0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« -: Октомври 08, 2012, 10:19:13 am »
Успешна и ведра седмица на всички "малки големи и още по-големи момичета и момчета"! :D

Който познае, чии са тези думи, ще получи голямата награда тази седмица! 8)

Помните ли, когато Ви писах, че Михаела си бе загубила любимата плюшена Мини Маус? Благодарение на Вашите линкове и след малко перипетии с една фирма, в крайна сметка поръчах Мини от друга фирма и всичко е ОК. :)
Но друго искам да споделя с Вас сега. Не знам, дали всички познавате книжките за плюшеното зайче Феликс. Феликс се е загубил и праща писма на своята Софи от различни градове от цял свят. Така че, писмата са чисто образователни, но на достъпен детски стил. Имаме една от книжките за Феликс и е много на почит у нас. :) Реших, да използвам случая и да повторя сюжета от Феликс. Само че при нас нашата Мини Маус праща писма на Михаела от различни градове от България. Е, нямате представа, каква радост е, когато имаме писмо от Мини! :D За сега сме получили две писма от Мини - от София и от В.Търново. Смятам да я "поразходя" още из страната, за да научат децата по нещо интересно за още български градове. :) И както е в книжката, Мини, също като Феликс, ще се прибере тук за Коледа! :D
Когато дойде първото писмо, щерката щастливо вика: "Косьо, виж Мини е в София!" А Дребния и отговаря: "Не, в мола е!" :lol: :lol:

Ако проявявате интерес, мога да публикувам писмата тук. :wink:

П.П. Сега си прочетох публикацията от предната тема. Понеже почти спях, съм написала великата глупост, че обезщетението от 240лв. не е обвързано с бюджета! :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: Имах предвид, че не е обвързано с :wink: минималната работна заплата.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2012, 10:40:24 am »
Здравей, бате Мишо!

Кокиче, страхотна идея с писмата!

Обувки, чорапи, а детето с кашлица и температура  :( започна се...

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2012, 10:53:49 am »
Даа,започва се началото на гадната зима :x.
Да ви е успешна и здрава предстоящата седмица!Аз от другата започвам работа-да видим как ще я бъде.Междувременно свекър ми почина и вкъщи е ужасно тягостно :(.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2012, 10:57:31 am »
Здрава ветровита седмица ви пожелавам.
parsi, съболезнования. Бъди до съпруга си, има нужда в момента.
Кокиче, идеята с писмата ми хареса много. Само трябва да изберем кой да ни ги праща. Но поне едно за мостра може да покажеш. Тя Ники и без това обича да проверяваме пощата. Не знам обаче дали не е малка още за това.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2012, 11:16:36 am »
ей, кокиче... скоро не бях чела по-ценна идея!

дайте да организираме един клуб на писмата, бе хора! ще пращаме, ще получаваме... от цял свят сме се събрали тук. момчетата може да получават писма от Мики или от някой друг герой.

за пръв път подобна прекрасна идея за размяна на писма дойде от старата ни дружка Marie Чешка (сега Английска), но успяхме, уви, да я осъществим твърде еднопосочно, защото нашият пощаджия е решил да ни лиши от услугите си трайно.

не пречи да опитаме пак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2012, 11:50:33 am »
Добър ден и от мен.

Това с писмата ми хареса и на мен както за детето така и за нас.Има голяма тръпка в писмата и картичките изпратени по пощата.

Аз съм на вълна рожден ден.Реших,че ще поканя аниматор в групата в градината ,но понеже не дават торти за ядене сега правя картонена и всяко парче е с малък подарък съответно за момче и момиче плюс шоколадче киндер.Отделно почерпка,така ще спестя партито в някой детски клуб.Истинската торта ще я хапнем вкъщи с още едно дете без стрес и лудница от много гости.Днес ще говоря са аниматор,да решим темата на партито,музика и др атракции.
По новите правила станах секретар на родителския актив в градината и касиер на групата ни, нали вече учителите нямат право да събират пари.Време нямам за нищо,само се прибирам за сън вкъщи,отлагам постоянно всичко за следващия ден и така до безкрайност :)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2012, 12:00:08 pm »
    Делица, в нашата градина се пуска списък за подпис от родителите и ако има мнозинство може да се събират някои суми и от учителите.
     А относно тематичните детски РД-та - наскоро бяхме на такъв с тема - Островът на съкровищата - беше много забавно за децата. Скрити лакомства и дребни подаръчета, рисувани деца....
    Кокиче, сетих се някога как си имахме поне 3-4 другарчета от други страни (предимно СССР и републиките му), с които си кореспондирахме и чакахме с трепет всяко писмо. Ееееех, спомени.....
Иначе и на мен днес направо депресия ме натисна с този студ и вятър, да не говорим и бушуващите хормони как са ме натиснали, но така ще е - ще преживеем и това :lol:
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 12:01:48 pm от Марито »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #7 -: Октомври 08, 2012, 12:20:44 pm »
Delica, много добре си се сетила с тази картонена торта - направо по едно шоколадово яйце вътре и имаш шоколад+играчка в едно. шоколадовите яйца имат неизменен успех сред децата.

колкото до тематиката на партито, да ви кажа - при всички партита игрите и занимавките са практически еднакви. различно е само облеклото на аниматора.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #8 -: Октомври 08, 2012, 12:37:21 pm »
Да, тези картонени торти са страхотна радост за децата - имам приятелка, която прави и направо ми е било жал да я разваля:))))
Ето такъв тип - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1932597359207.2094614.1370484816&type=3
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #9 -: Октомври 08, 2012, 13:22:51 pm »
Delica, много добре си се сетила с тази картонена торта - направо по едно шоколадово яйце вътре и имаш шоколад+играчка в едно. шоколадовите яйца имат неизменен успех сред децата.


Така е но да сме максимално еднакви,за момичетата пръстенче, а за момчетата едни пумпалчета със светлини,интересни са.Ще пусна фото на готовия продукт :)

Мари при нас кмета Тотев бил безкомпромисен,за събирането на пари,гадна работа твърди,че го прави за нас родителите ,но например с парите за консумативи по бюджет на градината се купуват най-долнокачествените продукти т.е. най-ниската цена се предпочита, като тоалетна хартия дето им остава по дупетата на децата, но когато решим да дадем от нас мокри кърпи и прочие това било рекет на родителите.Нямам нищо против да купува градината но да не се залага на най-евтиното.Както казва един приятел чужденец,България трябва да се нарича Стотинкия,не бил виждал човека общество дето така все евтиното да гледа,без да се отчита качеството.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #10 -: Октомври 08, 2012, 13:42:02 pm »
Ми то хубу да не се рекетират родителите, че има градини дето наистина се прекалява. Иначе ние на месец-два носим пакет мокри кърпи, стекче чашки, защото пият от диспенсер вода и кухненска хартия за бърсане.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2012, 15:12:33 pm »
Кокиче, много хубава идея за писъмцата. Ще се възползвам от нея като порастем още малко  :)
Аз започвам седмицата недоспала, че малкия се размрънка към 2 сутринта(е както всяка вечер де  :lol: ) и после не можах да заспя до 5:30. Накрая станах, хапнах, изпуших 1 цигара и си заспах доволно... до 8


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2012, 15:48:58 pm »
вижте на какво интересно нещо попаднах съвсем случайно:
http://www.sladkavoda.com/

някой знае ли нещо повече за това училище?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #13 -: Октомври 08, 2012, 15:57:07 pm »
Дели, при нас дават да се внася торта, но трябва да е със сертификат (т.е. купешка). Тая година и аз и поръчах аниматор, всъщност идеята ми беше само аниматор да викна в детската и да занеса всичко останало като торта и сокчета, но ме вкараха във един филм, че то това било "пакет за рожден ден в детската градина", че по тоя повод, сокчета и торта от тях и аниматор и всичко ми излезе 173 лева с доплатените 5 сокчета, че ме убеждаваха, че спестявам и не знам си колко лева. Истината е, че надали спестявам нещо при условие, че едно сокче го водят 1.60лв. Иначе само аниматор по ценоразписа на клуба е 90 лева. Но Ели беше категорична, че иска покани, че да и донесат подаръци, тъй като, на другите деца за рождените дни тя им носи подаръци, като и дадат покана. Но честно казано, за другата година, ще се замисля, дали тя да не нарисува покани и аз да занеса торта и сокчета и да скипнем аниматора и въпроса е принципен (не е в парите), просто не ми харесва, да ми искат 1.60 за нещо което струва 0.60 ст., да не говорим, че като казах, че не искам тортата включена в пакета (с идеята да ми я приспаднат), ми казаха, че щом не я искам, просто няма да доплащам 5 сокчета (пакета се води за 20 деца, а Ели са 25  деца).
Иначе и при нас една от майките събира по 5 лева на месец за консумативи и в началото на учебната година събираме по 50 лева на дете, които отиват за "учебници" и пособия.

Маги, много е хубавата идеята с писмата. Аз съм навита да пращам, ама хич нямам дар слово, затова чета им книжки и толкова. Сега като се замисля, мога да им чета писма от майка ми, но не знам до колко е добра идеята да ги заблуждавам, че когато някой почине може да им праща писма. Иначе, на погребението занесох рисунки от Ели и тъй като съм им казала, че баба им е на небето, Ели сама ме попита дали ще оставя рисунките на земята и вятъра ще ги духне да отидат на небето и аз се съгласих с тази и теза, така че нищо не пречи, вятъра да довява и писмата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #14 -: Октомври 08, 2012, 16:13:44 pm »
Здрава у спокойна седмица на малки и големи.

Кокиче, страхотна е идеята за писмата. В нас тъкмо сега започва интереса кой носел играчките, защо, на кого:)?

Ние си оставаме и тази седмица в къщи, че децата са още болни и кашлицата много ги мъчи. Никол стана седмица не може да спи на обяд защото като легне започва да кащля и не може да спре.
Днес ги водих отново на преглед, няма шум и според лекарката им е от вируса и хремата премианвала във фарингит. Ще се гледаме в нас.
За трите дни в градината са запомнили доста неща:)))) Дани само върви и повтаря "додат сички майки и баби и гедат танци":) явно госпожата им е разказвала нещо. Алекс пък все споменава "гожа Анкова (Янкова)и  гожа Какова (Катрикова)". Ще дойде време да им хареса, няма начин:)))))

Благодаря и на всички включили се по темата за зелените карти и разясненията преди и след БГ.

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #15 -: Октомври 08, 2012, 17:04:49 pm »
Наистина страхотна идея, Кокиче! Благодаря, че я сподели! Мисля, че и на нашия малчо ще му хареса. Ще чакам с нетърпение да публикуваш и самите писма :)

Картонените торти пък са направо уникални. Никога не бях виждала подобни преди. Очарована съм.

Лисе, дано се оправят скоро лисичетата!


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #16 -: Октомври 08, 2012, 17:06:23 pm »
Кокиче, ние правихме такова нещо преди 2 години с Тони. Идеята дойде от историята за Flat Stenly, който е човече от хартия и се побира в пощенски плик. Децата го изпращат на адрес, а после той се "връща", обиколил много забележителности, описани в писмо.
Дай ми адрес и малко информация за вашата Мини, нямам нищо против да я "разходя" из Чикаго  :D.

Хубава седмица!
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #17 -: Октомври 08, 2012, 17:09:02 pm »
вижте на какво интересно нещо попаднах съвсем случайно:
http://www.sladkavoda.com/

някой знае ли нещо повече за това училище?

във форума за родители пише, че е затворено вече, от тази година.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #18 -: Октомври 08, 2012, 17:11:42 pm »
вижте на какво интересно нещо попаднах съвсем случайно:
http://www.sladkavoda.com/

някой знае ли нещо повече за това училище?

във форума за родители пише, че е затворено вече, от тази година.

това го прочетох, даже в бг-мама снесоха допълнително инфо, че тази година няма прием за първи клас поради липса на интерес, но останалите класове са там и учат, като изразиха надежда, че ще се запазят поне летните лагери.


любопитно ми беше да разбера повече, защото изглежда много хубава идеята (с изключение на откъсването на толкова малки деца от домовете им за цяла седмица, което сърцето ми не може да смели) и ми беше странно, че съществуват от 1992 г. и никога не са се популяризирали. та се чудех да няма някакъв уклон там...

варненки поне не сте ли чували нещо?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #19 -: Октомври 08, 2012, 17:14:51 pm »
ей, кокиче... скоро не бях чела по-ценна идея!

дайте да организираме един клуб на писмата, бе хора! ще пращаме, ще получаваме... от цял свят сме се събрали тук. момчетата може да получават писма от Мики или от някой друг герой.

Приветствам идеята и с радост ще се включа с писма и картички от Филаделфия, САЩ за всички, които пожелаят. Само ще са ми нужни примери за посланието и формата. Предполагам, ще е важна и възрастта на детето.

Цитат
Благодаря и на всички включили се по темата за зелените карти и разясненията преди и след БГ.

Все си имам едно наум да не занимавам широката публика на темата с неща за чужбина, които интересуват малко хора, но се радвам, че информацията е била полезна. Ако някой проучва конкретно българската общност и ситуацията около имиграция, работа и живот във Филаделфия, моля да ми пише на лични.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #20 -: Октомври 08, 2012, 17:19:53 pm »
та се чудех да няма някакъв уклон там...

видях линка и си помислих същото

За писмата: много, много ми харесва :) За тези, като мен, без грам дар слово, ще е от полза да публикувате нещо за модел  :oops:
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #21 -: Октомври 08, 2012, 17:21:33 pm »
Здрава седмица и от нас!
Лиско, дано бързо се оправят децата.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #22 -: Октомври 08, 2012, 17:30:13 pm »
И аз мога да се включа с писма от Лондон :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #23 -: Октомври 08, 2012, 18:25:16 pm »
И ние можем да добавим от нашия батко, да видим какво е научил в училище :lol: От Мюнхен :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #24 -: Октомври 08, 2012, 19:09:27 pm »
Ама вие смятате да пишете писмо и да го изпращате наистина ли?
Аз мислех сама да свърша тази работа и да пускам писмото в пощенската кутия, докато е на градина. Иначе категорично не ставам за писане на писма, дори по шаблон. Освен ако не ви трябва пример как не трябва да се пише.  :lol: То и на майките ще им е трудно да ми разчетат „краснописа“. За целта съм си подбрала един куп ръкописни шрифтове във фотошоп. Да живеят братушките, че още ползват кирилица. :D
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #25 -: Октомври 08, 2012, 19:17:41 pm »
Кокиче ако Мини реши да дойде към Плевен, кажи да ти напиша едно писмо.Ама и аз моля за шаблон.

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #26 -: Октомври 08, 2012, 20:10:10 pm »
Ами разбира се, че ще пиша писмо - колко му е.

Представям си нещо от рода на:
"Скъпи Х, намирам се в град У, който се намира еди къде си.
Най-интересните забележителности тук са а, б, в.
Хората тук говорят еди кой си език.
Климатът е един какъв си с два/четири сезона.
Най-голямата река/планина тук е..., или близкият окен/море е...
Най-често срещаните животни тук са катериците и сърните.
Децата тук ходят на градина/училище или се хранят еди как си (филии с фъстъчено масло и мармалад).
Когато тук навали много сняг, шосетата и магистралите се затварят.
Когато дойде пролет, първо цъфтят дърветата, наречени магнолии.
Когато оттук мине торнадо, то отнася цели автомобили и къщи..."

Айде, отнесох се съвсем.
Посочете възрастта на детето и предпочитана тематика, за да не ви уплаша децата. :lol:
Ако се намерят желаещи де.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #27 -: Октомври 08, 2012, 20:34:18 pm »
Като дойде времето ще пращаш за Тереза  :lol:.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #28 -: Октомври 08, 2012, 22:33:51 pm »
Момичета, не знам за детето, той още е малко за такива писма, ама вземете пратете по едно на мен :) Толкова интересно ми стана, че се изкуших да си изпрося :)


Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #29 -: Октомври 08, 2012, 22:54:47 pm »
Идеята с писмата е чудесна! Може ли всеки, който пожелае да напише тук във форума писмо и всяка мама да си препише писмото и да си го пусне в пощенската кутия сама.
Джиджи, Елле, така и ние с най-малките ще получим много писма ;) и ще си ги пазим да ги четем, когато малчовците пораснат...
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #30 -: Октомври 08, 2012, 23:05:52 pm »
Кофи, добра идея :) Ще се опитам да напиша едно и от нашия прашен град, въпреки че хич не мога да пиша увлекателно, камоли подходящо за малки деца  :?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #31 -: Октомври 09, 2012, 00:03:57 am »
моята идея с писмата беше по-скоро друга...

примерно, да направим списък на адресатите (без да пишем публично адресите, разбира се) и на желаещите изпращачи. след което можем да направим график за пращане на писмата - да речем, веднъж на месец. а текстът всеки изпращач ще си измисли сам и ще е хубаво този текст да е свързан с мястото, откъдето идва картичката.

струва ми се тъпо майката да пише и пуска сама писма в кутията си. така се губи идеята. а и мама няма как да се сдобие с картички от различни места по света, нали?

но, ако ви се струва твърде сложно или ресурсоемко, ще измислим нещо друго.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #32 -: Октомври 09, 2012, 00:10:53 am »
jam, много ще са желаещите според мен да получат картичка и си представям, че в един момент на изпращачите ще им дойде до гуша. По-скоро ако всеки напише наистина нещо за мястото където живее и го сподели тук, нищо не пречи да ползваме текста и да си направим картичките сами. Едва ли ще е проблем да се свали някоя снимка от нета например на Чикаго и да се оформи като картичка. Децата едва ли ще заподозрат нещо :)


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #33 -: Октомври 09, 2012, 00:27:44 am »
Това, което направиха от училището на Тони, е следното: прочетоха историята за Стенли, изрязаха го от хартия, след което го изпратиха "някъде" в плик. Ние дадохме адреса на моя 80-годишна роднина в Ню Джърси, която го "разходи" из забележителностите, разказа историята им и приложи картички. После върна Стенли обратно с писмото, написано с толкова топлина и въображение.
После изпратихме приятелчето на друго място, но се опасявам, че го затриха  :lol:.

Аз, лично, няма да откажа да разходя нито един Стенли или Стефчо, който се озове в пощенската ми кутия  :D.




Ето и историята: http://en.wikipedia.org/wiki/Flat_Stanley
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 00:37:47 am от elle22 »
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #34 -: Октомври 09, 2012, 04:00:25 am »
Аз ви обещавам, че ще пратя картички на всеки, който поиска - малък, голям, без значение. Джиджи, дай си адреса и почвам са съчинявам още утре. :lol:
И аз разбрах идеята както jam я описа.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #35 -: Октомври 09, 2012, 08:37:34 am »
Аз също разбрах идеята като Jam, и съм навита да пратя и 100 картички и писма.За децата е голяма радост и е много интересно, така че имайте ме в предвид.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #36 -: Октомври 09, 2012, 09:09:18 am »
Аз също бих изпратила картичка или писмо, със забележителностите, тъкмо завърши Октобър феста при нас :D А и така баткото ще потренира малко с писането също.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #37 -: Октомври 09, 2012, 10:35:59 am »
много добра идея, а удоволствие ще се включа и аз, не съм най-добрия разказвач, но колкото за една картичка и кратка история, мисля че ще се справя :D
дори картичките могат да са надписани от името и на децата, например, джиджи получава за малкия юнак картичка от кака Деси и кака Ели, които му разказват къде живеят, какво има в техния град и т.н. :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #38 -: Октомври 09, 2012, 11:05:26 am »
Понеже, сега ще имам градинарче, се очаква да имам повече време. Та се сетих нещо - може да използваме 1 популярен за всички деца герой (ама да е лесно откриваем в нета) и от всеки град да ми пратите изгледи или поне линкове към такива, а аз да монтирам въпросния герой там. После ще ги кача някъде на достъпно място и да си ги разпечатвате и изпращате с писмо на дечицата. Примерно Ганка ми намира снимка от Октоберфест, аз слагам човечето или каквото е там, оразмерявам за печат и тя си я разпечатва и праща в писмо.
Дано разбрахте какво имам предвид.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #39 -: Октомври 09, 2012, 11:09:39 am »
Мацки, сега нямам време да ви изчета. Гледам, че съм ви заинтригувала. :D
Довечера късно ще ви публикувам съществуващите до момента писма. :)

Писмата ги пиша аз, слагам ги тайно в плик и в нашата пощенска кутия. :)

А после с Мими отваряме пощенската кутия и с "огромна изненада" откриваме, че Мини Маус е пратила писмо, подобно на поредицата за Феликс. :D

За градините
При нас в общинските градини в Русе си има неписано правило. В началото на всеки месец всеки родител носи по един пакет салфетки, по една ролка тоалетна хартия и по една ролка кухненска хартия. Учителките имат право да събират пари единствено за куклените театри. Ние в началото на всяка учебна година събираме по 30лв. за учебни помагала. за друго не са ни рекетирали. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #40 -: Октомври 09, 2012, 11:15:55 am »
И аз мога да пращам писма, ако някой пожелае да получи такова от Димитровград :)


*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #41 -: Октомври 09, 2012, 11:18:34 am »
и ние носим в началото на всеки месец консумативи - руло тоалетна хартия, ролка домакинска, салфетки, пакет мокри кърпички и сапунче. събираме по 50 лв. в началото за ученически пособия и 10 лв. за вода, защото са с автомат. Това е така вече 4-та г.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #42 -: Октомври 09, 2012, 12:40:11 pm »
Информацията за зелена карта ми беше изключително полезна. Много благодаря за отговорите. Вярвам, че са били ценни и на други като мен.

Идеята за картичките е страхотна. И аз съм съгласна да пращам картички на който пожелае. Сега ще пишем ние с една цел, след това могат да си пишат и децата ни. Какво по хубаво нещо да си пишеш с приятел някъде там по света и в България.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #43 -: Октомври 09, 2012, 15:19:45 pm »
Кокиче, страхотна идея, адмирирам и ще участвам!
Харесва ми идеята писмата да бъдат на картички от различните точки на света.
Не бива да подценяваме и тази на Пешето в картичката да има герой
Разказвач.
Ако обаче се спрем на идеята нашите деца да разказват, ще избяга момента
на изненадата и магията, както и факта, че в това чудесно начинание
може и ще се включат и момичета който очакват своите бебета.
По-вълшебно ми е на мен да има разказвач!

Много голяма изненада ми поднесоха моите мишоци относно новата градина...
Митака се преобрази в тази група само за няколко дни, влиза вече сякаш у дома,
има приятели, ходи с желание и има голям напредък в работата с ръцете
което много ме тревожеше.
Калина обаче е в тотален стрес! Предполагах, че ще има мрънкане
когато осъзнае, че клубчето става ежедневие! Мислех си спокойна,
че открития и ведър характер който носи ще доведе до бърза адаптация,
но горко съм се лъгала!
Няма да влизам в детайли, но съм убедена, че са много мили с нея,
позволяват й да си полегне когато иска, водят я при Митака,
да смени обстановката. Вечер ухае на поне три различни парфюма,
такова гушкане пада!Знам и усещам, че тя е много привързана към мен,
но не съм предполагала, че е така силно...
Голямо емоционално изпитание ще е и за двете ни и
вероятно много време за да свикне.

Пожелавам здраве на всички малки и големи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #44 -: Октомври 09, 2012, 15:46:51 pm »
Привет в тази вече типична есенна седмица. Ние от предната се обзаведохме с поредния вирус. Тази седмица се лекуваме, дано следващата да стартираме пак!

Мише, и русите фурии, макар и много контактни са много чувствителни и раними. Особено когато не са се отделяли! Ще премине, ще се успокои, ама ....  :( мъка си е, признавам! Вики тръгна от 1,9 г. на ясла. И сега като не и е добре, мрънка и не иска да я оставя на друг, иска само "Мама" и това е!  :(
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #45 -: Октомври 09, 2012, 16:12:37 pm »
Мише, Яна, прибавям още една руса фурия в отбора.
Тя е мъничка и не мога да сравня с вашите момичета, нооооо "Мама" си е мама :D
Тя веднъж премина през етап на отделянето при тръгването ми на работа. И бяхме убедени, че тя по-лесно ще приеме яслата от племенницата, която досега все от майка си е гледана и е на година и половина. Да, ама не, племенницата влезе и излезе все едно си е в къщи, за разлика от София...

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #46 -: Октомври 09, 2012, 22:28:11 pm »
Ние започнахме седмицата вкъщи, защото момата от събота е с хрема и не минава и не минава това чудо. Що сопол се източи от носа й, вече се чудя отде ги вади :x Та утре ако е ок вече я пращам на градина, че и на мен сума ти работа ми се насъбра :( Сега осъзнавам колко различни са децата и как ни изненадват понякога с реакциите си. И аз очаквах от Дари, че поне ще отрази по някакъв начин преместването от ясла в детската градина, още повече след едномесечно отсъствие ако щете от града дори, но нищо подобно не се случи. От първият ден си тръгна все едно всеки ден е ходила там...Виж обаче клубчето е друга работа, ми не иска в клубче и това е...много рядко се отпуска да играе, дори когато има много познати деца. Особено ако мама е наблизо постоянно при мен виси или аз трябва да съм при децата и да играем. Вече гледам и да не я водя по такива места, поне да си спестя 5-те лева :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #47 -: Октомври 10, 2012, 06:13:38 am »
Надявам се силно бързо да се адаптират децата ни!

В никакъв случай не искам да правя драма от това!
Страдам с нея, защото тя страда и определено не се глези.
Но на мен ми е интересно друго, колко всъщност непредвидими са децата
и как поставени в определена ситуация реагират много далеч от нашите представи!
И макар и малки са толкова чувствителни и дълбоко преживяват всичко.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #48 -: Октомври 10, 2012, 08:45:11 am »
Добро утро!
Ако всичко е наред с изследванията на Ники, утре сутрин отива на градина. Аз съм единствената в семейството, която не е толкова сигурна, че детето ще свикне от раз с ходенето на градина. Дано не съм права де. За сега уж има желание да ходи, ама понеже не е тръгнала още. Като тръгне ще видим, стискайте палци.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #49 -: Октомври 10, 2012, 09:37:48 am »
Ами повярвай и ти! Нали психолозите все ни съветват да бъдем спокойни, когато на детето му предстои такова нещо, щото те децата, видиш ли, усещали нашето безпокойство и обратно - нашата увереност, че всичко ще бъде наред се предавала и на тях. Май има нещо вярно. Ама как може да е напълно спокойно майчино сърце!?
От мен - пожелания за бърза адаптация, да няма болести, да има повече усмивки на лицицето на мъничето!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #50 -: Октомври 10, 2012, 09:55:56 am »
Хубава седмица и от мен ! Дано адаптацията на всички дребосъци към детската градина е безболезнена и лека !
Мишанта , винаги се възхищавам с колко красиви думи "обличаш"  всяка болка и тревога.


Момичета , може ли мнение -двоумя се между няколко  стола за кола-важно ми е  удобството за сън , при дълъг път заспиваме.
За съжаление няма как да ги тествам на живо.

 -Britax Duo Isofix Plus
 -  Concord Ultimax
 -Britax Evolva 123 Highback Booster
 
http://www.youtube.com/watch?v=mWywxoIuceo&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=6HLdUd_AmYM

http://www.mothercare.com/Britax-Evolva-123-Highback-Booster-Car-Seat---Max/435990,default,pd.html?cm_sp=ProductFeatures-_-Category%2520landing-_-Britax%2520Evolva%2520123%2520Highback%2520Booster%2520Car%2520Seat%2520-%2520Max
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 10:04:46 am от nimika »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #51 -: Октомври 10, 2012, 10:00:48 am »
нова тема, специално за проекта с пощенските картички:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48651.new#new

прехвърляме обсъжданията на проекта там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #52 -: Октомври 10, 2012, 10:49:51 am »
Кокиче, прекрасно писмо, направо ме пренесе в София, но в една красива и чиста София  :D
Аз май забравих да се похваля, че записахме малките на "Хутбол"  :lol: - футбол в градината. Ама то на фона на темите за английския, чак ме досрамя, че за момента предпочитам да развивам спортното, да има къде да изразходват енергия  :lol: С 2 тренировки толкова нови неща са научили, че и запомнили и вечер си тренират в къщи - подават, спират топката, въобще може да са следващите "Бербатовци"  :lol: Ха, дано, пък майка им ще ходи по круизи на дърти години  :lol: От прощъпулника си знам, че те ще вадят парите като пораснат, че явно от прости инж. и банкер като нас с баща им пари не чакай  :lol:
Мише, ще свикне фурията, тя е просто като теб - чувствителна душа.

П.С.Писах, писах и забравих да споделя колко впечатлени са малките от почивката ни в Банско. Вчера идват при мен с едни телефони играчки и ми разказват един през друг: "Мамо, виж, тука снимах планината и езерата, а тука снимах Бански  :lol: " Това е новото име на Банско вече  :lol: И продължават: "Много е красиво, нали? Другата година пак ще те заведем"  :lol:
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 10:57:30 am от mimi26 »
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #53 -: Октомври 10, 2012, 10:50:14 am »
септември, София
Здравей, Мими!
Първо, искам да те успокоя, че аз (твоята плюшена приятелка Мини Маус) съм много добре! Така че ти не се тревожи за мен! Реших да попътувам малко. Качих се на един голяяяям автобус (тук съм нарисувала на самия ред на листа автобус) и пристигнах в София. Леле, този град е много голям! София е столицата на България. В София живеят 10 пъти повече хора, от колкото в Русе. Тук са милион и половина. Има много хора и много коли по улиците. Има трамваи - нещо като влак, но се движи по улиците на града. Но вдига ужасен шум. Има също и метрО. То пък се движи под земята и е много бързо. Тук посетих една много голяма църква - храм паметник Св. Александър Невски. Много е красива с позлатени куполи и много икони. Наблизо се намира Народното събрание. А срещу него има един голям паметник на човек върху кон. Този човек се нарича Цар Освободител. а булевардът, който минава там е целия с жълти павета.
Тук също има много музеи и много концертни зали и стадиони. Интересен ми беше музеят "Земята и хората".
Най-хубавото на София е, че има много паркове, където можем да си играем с теб!
Да, Мими, наистина прекрасни площадки! Ооо, и да не забравя, има зоопарк. Но там няма да ходя без теб, че ме е е страх от лъва.
Чао, приятелко Мими! Ще се върна!


Това бе първото писмо, което дъщеря ми получи от нейната любима играчка, която я бяхме загубили в мола. Реших да пиша, тъй като не знаех, дали ще успея да и купя същата, а тя е влюбена в тази си играчка.  Когато сме на почивка, Мини е постоянно с нас.  Дори Михаела и прави снимки, как Мини се вози на лифта в Банско, как играе с конструктора и т.н.


П.П. сега се чудя в коя тема трябва да ми бъде това писмо. :oops:

Ето от тази наша книжка взаимствах идеята.  http://www.helikon.bg/books/7/131815_pisma-ot-feliks.html

Мими,
а аз записах щерката на модерен балет. И аз като теб, предпочитам да се раздвижва. Пък за английския - ще видим... :wink:
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 11:09:50 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #54 -: Октомври 10, 2012, 10:52:59 am »
някой да има информация или мнение за т.н. "семинари Инсайт"?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #55 -: Октомври 10, 2012, 10:53:55 am »
Пеше, пожелавам и на двете ви бърза адаптация!
Моя съвет е да нямаш очаквания  :hug2:

Нимика, това място ме провокира да бъда толкова открита.
Тук сред вас намирам много спокойствие и подкрепа...винаги!
 :flower: Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #56 -: Октомври 10, 2012, 11:41:58 am »
"През ноември ще започне издаването на безплатни карти за градския транспорт за бебетата в София."

Пълната информация - тук:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1580812
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #57 -: Октомври 10, 2012, 12:00:48 pm »
Но на мен ми е интересно друго, колко всъщност непредвидими са децата
и как поставени в определена ситуация реагират много далеч от нашите представи!
И макар и малки са толкова чувствителни и дълбоко преживяват всичко.


Да ... всеки път се изумявам от това. Едно го мисля, то съвсем друго се получава ...  да знаете колко се старая Нико да няма лоши чувства към биологичната си майка ... не ща да и е благодарен или нещо подобно, обаче не искам да й е сърдит, да е гневен, да има лошо чувство. Просто мисля, че обидата и гнева тежат ужасно много на детето и го оболяват ... Говорила съм му, обеснявала съм ... не съм изричала лъжи от сорта на "много те е обичала, затова те е оставила" (междувпрочем мисля че това изречение е отвратително), обаче съм гледала да я представя в добра светлина ... Е няма братче ...снощи пак говореше на гормитите си и го чувам "Ние с вас си имаме истинска майка, тя ни обича и никога няма да ни остави, винаги ще е до нас и ще се грижи когато сме болни, не е  като първата ми майка, дето ме е оставила като бебе ..."

Много се натъжавам при такива моменти и се чудя аз ли съм виновна, да не би да съм казала нещо, което да го е настроило така ... бабите също са инструктирани и съм сигурна, че там няма пробив
В очакване ....
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #58 -: Октомври 10, 2012, 12:01:30 pm »
Пфу, тук се опитват да го направят от сега. В смисъл от 01.11 да искат детето да е с карта. Ама от 01.01.2013 трябвало да се вадят нови карти, които щели да важат за цялата 2013 година. Поредната недомислица според мен. Като че не можаха да го направят от началото на годината. Или картите да важат по година, от издаването им, или година и 2 месеца ... Все има и по-удобен вариант си мисля аз. Тъй или иначе няма да вадя карта до началото на следващата година, но това аз дето се качвам на автобус с малката 4 пъти годишно. А какво правят хората с по 2 деца, пътуващи редовно с ГТ?
Благодаря за пожеланията. Спокойна съм, доколкото е възможно. Тя е подготвена на теория какво има да става. Ще се справим, къде ще ходим.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #59 -: Октомври 10, 2012, 12:14:58 pm »
Това с картите е такава жестока ПРОСТОТИЯ ... Пешек въобще не е недомислица, много даже си е домислица ако питаш мен. Някой просто трябва да вземе едни кинти за да печата пластиките
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #60 -: Октомври 10, 2012, 12:23:00 pm »
Фуси, със сигурност не си ти виновна или пък някоя от бабите и не си казала нищо, което да го наведе на тая мисъл. Просто те го приемат така. Детското мозъче не може да приеме причината как някой може да ги остави - било то с обяснение, че е от любов или поради някаква друга причина. Просто не могат и се измъчват от това :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #61 -: Октомври 10, 2012, 13:10:38 pm »
Детското мозъче не може да приеме причината как някой може да ги остави - било то с обяснение, че е от любов или поради някаква друга причина. Просто не могат и се измъчват от това :(

ами то и възрастният мозък също се измъчва силно от изоставянето, като се замислиш...
неизбежни са тия драми и тия травми.
затова съм скептична относно информирането.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #62 -: Октомври 10, 2012, 13:26:00 pm »
Не знам, Джам, има възрастни и възрастни. Аз за себе си съм приела, че е по-добре да е в ранна възраст информирането, защото съм виждала какво става в късен етап и ако случайно леля Пена от съседния вход те информира... Затова и смятам, че по-безболезнено преминава този етап в по-млада възраст. Но пък кой може да каже в детската глава какво става :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #63 -: Октомври 10, 2012, 13:41:02 pm »
Вижте на какво попаднах в нета:

Ръцете ми заети бяха през деня
Не можех да играя или да ти почета;
Когато молеше и канеше ме ти,
За теб минутка аз не отделих.
Днес кърпих дрехите и сготвих, после прах,
Ти дотърча с рисунка и със весел смях,
И каза: „Мамо, Виж каква шега?"
Аз рекох „Синко, чакай малко, не сега"
Внимавам хубаво да те завивам,
Молитвата като си кажеш, и излизам,
на пръсти отивам лампата да загася ...
А трябвало е още миг да постоя.

Животът кратък е, годините летят и изведнъж –
Момченцето пораснало е и е вече мъж.
Не е край теб с молбите си безкрайни
И не споделя скъпоценните си тайни.
Албумите с картинки са прибрани,
Игрите до една са изиграни.
Молитвата вечерна, целувка за нощта –
Това са вече минали неща.

Ръцете ми, заети постоянно,
сега притихнали стоят.
Тъй бавен, муден, празен е денят.
Да можех да се върна и да сторя
Ония нещица, които искаше ти с: „Мамо, моля!"

Останах безмълвна...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #64 -: Октомври 10, 2012, 13:52:38 pm »
:flower: Мими 26, ми не ми помагаш.... :kiss:

Фани, никой не може да знае какво има в малките им главици,
а много и силно желая да знам.
Ние предполагаме само и се опитваме да подредим поне нашите чувства,
за да виждат те у нас уравновесеност и спокойствие!
Признавам си, на мен не винаги ми се получава!
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 14:32:34 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #65 -: Октомври 10, 2012, 13:55:12 pm »
снощи пак говореше на гормитите си и го чувам "Ние с вас си имаме истинска майка, тя ни обича и никога няма да ни остави, винаги ще е до нас и ще се грижи когато сме болни, не е  като първата ми майка, дето ме е оставила като бебе ..."

Много се натъжавам при такива моменти и се чудя аз ли съм виновна, да не би да съм казала нещо, което да го е настроило така
Няма как да убедиш гормит, че черното (или червеното) е бяло.
Всяко дете се страхува да не се изгуби, да не бъде изоставено... и е много добре да знае, че няма да бъде оставено. Нали и първата майка се е погрижила ти да го намериш преди да го остави?

У нас Марио постоянно повтаря на Ники, че мама никога няма да го изостави и дори да се загуби, пак ще го намерим. И същият този Марио, като реши да влезе в тоалетната преди да тръгнем за училище и ми крещи: "Изчакай ме, да не ме забравиш!" Да не е, да тръгна без него.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #66 -: Октомври 10, 2012, 14:23:32 pm »
mimi26, аз простичко се  разплаках ...


*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #67 -: Октомври 10, 2012, 14:28:26 pm »
След като са национални т.е. важат за цялата страна, за цялата година и за всички видове транспорт не виждам смисъла да ги има тези карти. Освен да се усвоят едни пари за карти и да се възложи работа на някоя фирма на наш човек. Иначе възрастта на децата е видима + - 1 година.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #68 -: Октомври 10, 2012, 14:46:00 pm »
mimi26, аз простичко се  разплаках ...
Аз също...

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #69 -: Октомври 10, 2012, 15:29:35 pm »
Фуси, а защо те притесняват тези размисли на сина ти? Той вече не е бебе и си прави собствени "изводи за вселената" т.е. не е нужно ти, или някой друг директно, индиректно, случайно, или не - да сте му внушили подобно отношение към биологичната му майка. Това си е НЕГОВО отношение и мен ако питаш - то е съвсем "здраво" и почиващо на желязна логика, съответстваща на възрастта му. Мама /ти/, която е до мен, грижи се обича ме, никога няма да ме изостави е добра, а мама /биологичната/, която НЕ Е всичко, което си ти за него е лоша. Черно/бяло, съвсем нормално, засега светът за тях е изчистен от доста нюанси, точно както е в детските приказки - положителен, отрицателен герой, хепи енд - точка. Ще дойде и друго време, ще гради и по-сложни мисловни конструкции по темата, преценката му ще се променя още много пъти и в много посоки.
Наистина не мисля, че имаш основания за тревоги в конкретния случай.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #70 -: Октомври 10, 2012, 16:16:51 pm »
Това стихче, публикувано от МИМИ 26 се казва "Заета мама" и е качено в сайта на нашата градина. Бях го сложила на екрана на компа, ама за добро утро всяка сутрин си поревавах, та ... го скрих!  :(
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #71 -: Октомври 10, 2012, 17:00:00 pm »
Ами аз се радвам, че той ми има доверие. Радвам се че съм го заслужила ... тъпо ми е, че изоставянето го е наранило ... ама аз това си го знам  :wink:

Просто се изненадвам как въпреки откровената ми манипулация  :oops: да предизвикам положителни чувства към БМ, то си я обвинява човечето ... знам че е прав, че има право на гняв всичко знам, ама ми е тъжно така да го чувам
В очакване ....
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #72 -: Октомври 10, 2012, 17:30:25 pm »
... тъпо ми е, че изоставянето го е наранило ... ама аз това си го знам 

Хубавото е, че има в главицата си защитен механизъм - уверението, че те има теб и че изоставянето няма да се повтори, а така светът става добро и сигурно място.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #73 -: Октомври 10, 2012, 19:40:01 pm »
Мен и синът на Фуси ме разплака...

Пък ако знаете какъв грях имам аз към моето дете, ще трябва цяла тема да отворя, а не да пиша в "Клуб-Лоша майка"..
По едно време в безсилието си да го склоня да направи нещо, го плашех, че тръгвам и го оставям сам и го наказвах като отивах в другата стая сърдита. После осъзнах, че за едно толкова малко дете, това е равносилно на изоставяне, ама...  osi_13 Направо съм си за трепане. Трябвало е някой да ме тресне здраво зад врата, че да ми дойде акъла.

От както спрях тази порочна практика, детето страшно много се промени. По това време имахме проблеми дори като го оставям за няколко часа при баба му, с която е свикнал много.


*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #74 -: Октомври 10, 2012, 22:03:33 pm »



Това е "шедьовъра" за петък за детската градина за рожденния ден на малката.Формата е странна , но това e заради броя на децата,сложих и кухненско фолио под свещите,да предпазим тортата от запалване :)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #75 -: Октомври 11, 2012, 10:04:09 am »
Delica, този шедьовър ти ли го направи? Страхотна е тортата, възхитена съм! Хубав празник :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #76 -: Октомври 11, 2012, 10:11:32 am »
Мен и синът на Фуси ме разплака...

Пък ако знаете какъв грях имам аз към моето дете, ще трябва цяла тема да отворя, а не да пиша в "Клуб-Лоша майка"..
По едно време в безсилието си да го склоня да направи нещо, го плашех, че тръгвам и го оставям сам и го наказвах като отивах в другата стая сърдита. После осъзнах, че за едно толкова малко дете, това е равносилно на изоставяне, ама...  osi_13 Направо съм си за трепане. Трябвало е някой да ме тресне здраво зад врата, че да ми дойде акъла.

От както спрях тази порочна практика, детето страшно много се промени. По това време имахме проблеми дори като го оставям за няколко часа при баба му, с която е свикнал много.


Джиджи, при мен този грях е по три:(:(:(

И аз така "плашех" децата в моментите в които не са ми издържали нервите. Те и сега се страхуват ако реша да затворя вратата на стаята им за да не става течение примерно и аз не съм в стаята.

Делица, страхотна е тортата:)

Мими, бива ли да разревеш половината форум?:):):)
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #77 -: Октомври 11, 2012, 11:03:32 am »
Дели, много хубаво се е получила тортата. Приятно изкарване на празника утре!
Ние сега сме на вълна правене на картичка за всяко дете за да му благодарим за подаръка.

Иначе, вчера бях привикана при директорката, защото синът ми СИСТЕМНО се напикава  :x. Почуствах се така, все едно са го хванали да пуши марихуана в тоалетната. Детето се напика във вторник, преди това поне 10 дена не е имало инцидент и в началото на учебната година се беше напикал 3-4 пъти. Те са сборна група и на двете групи учителките се редуват и подозирам, че тези на другата група наместо да ми кажат на мен, да купя подлугани, са ходили да ме клепат пред директорката. Днес беше на смяна госпожата от неговата група и тръгнах да и говоря со кротце и со благо и тя вика, мен ме нямаше 10 дена, разбира се че първо на Вас ще кажем, ако има проблем, та ми стана ясно кой е виновен... Сега на всичките под ред ще им намеля, че ако имат проблем с детето ми е редно първо на мен да ми кажат и заедно да разрешим проблема, а не да тичат да занимават директорката с глупости. Директорката ги защити, че видите ли им било неудобно на госпожите да ми кажат  8O, че какво да им е неудобно той е на 3 не на 13...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #78 -: Октомври 11, 2012, 11:29:08 am »
оф, Гери, пълно е с глупачки по детските градини, за съжаление...
хич не им цепи басма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #79 -: Октомври 11, 2012, 11:36:22 am »
Да. С такива дивотии се сблъскваме от страна на учителките понякога. Ама на мен като ми случи, взема, че се пооплача на моя съпруг,да ми олекне, а той  все ме "успокоява", че учителките са си една особена порода и да не им се връзвам много много и така...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #80 -: Октомври 11, 2012, 11:40:37 am »
Ох, моето човечЕ от днес е на градина. Детето прие нормално нещата, интересно ѝ беше. Плясна ми набързо една целувка и отпраши към стаята с децата. Мама се държа геройски, врътна се и си тръгна без да надзърта през прозореца и без да слухти отвън. Но сега като съм сама ми е едно притеснено ... ама ще ми мине де няма начин.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #81 -: Октомври 11, 2012, 11:54:41 am »
Гери... 8O потресаващо е това...вместо да се опитат да ти помогнат,
макар за мен това да е напълно естествено да му се случи на дете на тази възраст,
да те викат да те порицават едва ли не, това е.... думи нямам!

Калина от определено време се опитва да бъде съвсем самостоятелна
в ходенето до тоалетна, но стреса си оказа своето влияние и три дни взимам за пране бикини,
което означава, че просто леко се изпуска, защото панталонките са сухи!
Не са ми правили забележка, дори в понеделник у дома видях, че е с резервните гащуранки
и се обадих на лелята която беше там да питам за пижамката,
дали трябва да занеса суха на другия ден, каза че е суха,
и да попълня липсата в чантичката с нова резерва!
Отдавам това и на друго, тя говори все още доста неща неразбираемо
като разменя словореда и за случая казва "Пика се ми" / вместо "Пишка ми се"
И е важно да похваля нашите лели и сестрата която е взела Калина
под свое крило и вече имаме малък напредък с адаптацията!
Тя е единствената която плаче в момента и в това да я успокояват се включват всички
което ме изненада, знам, че не преиначават защото ще го усетя, а и всички включая и
Митака разказват едни и същи истории относно това как плаче за мен и как я успокояват!

Пеше  :hug2:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #82 -: Октомври 11, 2012, 12:24:26 pm »
оф, Гери, пълно е с глупачки по детските градини, за съжаление...
хич не им цепи басма.

 :lol: :lol: Ми как да не те обичам а?  :bighug:


Аз и друго да попитам ...какъв е проблема, че едно 3 годишно дете се е напишкало. Изобщо това проклето напишкване защо се превръща в такава драма никога няма да разбера. Това са деца на по 3 години - ами ще му сменят гащите, няма да си изкълчат ръцете

ПС
"системно се напикава" ... да им имам речника
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 12:28:48 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #83 -: Октомври 11, 2012, 12:31:29 pm »
Много им се радвам тук в това отношение - напишкало се, отплеснало се, наакало гащите - няма драма, слагат му оборотни дрехи, връчват по една торбичка с мокрите и това е. Къде ти напикава се системно или нещо друго, че и да ни привикват на директорски килим... :? Много съм им благодарна за това, че помогнаха и за двамата да махнем памперса без проблеми и без драми и да не ги гоним като империалисти.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #84 -: Октомври 11, 2012, 12:54:54 pm »
Точно коментирахме с колежка вчерашната родителска среща, на която и направили забележка, че сина и системно се напишква. Това след 2 чифта мокри гащи на първата седмица посещение на детска градина  8O Тя е перде и не се впечатлява, но може ли такава диващина!?!? То си било система в градините, а не изключение.

hope-love, баща ми казва "зелен кон и умен даскал няма"  :oops: е, бях го споделила, с учителката си в начален курс, и спря да го казва до завършването ми... Естествено, това е шега и не желая да обидя никого.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #85 -: Октомври 11, 2012, 14:13:49 pm »
Моята девойка се прибра преди време и със сълзи на очи ми обясни, че лелята в градината и казала: Майка ти да купи хартия, щото на едно акане по един топ отива. Явно е било с хубав тон, щом до рев го докарахме от обида...

Просто нямам сили да коментирам. Бива, бива простотия ама...намокрила се, носила си книги, подсказвала, тръгвала бавно от тоалетната, бавно вършела нещото в тоалетната, ходела до тоалетната по време на сън, бършела се с прекалено много тоалетна хартия, пиела много вода и затова пишкала често, да и пусна стерилна урина, защото пишкала преди сън и по време на сън почти всеки ден! На въпроса ми: А Вие колко вода пиете на ден и колко пъти пишкате преди и по време на обедният ви сън, не получих отговор!!! Хъм ма хъм начи! osi_13 :balk_150:

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #86 -: Октомври 11, 2012, 14:16:00 pm »
Дели, как можах да пропусна тази красота...
Ако е твое дело, браво, страхотна е станала!
Хубав празник утре и от мен!

Лидеosi_13
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #87 -: Октомври 11, 2012, 15:31:29 pm »
Е, добре де, аз не мога да разбера какво се очаква от една майка на напикаващо се дете да направи, като я смъмри директорката- да вземе мерки 8O Може би да хвърли един хубав бой на детето, та друг път да не си позволява такива волности  :lol:
Тия госпожи май вече са се самозабравили нещо...


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #88 -: Октомври 11, 2012, 15:48:37 pm »
На моя първокласник май му идват в повечко домашните. Всеки ден учене до 15.30 и после един куп домашни по английски и математика, spelling тест с диктовка от четирибуквени думи 2 пъти седмично, science тест всяка седмица, множко ми се струва за едно дете, дето още няма 6 :(
Не ще да си пише домашните - тръшка се, реве, жалва се, пухти - абе целия артистичен арсенал.
Айде, оплаках се, отивам да си доразопаковам кашоните :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #89 -: Октомври 11, 2012, 16:37:31 pm »
Момичета радвам се,че ви е харесал "шедьовъра",мое дело е разпечатах шаблона от крокотак и така,утре снимка с рожденничката,така се вълнувам все едно сватба стягам  :D.Довечера ме чака едно голямо чистене,но преди това сме на гимнастика,голямо търчане пада в последно време,не знам при вас но мъжът ми не издържа на това темпо, а пък аз въобще не ме касае салатата и манджата ама,любовта минавала през стомаха на мъжа  :lol:л.Занимавам се и с мои неща за които от раз прежалвам салатата,но половинката не вижда така нещата  :?.Другата седмица го пращам на един риболов и малко да отдъхна и аз 8)Изпитвам ужасна нужда да остана без мъжко присъствие .....
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #90 -: Октомври 11, 2012, 16:45:12 pm »
Лидия, на тези май космосът им пречи.  :x

И при нас не е имало драми, затова че се бил напикал или наакал. Преобуват го, връчват ми мръсните дрешки. Когато започнахме да махаме памперса и им носех по 3-4 комплекта в яслата, които вечер ми се връщаха напикани. Казаха, че щом сме решили и сме започнали, би било добре да не му слагаме повече памперс и че ще се научи. Така и стана. Не виждам какъв им е проблемът. Да не говорим, че в градинска възраст могат и сами да си сменят гащите, ако им дадат в ръцете чистите. Дечурлигата, включително и моят син, се обличат сами след обедния сън и няколко пъти го намирам с копчето на панталона на гърба или гащи, чорапи, понякога и блуза наобратно.  :lol: Но определено смятам, че е добре да се учат на самостоятелност.

Ани, още много ли ти остават?

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #91 -: Октомври 11, 2012, 16:56:14 pm »
Блус Скай, тук има разлика между ясла и градина.. Е не навсякъде е така, ама често се среща различно отношение към децата. В детската градина били по-малко персонал на повече деца, пък и децата били по-големи и това се ползва за оправдание...


*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #92 -: Октомври 11, 2012, 17:05:29 pm »
джиджи, в групата на моя син има и деца под три години, които са си още с памперс. Самият той носи такъв за спане. И да се опитвам да го махна, като се събужда мокър, не виждам смисъл. Иначе в момента учителката е сама заедно с един доброволец, но той няма педагогическо образование. Не знам. Понякога си мисля, че всичко, което описвате, е като остатък от социализма - да се набие канчето на родителя, да му се покаже как той нищо не разбира.  :( Може и да греша, де, но на пръв поглед все ми се струва, че родителите все биват поучавани.

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #93 -: Октомври 12, 2012, 09:35:28 am »
Единственото, за което ме е грижа, когато някой учителка в детската градина се изцепи нещо по отношение на детето ми е това, да не му създаде някакво притеснение, макар и временно, мисля, че те в тази възраст бързо забравят ако е някаква забележка или порицание за дреболия.Все пак вмимавам "системните" наказания, за които ми разказва да не му създата по-трайна нагласа, че е лош или нехаресван от учителките. Казвам му, че го наказват защото е бърборко, което по принцип не е лошо, но по време на ядене или занимания пречи на другите деца и на госпожите, ако не спира да говори. Дори казвам, че може би ние сме виновни, защото от малък не сме го научили, че по време на ядене не бива да се говори, а пък в градините още важи правилото "когато ям, съм глух и ням". Изобщо говорим си в къщи и детето се успокоява, ако е било наказано или нагрубено от накоя госпожа. А то поводи доста - например, нарекла го "клюкар", щото сигнализирал, че едно дете бие друго дете /не него - забележете/. Значи грижата за другарчето и опита да му осигури защита от госпожата се харектериза с тази негативна дума, при това - оказала се до тогава непозната за моето дете, но то усетило по тона, че не е нещо хубаво. И айде пак дълги обяснения с цел да е спокойно детето, ама ако може и да се запази авторитета на учителката, което повярвайте в подобни ситуации е много трудно. Но кой и как да успокои майката, привикана при директорката заради напикаването на 3-годишно дете - това не знам. Освен само да им тегли една майна, извинявам се за израза.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #94 -: Октомври 12, 2012, 10:35:48 am »
А то поводи доста - например, нарекла го "клюкар", щото сигнализирал, че едно дете бие друго дете /не него - забележете/. Значи грижата за другарчето и опита да му осигури защита от госпожата се харектериза с тази негативна дума, при това - оказала се до тогава непозната за моето дете, но то усетило по тона, че не е нещо хубаво.

това е толкова антипедагогично и антиморално, че аз с моите къси нерви, не бих се сдържала и бих разговаряла с тая госпожа. ще я питам за мнение по един простичък пример - ако нея я нападнат по тъмна доба да я обират или изнасилват, аз трябва ли да подмина мълчаливо и да не се обадя поне на 112, за да не съм клюкар?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #95 -: Октомври 12, 2012, 12:24:45 pm »
Хич не им се връзвам, ама бях потресена от това с какви глупости бива занимавана директорката без първо да е говорено с мен и аз да кажа "йок, няма да донеса подлугани или оправяйте се мен не ме е грижа"... Както и да е аз говорих с неговите госпожи, отхвърлих всички съмнения, че са били те и си затвърдих убеждението, че са били темерутките на другата група. Сега нямам търпение да си отидат в помещенията на тяхната група и тия другите две да не ги виждам до лятото когато ще са сборните групи. Иначе за слагане на памперс категорично ми беше казано, че не е възможно и вчера на родителската среща на Ели получих по случайност обяснение. Госпожата обясни ситуация с долнокачествената тоалетна хартия, за която има пари градината, залепила се на дупето на едно от децата и то помолило да му помогнат да я махне, и тъй като им е забранено да пипат децата по интимните части (в което има смисъл), госпожата повикала и лелята, за да има свидел и за да не стане, после "ама госпожата ме пипа еди къде си".
hope-love, това пък с "клюкара" направо е върха  8O. Джам, добър пример е дала. Някой хора, се чудя за какво са им тия глави, явно само за красота или за да не почват отведнъж...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #96 -: Октомври 12, 2012, 13:34:48 pm »
Гери, а нямат ли мокри кърпички?  8O На нас са ни казали да носим по една кутия. Родителите се редуват. Учителката ни ги иска, когато прецени. По същия начин и с пастата за зъби.

джам:good_post:

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #97 -: Октомври 12, 2012, 14:20:29 pm »
Имам питане,препоръчайте ми паста за зъбки за дечицата :P

Пеше мен този момент ме плаши от сега,дано свикнете бързичко всички :grouphug:
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 14:23:00 pm от бина »
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #98 -: Октомври 12, 2012, 14:22:13 pm »
Болна тема с гадната тоалетна хартия............в градината.

Блу скай ,фирмата която е спечелила при нас и зарежда с консумативи,градината представи си няма мокри кърпи в списъка.И като за капак онзи ден при поръчани 100 пакета салфетки,фирмата доставя пакет от 100 броя салфетки.Но виждате ли когато родител,предложи да занесе мокри кърпи от себе си това било рекет към родителя.Ами тогава си сменете доставчика,да ама как нали е то обкръжението на някой управляващ,скапана корупция,ще ни смачка и унищожи като народ и общество.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #99 -: Октомври 12, 2012, 14:41:01 pm »
Болна тема с гадната тоалетна хартия............в градината.

Блу скай ,фирмата която е спечелила при нас и зарежда с консумативи,градината представи си няма мокри кърпи в списъка.И като за капак онзи ден при поръчани 100 пакета салфетки,фирмата доставя пакет от 100 броя салфетки.Но виждате ли когато родител,предложи да занесе мокри кърпи от себе си това било рекет към родителя.Ами тогава си сменете доставчика,да ама как нали е то обкръжението на някой управляващ,скапана корупция,ще ни смачка и унищожи като народ и общество.

Направо не знам какво да кажа. Хем сърби, хем боли, а в крайна сметка потърпевши са децата.  :(  Съжалявам!
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 15:18:19 pm от blue_sky »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #100 -: Октомври 12, 2012, 14:54:23 pm »
Имам питане,препоръчайте ми паста за зъбки за дечицата :P

за деца до 2 години - паста без флуор. такава е Ненедент синята.

за деца от 2 до 6 години - паста с минимално съдържание на флуор. такава е Ненедент жълтата, Аквафреш Кидс 0-6, Елгидиум (скъпа е) и други.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #101 -: Октомври 12, 2012, 14:56:33 pm »
Аз сега се замислям, че на малкия не съм му сменила пастата за зъби и още си кара с Ненидента без флуаор. Дали е проблем това и каква е причината да трябва да се сменя след 2 годинки?


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #102 -: Октомври 12, 2012, 15:28:40 pm »
Уф, тук в Пловдив нещо се престарава Тотев на тема „Рекет на родителите“ и е забранил всичко. Не се купуват мокри кърпички и вода, нищо не се купува. Бършат се с тоалетна хартия, лелките май не щът да го правят или го правят през пръсти. Моята е била 1 ден там, но имам приятелка, чийто син е в същата градина вече трета година. та от нея го знам това. И ето вчера се наакала момата, забляла се, не казала, както и да е. Но като се прибра и само пишна на гърнето, дупето ѝ още имаше мръсно от акото. Значи не е избърсана както трябва. Уча, уча ама е малка още.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #103 -: Октомври 12, 2012, 15:47:07 pm »
Благодаря Ви
jam точно твоят пост прочетох от 2007г.за тази паста когато първо потърсих отговор с търсачката:lol:,
но реших пак да пита,че доста вода изтекла от тогава :P
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #104 -: Октомври 12, 2012, 15:50:05 pm »
Да, тук Тотев много се престарава. Ние събирахме по 20лв за цялата година и ще събираме евентуално по 5лв на месец за да им сменим гардеробчетата. Тошко е ходил всичко на всичко пет дена, като първия ден се прибра и се оказахме с шарка и миналата седмица вече тръгна уж , сега сме си вкъщи и със сопол. Аз му слагам мокри кърпички в раничката, единият ден ми го доведоха преоблечен целия, бил си пишнал като е ходил до тоалетна, защото не може да пикае сам прав, така и не успях да го науча. Като питах защо е преоблечен госпожата която беше на смяна не знаеше, но на другия ден ми даде дрешките и ми каза , че станал инцидент, без никаква злоба или каквото и да е, случват се такива неща, те са още малки. Ние си носим за леглата такива чаршафчета, ако случайно се напишкат. За сега не са ми казали да нося ново. Но цяла седмица у дома ми прави пазарлъци, че бил още със сопол и нямало да ходи на училище. А той от понеделник е добре, с леко зачервено гърло беше, няма течащ нос, но реших да си го държа у дома, сега като кихне излиза секрет, но не тече постоянно нослето. Записах го на футбол и сега няма търпение да рита, но мама да го вземе веднага след като се наритал. Смесени чувства го тресат. Одеве отидохме до баба му и ми съобщи , че на детската градина било по хубаво отколкото у баба му.
Пете, ще свикне Ники, само да е здравичка.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #105 -: Октомври 12, 2012, 16:06:05 pm »
Благодаря Ви
jam точно твоят пост прочетох от 2007г.за тази паста когато първо потърсих отговор с търсачката:lol:,
но реших пак да пита,че доста вода изтекла от тогава :P

бина, ами то се оказва, че няма много бебешки пасти за зъби на пазара, които да са напълно без флуор. например, тая аквафреш кидс е с флуор, а я дават уж за 0-6 г. а малките деца не могат да изплюват, те гълтат пастата и не е желателно да е флуорна.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #106 -: Октомври 12, 2012, 16:09:09 pm »
Аз сега се замислям, че на малкия не съм му сменила пастата за зъби и още си кара с Ненидента без флуаор. Дали е проблем това и каква е причината да трябва да се сменя след 2 годинки?

джиджи, аз карах на безфлуорна паста до 5 години и отгоре. като отидохме за сефте на зъболекар, се установиха 3 микрокариеса и зъболекарката веднага попита с каква паста мием. като разбра, веднага нареди да минем на флуорна вече и набеди липсата на достатъчно флуор за тия кариеси.

после и други причини изтъкна, де, но беше категорична, че след 2-3 г. трябва да се започне миене с паста с малко съдържание на флуор, подходяща за съответната възраст. и да се слага по 1 грахово зърно от пастата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #107 -: Октомври 12, 2012, 16:12:15 pm »
Оооо, Ели, знам че ще свикне. Днес се пазареше малко да не ходи, защото „ аз вчеа ходих вече“ :lol: ама не ѝ мина номера.Какво ли е очаквала - отиваш веднъж и край. Другият лаф беше - „и нямаше никъви песни да пяхми“. Пък то аз нали от стремеж да я убедя колко ще е хубаво в градината, съм казвала, че ще пеят песнички. Май е трябвало да наблегна на всекидневното посещение, ма кой да знае. :D
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #108 -: Октомври 12, 2012, 17:06:25 pm »
Благодаря ти, jam! Ще взема да му купя нова, макар че малко ми се свиди тая скоро я купувах:) Ама да се бях сетила да питам по-рано :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #109 -: Октомври 12, 2012, 17:10:19 pm »
джиджи, нека излапа тая паста, па тогаз купувай нова. не е чак толкова спешно... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #110 -: Октомври 12, 2012, 20:19:54 pm »
На Чико също има безфлуорна http://kasida.bg/chicco-plodova-pasta-za-zybi-50-ml-6-meseca-213-5959.html
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #111 -: Октомври 12, 2012, 21:35:52 pm »
Е, добре де, аз не мога да разбера какво се очаква от една майка на напикаващо се дете да направи, като я смъмри директорката- да вземе мерки 8O Може би да хвърли един хубав бой на детето, та друг път да не си позволява такива волности  :lol:
Тия госпожи май вече са се самозабравили нещо...
И аз точно това се питах като го четох това. Обаче ще ме ивиняввате за анти-родното изказване, но в България почти всеки се самозабравя. Навсякъде някой прави забележка на някого за нещо, което не му е работа.  Освен това масово има някакви ненормални изсиквания дете да не е шумно, да не пипа нищо, да стои мирно, да не плаче при медицински интервенции, сега и тези с кой акъл може да мъмрят, че се 3 годишно дете се напикало - бе понякога имам чувството, че всички са изкукали или никога не са имали деца и като че ли с годините все по-малко и по-малко имам търпение за подобни простотии. На мен ако ми го бяха казали точно това щях да ги попитам - какво точно искат от мен и ако нямат конкретно предложение да не ми губят времето и да не ми тормозят детето.


  
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #112 -: Октомври 12, 2012, 22:29:27 pm »
А ето какво се случва в нашата градинка:
http://www.moreto.net/novini.php?n=188448&p=4
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #113 -: Октомври 12, 2012, 23:53:11 pm »
А ето какво се случва в нашата градинка:
http://www.moreto.net/novini.php?n=188448&p=4

директорката отива на екскурзия в Брюксел? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #114 -: Октомври 13, 2012, 00:15:11 am »
Е, за мен е по-важно това, на което учат децата ми и самата инициатива, но щом казваш, че пътуването на директорката е новината  :P  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #115 -: Октомври 13, 2012, 00:36:51 am »
ами, мими, то в това инфо практически друго не пише...
какво точно е направила градината, защо, аджеба, е избрана за отличник по темата... нищо не пише. какво друго да си помислим?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #117 -: Октомври 13, 2012, 01:35:12 am »
Освен това масово има някакви ненормални изисквания дете да не е шумно, да не пипа нищо, да стои мирно, да не плаче при медицински интервенции, сега и тези с кой акъл може да мъмрят, че се 3 годишно дете се напикало - бе понякога имам чувството, че всички са изкукали или никога не са имали деца и като че ли с годините все по-малко и по-малко имам търпение за подобни простотии.

И аз се възмущавам от това! Майка ми е типичен представител на това поколение с тези разбирания. Тя ги държи много строго децата и ми е казвала, че съм ги разглезила. Та те са си деца. Гледам ги според моите си разбирания, не според нейните. Спомням си, как на мен все ми казваше: "Шшшшш, тихо! Тук сме в аптеката / банката / болницата. няма да ме излагаш! Дръж се прилично и пази тишина!" И други в този стил. Сега същите неща ги казва на децата. Тя винаги се е страхувала, да не я изложа, че не седя мирно или говоря силно.

А когато това лято ми се наложи на няколко пъти да водя децата в тетевенската болница, там почти всяка сестра или докторка не пропускаше да се скара на ревящата Михаела, да спре да реве, защото тук е болница и не се вдига шум! И че, ако не спре, ще вземат инжекцията! Мамка им! :x Вместо да опитат да я успокоят, те я разстройваха още повече. :(

А веднъж влизаме в едно магазинче за детски чорапи и чорапогащи с цел да купя. Но дядото зад щанда направи забележка на детето, че "само се гледа - не се пипа!". Ами, излязохме си. Щом стоката му е само за гледане, а не е за продан. :wink: :lol: :lol:

При нас пък, на родителската ни съобщиха за нова дивотия. Вече ако детето има 3 дни отсъствия - трябва да носим мед. бележка или по семейни причини, за да му извинят отсъствията. Е, добре де, защо? нали не е задължителна ДГ във втора и трета група? какви отсъствия толкова? :? Аз я водя там на добра воля, а те чак пък отсъствия да и извиняват и то още във втора група? :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #118 -: Октомври 13, 2012, 01:39:51 am »
При нас пък, на родителската ни съобщиха за нова дивотия. Вече ако детето има 3 дни отсъствия - трябва да носим мед. бележка или по семейни причини, за да му извинят отсъствията. Е, добре де, защо? нали не е задължителна ДГ във втора и трета група? какви отсъствия толкова? :? Аз я водя там на добра воля, а те чак пък отсъствия да и извиняват и то още във втора група? :?

да извинят значи да не дължиш пари за тия дни. ако не занесеш бележка, ще ти начислят такса. винаги е било така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #119 -: Октомври 13, 2012, 02:24:22 am »
Благодаря за разяснението, Джам.
Но, както знаем градините са общински и всяка община си има свои правила. До сега в Община Русе не е било така. това ни го съобщиха като новост. Досега с телефонно обаждане се разбирахме чудесно. Например, в понеделник сутринта звънвам и съобщавам: "Михаела отново е кашляща и няма да я водя тези дни." Ако е отсъствала една седмица - нося бележка. Ако е било по-кратко отсъствия - не нося нищо.

Е, няма на къде. Ще се съобразим. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #120 -: Октомври 13, 2012, 08:34:36 am »
И аз все се притеснявам, че като влезем в аптека, магазин, банка, децата много викат и лудуват. Незнам колко е нормално да са непослушни, но е факт, че ми е неудобно. А ходя с тях, знаете защо-няма на кого да ги оставя понякога:)

Сега като ви чета, разбирам, че понякога прекалявам.

Наскоро в хранителния магазин в който сме редовни клиенти един мъж на около 60 години с доста груб глас се обърна към децата с думите "я излизайте навънка да викате, тук да не е детска градина". Само бързата реакция на продавачката ме спря да му кажа нещо и аз. Момичето зад щанда го погледна и му вика "Ако не ви понася шума, има и други магазини наоколо".

Гледам и с количеството паста за зъби на децата прекалявам:) Ще се поправя:)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #121 -: Октомври 13, 2012, 09:13:04 am »
Говори на висок тон, бъбри с всички наоколо независимо дали искат да я слушат или не, пипа ниско изложените неща .... Само за последното правя забележки вече, понеже не ми се плаща счупена или повредена стока. Но и аз в началото се опитвах да я карам да мълчи, да не занимава хората с нейните неща. Но пък няколко пъти възрастни хора ми казваха „ малко е детето, нека си говори с когото иска“. Това когато се опитвах да ѝ обясня, че никой не се интересува от нейните работи и да не досажда на хората. Май и аз имам спомени от старата школа на възпитание - „Не тичай, не говори силно, не закачай възрастните ....“. Има сигурно някаква „златна среда“, ама не вярвам да съм я улучила още.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #122 -: Октомври 13, 2012, 09:33:06 am »
... Вече ако детето има 3 дни отсъствия - трябва да носим мед. бележка или по семейни причини, за да му извинят отсъствията. Е, добре де, защо? нали не е задължителна ДГ във втора и трета група? какви отсъствия толкова? :? Аз я водя там на добра воля, а те чак пък отсъствия да и извиняват и то още във втора група? :?

Трета вече е задължителна предучилищна, като избор на родителя е дали детето ще е в детска градина или училище. И допреди в София с наредба на кмета имахме право на 30 дни отсъствия по домашни причини, а вече за предучилищната са 10, като 7 от тях задължително с разрешението на директора на градината. А по медицински причини е неограничено.

Аз както бях писала, че детската градина е за моето дете, така лекарите ме съветват да я спра за известно време. След поредното боледуване и 10 дена антибиотични капки в носа, напълно оздравяла я пуснах на детскат сряда, а в четвъртък вечерта вече беше с хрема и кашляща. Вчера скочих на ушите на педиатърката, та излезох с кабинета с две направления за изледване на гърлен и назо-фарингиален секрет. Та днес двете си направихме изследвания и ще видим какво ще излезе.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #123 -: Октомври 13, 2012, 09:54:04 am »
Правя и забележка да не вика и да не тича като обезумяла. Знам, че са деца, ама ми е неудобно. За други дечица, трябва много да беснеят някъде, за да ми направи впечатление и понеже знам, че са на периоди и няма как да се вържат на каишка, някак си просто не ги чувам, колкото и да са шумни. Еми има хора на години, дето не са си гледали децата или са забравили и си мислят, че команда мирно трябва да се изпълнява. Гледам да не си губя времето с тях. С Мони много обичаме да пазаруваме. И детето иска да пипне, да види, да пробва, да се почувства равен и модерен човек. Позволявам и. Като ще и се купуват обувки е редно тя да се включи в избора им. Разбира се взима една обувка, обсъждаме, връща и взима друга внимателно. Имало е забележки от сорта на: Да не бутне тук обувките!!! Отговаряла съм: То затова има персонал, да реди! Забележки повече не са ми правили. Много се радва един ден, в Младост в Хита има едно магазинче за детски дрешки. Искахме да и купим дънки. Девойката и изкара 10 чифта и я накара да обуе почти всички. Ушите и мърдаха от радост.  :lol: Купихме и едни дънки и две панталончета от там. Беше 30 минутно модно ревю. Много беше щастлива.
В къщи и се ядосвам много на вечеря. Много обича, докато яде да си запушва с краката носа. Ей бога ми, побеснявам. Все обяснявам, че мястото на краката е на земята, но чува ли ме някой... :lol: Той и баща и виновен, защото все я пита как го прави този номер и ако и сложи салфетка, дали ще може така да си издуха носа. Идва ми да ги обеся двамата  :lol:

И в заключение да кажа, че  :lol: в повечето случаи в които сядам някъде с повече деца. Обикновенно децата не ги чувам, а крещят родителите им. И аз в някои случаи  :oops:, но гледам да е само в най-наложителен момент. Така, че какво да се сърдиш на 1-2-5 годишна мръвка, като си станал на 20-30-50 години и не мож се въздържа всеки път  :lol: или по-често си седнал с кафето или бирата и семките и никак не ти се става да върнеш детето, което с устрем тича към пътното платно. Ще крещим в истерия до последно и след това ще му ударим един спринт, който обикновенно завършва с два шамара и детски рев! Това го виждам всеки ден.

« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 09:58:04 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #124 -: Октомври 13, 2012, 17:03:01 pm »
Според мен за държавните градини трябва да има мед бележка, защото няма достатъчно места за всички деца.  Ако си в частна градина проблема си е твоя какво плащаш, но държавните се спонсорират от държавата,с цел хората да могат да си позволят финансово да си оставят децата, за да работят. Не може някой да заема мястото на друго дете и да си позлва градината като бавачка както му скимне от време на време. Ако няма причини да отсъства, значи не му трябва толкова детска градина и нека да вкарват следващият, който чака на опашка.
« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 17:04:40 pm от Bobbie »


  
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #125 -: Октомври 13, 2012, 17:50:45 pm »
мдам, съгласна съм с боби, има доста такива случаи - единия родител не работи, но детето ходи на ДГ, или ходи до обед, или масово децата ги взимат в 4 часа, ами сори ама при двама работещи родители не знам как успяват да вземат 85% от децата в 4 часа, аз едва в 6-6.15 успявам и моите деца в 97% са последни, най много да има още едно детенце.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #126 -: Октомври 14, 2012, 10:05:35 am »
И аз се чудя като отида в четири и половина да взема Тошко, защо има останали само две деца, хайде сега първите седмици да ги взимат рано, но вече мина цял месец. Даже щях да питам госпожите до кога ще ги взимаме децата толкова рано. Мен не ми пречи, защото не работя, но всички ли не работят.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #127 -: Октомври 14, 2012, 10:58:48 am »
За взимането в 16 часа и аз много се чудя.
Една колежка от Варна ми разказва следната случка:
Отивам да си взема детето в 17:50 ч, последно е. Сестрата в яслата ми казва - Мислех, че сте го забравили 8O Ако до 18 часа не бяхте дошла щях да звъня в полицията, а те звънят на социалните... Колежката ми с равен тон - Аз детето си не съм забравила, но вие явно сте забравила до колко ви е работното време. Да се обадя да питам директорката или в общината? Сестрата се почувствала доста неудобно и започнала да бръщолеви глупости от рода - Всички деца ги взимат рано и т.н
От тогава не е питала детето забравено ли е.
Ами, ако детето е по-голямо и разбира ще е доста гадно някаква си лелка да му казва, че са го забравили.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #128 -: Октомври 14, 2012, 12:04:27 pm »
Оооо, гаранция че ще има такива реплики.
Два дни е била Ники на градина, но и двата я взех в 17 часа. Даже се чудя дали може още половин час да откара. Понеже градините май са до 19 или 19,30. Е то и аз ако работя ще искам вместо в 19,30 да свършвам работа в 16,30 - три часа са си три часа.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #129 -: Октомври 14, 2012, 14:08:30 pm »
Последния път като го взех от градина децата по това време ги извеждат навън, а нашите вече са взети. Значи ги лишават и от игра навън, защото трябва да ги забираме рано. Даже попитах дали сутрин ги извеждат, защото следобед явно не го правят и ми казаха , че уж ги извеждали. Другата седмица пак ще го пускам на градина и ще го забирам по късно. Да видим какво ще ми кажат. Лошото е,че като остане сам и му става много мъчно и после не иска да ходи. Пазарлъци от вечерта, че на другия ден трябва да го взема първи.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #130 -: Октомври 14, 2012, 22:59:42 pm »
Здравейте  :D

Леле и часа на вземането май се е превърнало в състезание в пустите градини. Ние сега правим изследвания и скоро ще тръгне Никол на ясла. Тази седмица ще стане на две години, та се готвим за празненства. Дано всички сме здрави само. Започнала е да говори адски много и е супер купон с нея. Само дето не млъква та ми пищят ушите :)  :D :D

Лека нощ и хубава седмица от утре! :)


Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #131 -: Октомври 15, 2012, 00:07:39 am »
Наскоро в хранителния магазин в който сме редовни клиенти един мъж на около 60 години с доста груб глас се обърна към децата с думите "я излизайте навънка да викате, тук да не е детска градина". Само бързата реакция на продавачката ме спря да му кажа нещо и аз. Момичето зад щанда го погледна и му вика "Ако не ви понася шума, има и други магазини наоколо".

Гледам и с количеството паста за зъби на децата прекалявам:) Ще се поправя:)

Лисе, тази реплика страшно ми хареса! :D Браво на момичето!  :D Да я поздравиш при следващото посещение на магазина! :wink: ... Така е то - на възрастните много често им пречат децата. да не викат; да не тичат; да не пипат - най-добре изобщо да ги няма децата и тогава няма да има кой да им пречи! :x

 :wink: и не се вкарвай в преразход с пастата за зъби. :lol:

Сия, в нашата ДГ четвърта група е задължителната предучилищна, а не трета.

А относно ранното вземане от ДГ - моят "рекорд" е 16:45ч. Но най-често отивам в 17ч. по-рано не успявам да се организирам. :oops:


« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 01:32:44 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #132 -: Октомври 15, 2012, 09:57:30 am »
Сия, в нашата ДГ четвърта група е задължителната предучилищна, а не трета.

Странно, би трябвало и при вас предучилищната да е вече две години.
Ето първите две алинеи от чл. 20 на Закона за народната просвета.

Цитат
Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2002 г., в сила от 2003/2004 учебна година, изм. - ДВ, бр. 78 от 2010 г., в сила от 05.10.2010 г.) (1) Предучилищната подготовка на децата две години преди постъпването им в първи клас е задължителна, но не по-рано от годината, в която детето навършва 5-годишна възраст.

(2) Предучилищната подготовка на децата по ал. 1 се осъществява в подготвителни групи в детските градини или подготвителни групи в училищата, като родителите и настойниците не заплащат такса за обучението.