0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #20 -: Януари 08, 2013, 22:23:44 pm »
Според мен да научиш детето на труд е едно от най-важните неща,просто ми е мъка като гледам 5-годишни излегнали се на дивана и всичко им се пренася и отнася и 2-3 къщи народ се върти около тях като нивеляшки.Родил се е поредния принц или принцеса ли що ли ? :)

А да знаеш каква гледка са 12-13 годишните?Прибираш се от работа надвечер и то те чака в леглото по пижама с лаптопа на краката.Вижда те и ти казва-Мамо здравей какво ще вечеряме?Ти цял ден си бил на работа и то даже е яло,зашото няма кой да му сервира.Абе мързелива нация расте!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #21 -: Януари 08, 2013, 22:25:21 pm »
bebe_2013, много добре казано...

jasmin_veni, благодаря за линка! ние сме любители на Къртичето, бих го завела на прожекция в събота или неделя от 11 часа и парти след това!



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #22 -: Януари 08, 2013, 23:39:13 pm »
ние май ще посетим по-късната, ще видим. Че не знам, дали ще успея да го приспя после.
[/url][/url]
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #23 -: Януари 09, 2013, 01:43:08 am »
Събота, може би от 11 или от 13(по-реалистичен час). Може би трябва да се обади човек да си запази място? Сигурно в събота и неделя ще има много мераклии.
По темата от статията, исках да кажа всъщност, че много често избор направен на 14 години придопределя житейския ти път. Поддръжник съм на обучението в елитни гимназии. Навремето съм учила в квартално основно училище, но тогава нещата бяха други. Понеже и аз работя в сферата на образованието имам  поглед върху това, което се случва в българските училища и, повярвайте ми, изборът на основно училище в наши дни е точно толкова съществен, колкото и този на гимназия. Предполагам и с ДГ има някакво значение, но за там не знам-ние сме аутсайдери в тази система, което все по-малко ме притеснява.Държа да уточня, че частно в България много рядко е равносилно на качествено, което в Англия и САЩ не е така.
Всичко това не значи, че одобрявам изготвянето на сериозен работно-учебен график за 5-годишни!Колкото по-дълго децата имат време за игри, толкова по-добре!
Знаете и мнението ми за т.нар. "ранно езиково обучение"- ясли с чужд език и пр.- болни родителски мераци без доказателства за траен ефект.
Просто си мисля, че изборът на училище може да подпомогне и свободното време, т.е. колкото повече работа вършат в клас, толкова по-малко ще им се налага да вършат извън. Дете на наши приятели сега е 2-ри клас в 134-то училище и там децата изобщо не си носят учебниците вкъщи- каквото има да учат го учат там.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #24 -: Януари 09, 2013, 09:41:56 am »
Аз съм леко разочарована от мероприятието в чешкия културен центът, съботно. Само да ви предупредя, че ако очаквате да си купите плюшено къртиче и най-вече книжката, за която ние имахме огромно желание - не се продава в събота и неделя, само в делничните дни. Голямата плюшена къртица не се появи, както е по програма и децата бяха разочаровани. А, да и си носете листа и моливи, филмастри и пастели /е, вече може и да има, но ние като бяхме нямаше достатъчно, някакви жалки останки и децата се бутаха и изчакваха за едно моливче/. Колко струва една кутия моливи? Ами не е културно така.
Иначе в залата за прожекции е топло и филмчето е хубаво.

За пациентите на д-р Масларски да споделя, въпреки, че може и да е споделено - преместил се е в новата кардио болница на Околовръстно шосе, Сити Клиник.

Хубава седмица от мен, мили момичета и деца.

п.с. Статията, Джаме, верно има минуси, ама има и над какво да се замисли човек.
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 09:43:57 am от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #25 -: Януари 09, 2013, 11:02:00 am »
за любителите на пиратите:
http://kulturni-novini.info/news.php?page=news_show&nid=16122&sid=3

Нине, благодаря за отзива! а имаше ли парти след прожекцията и какво представляваше?

Как става приемът при д-р Масларски в новата клиника и къде точно се намира тя? Часове записват ли се, на какви телефони?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #26 -: Януари 09, 2013, 11:51:32 am »
jam, имаше "парти" - безумно силна музика и една какичка от аниматорите, която показваше на всичките три песни все един и същ сложен танц и на всички дечица им писна още на първата и какичката остана да си танцува сама. Песните не бяха тип съвсем детски, очаквах, че ще са и някакви мелодии от самото филмче, а и че в партито ще се включи аниматор с костюма на къртицата, който костюм седеше на витрината, а после изчезна и така и не се появи сред децата.
С две думи, изисквайте повече активност от аниматорите.
На мен ми хареса филмчето, разнообразието за детето и все пак успяхме да скалъпим рисунка. А, има и изложба на картини с къртичето, които са хубави.

При Масларски, както сам се изрази, пиле не може да прехвръкне. Не е като във Вита, на рецепцията те пресрещат веднага. Става със записване на час. Цените са ...ъ... добри. 60 лв. е прегледът. Туй то. На нас, дано не се налага често, поне сега ни е на една ръка. Болницата съвсем скоро се очаква да сключи договор с НЗОК. Добра е, а и доколкото чувам са дръпнали добри лекари в различни области, ще имат и лаборатория, имат и много модерна апаратура.
Клиниката се намира, ако идваш от посока Младост, съвсем малко преди кръговото на Драгалевци. Точно след магазин Айко и с/у комплекс Царско село. Записва се час на телефоните, обявени на сайта. Аз много упорито звънях и не ми вдигаха, след което се обадих да сигнализирам /на някакъв офисен телефон/, че нещо не е наред. Оказа се, че всичко е ОК, но май тогава нещо организацията е била ... зле, с телефоните. Щото аз два поредни дни звънях.



« Последна редакция: Януари 09, 2013, 13:24:32 pm от Nina »
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #27 -: Януари 09, 2013, 13:08:14 pm »
Сити клиник всъщност се помещава в сградата, където преди беше магазин Малечко.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #28 -: Януари 09, 2013, 13:33:54 pm »
Точно така, White, а след това го направиха някаква автокъща и в крайна сметка клиниката.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #29 -: Януари 09, 2013, 14:17:16 pm »
Nina, благодаря!

ох, добре си бяхме свикнали ние при Масларски във Вита, а сега... ще видим зор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #30 -: Януари 09, 2013, 14:52:27 pm »
И на нас ни беше навик, но сега ни се спестява много, много време. Което ще се компенсира от друго, но какво да се прави. Иначе Околовръстното е бързо и лесно шосе. И паркирането не е проблем. Автобус 111 минава оттам.

Връщам се на темата с децата, по статията пусната от jam. През почивните дни бяхме в книжарница. Исках да си купя една книга, но си харесах и още една. Малката през това време ме помоли да идем за стикери до един детски магазин и й обясних, че ще иде, но има много играчки, дядо Коледа също и е донесъл много нови и ще се ограничим само със стикерите. После, преди да стигна до касата се отказах от едната книга. Малката ме попита защо и аз й казах, че не ми се дават толкова пари. Всъщност идеята ми бе, че така или иначе след няколко дни имам рожден ден и роднините ме питат какво искам - ще си поръчам книгата.
Когато излязохме навън малката ме погледна много тъжно и каза - мамо, много съм лоша. Купуваш ми играчки и не ти останаха пари за книга. Е, обясних й, че първо не е лоша и второ изобщо случая не е такъв. След което тя ми каза - добре, мамо, но да ти кажа пак за играчките - аз съм дете и много, много обичам играчки. Все пак съм дете.....
Познавам си детето, отношението му към света и хората и към настоящия момент нямам грам притеснения, но аз ще се постарая колкото се може повече време да прекара в детския сват, на играчки и игри.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #31 -: Януари 09, 2013, 18:51:49 pm »
Честита Нова Година на всички.
Най-вече здраве и повече настроение ви желая.

Аз съм възможно най- не амбициозната майка, която познавам.
Старая се децата само да са щастливи и горе -долу да спазваме програма, дадена от училище :wink:.

За Боби няма нужда да правя каквото и да е.Той сам се научи да чете, сам си търси книги в библиотеката, сам се интересува от новините по света и технически новости. Наистина по това прилича на мама . 8)
Антъни се интересува само от изкуство, телевизия и електронни игри.С часове може да седи и прави "арт" - независимо дали рисуваме или някакъв друг проект. Същото е и с телевизията.
 Математиката му е досадна и я прави по задължение. Разбира се, разчита на брат си да му помага в тази област .

И така.
Статията е спорна, но на мен по-скоро ми хареса идеята, която се формулира: Оставете децата да бъдат щастливи.

Аз смятам , че с добро семейно възпитание всяко едно детенце ще намери своя път в живота. Разбира се не подценявам важността на училището и добрите резултати там. Не би трябвало да бъде фикс идея, обаче.

Поздрави на всички и целувки за малките.







« Последна редакция: Януари 09, 2013, 19:24:07 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #32 -: Януари 09, 2013, 20:15:46 pm »
Снощи бяхме на гости на децата на наши колеги. Момчетата са на 21 и 23г, малкото съм го гушкала в работата, когато беше на 3-4г и го водеха след градина в офиса. Колко стара съм няма да казвам  8) , но жестоко се изкефих - малкия учи в Кулинарната академия в Добрич (май не е точно името) и ни готви гурме манджи, а големия е инж. вече намерил работа по специалност на 1/2 работен ден и останалото време мърчандайзер. Ми разкошни деца - щастливи, с грейнали очи и сами избрали какво да правят. Издържат се сами, макар и в семейното жилище... Родителите са в къща на "село" вече (направиха си къщичка в Костинброд). Дай Боже на всеки родител такива деца. Та така за нашите амбициите... Да са здрави, за им дадем основното възпитание и морал, а другото си е от тях.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #33 -: Януари 09, 2013, 21:26:47 pm »
дай Боже, midge! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #34 -: Януари 10, 2013, 11:09:38 am »
Примерът, който дава midgе e страхотен, право в целта - според моите разбирания. Да, наистина - дано даде Бог на всички родители да видят щастливите и удовлетворени от себе си и от живота деца.
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #35 -: Януари 10, 2013, 13:19:21 pm »
Много съм съгласна с midge и ema2! Единственото, което бих добавила (и постоянно напомням на себе си) е, че всички деца (включително и ние, когато сме били такива) съзнателно или подсъзнателно "копират" нас. Нашето отношение към света, към близките хора, към работата и т.н. Та в този ред на мисли каквото и да се опитваме да изградим у нашите деца, най-ефективно би било с личен пример.
Да са ни живи и здрави и все така да ни радват!  :D
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #36 -: Януари 10, 2013, 13:46:26 pm »
А пък аз доживях първата "училищна" критика,детето ми не знае цифрите до 10.Вчера учителката и написала цифрите на картончета, а от мен се искало ако имам време разбира се да сложа броя на точките според числото  :wink:.И горкото дете си дава кураж че има срок до другата седмица а не до петък.След това следва изречението от учителката,е то и догодина има време да ги научи  8O,та хем има време хем ги не знаела.Аз лично не напъвам детето си излишно ако има интерес обеснявам пишем букви и числа,чете доста от буквите,има доста творческа памет и все прибавя нещо от себе си не иска да учи на изуст а тя да си съчинява,обаче тази критика ми дойде в повече.Не знам дали ще ме разберете правилно но ме е яд на стереотипите в образуванието,не се оправдавам,ама лично нямам проблем дали към момента детето ми знае или не числата до 10,има достатъчно време сега трябва да си играем.
Онзи ден приятелско дете наборче брои на масата до 100 ама така отегчи всички и малки и големи,похвално е това но за всичко си има време и място според мен.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #37 -: Януари 10, 2013, 14:37:53 pm »
ако още не сте купили това на детето си - запишете се в списъка за годишните номинации "Клуб Лоша майка 2013"! :D

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2259969/iPotty-gadget-lets-toddlers-watch-videos-iPad-toilet-training.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #38 -: Януари 10, 2013, 14:42:51 pm »
О неееееееееееее  :lol:, луди!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 07.01.2013 - 13.01.2013г.
« Отговор #39 -: Януари 10, 2013, 14:49:23 pm »
хахахаха якооо, моите са като на последната снимка, защото Елена реши че е голяма и махна и седалката за тоалетната вече :lol: :lol: