си дали в твоя район флуорът във водата е достатъчен или е нужна добавка.
Тук рядко да видиш някой да пие така вода, понеже преди слагаха много хлор и направо миришеше на хлор.  В последните години я оправиха, но хората си имат вече изградени навици. Освен това водата е много „твърда“ , забравих от какво ставаше това, но оставя белези по чашите в миялната, као не слагаш препарат за това и прави кръг в тоалетната много бързо, та не съм убедена, че искам да я пия редовно. Аз и децата пием най-често от филтъра на хладилника, понеже заради тях не мога да си ползвам машината, че я имат за играчка да си пускат вода за веселба :-).

Криси88, аз не знам как дете на 2г няма да си гълта пастата, но Ивана вече на 2 пъти я хващам, че се качва в банята, взима си пастата и я яде. Виках, карах се, ама тя пак се опитва. А и дори да я скрия или да и скрия стълбичката за качване,  като мием зъбите пак я яде. Та не знам тези французи как я мислят тази работа с 2 годишните деца, ама според мен са малки да се разчита, че ще плакнат добре.А и никакви витамини няма да помогнат, ако стане плака от бактериите в устата. Търкане си трябва. Виж пастата не е задължителна, търкането е най-важно.


  
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #76 -: Януари 21, 2013, 21:46:33 pm »
но Ивана вече на 2 пъти я хващам, че се качва в банята, взима си пастата и я яде.
)
Аз като деца помня също, че сме яли паста. Тя беше една розова с плодов вкус (Мечо ли се казваше не съм сигурна) нищо ни няма, а и той и дребния я изяжда преди да започна аз да търкам  :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #77 -: Януари 21, 2013, 22:33:45 pm »
но Ивана вече на 2 пъти я хващам, че се качва в банята, взима си пастата и я яде.
)
Аз като деца помня също, че сме яли паста. Тя беше една розова с плодов вкус (Мечо ли се казваше не съм сигурна) нищо ни няма, а и той и дребния я изяжда преди да започна аз да търкам  :)

Аз разбира се много добре я знам тази паста и знам, че много от моите връстници са я яли, но още не мога да си го обясня. Всъщност мога, най-вероятно само на мен ми е била гадна. Сега като се сетя и се втрисам. Ужасна на вкус. :)
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #78 -: Януари 23, 2013, 08:16:50 am »
Проверих отново по аптеките - пастите за деца под 2 год са с флуор (1000 единици, което се счита явно за ниска доза). Ще внасяме паста от българия :)

Криси, провери ли в амазон - има подобни пасти на тези тук за деца до 2 год, но с флуор.
http://www.amazon.fr/Dentifrice-Colgate-enfants-Smiles-menthe/dp/B004QHNZJ6/ref=sr_1_24?ie=UTF8&qid=1358240679&sr=8-24


*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #79 -: Януари 23, 2013, 12:51:44 pm »
васи, няма нужда чак от българия, гугълни ги и ще ти излязат безброй резултати, ето ти един от тях, имат и детски пасти

http://www.greenpeople.co.uk/natural-toothpaste.aspx?gclid=CJO_jbSn_rQCFQ7LtAodrGMA9g