0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #100 -: Октомври 12, 2012, 14:54:23 pm »
Имам питане,препоръчайте ми паста за зъбки за дечицата :P

за деца до 2 години - паста без флуор. такава е Ненедент синята.

за деца от 2 до 6 години - паста с минимално съдържание на флуор. такава е Ненедент жълтата, Аквафреш Кидс 0-6, Елгидиум (скъпа е) и други.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #101 -: Октомври 12, 2012, 14:56:33 pm »
Аз сега се замислям, че на малкия не съм му сменила пастата за зъби и още си кара с Ненидента без флуаор. Дали е проблем това и каква е причината да трябва да се сменя след 2 годинки?


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #102 -: Октомври 12, 2012, 15:28:40 pm »
Уф, тук в Пловдив нещо се престарава Тотев на тема „Рекет на родителите“ и е забранил всичко. Не се купуват мокри кърпички и вода, нищо не се купува. Бършат се с тоалетна хартия, лелките май не щът да го правят или го правят през пръсти. Моята е била 1 ден там, но имам приятелка, чийто син е в същата градина вече трета година. та от нея го знам това. И ето вчера се наакала момата, забляла се, не казала, както и да е. Но като се прибра и само пишна на гърнето, дупето ѝ още имаше мръсно от акото. Значи не е избърсана както трябва. Уча, уча ама е малка още.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #103 -: Октомври 12, 2012, 15:47:07 pm »
Благодаря Ви
jam точно твоят пост прочетох от 2007г.за тази паста когато първо потърсих отговор с търсачката:lol:,
но реших пак да пита,че доста вода изтекла от тогава :P
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #104 -: Октомври 12, 2012, 15:50:05 pm »
Да, тук Тотев много се престарава. Ние събирахме по 20лв за цялата година и ще събираме евентуално по 5лв на месец за да им сменим гардеробчетата. Тошко е ходил всичко на всичко пет дена, като първия ден се прибра и се оказахме с шарка и миналата седмица вече тръгна уж , сега сме си вкъщи и със сопол. Аз му слагам мокри кърпички в раничката, единият ден ми го доведоха преоблечен целия, бил си пишнал като е ходил до тоалетна, защото не може да пикае сам прав, така и не успях да го науча. Като питах защо е преоблечен госпожата която беше на смяна не знаеше, но на другия ден ми даде дрешките и ми каза , че станал инцидент, без никаква злоба или каквото и да е, случват се такива неща, те са още малки. Ние си носим за леглата такива чаршафчета, ако случайно се напишкат. За сега не са ми казали да нося ново. Но цяла седмица у дома ми прави пазарлъци, че бил още със сопол и нямало да ходи на училище. А той от понеделник е добре, с леко зачервено гърло беше, няма течащ нос, но реших да си го държа у дома, сега като кихне излиза секрет, но не тече постоянно нослето. Записах го на футбол и сега няма търпение да рита, но мама да го вземе веднага след като се наритал. Смесени чувства го тресат. Одеве отидохме до баба му и ми съобщи , че на детската градина било по хубаво отколкото у баба му.
Пете, ще свикне Ники, само да е здравичка.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #105 -: Октомври 12, 2012, 16:06:05 pm »
Благодаря Ви
jam точно твоят пост прочетох от 2007г.за тази паста когато първо потърсих отговор с търсачката:lol:,
но реших пак да пита,че доста вода изтекла от тогава :P

бина, ами то се оказва, че няма много бебешки пасти за зъби на пазара, които да са напълно без флуор. например, тая аквафреш кидс е с флуор, а я дават уж за 0-6 г. а малките деца не могат да изплюват, те гълтат пастата и не е желателно да е флуорна.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #106 -: Октомври 12, 2012, 16:09:09 pm »
Аз сега се замислям, че на малкия не съм му сменила пастата за зъби и още си кара с Ненидента без флуаор. Дали е проблем това и каква е причината да трябва да се сменя след 2 годинки?

джиджи, аз карах на безфлуорна паста до 5 години и отгоре. като отидохме за сефте на зъболекар, се установиха 3 микрокариеса и зъболекарката веднага попита с каква паста мием. като разбра, веднага нареди да минем на флуорна вече и набеди липсата на достатъчно флуор за тия кариеси.

после и други причини изтъкна, де, но беше категорична, че след 2-3 г. трябва да се започне миене с паста с малко съдържание на флуор, подходяща за съответната възраст. и да се слага по 1 грахово зърно от пастата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #107 -: Октомври 12, 2012, 16:12:15 pm »
Оооо, Ели, знам че ще свикне. Днес се пазареше малко да не ходи, защото „ аз вчеа ходих вече“ :lol: ама не ѝ мина номера.Какво ли е очаквала - отиваш веднъж и край. Другият лаф беше - „и нямаше никъви песни да пяхми“. Пък то аз нали от стремеж да я убедя колко ще е хубаво в градината, съм казвала, че ще пеят песнички. Май е трябвало да наблегна на всекидневното посещение, ма кой да знае. :D
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #108 -: Октомври 12, 2012, 17:06:25 pm »
Благодаря ти, jam! Ще взема да му купя нова, макар че малко ми се свиди тая скоро я купувах:) Ама да се бях сетила да питам по-рано :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #109 -: Октомври 12, 2012, 17:10:19 pm »
джиджи, нека излапа тая паста, па тогаз купувай нова. не е чак толкова спешно... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #110 -: Октомври 12, 2012, 20:19:54 pm »
На Чико също има безфлуорна http://kasida.bg/chicco-plodova-pasta-za-zybi-50-ml-6-meseca-213-5959.html
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #111 -: Октомври 12, 2012, 21:35:52 pm »
Е, добре де, аз не мога да разбера какво се очаква от една майка на напикаващо се дете да направи, като я смъмри директорката- да вземе мерки 8O Може би да хвърли един хубав бой на детето, та друг път да не си позволява такива волности  :lol:
Тия госпожи май вече са се самозабравили нещо...
И аз точно това се питах като го четох това. Обаче ще ме ивиняввате за анти-родното изказване, но в България почти всеки се самозабравя. Навсякъде някой прави забележка на някого за нещо, което не му е работа.  Освен това масово има някакви ненормални изсиквания дете да не е шумно, да не пипа нищо, да стои мирно, да не плаче при медицински интервенции, сега и тези с кой акъл може да мъмрят, че се 3 годишно дете се напикало - бе понякога имам чувството, че всички са изкукали или никога не са имали деца и като че ли с годините все по-малко и по-малко имам търпение за подобни простотии. На мен ако ми го бяха казали точно това щях да ги попитам - какво точно искат от мен и ако нямат конкретно предложение да не ми губят времето и да не ми тормозят детето.


  
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #112 -: Октомври 12, 2012, 22:29:27 pm »
А ето какво се случва в нашата градинка:
http://www.moreto.net/novini.php?n=188448&p=4
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #113 -: Октомври 12, 2012, 23:53:11 pm »
А ето какво се случва в нашата градинка:
http://www.moreto.net/novini.php?n=188448&p=4

директорката отива на екскурзия в Брюксел? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #114 -: Октомври 13, 2012, 00:15:11 am »
Е, за мен е по-важно това, на което учат децата ми и самата инициатива, но щом казваш, че пътуването на директорката е новината  :P  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #115 -: Октомври 13, 2012, 00:36:51 am »
ами, мими, то в това инфо практически друго не пише...
какво точно е направила градината, защо, аджеба, е избрана за отличник по темата... нищо не пише. какво друго да си помислим?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #117 -: Октомври 13, 2012, 01:35:12 am »
Освен това масово има някакви ненормални изисквания дете да не е шумно, да не пипа нищо, да стои мирно, да не плаче при медицински интервенции, сега и тези с кой акъл може да мъмрят, че се 3 годишно дете се напикало - бе понякога имам чувството, че всички са изкукали или никога не са имали деца и като че ли с годините все по-малко и по-малко имам търпение за подобни простотии.

И аз се възмущавам от това! Майка ми е типичен представител на това поколение с тези разбирания. Тя ги държи много строго децата и ми е казвала, че съм ги разглезила. Та те са си деца. Гледам ги според моите си разбирания, не според нейните. Спомням си, как на мен все ми казваше: "Шшшшш, тихо! Тук сме в аптеката / банката / болницата. няма да ме излагаш! Дръж се прилично и пази тишина!" И други в този стил. Сега същите неща ги казва на децата. Тя винаги се е страхувала, да не я изложа, че не седя мирно или говоря силно.

А когато това лято ми се наложи на няколко пъти да водя децата в тетевенската болница, там почти всяка сестра или докторка не пропускаше да се скара на ревящата Михаела, да спре да реве, защото тук е болница и не се вдига шум! И че, ако не спре, ще вземат инжекцията! Мамка им! :x Вместо да опитат да я успокоят, те я разстройваха още повече. :(

А веднъж влизаме в едно магазинче за детски чорапи и чорапогащи с цел да купя. Но дядото зад щанда направи забележка на детето, че "само се гледа - не се пипа!". Ами, излязохме си. Щом стоката му е само за гледане, а не е за продан. :wink: :lol: :lol:

При нас пък, на родителската ни съобщиха за нова дивотия. Вече ако детето има 3 дни отсъствия - трябва да носим мед. бележка или по семейни причини, за да му извинят отсъствията. Е, добре де, защо? нали не е задължителна ДГ във втора и трета група? какви отсъствия толкова? :? Аз я водя там на добра воля, а те чак пък отсъствия да и извиняват и то още във втора група? :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #118 -: Октомври 13, 2012, 01:39:51 am »
При нас пък, на родителската ни съобщиха за нова дивотия. Вече ако детето има 3 дни отсъствия - трябва да носим мед. бележка или по семейни причини, за да му извинят отсъствията. Е, добре де, защо? нали не е задължителна ДГ във втора и трета група? какви отсъствия толкова? :? Аз я водя там на добра воля, а те чак пък отсъствия да и извиняват и то още във втора група? :?

да извинят значи да не дължиш пари за тия дни. ако не занесеш бележка, ще ти начислят такса. винаги е било така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #119 -: Октомври 13, 2012, 02:24:22 am »
Благодаря за разяснението, Джам.
Но, както знаем градините са общински и всяка община си има свои правила. До сега в Община Русе не е било така. това ни го съобщиха като новост. Досега с телефонно обаждане се разбирахме чудесно. Например, в понеделник сутринта звънвам и съобщавам: "Михаела отново е кашляща и няма да я водя тези дни." Ако е отсъствала една седмица - нося бележка. Ако е било по-кратко отсъствия - не нося нищо.

Е, няма на къде. Ще се съобразим. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)