0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
Пише ви едно объркано момиче на 22 години.Мисля,че темата е за тук,понеже не открих някой с подобен проблем.Та накратко това е моята история.
Не помня кой клас бях,мисля,че 7ми когато ми дойде за пръв път.Може би бях в края на 6ти.
Идваше ми редовно,както трябва.Но 9 клас просто взех да пълнея доста.Корема ми чак се нацепи и стана на стрии.Никога не съм била слабичка,винаги съм била по-едра от приятелките ми,но с годините пълнеех,пълнеех,пълнеех.Вярно,че си похапвах,но мисля,че не е само от ядене.Изписаха ми "Диане 35".Пих ги 4 години,но цикъла ми още повече се обърка.Докато в края на 2010 година,декемрви месец,просто ми писна,и ги изхвърлих.Тогава все още се пазехме с приятеля ми.Март месец 2011г,отидох при моя гинеколог и му казах,че не искам повече да пия тези контрацептеви.Пусна ми изследвания.Прогестерона беше нисък.От тогава съм на Дуфастон.Идва ми редовно.Но тази година пролетта,приятеля ми,ми предложи да си имаме бебенце,понеже има стабилна работа вече,макар и да отсъства често,но се чувстваме малко по финансово сигурни а това е важно,за отглеждането на едно дете.Та от тогава не се пазим.Секса е доста рядко.Не сме правили от 20.08,но скоро се надявам да се прибере,че само го мотаят с този камион.
Отидох аз при доктора,и му обясних,че вече искаме бебе,защото досега просто предизивквахме цикъл и до там.Каза да пия Дуфастона по друга схема 2 пъти по 1 от 16 деен,в продължение на 10 дни.И понеже знам,че подтиска овулацията,го попитах дали няма да има проблем.Той каза сега да го пия така,а когато започна с тестовете или фоликулометрията ще знаем с точност дали има О и кога е.
Затова засега я караме така по-полека.Но на мен като че ли не ми се чака.То верн,моя мъж пътува често,ама сме имали и сексуални контакти именно след цикъл,когато може би съм в О,а не е ставало.
Объркана съм,хем си викам има време...От друга искам скоро да стане.Никога не съм искала дете толкова много.Единствено от моя приятел,който толкова обичам.Осъзнавам толкова неща,колко хубаво би било ако си имаме детенце.
Ходих на еднокринолог,посъветва ме да ида на гинеколог ендокринолог.И това направих.Незнам вече.....А еднокриноложката и тя каза ОТСЛАБНИ!!!


Има ли такива от вас момичета,които са забременели въпреки наднорменото си тегло?Според вас пречи ли то на зачеването.Аз вече започвам да си мисля,че наистина напълняването е следствие,не причина.Приемам всякакви съвети та било и за лекари,специалисти от които сте останали доволни.



имам приятелка, която забременя без никакви проблеми, въпреки наднорменото си тегло. изкара бременността без сериозни проблеми.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Привет!
Казваш, че си посетила ендокринолог, но той не ти ли пусна хормоните на ЩЗ за да види как е там положението плюс една ехография на жлезата?
Аз след като се омъжих, имах проблем подобен, в смисъл качване на кг въпреки, че се хранех, както и преди и липса на цикъл ... Посетих гинеколози, пих Марвелон мисля, беше противозачатъчни, да идваше ми след тях, но като ги сприрах и прас и цикъла беше дотам, въртях се в омагъсон кръг :? а и аз исках бебе, но не се намираше, а и търсеше първопричината за липсата на МЦ :?
Докато един от многото АГ, при които ходех, ме изпрати при ендокринолог, пусна ми вс хормони и иии излезе и причината Хашимото с мн ниска ст-ст на ТСХ.
Започнах терапия при мен тогава беше с Пропицил и от един момент заради ст-ста на ФТ4 и еутирокс и за има няма 5-6 месеца вс си влезе в норми и ритъм. Кг смъкнах, не от само себе си, а с подходяща диета :P
Та в тази връзка не ти ли се направиха изследвания 8O за да се открие, каква е причината и съответно, тя да се лекува. Незнам, но Дуфастона е временно за мен лечение, колкото да ти идва някакъв МЦ ...
Според мен се обърни към не обикновен редови гинеколог, а към такъв от репродуктивна клиника! Тук специално в зачатие има пълен набор от информация за лекари, клиники и пр. Успех ти желая и влизай да ни информираш, как са нещата при теб  :lol:


Ами имам изследвания разбира се.Но не знам точно какви се водят.Имам за Progesterone,Testosterone,LH,LSH,Prolactin.....Това са мисля.Единствено Прогестерона беше доста нисък.Благодаря ви за мненията :dance2:
dess_dess След терапията с това лекарство имаше ли резултат.Забременя ли?
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 19:39:11 pm от pretty_shineee »



*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Ами имам изследвания разбира се.Но не знам точно какви се водят.Имам за Progesterone,Testosterone,LH,LSH,Prolactin.....Това са мисля.Единствено Прогестерона беше доста нисък.Благодаря ви за мненията :dance2:
dess_dess След терапията с това лекарство имаше ли резултат.Забременя ли?


Не виждам ФСХ, ТСХ и др хормони отговорни за ЩЗ ;)
Резултати имаше- МЦ редовен, кг свалени и така  :D За забременяване, има и ред др причини/мерки/, за които се вземат мерки и се взеха такива  :wink:
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 20:05:02 pm от dess_dess »


Ох извинявай.Имам и FSH I EstradioL.
Със сигурност ще се наложи ново посещение при ендокринолог и нови изследвания.
Благодаря ти отново  :dance2:
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 20:26:44 pm от pretty_shineee »



*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Ох извинявай.Имам и FSH I EstradioL.
Със сигурност ще се наложи ново посещение при ендокринолог и нови изследвания.
Да, най-добре посети специалист, откъде си? Има хубави отзиви за д-р Начев София, д-р Катя Тодорова също Сф и Плевен и др специалисти, малко са добрите ендокринолози  :?


От провинцията съм.Югоизточна България  :wink:



КОЙ Е НАЙ-ДОБРИЯТ ГИНЕКОЛОГ-ЕНДОКРИНОЛОГ
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2012, 03:37:42 am »
Здравейте!!!
Много Ви моля от все сърце,от цялото си същество да ми препоръчате най-добрият гинеколог,или ендокринолог,който се занимава със стерилитет,с проблемен цикъл и т.н.
При нас е рано още да се каже за наличие на стерилитет,но наистина имам нужда да посетя някой от най-добрите в тази област,понеже ми писна да ме мотаят.Копирам историята си от друга тема,понеже съм я писала и разказвала много пъти.
"Пише ви едно объркано момиче на 22 години.Мисля,че темата е за тук,понеже не открих някой с подобен проблем.Та накратко това е моята история.
Не помня кой клас бях,мисля,че 7ми когато ми дойде за пръв път.Може би бях в края на 6ти.
Идваше ми редовно,както трябва.Но 9 клас просто взех да пълнея доста.Корема ми чак се нацепи и стана на стрии.Никога не съм била слабичка,винаги съм била по-едра от приятелките ми,но с годините пълнеех,пълнеех,пълнеех.Вярно,че си похапвах,но мисля,че не е само от ядене.Изписаха ми "Диане 35".Пих ги 4 години,но цикъла ми още повече се обърка.Докато в края на 2010 година,декемрви месец,просто ми писна,и ги изхвърлих.Тогава все още се пазехме с приятеля ми.Март месец 2011г,отидох при моя гинеколог и му казах,че не искам повече да пия тези контрацептеви.Пусна ми изследвания.Прогестерона беше нисък.От тогава съм на Дуфастон.Идва ми редовно.Но тази година пролетта,приятеля ми,ми предложи да си имаме бебенце,понеже има стабилна работа вече,макар и да отсъства често,но се чувстваме малко по финансово сигурни а това е важно,за отглеждането на едно дете.Та от тогава не се пазим.Секса е доста рядко.Не сме правили от 20.08,но скоро се надявам да се прибере,че само го мотаят с този камион.
Отидох аз при доктора,и му обясних,че вече искаме бебе,защото досега просто предизивквахме цикъл и до там.Каза да пия Дуфастона по друга схема 2 пъти по 1 от 16 деен,в продължение на 10 дни.И понеже знам,че подтиска овулацията,го попитах дали няма да има проблем.Той каза сега да го пия така,а когато започна с тестовете или фоликулометрията ще знаем с точност дали има О и кога е.
Затова засега я караме така по-полека.Но на мен като че ли не ми се чака.То верн,моя мъж пътува често,ама сме имали и сексуални контакти именно след цикъл,когато може би съм в О,а не е ставало.
Объркана съм,хем си викам има време...От друга искам скоро да стане.Никога не съм искала дете толкова много.Единствено от моя приятел,който толкова обичам.Осъзнавам толкова неща,колко хубаво би било ако си имаме детенце.
Ходих на еднокринолог,посъветва ме да ида на гинеколог ендокринолог.И това направих.Незнам вече.....А еднокриноложката и тя каза ОТСЛАБНИ!!!"



Искам да кажа само,че съм от "дълбоката" провинция,ако мога така да се изразя,Моята братовчедка имаше сходен на моят проблем,и ходеше при Коларов в СБГАЛ"Майчин Дом" и сега е бременна вече.При мен е проблема в това,че искам да открием проблема защо не ми идва,да ми се оправи цикъла и съответно овулацията,защото в момента няма смисъл да прибързваме със стимулации,защото мъжа ми пътува,а на този етап ще е така.Просто искам ако трябва постепенно,но всичко да се оправи,да намерим проблема на пълнеенето и на отсъстващият цикъл.
Благодаря на всички предварително,които ще се включат.Благодаря и на създателите на този сайт.Дано намеря най-добрият гинеколог или ендокринолог,и да се усокоя,да се намери диагнозата ми,колкото и малка и незначителна да е.Искам да бъда майка  :bori_014:


Забравих да кажа,че освен,че напълнях много,имам окосмяване по лицето,не много,но е забележимо,и добре,че е фотоепилацията.Косата ми се омазнява супер бързо.
« Последна редакция: Октомври 07, 2012, 04:02:29 am от pretty_shineee »



*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: КОЙ Е НАЙ-ДОБРИЯТ ГИНЕКОЛОГ-ЕНДОКРИНОЛОГ
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2012, 11:26:37 am »
Д-р Начев, преглежда в МД София и МЦ Панацея (координати и на 2-те, ще намериш тук :wink: има и нарочни теми за него) и д-р Катя Тодорова -София, като в някои дни, преглежда и в Плевен, КИРМ Плевен е клиниката.


Re: КОЙ Е НАЙ-ДОБРИЯТ ГИНЕКОЛОГ-ЕНДОКРИНОЛОГ
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2012, 14:38:56 pm »
Д-р Начев, преглежда в МД София и МЦ Панацея (координати и на 2-те, ще намериш тук :wink: има и нарочни теми за него) и д-р Катя Тодорова -София, като в някои дни, преглежда и в Плевен, КИРМ Плевен е клиниката.

Едва ли някой от близо трийсетте хиляди потребители тук ще ти каже нещо друго. Няма по-добри репродуктивни ендокринолози от тези двамата. Аз лично съм за Начев просто, защото на съм била при д-р Тодорова и нямам впечатления.
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: Благодаря Ви.
А бихте ли ми дали някакъв линк с координатите на д-р Начев.В интернет намерих,но незнам колко са актуални към момента.



*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
:bighug: :bighug: :bighug: :bighug: Благодаря Ви.
А бихте ли ми дали някакъв линк с координатите на д-р Начев.В интернет намерих,но незнам колко са актуални към момента.
Заповядай  :P http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26746.msg922430#msg922430 в темата съм предоставила и координатите му ;) Важно е и да кажа, че не работи по здравна каса :?


един глас за д-р катя тодорова
и един за доц.щерев, той е гинеколог-ендокринолог, преглед и консултация - безплатни
изследвай се за инсулинова резистентност, диабет

Наистина ви благодаря!!!
Няма проблем,аз и без това в момента не работа,нямам осигуровки,и ще си платя :)
А за Щерев,за клиниката за ин витро ли става дума :) Понеже аз главно искам ендокринолог,за да се открие проблема,и да ми се нормализира цикъла.Защото май гинеколозоите изписват стимулиращи овулацията хапчета,а а на този етап е безмислено,заради работата на мъжа ми.



А за Щерев,за клиниката за ин витро ли става дума :) Понеже аз главно искам ендокринолог,за да се открие проблема,и да ми се нормализира цикъла.Защото май гинеколозоите изписват стимулиращи овулацията хапчета,а а на този етап е безмислено,заради работата на мъжа ми.

за същата клиника става въпрос, което не значи че ти е нужно ин витро, освен с репродукция се занимават и с други гинекологични въпроси. аз не виждам нищо безсмислено. нередовният цикъл може да произхожда от много проблеми!
само мнение, нищо лично, ние си казваме мненията - а ти решаваш!
успех  :)

Да,аз разбрах :)
Имах предвид дали биха помогнали по моят въпрос,понеже и аз съм объркана вече.



Мила и аз съм горе долу като теб ,но кг ги качих след първата си бременност и безброй други операции сега след 6год. се опитвам да забременея но без успех.Били писала къде точно живееш ако искаш ми пиши на лични,защото както пишеш югоизточна Б-я може да живеем на близко :bighug: :bighug:

Мила и аз съм горе долу като теб ,но кг ги качих след първата си бременност и безброй други операции сега след 6год. се опитвам да забременея но без успех.Били писала къде точно живееш ако искаш ми пиши на лични,защото както пишеш югоизточна Б-я може да живеем на близко :bighug: :bighug:

Леле, Марина, 6 години разните му там репродуктивни специалисти не могат да помогнат? Аз бих сменила клиниката на твое място, то вярно, че трябва да се довериш на лекарите си, но толкова време... Каква причина откриха, какво е обяснението им?

И аз съм като теб, само, че аз обратно - отслабнах ужасно и ми падаше косата до степен, в който вече бях почнала да се замислям за перуки. Това също като теб след едно успешно раждане (спешно секцио) и следващата година операция от извънматочна бременност. Загубих след това 3 бременности, докато открият какъв е проблемът загубих още година. Оказа се баналното Хашимото - доста сериозен проблем с щитовидната жлеза. Обърка ли се нещо в жлезите, докато не го оправиш, не чакай успешна бременност  :( И така, сега съм на 36 и единственият начин, по който мога да забременея пак, се оказа интвитро.  Чакам си теста след дни. Трябваше да е днес, но отлагам от страх  :lol:

Хубавото е, че с лечението здравето и кондицията ми се промениха в много положителна посока. За това подкрепям мненията тук, че е важно да се действа бързо и с точните лекари. Защото ендокринните заболявания прогресират, ако не ги лекуваш.

   
pretty_shineee симтомите които си описала / окосмяване омазняване, тегло/ са симтоми ма ПКЯ. Аз сега съм на 42 год и си ги нося от 25-30 години.
Но за бога ако искаш да забременнеш не отивай при ендокринолози и подобни, а направо в репродултивна клиника. Иначе ще ти изгубят времето, нервите и парите и накрая като мен поради напредване на възрастта ще трябва инвитро.
Повярвай ми, изстрадала съм всичко това, но благодарение на един прекрасен лекар имам своето момиче.
Успех.