0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #60 -: Октомври 10, 2012, 12:23:00 pm »
Фуси, със сигурност не си ти виновна или пък някоя от бабите и не си казала нищо, което да го наведе на тая мисъл. Просто те го приемат така. Детското мозъче не може да приеме причината как някой може да ги остави - било то с обяснение, че е от любов или поради някаква друга причина. Просто не могат и се измъчват от това :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #61 -: Октомври 10, 2012, 13:10:38 pm »
Детското мозъче не може да приеме причината как някой може да ги остави - било то с обяснение, че е от любов или поради някаква друга причина. Просто не могат и се измъчват от това :(

ами то и възрастният мозък също се измъчва силно от изоставянето, като се замислиш...
неизбежни са тия драми и тия травми.
затова съм скептична относно информирането.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #62 -: Октомври 10, 2012, 13:26:00 pm »
Не знам, Джам, има възрастни и възрастни. Аз за себе си съм приела, че е по-добре да е в ранна възраст информирането, защото съм виждала какво става в късен етап и ако случайно леля Пена от съседния вход те информира... Затова и смятам, че по-безболезнено преминава този етап в по-млада възраст. Но пък кой може да каже в детската глава какво става :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #63 -: Октомври 10, 2012, 13:41:02 pm »
Вижте на какво попаднах в нета:

Ръцете ми заети бяха през деня
Не можех да играя или да ти почета;
Когато молеше и канеше ме ти,
За теб минутка аз не отделих.
Днес кърпих дрехите и сготвих, после прах,
Ти дотърча с рисунка и със весел смях,
И каза: „Мамо, Виж каква шега?"
Аз рекох „Синко, чакай малко, не сега"
Внимавам хубаво да те завивам,
Молитвата като си кажеш, и излизам,
на пръсти отивам лампата да загася ...
А трябвало е още миг да постоя.

Животът кратък е, годините летят и изведнъж –
Момченцето пораснало е и е вече мъж.
Не е край теб с молбите си безкрайни
И не споделя скъпоценните си тайни.
Албумите с картинки са прибрани,
Игрите до една са изиграни.
Молитвата вечерна, целувка за нощта –
Това са вече минали неща.

Ръцете ми, заети постоянно,
сега притихнали стоят.
Тъй бавен, муден, празен е денят.
Да можех да се върна и да сторя
Ония нещица, които искаше ти с: „Мамо, моля!"

Останах безмълвна...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #64 -: Октомври 10, 2012, 13:52:38 pm »
:flower: Мими 26, ми не ми помагаш.... :kiss:

Фани, никой не може да знае какво има в малките им главици,
а много и силно желая да знам.
Ние предполагаме само и се опитваме да подредим поне нашите чувства,
за да виждат те у нас уравновесеност и спокойствие!
Признавам си, на мен не винаги ми се получава!
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 14:32:34 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #65 -: Октомври 10, 2012, 13:55:12 pm »
снощи пак говореше на гормитите си и го чувам "Ние с вас си имаме истинска майка, тя ни обича и никога няма да ни остави, винаги ще е до нас и ще се грижи когато сме болни, не е  като първата ми майка, дето ме е оставила като бебе ..."

Много се натъжавам при такива моменти и се чудя аз ли съм виновна, да не би да съм казала нещо, което да го е настроило така
Няма как да убедиш гормит, че черното (или червеното) е бяло.
Всяко дете се страхува да не се изгуби, да не бъде изоставено... и е много добре да знае, че няма да бъде оставено. Нали и първата майка се е погрижила ти да го намериш преди да го остави?

У нас Марио постоянно повтаря на Ники, че мама никога няма да го изостави и дори да се загуби, пак ще го намерим. И същият този Марио, като реши да влезе в тоалетната преди да тръгнем за училище и ми крещи: "Изчакай ме, да не ме забравиш!" Да не е, да тръгна без него.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #66 -: Октомври 10, 2012, 14:23:32 pm »
mimi26, аз простичко се  разплаках ...


*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #67 -: Октомври 10, 2012, 14:28:26 pm »
След като са национални т.е. важат за цялата страна, за цялата година и за всички видове транспорт не виждам смисъла да ги има тези карти. Освен да се усвоят едни пари за карти и да се възложи работа на някоя фирма на наш човек. Иначе възрастта на децата е видима + - 1 година.
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #68 -: Октомври 10, 2012, 14:46:00 pm »
mimi26, аз простичко се  разплаках ...
Аз също...

*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #69 -: Октомври 10, 2012, 15:29:35 pm »
Фуси, а защо те притесняват тези размисли на сина ти? Той вече не е бебе и си прави собствени "изводи за вселената" т.е. не е нужно ти, или някой друг директно, индиректно, случайно, или не - да сте му внушили подобно отношение към биологичната му майка. Това си е НЕГОВО отношение и мен ако питаш - то е съвсем "здраво" и почиващо на желязна логика, съответстваща на възрастта му. Мама /ти/, която е до мен, грижи се обича ме, никога няма да ме изостави е добра, а мама /биологичната/, която НЕ Е всичко, което си ти за него е лоша. Черно/бяло, съвсем нормално, засега светът за тях е изчистен от доста нюанси, точно както е в детските приказки - положителен, отрицателен герой, хепи енд - точка. Ще дойде и друго време, ще гради и по-сложни мисловни конструкции по темата, преценката му ще се променя още много пъти и в много посоки.
Наистина не мисля, че имаш основания за тревоги в конкретния случай.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #70 -: Октомври 10, 2012, 16:16:51 pm »
Това стихче, публикувано от МИМИ 26 се казва "Заета мама" и е качено в сайта на нашата градина. Бях го сложила на екрана на компа, ама за добро утро всяка сутрин си поревавах, та ... го скрих!  :(
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #71 -: Октомври 10, 2012, 17:00:00 pm »
Ами аз се радвам, че той ми има доверие. Радвам се че съм го заслужила ... тъпо ми е, че изоставянето го е наранило ... ама аз това си го знам  :wink:

Просто се изненадвам как въпреки откровената ми манипулация  :oops: да предизвикам положителни чувства към БМ, то си я обвинява човечето ... знам че е прав, че има право на гняв всичко знам, ама ми е тъжно така да го чувам
В очакване ....
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #72 -: Октомври 10, 2012, 17:30:25 pm »
... тъпо ми е, че изоставянето го е наранило ... ама аз това си го знам 

Хубавото е, че има в главицата си защитен механизъм - уверението, че те има теб и че изоставянето няма да се повтори, а така светът става добро и сигурно място.
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #73 -: Октомври 10, 2012, 19:40:01 pm »
Мен и синът на Фуси ме разплака...

Пък ако знаете какъв грях имам аз към моето дете, ще трябва цяла тема да отворя, а не да пиша в "Клуб-Лоша майка"..
По едно време в безсилието си да го склоня да направи нещо, го плашех, че тръгвам и го оставям сам и го наказвах като отивах в другата стая сърдита. После осъзнах, че за едно толкова малко дете, това е равносилно на изоставяне, ама...  osi_13 Направо съм си за трепане. Трябвало е някой да ме тресне здраво зад врата, че да ми дойде акъла.

От както спрях тази порочна практика, детето страшно много се промени. По това време имахме проблеми дори като го оставям за няколко часа при баба му, с която е свикнал много.


*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #74 -: Октомври 10, 2012, 22:03:33 pm »



Това е "шедьовъра" за петък за детската градина за рожденния ден на малката.Формата е странна , но това e заради броя на децата,сложих и кухненско фолио под свещите,да предпазим тортата от запалване :)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #75 -: Октомври 11, 2012, 10:04:09 am »
Delica, този шедьовър ти ли го направи? Страхотна е тортата, възхитена съм! Хубав празник :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #76 -: Октомври 11, 2012, 10:11:32 am »
Мен и синът на Фуси ме разплака...

Пък ако знаете какъв грях имам аз към моето дете, ще трябва цяла тема да отворя, а не да пиша в "Клуб-Лоша майка"..
По едно време в безсилието си да го склоня да направи нещо, го плашех, че тръгвам и го оставям сам и го наказвах като отивах в другата стая сърдита. После осъзнах, че за едно толкова малко дете, това е равносилно на изоставяне, ама...  osi_13 Направо съм си за трепане. Трябвало е някой да ме тресне здраво зад врата, че да ми дойде акъла.

От както спрях тази порочна практика, детето страшно много се промени. По това време имахме проблеми дори като го оставям за няколко часа при баба му, с която е свикнал много.


Джиджи, при мен този грях е по три:(:(:(

И аз така "плашех" децата в моментите в които не са ми издържали нервите. Те и сега се страхуват ако реша да затворя вратата на стаята им за да не става течение примерно и аз не съм в стаята.

Делица, страхотна е тортата:)

Мими, бива ли да разревеш половината форум?:):):)
*
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #77 -: Октомври 11, 2012, 11:03:32 am »
Дели, много хубаво се е получила тортата. Приятно изкарване на празника утре!
Ние сега сме на вълна правене на картичка за всяко дете за да му благодарим за подаръка.

Иначе, вчера бях привикана при директорката, защото синът ми СИСТЕМНО се напикава  :x. Почуствах се така, все едно са го хванали да пуши марихуана в тоалетната. Детето се напика във вторник, преди това поне 10 дена не е имало инцидент и в началото на учебната година се беше напикал 3-4 пъти. Те са сборна група и на двете групи учителките се редуват и подозирам, че тези на другата група наместо да ми кажат на мен, да купя подлугани, са ходили да ме клепат пред директорката. Днес беше на смяна госпожата от неговата група и тръгнах да и говоря со кротце и со благо и тя вика, мен ме нямаше 10 дена, разбира се че първо на Вас ще кажем, ако има проблем, та ми стана ясно кой е виновен... Сега на всичките под ред ще им намеля, че ако имат проблем с детето ми е редно първо на мен да ми кажат и заедно да разрешим проблема, а не да тичат да занимават директорката с глупости. Директорката ги защити, че видите ли им било неудобно на госпожите да ми кажат  8O, че какво да им е неудобно той е на 3 не на 13...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #78 -: Октомври 11, 2012, 11:29:08 am »
оф, Гери, пълно е с глупачки по детските градини, за съжаление...
хич не им цепи басма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита седмица 08.10. - 14.10.
« Отговор #79 -: Октомври 11, 2012, 11:36:22 am »
Да. С такива дивотии се сблъскваме от страна на учителките понякога. Ама на мен като ми случи, взема, че се пооплача на моя съпруг,да ми олекне, а той  все ме "успокоява", че учителките са си една особена порода и да не им се връзвам много много и така...