0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« -: Януари 07, 2013, 09:01:47 am »
Здрава,Успешна и усмихната седмица от нас  :P yahoo_17
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #1 -: Януари 07, 2013, 09:14:05 am »
Първо честит празник на патерица на всички носещи името Йордан и производните му! И разбира се на всички празнуващи днес! Да ви се слави името!
На всички останали пожелавам на първо място здраве. Послушни и мили дечица също така.
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #2 -: Януари 07, 2013, 09:24:41 am »
Нека са честити,здрави и щастливи всички носещи името Иван и производните му!
Весела,неуморна и красива да ни е седмицата през деня, а вечер червено вино и приятна семейна обстановка да сгрява душите ни.
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #3 -: Януари 07, 2013, 13:40:21 pm »
Здрава и весела седмица от нас. :-)
И честито на всички именници - вчерашни и днешни :-D


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #4 -: Януари 07, 2013, 15:23:06 pm »
и тазседмичното четиво за родители:

http://www.segabg.com/article.php?id=631082
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #5 -: Януари 07, 2013, 18:31:15 pm »
Хубава, здрава снежна седмица!
Много претенциозно и лицемерно четиво с неясна цел, за мен.Все пак, авторът пише за "Венити Феър", а не за някоя местна малотиражка, сиреч не е пълен професионален провал, а и начинът на живот, който описва е характерен за определени среди със стандарт на живот над средния.Освен това, описаното е в диаметрална противоположност с това, което мъчи нашето образование, макар и тук то също да прави децата нещастни, само дето ги прави и апатични, и ги оставя недоучени и неподготвени за света на конкуренцията. Това в общия случай,разбира се.
 Аз си спомням гимназиалните си години точно по два начина- от една страна всичко вън отучилище- купоните ,приятелите, дивотиите, но от друга помня как учителите ми преобърнаха лекия неприязън и страх, който носех към училището от основното. Попаднах в един микрокосмос, в който не ти се бяга от час, защото ти е наистина интересно и защото този, който стои пред теб те впечатлява с личността и интелекта си и ти искаш да вземеш от него всичко,което можеш.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #6 -: Януари 08, 2013, 12:28:02 pm »
Не виждам нищо лошо да изсвириш нещо хубаво 1000 пъти пред публика, ако това ти харесва. По-лошо е да си счетоводителя, а пък да искаш да свириш. Или обратното. Статията е полезна, защото те кара да се замислиш къде са границите, зад които и добрите намерения стават болни и самоцелни. Но е прекалено мизантропски написана, поне за моя вкус. Подобна идея, представена гениално, и още по-мрачно де - http://www.youtube.com/watch?v=UdvIUHw31js.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #7 -: Януари 08, 2013, 13:03:52 pm »
и тазседмичното четиво за родители:

http://www.segabg.com/article.php?id=631082
Чета една книга в момента. Теория на избора от Уилям Гласър.
Има хубави нещица написани там по темата.

Както винаги казвам, има нормални граници, които трябва да се спазват и това правило важи винаги.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #8 -: Януари 08, 2013, 14:17:13 pm »
С малко закъснение искам ад поздравя всички с новата година , както и отминалите именници !  Всички да са живи и здрави !  Много сполука и късмет!

Аз си купих Найджел Лата- "Прочети това преди децата ти да те побъркат " -коментирана е в  темите назад и тогава проявих интерес , забавна и интересна  е. Препоръчвам я , макар да не съм я прочела още, но ми допада стила.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #9 -: Януари 08, 2013, 14:17:44 pm »
статията си има плюсовете и минусите. има неща за размисъл в нея. аз лично се впечатлих от този абзац:

Цитат
Само че никакво село не може да те уреди в единствената детска градина, която ще ти гарантира място в онова начално училище, което е бързата писта за онази гимназия, която ще даде на детето ти поне 50% шанс да се класира за онзи университет, който ще му осигури живот, дето си струва живеенето.

защото, според мен, добре отразява текущата нагласа на родителството в Бг.

и затова си записваме децата две години по-рано за училище и будуваме пред вратите на училището и затова в него има 30 паралелки по 40 деца и затова децата са стресирани и затова и т.н........
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #10 -: Януари 08, 2013, 15:04:22 pm »
Още вчера я прочетох, така някак приземяващо ми подейства.
Ами всичко е в надпреварването...аз се интересувам, чета, подстрекавам се,
но не съм амбициозна майка, честно, дори понякога се срамувам от това.
Искам да са здрави, възпитани също и да успяваме да ги мотивираме да се доказват
в нормални граници, но какво ще се случи в бъдеще има 1000 компонента още.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #11 -: Януари 08, 2013, 15:09:56 pm »
Още вчера я прочетох, така някак приземяващо ми подейства.
Ами всичко е в надпреварването...аз се интересувам, чета, подстрекавам се,
но не съм амбициозна майка, честно, дори понякога се срамувам от това.
Искам да са здрави, възпитани също и да успяваме да ги мотивираме да се доказват
в нормални граници, но какво ще се случи в бъдеще има 1000 компонента още.


ей това споделям и аз. искам да са щастлива, но как ще го постигнат/ем идея нямам :lol:
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #12 -: Януари 08, 2013, 15:14:33 pm »
Ох, незнам, объркана съм по въпросите: да планираме бъдещото на децата и да ги подтикваме да полагат усилия да изпълняават нашите планове,за да ги видим един ден успели хора или само да ги насочваме и да им помагаме да открият какво умеят най-добре и какво биха искали да правят.Второт някак по ми допада. Свързвам го с нещо което прочетох някъде скоро - да не се стремим към успех, а към щастие.
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #13 -: Януари 08, 2013, 16:26:06 pm »
Мисля, че при всяка нация има подобни залитания. В Щатите купуват къщи в кварталите с най-престижни училища и натискат децата да имат сто извънкласни занимания, за да натрупат добри биографии до кандидатстването в колеж. За Япония съм чела, че ако едно дете не попадне в "правилната" детска градина, има малки шансове да се подготви за приемни тестове и продължи в "подходящите" училища на всяко ниво.

Отново искам да ви препоръчам този блог на Джанет Лансбъри (на английски). Философията на възпитание и отглеждане е на две унгарки. Допада ми заради уважението към децата и вродената им любознателност и способността им да учат и изследват света, и заради схващането, че притежават мотивацията да учат и да се трудят върху неща, които им харесват.

Първият линк е към статия, която препоръчва лятото като време за игра, на всяка възраст, и нищо за учене.
http://www.janetlansbury.com/2012/08/a-summer-to-forget/
http://www.janetlansbury.com/tag/intrinsic-motivation/

Аз точно така си прекарвах летата и си спомням игрите и свободното време с благодарност към родителите си - имах връстници, които се прибираха за по няколко часа, за да си прочетат книгите и да си изсвирят етюдите.
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #14 -: Януари 08, 2013, 16:39:30 pm »
Успешна седмица и от мен!
Здрави да са всички и малки и големи :)

Аз точно така си прекарвах летата и си спомням игрите и свободното време с благодарност към родителите си - имах връстници, които се прибираха за по няколко часа, за да си прочетат книгите и да си изсвирят етюдите.
Аз също се връщам с носталгия към моите лета... игри, игри и пак игри.

*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #15 -: Януари 08, 2013, 17:07:08 pm »
Според мен да научиш детето на труд е едно от най-важните неща,просто ми е мъка като гледам 5-годишни излегнали се на дивана и всичко им се пренася и отнася и 2-3 къщи народ се върти около тях като нивеляшки.Родил се е поредния принц или принцеса ли що ли ? :)
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #16 -: Януари 08, 2013, 17:13:31 pm »
Според мен да научиш детето на труд е едно от най-важните неща,просто ми е мъка като гледам 5-годишни излегнали се на дивана и всичко им се пренася и отнася и 2-3 къщи народ се върти около тях като нивеляшки.Родил се е поредния принц или принцеса ли що ли ? :)
Ти гледаш 5 годишни, аз имам пример с 10 годишен младеж, който казва - Някой да ми даде чаша вода  8O Вържи ми обувките, загащи ме и т.н

Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #17 -: Януари 08, 2013, 17:14:04 pm »
Аз не съвсем по темата, но...търся извън яслени занимания за деца.
Ясно е, че на ясла няма да тръгнем скоро, но се чудя къде да го водя вече, да се занимава с нещо.
За София имате ли идея, какви занимания има? Гледах за ателие Пиленцата към Френския институт, но ми е скъпичко. ЗА Двореца на децата, някой има ли идея?
[/url][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #18 -: Януари 08, 2013, 17:32:31 pm »
Извинявам се, че се включвам в темата на вече мамите  :oops:. Исках само да споделя, че изборът на градина, училище, извънкласни занимания не е гаранция за успех в живота. Била съм в градината най-близо до работа да на майка ми, начално училище - най-близо да дома, никакви извънредни уроци и натиск от родителите ми за определено обучение. Успях да вляза в най-елитната гимназия в града ни и в университет по мой избор. Поканиха ме и учих докторантура по много иновативна тематика. Благодаря на родителите ми, че не са ме натискали и всеки избор и грешка съм правила сама. Харесвам работата, която сама си избрах ;) И не съм с нищо по-умна :) Вманиачавям се само в опазването на бебчето ми сега.
Виждам около мен примери на амбициозни родители - децата се водят в най-елитните градини и училища, но стават претоварени и дори агресивни. Учението не върви. Записват ги на балети, спорт и т.н. но пряко волята им. Пътуват постоянно, нямат време и сили за детските игри. Сякаш са нещастни и неудовлетворени - и децата и родителите.
Дано бебето ми се роди живо и здраво и да му дам и на него свобода и подкрепа - не се заричам де :) Едно е да планираш, друго е да се сблъскаш с реалността.


Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #19 -: Януари 08, 2013, 20:33:44 pm »
Нещо за малките в София, безплатно и културно, в центъра.
http://sofia.czechcentres.cz/14/benka10/

Някой иска ли да посетим заедно? Че аз ще заведа дребос.
[/url][/url]