0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #800 -: Юни 07, 2013, 11:47:14 am »
Боби, в никакъв случай не съм искала да те засегна  yahoo_33  Просто те сравних с моя приятелка, която много обичам, въпреки че рядко сме на едно мнение.
Относно яйцата, млякото и боба - да, за някои хора са вредни, за някои са вредни пък само белтъците на яйцата  :D
Но сигурно не знам колкото теб - не съм писала дисертации, просто ми се налага да спазвам  хранителен режим различен от общоприетото разбиране. Млечни не ям от 2 години например.
А, StefiZ, метода проба-грешка е много по-достоверен от тестовете за алергии, особено при по-малки деца, вярвай ми  :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #801 -: Юни 07, 2013, 13:33:48 pm »
аз не говоря за метода, а сайта към който беше даден линк :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #802 -: Юни 07, 2013, 18:21:54 pm »
Относно яйцата, млякото и боба - да, за някои хора са вредни, за някои са вредни пък само белтъците на яйцата  :D
 Но сигурно не знам колкото теб - не съм писала дисертации, просто ми се налага да спазвам  хранителен режим различен от общоприетото разбиране. Млечни не ям от 2 години например.
А, StefiZ, метода проба-грешка е много по-достоверен от тестовете за алергии, особено при по-малки деца, вярвай ми  :wink:
Никой не говори за алергии, никой не е казал, че трбява да храниш детето си с неща, към които е алергично (и моето беше алергично към жълтък). Говорим дали трябва да си ядеш плода преди храната, поради това, че бил фементирал и отговорът е не, не фементира в стомаха на жив човек.
другото за което говорим е дали човек, който няма алергии, би следвало да си разделя въглехидратите от протеините и аз ти казвам, че ако това беше така, то бобът би бил една от най вредните храни заедно с яйцата или  с пилешката супа с фиде или застройка или пък пиле с бял сос.
 Отслабва се от това хранене  и общо се чувстваш по-добре, защото се яде на части по малко. Теорията е, че понеже няма такова подскачане в кръвната захар, а е горе долу еднаква с малки вдигания и качвания. Аз бях на такава подобна диета когато имах гестационен диабет, на по-малки порцийки, но по-често и без да съм разделяла храните, поради това, че се хранех така, се чувствах по-добре и дори отслабнах. Така че мисълта ми е, че има предимство храненето на части, а не това, че си хапнала плода половин час преди другите храни.
Осверн това никой не е говорел дали ти се чувстваш по-добре, ти се намеси да попиташ защо съм казала зарежи ги тея работи с ферментацията, като очевидно не те е интересувало. Можеше просто да напишеш от самото начало, че говоря глупости без да разбирам и да ми спестиш писането на обяснения защо, при положение, че не те интересуват.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #803 -: Юни 07, 2013, 19:03:10 pm »
Напротив, наистина ме интересуваше твоето обяснение на нещата  :bighug:
Ама аз малко не мога да ям  :lol: Ядях си нормално като бях на разделното и пак слабеех, а сега просто се старая да не ги смесвам прекалено.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #804 -: Юни 07, 2013, 19:13:37 pm »
Напротив, наистина ме интересуваше твоето обяснение на нещата  :bighug:
Ама аз малко не мога да ям  :lol: Ядях си нормално като бях на разделното и пак слабеех, а сега просто се старая да не ги смесвам прекалено.
Ако си яла плод половин час преди другото, значи си яла по малко, щото не си го яла с другото. Особено ако е отделно от другите въглехидрати. То от това скача кръвната захар. Особено плодовете понеже имат жестоко количество захари ( т.е. пак въглехидрати ам абързо разграждащи се).  Аз нали я мерех, та направо бях изумена от резултатите - повече от половин плод не можех да изям без да скочи много и трябваше да чакам известно време. 


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #805 -: Юни 10, 2013, 18:25:04 pm »
Имам следното чудене.Искам да давам  вечеря примерно вечер , но как да стане като тя заспива в 20 часа. В смисъл дали е редно да й дам да вечеря към 18 и 30, , 19 часа и в 20 да си изпие млякото.На млякото пише вече ,че е се дава между храненията , та мисля ,че не би било проблем и няма да я претоваря. И тя ядеше до скоро плода с кашата към 17 часа и дали мога да давам тогава само плод , а по -късно вечерята и после АМ преди заспиване  в тия часове.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #806 -: Юни 10, 2013, 19:33:04 pm »
Здравейте момичета. Въпросът ми е, дали може в един ден да се дадат риба( за обяд) и яйце( за вечерята) на дете на 13 месеца?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #807 -: Юни 10, 2013, 21:53:17 pm »
Имам следното чудене.Искам да давам  вечеря примерно вечер , но как да стане като тя заспива в 20 часа. В смисъл дали е редно да й дам да вечеря към 18 и 30, , 19 часа и в 20 да си изпие млякото.На млякото пише вече ,че е се дава между храненията , та мисля ,че не би било проблем и няма да я претоваря. И тя ядеше до скоро плода с кашата към 17 часа и дали мога да давам тогава само плод , а по -късно вечерята и после АМ преди заспиване  в тия часове.
Аз давам вечерята в 18-19ч, понякога млякото е при лягането в 20-21ч. За промяна в след обедното хранене ще прецениш, ако остава гладно детето няма как да бъде само на плод.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #808 -: Юни 11, 2013, 07:08:35 am »
Аз по -скоро искам да знам дали като й дам вечеря към 19 часа и понеже едва издържа до 20 часа и я къпем и после пие мляко , този промеждутък кратък от време  е малък . Има само час от яденето до пиенето на мляко . На кутията на ХИП пише ,че млякото се дава като междинно ядене, та си мисля ,че не е проблем .
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #809 -: Юни 11, 2013, 08:27:10 am »
При нас не е било проблем или яде по-малко храна в очакване на млякото или хапва добре и не изпива млякото. Имало е и изключения естествено когато всичко се изяжда и аз се чудя къде го слага  :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #810 -: Юни 11, 2013, 09:15:45 am »
При нас не е било проблем или яде по-малко храна в очакване на млякото или хапва добре и не изпива млякото. Имало е и изключения естествено когато всичко се изяжда и аз се чудя къде го слага  :lol:

Благодаря !Тогава ще опитам този начин вече на хранене щом няма проблем. Ния почна да се буди много рано и затова ми се струва ,че огладнява. Пък ще видим ... !
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #811 -: Юни 11, 2013, 10:42:55 am »
Момичета диня давате ли на децата и по колко? Благодаря


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #812 -: Юни 11, 2013, 11:40:23 am »
Момичета диня давате ли на децата и по колко? Благодаря
Криси, давах диня на възрастта на твоето момиче, прие се с охота :D Давах по няколко парчета, не съм следила грамаж.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #813 -: Юни 11, 2013, 13:26:26 pm »
Благодаря Ники, аз питах защото ме е страх да не я разхлаби. Ще дам днес, пък да видим как ще се отрази :)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #814 -: Юни 11, 2013, 15:02:15 pm »
На моите момичета диня дадох миналата година лятото - от градината на баба. Бяха на 8 месеца. Много я харесаха. Нямахме проблеми с разхлабване.

Момичета, давате ли кашкавал на децата и по колко?
Едната девойка от няколко седмици отказва всичко, което се яде с лъжица. И без друго е доста слабичка / 8.500 на година и половина, другата е 10 500 кг./. Хапва само хляб и кашкавал.
Предлагам супи, по-гъсти манджички, плодове, краставица - не ще и не ще.
До кога ще караме тази диета не знам 8O
« Последна редакция: Юни 11, 2013, 15:04:31 pm от *rina »
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #815 -: Юни 11, 2013, 16:39:13 pm »
Първите ни закуски с филия бяха именно към втората годинка - намазана с масло и отгоре с парченца "ковал", демек кашкавал. И моето дете мното обичаше "ковалче", ама не помня да сме замествали другите хранения. Не бива да свикват така от малки. Моят чак сега на 5-6 годи изявява предпочитания към "суха" храна. Понякога отстъпвам да вечеря или обядва филия, намазана с нещо, ама се дразня и не спирам да му дудна, че това е изключение и е добре да яде супи или други манджички, които са приготвени в същи.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #816 -: Юни 11, 2013, 17:05:54 pm »
Аз гледам, ако е филия, поне да добавя салата или таратор, айрян и тнт.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #817 -: Юни 11, 2013, 20:42:55 pm »
Диня давам от 6-7 месечни още,а сега им давам на корем, но след като са си изяли яденето. Трябва да я крия и да я извадя след храна, защото иначе друго не искат да хапнат :-).
Според мен динята не разхлабва повече от колко то пиенето на вода разхлабва, поне аз не съм чувала, а диня много обичам и често ям.



  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #818 -: Юни 11, 2013, 23:40:50 pm »
Рина можеш да предлагаш и варени зеленчуци примерно или месо. Все ще и умръзне ядене на суха храна.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #819 -: Юни 12, 2013, 00:25:43 am »
bobbie благодаря и на теб за включването. Дадох днес диня, както винаги много се хареса :) Тя моята нали всичко яде във всякакви количества :) Преди малко ми се събуди със зверски рев, незнам дали динята се обажда, ама ние днеска кво ли не ядохме :)) разхлабване няма, за това ще давам спокойно диня :)
Интересно ми е какво давате за вечеря? Последно време малката става в 6:30-7 и определенно е от глад, защото след яденето може лесно да заспи. Явно не я храня правилно или не и достига щом се буди от глад. Обикновенно давам 250гр супа + 150Ам. Месо/Риба на вечеря не се дават.

П.с. За дечицата които не обичат много супи бих препоръчала руски борш с цвекло. На моята и дадох преди 5 дни и то се побърка детето...само крещи като види супата, всеедно не е яло никога. То не се спря просто...Според мен и харесва защото супата е леко сладка от цвеклото. Който иска рецепта, да пише на лични ;)
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 00:32:56 am от Krisi08 »