0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Доктор Бърди, имам към Вас едно питане във връзка с развитието на речта на бебе на 9 месеца.

Често като се опитва да изговори "нещо" гласът му излиза като на прегракнал човек или някой, който имитира мече. Това забеляза като притеснително мъжът ми и аз не знам има ли право.


Не изговора ясно срички като ма-ма, та-та, да-да. По-скоро казва съгласните Е, А, в комбинация с га, айде, бу, и нещо като бръм-бръм. Усмихва се, реагира с оживление на членовете на семейството, крещи. Но все още не изпълнява команди като къде е зайчето, къде са ти ушите /аз мисля, че е рано за това/.

...
Момичета, аз освен А-Дерма, ако има проблемни участъци по кожата, съм ползвала и П.О.Цинк на Био-Дерма, също се води за суха, атопична кожа. Имам добро мнение за този продукт от личния ни опит.
Оставяме на спокойствие... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
  Здравейте момичета!
  Имам въпросче относно къпането на бебето и по-конкретно температурата на водата.
  Ако през зимата и в по-хладните месеци е препоръчително да къпем бебето с температура на водата около 37 градуса, с колко градусова вода къпете бебчетата си през лятото? Калина по принцип не обича топла вода и в студените месеци я къпех с около 34-35 градусова вода. Но честно да ви кажа нямам никаква идея на колко градуса да приготвя водата през лятото. Ясно е, че тя ще ми покаже дали и е топла или студена, но дори не знам с колко да започна?
Защо я мериш толкова точно? Гарантитирам ти тя не седи точно толкова, колкоти си я премерила вероятно и минута. Никога не ми е минало през ум да я меря точно колко е. Пипах да ми е добре на мен и така къпех.
 Ако все пак смяташ че е важно да си я премериш, то тогава не би трябвало да я сменяш, щото температурата на човешкото тяло е постоянна  и зиме и лете.
Започнах да я измервам защото бебето плачеше много. Първоначално правех водата "на ръка", по мой усет за топла вода. Къпех, но тя плачеше. Предположих, че е от водата. Като измерих температурата на иначе идеалната за мен вода, беше 29 градуса. Затова купих термометър и по него регулирах температурата. И бебка спря да плаче. Към момента къпането е удоволствие за нас, но просто си мислех, че при положение, че ние възрастните обичаме лятото с хладка вода да се къпем, дали и при бебетата трябва да е така и ако да, то ориентировъчно какви трябва да бъдат градусите. Затова зададох този въпрос.
Спрете киселото мляко за известно време.
Газовете са от състава на АР, и не са проблем.

Изчакайте 1-2 месеца с Хумана АР. Може да не се наложи нещо повече.
Загъвайте с топла кърпа след баня- някои деца изострят рефлукса от преохлаждане.
Ок :)
Благодаря!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Започнах да я измервам защото бебето плачеше много. Първоначално правех водата "на ръка", по мой усет за топла вода. Къпех, но тя плачеше. Предположих, че е от водата. Като измерих температурата на иначе идеалната за мен вода, беше 29 градуса. Затова купих термометър и по него регулирах температурата. И бебка спря да плаче. Към момента къпането е удоволствие за нас, но просто си мислех, че при положение, че ние възрастните обичаме лятото с хладка вода да се къпем, дали и при бебетата трябва да е така и ако да, то ориентировъчно какви трябва да бъдат градусите. Затова зададох този въпрос.
Я ясно, аз помислих, че е обратното, щото понякога хората прекаляват с топлината. Ние имаме едно пате, което пише „горещо“ на него, когато водата е прекалено топла за бебе, но честно казано то според това пате аз едва ли не със студена вода трбява да я къпя, затова си пробвам на ръка.
 Моите и двете докато бяха бебета имах чувството, че въобще нямат чувство за студено, толкова пъти докато са голи се е включвал климатика, понеже съм го зарбавила. Никога не са реагирали. 


  
На нас днес ни излезе носния секрет-стафилококи.А аз се чудя защо не минават сополките вече месец и половина.Педиатърът ни изписа Аугментин 156/5мл на 8 часа по 3мл за 10 дни.Бебка е около 6 кг.Налях вода  до указателната линия,но сега разтвора е доста под нея.Да доливам ли още вода,какво да правя?
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #665 -: Март 15, 2013, 15:29:16 pm »
Доктор Бърди, благодаря Ви за отговора на въпроса ми за развитието на речта!

Това ни е по-чувствителна тема, тъй като голямото дете проговори след 2 години и то след намеса първо на логопед, а после с много работа от наша страна.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #666 -: Март 15, 2013, 16:17:54 pm »

Това ни е по-чувствителна тема, тъй като голямото дете проговори след 2 години и то след намеса първо на логопед, а после с много работа от наша страна.

Не, че нещо, ама...... ние още не говорим като хората  :oops: Това трябва ли да ме притеснява?!?!?!?! Ами - не ме притеснява въобще даже! Приказва си неговите и опитва да говори, но не се получава! Не съм си и помисляла за логопед!

С това искам да кажа - радвай се детето докато е малко, че като порастне - ще искаш да млъкне - ама нямааааааа  :lol:
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #667 -: Март 15, 2013, 18:03:55 pm »
Барбарон, Ами не знам какво значи като хората на 2г и 5 м.

Моето дете като беше на 2г и 5 м. тепърва каза "Дядо каа коа" - "Дядо кара кола" и това беше едно от първите му изречения. И ползваше около 20тина думи да речем.



Сега след още 2г и половина нещата са съвсем други - има много богат речник, чете сама и пише.Единствено звукът Р все още не изговаря.
И може би съм се притеснявала напразно, но ....така бяха нещата.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Моето дете като беше на 2г и 5 м. тепърва каза "Дядо каа коа" - "Дядо кара кола" и това беше едно от първите му изречения. И ползваше около 20тина думи да речем.

И ние така. Ивана говори отделни неща, бърка граматиката ама много яко и примерно понеже няма речник и клюкари Андреа така „деа прави“. Какво прави, трябва сам да си видиш, щото тя не знае думата за това, което Андреа прави :-).


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #669 -: Март 16, 2013, 00:17:18 am »
като си говорим за което, сега виках ади да я целуна, а тя почна да целува библиотеката до нея, но както се казва it's the thiught that counts :wink:
Д-р Бърди,имам един голям проблем и ви моля за съвет.Имам син на почти 3 месеца.Още от изписването от родилното има една постоянна кашлица прилича като все едно се е задавил с нещо.В последствие беше на един месец и разбрах че детето има ГЕР. Повръщаше храната на фонтан дори и през носа,спи и досега неспокойно,плаче насън ,свива се,дори пищи обикновено след хранене и по време на хранене най-много пищи и се храни неспокойно постоянно се върти и плаче.Горе-долу час след хранене и се успокоява.Не са му правени никакви изследвания при специалист за установяване степента на заболяването,защото докато насрочим час се случи и нещо още по-лошо.Беше точно на 45 дни и се установи че от рефлукса е попаднала храна в белия дроб и ни приеха в болница за лечение.Беше общо 17 дни на антибиотици венозно.Като докато бяхме в болница не чувах тази кашлица.Сега от две седмици сме вкъщи и отново я има но малко по-рядко го чувам около 5-6 пъти на ден,преди стигаше над 20 пъти.Приема АР мляко,като от повечето видове не му понесе,получава разтройство от едни,запек от други и от Фризовом и Хипп пак си повръща.Най-добре му понася Нан,но тя го запича.Яде по 160мл. на хранене през 4 часа.Роди се недоносен 2,450кг. 24 дни преди термин.Баткото е с Бронхиална астма,казаха че може и бебето да развие от рефлукса.За сега мерките които съм предприела са да спи под наклон от 40 градуса,по 20 мин. след храна стой прав,преобличам преди хранене като гледам много да не го въртя.Все още виждам някой път че връща храна но малко и тя му стои в устата без да я повръща като след това обикновено почва да хълца.Много често му къркорят червата дори да се е нахранил скоро и тогава плаче също.Но плаче по различно отколкото като плача при колики.Мисля че той вече почти няма колики.Виждам че помагате на деца с ГЕР моля дайте съвет.Има ли вероятност пак да попадне храна в белия дроб?Вярно ли е че ако започна по-рано да го захранвам ще намалее връщането на храна?С какво мога да го захраня?В магазина съм виждала специални сокове за деца с ГЕР за над 8 седмици.Трябва ли да го заведа и на Гастроентерологи какви изследвания могат да му направят на тази възраст?Стана много дълго извинете ме :oops: Просто съм много притеснена за състоянието на бебето ми.Лек ден и благодаря за отговора предварително!

P.S.Забравих да спомена че и много странно се извива като го гушкам,някак дупето много назад извива кръста и главата също назад,приема горе-долу форма на дъга тялото му.
« Последна редакция: Март 16, 2013, 12:44:23 pm от Birdie »
Здравейте,д-р Бърди.Бях писала за дъщеричката ми,която е с продължителна хрема.От носния секрет се установи бактериална инфекция-стафилококи.А аз се чудя защо не минава хремата вече месец и половина.Педиатърът ни изписа Аугментин 156 за 10 дни на осем часа по 3мл.Пробиотици не ни даде.Вие как бихте процедирали в случая?Благодаря Ви.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди,имам един голям проблем и ви моля за съвет.Имам син на почти 3 месеца.Още от изписването от родилното има една постоянна кашлица прилича като все едно се е задавил с нещо.В последствие беше на един месец и разбрах че детето има ГЕР. Повръщаше храната на фонтан дори и през носа,спи и досега неспокойно,плаче насън ,свива се,дори пищи обикновено след хранене и по време на хранене най-много пищи и се храни неспокойно постоянно се върти и плаче.Горе-долу час след хранене и се успокоява.Не са му правени никакви изследвания при специалист за установяване степента на заболяването,защото докато насрочим час се случи и нещо още по-лошо.Беше точно на 45 дни и се установи че от рефлукса е попаднала храна в белия дроб и ни приеха в болница за лечение.Беше общо 17 дни на антибиотици венозно.Като докато бяхме в болница не чувах тази кашлица.Сега от две седмици сме вкъщи и отново я има но малко по-рядко го чувам около 5-6 пъти на ден,преди стигаше над 20 пъти.Приема АР мляко,като от повечето видове не му понесе,получава разтройство от едни,запек от други и от Фризовом и Хипп пак си повръща.Най-добре му понася Нан,но тя го запича.Яде по 160мл. на хранене през 4 часа.Роди се недоносен 2,450кг. 24 дни преди термин.Баткото е с Бронхиална астма,казаха че може и бебето да развие от рефлукса.За сега мерките които съм предприела са да спи под наклон от 40 градуса,по 20 мин. след храна стой прав,преобличам преди хранене като гледам много да не го въртя.Все още виждам някой път че връща храна но малко и тя му стои в устата без да я повръща като след това обикновено почва да хълца.Много често му къркорят червата дори да се е нахранил скоро и тогава плаче също.Но плаче по различно отколкото като плача при колики.Мисля че той вече почти няма колики.Виждам че помагате на деца с ГЕР моля дайте съвет.Има ли вероятност пак да попадне храна в белия дроб?Вярно ли е че ако започна по-рано да го захранвам ще намалее връщането на храна?С какво мога да го захраня?В магазина съм виждала специални сокове за деца с ГЕР за над 8 седмици.Трябва ли да го заведа и на Гастроентерологи какви изследвания могат да му направят на тази възраст?Стана много дълго извинете ме :oops: Просто съм много притеснена за състоянието на бебето ми.Лек ден и благодаря за отговора предварително!

P.S.Забравих да спомена че и много странно се извива като го гушкам,някак дупето много назад извива кръста и главата също назад,приема горе-долу форма на дъга тялото му.

Аз подчертах последното с червено.
Сменете АР с Хумана АР.
Помислете дали детето няма АБКМ- толкова тежки рефлукси могат да се дължат на АБКМ.
За пилорна стеноза УЗ направихме ли ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Цитат
Аз подчертах последното с червено.
Сменете АР с Хумана АР.
Помислете дали детето няма АБКМ- толкова тежки рефлукси могат да се дължат на АБКМ.
За пилорна стеноза УЗ направихме ли ?

Здравейте отново д-р Бърди и благодаря за бързия отговор.А сега на въпроса:Не сме правили УЗ за пилорна стеноза и не знам какво е това и при какъв специалист трябва да отида за да го изследваме.Никой лекар досега не ми е казвал за подобно изследване.Аз съм от София ако знаете и можете да ми препоръчате някой лекар ще съм ви благодарна.Трябва ли да си взема и направление от педиатъра или това не минава през ЗК?А за установяване на АБКМ какво да направя?Мога ли да го изследвам толкова малък?
*
Цитат
Аз подчертах последното с червено.
Сменете АР с Хумана АР.
Помислете дали детето няма АБКМ- толкова тежки рефлукси могат да се дължат на АБКМ.
За пилорна стеноза УЗ направихме ли ?

Здравейте отново д-р Бърди и благодаря за бързия отговор.А сега на въпроса:Не сме правили УЗ за пилорна стеноза и не знам какво е това и при какъв специалист трябва да отида за да го изследваме.Никой лекар досега не ми е казвал за подобно изследване.Аз съм от София ако знаете и можете да ми препоръчате някой лекар ще съм ви благодарна.Трябва ли да си взема и направление от педиатъра или това не минава през ЗК?А за установяване на АБКМ какво да направя?Мога ли да го изследвам толкова малък?


Като е бил в болницата дали не са го гледали на Ехограф за пилорната стеноза? Те по принцип гледат много бързо да я отметнат тази диагноза. Би трябвало да мине по ЗК, вече въпроса е къде ще решиш да го заведеш и дали работят с направления.



Елена бебето може и от рефлукс да повръща стига с това заливане с линкове, повечето майки в началото нямат време да четат, че и да превеждат.
« Последна редакция: Март 16, 2013, 16:18:23 pm от м-и »
Момичета благодаря за отговорите.първо да кажа че не са му правили УЗ за пилорна стеноза в болницата защото бях там с него и знам какви изследвания му направиха.
Bobbie с какво първо захрани малката.
Не знам момичета дали ме разбрахте правилно но след като му давам АР мляко повече не е повръщал на фонтан никога.от време на  време само малко му се стича от устата докато лежи и примерно е ял преди час.Затова си мисля че е ГЕР а не АБКМ,но ще се консултирам с лекар.Ние започнахме АР мляко след като излязохме от болницата тогава разбрах че бебето е с ГЕР,преди това беше на обикновено АМ.повръщането намаля значително но постоянния плач по време на и след хранене остана и кашлицата също и това ме притеснява сега,не трябваше ли да отшуми като давам АР мляко.

Д-р Бърди според вас на какво може да се дължи това така странно извиване на тялото което бебчо прави.Има го при ГЕР или при АБКМ,защото той го прави почти винаги когато го вдигна да го гушкам не само след хранене.
*
Непоносимостта към лактоза е различна от тази към белтъка на кравето мляко. Освен соеви млека има и такива, които са на основата на краве мляко, но с напълно разграден белтък - Фризопеп например. Към соята също може да има непоносимост...
*


Д-р Бърди според вас на какво може да се дължи това така странно извиване на тялото което бебчо прави.Има го при ГЕР или при АБКМ,защото той го прави почти винаги когато го вдигна да го гушкам не само след хранене.

Само да питам, тая страшна диагноза ГЕР кой ти я постави? При бебетата рефлукса е физиологичен предимно и се израства с възрастта. Еднократни повръщания мисля, че има при всички бебета.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
« Последна редакция: Март 18, 2013, 04:20:01 am от Bobbie »


  
Извиването на дъга може да се дължи на изофагит (възпаление на хранопровода от връщане на киселини в него) Бързо оправяне.