0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #80 -: Октомври 11, 2012, 11:40:37 am »
Ох, моето човечЕ от днес е на градина. Детето прие нормално нещата, интересно ѝ беше. Плясна ми набързо една целувка и отпраши към стаята с децата. Мама се държа геройски, врътна се и си тръгна без да надзърта през прозореца и без да слухти отвън. Но сега като съм сама ми е едно притеснено ... ама ще ми мине де няма начин.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #81 -: Октомври 11, 2012, 11:54:41 am »
Гери... 8O потресаващо е това...вместо да се опитат да ти помогнат,
макар за мен това да е напълно естествено да му се случи на дете на тази възраст,
да те викат да те порицават едва ли не, това е.... думи нямам!

Калина от определено време се опитва да бъде съвсем самостоятелна
в ходенето до тоалетна, но стреса си оказа своето влияние и три дни взимам за пране бикини,
което означава, че просто леко се изпуска, защото панталонките са сухи!
Не са ми правили забележка, дори в понеделник у дома видях, че е с резервните гащуранки
и се обадих на лелята която беше там да питам за пижамката,
дали трябва да занеса суха на другия ден, каза че е суха,
и да попълня липсата в чантичката с нова резерва!
Отдавам това и на друго, тя говори все още доста неща неразбираемо
като разменя словореда и за случая казва "Пика се ми" / вместо "Пишка ми се"
И е важно да похваля нашите лели и сестрата която е взела Калина
под свое крило и вече имаме малък напредък с адаптацията!
Тя е единствената която плаче в момента и в това да я успокояват се включват всички
което ме изненада, знам, че не преиначават защото ще го усетя, а и всички включая и
Митака разказват едни и същи истории относно това как плаче за мен и как я успокояват!

Пеше  :hug2:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #82 -: Октомври 11, 2012, 12:24:26 pm »
оф, Гери, пълно е с глупачки по детските градини, за съжаление...
хич не им цепи басма.

 :lol: :lol: Ми как да не те обичам а?  :bighug:


Аз и друго да попитам ...какъв е проблема, че едно 3 годишно дете се е напишкало. Изобщо това проклето напишкване защо се превръща в такава драма никога няма да разбера. Това са деца на по 3 години - ами ще му сменят гащите, няма да си изкълчат ръцете

ПС
"системно се напикава" ... да им имам речника
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 12:28:48 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #83 -: Октомври 11, 2012, 12:31:29 pm »
Много им се радвам тук в това отношение - напишкало се, отплеснало се, наакало гащите - няма драма, слагат му оборотни дрехи, връчват по една торбичка с мокрите и това е. Къде ти напикава се системно или нещо друго, че и да ни привикват на директорски килим... :? Много съм им благодарна за това, че помогнаха и за двамата да махнем памперса без проблеми и без драми и да не ги гоним като империалисти.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #84 -: Октомври 11, 2012, 12:54:54 pm »
Точно коментирахме с колежка вчерашната родителска среща, на която и направили забележка, че сина и системно се напишква. Това след 2 чифта мокри гащи на първата седмица посещение на детска градина  8O Тя е перде и не се впечатлява, но може ли такава диващина!?!? То си било система в градините, а не изключение.

hope-love, баща ми казва "зелен кон и умен даскал няма"  :oops: е, бях го споделила, с учителката си в начален курс, и спря да го казва до завършването ми... Естествено, това е шега и не желая да обидя никого.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #85 -: Октомври 11, 2012, 14:13:49 pm »
Моята девойка се прибра преди време и със сълзи на очи ми обясни, че лелята в градината и казала: Майка ти да купи хартия, щото на едно акане по един топ отива. Явно е било с хубав тон, щом до рев го докарахме от обида...

Просто нямам сили да коментирам. Бива, бива простотия ама...намокрила се, носила си книги, подсказвала, тръгвала бавно от тоалетната, бавно вършела нещото в тоалетната, ходела до тоалетната по време на сън, бършела се с прекалено много тоалетна хартия, пиела много вода и затова пишкала често, да и пусна стерилна урина, защото пишкала преди сън и по време на сън почти всеки ден! На въпроса ми: А Вие колко вода пиете на ден и колко пъти пишкате преди и по време на обедният ви сън, не получих отговор!!! Хъм ма хъм начи! osi_13 :balk_150:

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #86 -: Октомври 11, 2012, 14:16:00 pm »
Дели, как можах да пропусна тази красота...
Ако е твое дело, браво, страхотна е станала!
Хубав празник утре и от мен!

Лидеosi_13
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #87 -: Октомври 11, 2012, 15:31:29 pm »
Е, добре де, аз не мога да разбера какво се очаква от една майка на напикаващо се дете да направи, като я смъмри директорката- да вземе мерки 8O Може би да хвърли един хубав бой на детето, та друг път да не си позволява такива волности  :lol:
Тия госпожи май вече са се самозабравили нещо...


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #88 -: Октомври 11, 2012, 15:48:37 pm »
На моя първокласник май му идват в повечко домашните. Всеки ден учене до 15.30 и после един куп домашни по английски и математика, spelling тест с диктовка от четирибуквени думи 2 пъти седмично, science тест всяка седмица, множко ми се струва за едно дете, дето още няма 6 :(
Не ще да си пише домашните - тръшка се, реве, жалва се, пухти - абе целия артистичен арсенал.
Айде, оплаках се, отивам да си доразопаковам кашоните :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #89 -: Октомври 11, 2012, 16:37:31 pm »
Момичета радвам се,че ви е харесал "шедьовъра",мое дело е разпечатах шаблона от крокотак и така,утре снимка с рожденничката,така се вълнувам все едно сватба стягам  :D.Довечера ме чака едно голямо чистене,но преди това сме на гимнастика,голямо търчане пада в последно време,не знам при вас но мъжът ми не издържа на това темпо, а пък аз въобще не ме касае салатата и манджата ама,любовта минавала през стомаха на мъжа  :lol:л.Занимавам се и с мои неща за които от раз прежалвам салатата,но половинката не вижда така нещата  :?.Другата седмица го пращам на един риболов и малко да отдъхна и аз 8)Изпитвам ужасна нужда да остана без мъжко присъствие .....
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #90 -: Октомври 11, 2012, 16:45:12 pm »
Лидия, на тези май космосът им пречи.  :x

И при нас не е имало драми, затова че се бил напикал или наакал. Преобуват го, връчват ми мръсните дрешки. Когато започнахме да махаме памперса и им носех по 3-4 комплекта в яслата, които вечер ми се връщаха напикани. Казаха, че щом сме решили и сме започнали, би било добре да не му слагаме повече памперс и че ще се научи. Така и стана. Не виждам какъв им е проблемът. Да не говорим, че в градинска възраст могат и сами да си сменят гащите, ако им дадат в ръцете чистите. Дечурлигата, включително и моят син, се обличат сами след обедния сън и няколко пъти го намирам с копчето на панталона на гърба или гащи, чорапи, понякога и блуза наобратно.  :lol: Но определено смятам, че е добре да се учат на самостоятелност.

Ани, още много ли ти остават?

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #91 -: Октомври 11, 2012, 16:56:14 pm »
Блус Скай, тук има разлика между ясла и градина.. Е не навсякъде е така, ама често се среща различно отношение към децата. В детската градина били по-малко персонал на повече деца, пък и децата били по-големи и това се ползва за оправдание...


*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #92 -: Октомври 11, 2012, 17:05:29 pm »
джиджи, в групата на моя син има и деца под три години, които са си още с памперс. Самият той носи такъв за спане. И да се опитвам да го махна, като се събужда мокър, не виждам смисъл. Иначе в момента учителката е сама заедно с един доброволец, но той няма педагогическо образование. Не знам. Понякога си мисля, че всичко, което описвате, е като остатък от социализма - да се набие канчето на родителя, да му се покаже как той нищо не разбира.  :( Може и да греша, де, но на пръв поглед все ми се струва, че родителите все биват поучавани.

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #93 -: Октомври 12, 2012, 09:35:28 am »
Единственото, за което ме е грижа, когато някой учителка в детската градина се изцепи нещо по отношение на детето ми е това, да не му създаде някакво притеснение, макар и временно, мисля, че те в тази възраст бързо забравят ако е някаква забележка или порицание за дреболия.Все пак вмимавам "системните" наказания, за които ми разказва да не му създата по-трайна нагласа, че е лош или нехаресван от учителките. Казвам му, че го наказват защото е бърборко, което по принцип не е лошо, но по време на ядене или занимания пречи на другите деца и на госпожите, ако не спира да говори. Дори казвам, че може би ние сме виновни, защото от малък не сме го научили, че по време на ядене не бива да се говори, а пък в градините още важи правилото "когато ям, съм глух и ням". Изобщо говорим си в къщи и детето се успокоява, ако е било наказано или нагрубено от накоя госпожа. А то поводи доста - например, нарекла го "клюкар", щото сигнализирал, че едно дете бие друго дете /не него - забележете/. Значи грижата за другарчето и опита да му осигури защита от госпожата се харектериза с тази негативна дума, при това - оказала се до тогава непозната за моето дете, но то усетило по тона, че не е нещо хубаво. И айде пак дълги обяснения с цел да е спокойно детето, ама ако може и да се запази авторитета на учителката, което повярвайте в подобни ситуации е много трудно. Но кой и как да успокои майката, привикана при директорката заради напикаването на 3-годишно дете - това не знам. Освен само да им тегли една майна, извинявам се за израза.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #94 -: Октомври 12, 2012, 10:35:48 am »
А то поводи доста - например, нарекла го "клюкар", щото сигнализирал, че едно дете бие друго дете /не него - забележете/. Значи грижата за другарчето и опита да му осигури защита от госпожата се харектериза с тази негативна дума, при това - оказала се до тогава непозната за моето дете, но то усетило по тона, че не е нещо хубаво.

това е толкова антипедагогично и антиморално, че аз с моите къси нерви, не бих се сдържала и бих разговаряла с тая госпожа. ще я питам за мнение по един простичък пример - ако нея я нападнат по тъмна доба да я обират или изнасилват, аз трябва ли да подмина мълчаливо и да не се обадя поне на 112, за да не съм клюкар?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #95 -: Октомври 12, 2012, 12:24:45 pm »
Хич не им се връзвам, ама бях потресена от това с какви глупости бива занимавана директорката без първо да е говорено с мен и аз да кажа "йок, няма да донеса подлугани или оправяйте се мен не ме е грижа"... Както и да е аз говорих с неговите госпожи, отхвърлих всички съмнения, че са били те и си затвърдих убеждението, че са били темерутките на другата група. Сега нямам търпение да си отидат в помещенията на тяхната група и тия другите две да не ги виждам до лятото когато ще са сборните групи. Иначе за слагане на памперс категорично ми беше казано, че не е възможно и вчера на родителската среща на Ели получих по случайност обяснение. Госпожата обясни ситуация с долнокачествената тоалетна хартия, за която има пари градината, залепила се на дупето на едно от децата и то помолило да му помогнат да я махне, и тъй като им е забранено да пипат децата по интимните части (в което има смисъл), госпожата повикала и лелята, за да има свидел и за да не стане, после "ама госпожата ме пипа еди къде си".
hope-love, това пък с "клюкара" направо е върха  8O. Джам, добър пример е дала. Някой хора, се чудя за какво са им тия глави, явно само за красота или за да не почват отведнъж...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #96 -: Октомври 12, 2012, 13:34:48 pm »
Гери, а нямат ли мокри кърпички?  8O На нас са ни казали да носим по една кутия. Родителите се редуват. Учителката ни ги иска, когато прецени. По същия начин и с пастата за зъби.

джам:good_post:

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #97 -: Октомври 12, 2012, 14:20:29 pm »
Имам питане,препоръчайте ми паста за зъбки за дечицата :P

Пеше мен този момент ме плаши от сега,дано свикнете бързичко всички :grouphug:
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 14:23:00 pm от бина »
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #98 -: Октомври 12, 2012, 14:22:13 pm »
Болна тема с гадната тоалетна хартия............в градината.

Блу скай ,фирмата която е спечелила при нас и зарежда с консумативи,градината представи си няма мокри кърпи в списъка.И като за капак онзи ден при поръчани 100 пакета салфетки,фирмата доставя пакет от 100 броя салфетки.Но виждате ли когато родител,предложи да занесе мокри кърпи от себе си това било рекет към родителя.Ами тогава си сменете доставчика,да ама как нали е то обкръжението на някой управляващ,скапана корупция,ще ни смачка и унищожи като народ и общество.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #99 -: Октомври 12, 2012, 14:41:01 pm »
Болна тема с гадната тоалетна хартия............в градината.

Блу скай ,фирмата която е спечелила при нас и зарежда с консумативи,градината представи си няма мокри кърпи в списъка.И като за капак онзи ден при поръчани 100 пакета салфетки,фирмата доставя пакет от 100 броя салфетки.Но виждате ли когато родител,предложи да занесе мокри кърпи от себе си това било рекет към родителя.Ами тогава си сменете доставчика,да ама как нали е то обкръжението на някой управляващ,скапана корупция,ще ни смачка и унищожи като народ и общество.

Направо не знам какво да кажа. Хем сърби, хем боли, а в крайна сметка потърпевши са децата.  :(  Съжалявам!
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 15:18:19 pm от blue_sky »